''Kazen mora bit vzgojna'' vs. ''pozitivna motivacija''

Lunette · 245955

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #810 : 20 Avgust 2016, 18:16:29
Joj, Nika: kot da bi jaz pisala tvoj post.  :-\
Ista situacija.
Psica ne dela piz****j; ne teži ostalim psom/ljudem. Skratka nekonflitna.
AMPAK: ker je ne omejujem in postavljam meja, dama "ogluševa". Selektivno. In pri mnogih zadevah me da na ignore in moram RES zarobantit, da me upošteva.  :-[
Pa vendar si mislim, da zakaj bi jo buzerirala tistih nekaj petkov, ki jih še imava skupaj pred seboj. Hkrati pa je tečno in me znervira tak pišmeuhovski odnos.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #811 : 21 Avgust 2016, 08:52:19
Kaj pasploh dela takega da moras zarobantit, ce pravis da ne dela p!"%arij? Mojemu niti ubogat ni vec treba, ker ne naredi nic takega da bi mu morala kaj rect, izjema je vcasih kak Pocaki. Za ohranjanje vseh znanj narediva kak trening, ker mu je fajn in zato da ne "oglusi" tako kot tvoja  ;)



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #812 : 22 Avgust 2016, 05:53:53
Eh.... vohlja in "posesa" kako svinjarijo iz tal. In da to preprečim moram zvišati svoj glas za n-decibelov.  :-\
Ali pa prebira novice.... stojim zraven kot lolek in v takem primeru ni dovolj en "greva", ampak zopet povišan glas in "greeeevaaaaa". Je pa res, da so najini sprehodi v naravi, torej je nimam v takem primeru nikdar na povodcu in ni opcije, da bi izvedla "greva" in cuk. Odpoklic torej šepa.
Tako je to: v teoriji se zavedam, kako bi bilo pravilno in bi mogla tudi na stara leta izvajati vsaj kratke vaje poslušnosti. Pa jih ne; ker priznam, da sem prelena. In smo pač tam, kjer smo. In ja: sem oz. moja psica po moje prav šolski primer, kam pripelje lenoba. Ko nehaš s psom vsaj občasno ponavljati poslušnost.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #813 : 22 Avgust 2016, 07:32:22
Sem v kuznih boleznih ravno to zelela dat za primer, ampak sem ze bila itak prevec offtopic. Klasicen primer kontroliranja psov je ravno v vohljanju, stalno lahko vidis lastnike, ki svoje pse odvlecejo stran od novic. Nehi vohat, grema naprej..Ko ma enkrat nos v tujem urinu in je ze itak "okuzen", ne bo nic narooe ce se malo potrpimo zraven, da stran obrne  ;) To nam je lastnikov samckov se huje, ko se vpikne v urin od gonecke, voha, lize, se slini, zrven pa se z brado vse pomete. Pol pa jovo na novo cez par metrov  ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #814 : 22 Avgust 2016, 07:49:11
Psi vohajo. To je njim naravno, normalno. Mi pa beremo in poslušamo novice...Pač, drugače prejemamo informacije, brez katerih bi bili bosi in nevedni. Poleg tega je šnofanje tudi sproščujoča aktivnost (je kdo opazil vohanje kot miritveni signal?) ali pa ko zastresira, ker je en bav-bav, jaz mojo prav "pošljem" vohat, če se sama ne spomni, pa gre bav-bav mimo ta časa.

Z leti je to vohanje še bolj intenzivno, pa koliko časa se zna zadržati pri eni roži ali bilki. Po mojem tudi zato, ker ni več v taki kondiciji, da bi lahko 1 uro prešetala v hitrem tempu, radi pa je zunaj in se s šnofanjem tudi spočije.

Ja, zadret se morem pa tudi jaz "pusti", kadar je v bližini kaj slastnega zanjo, to pa to. Edina neprijetna reč je, da me prav noge bolijo od te zame prepočasne hoje.  ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #815 : 22 Avgust 2016, 11:14:17
Jaz sem pri tastarih vsake toliko naredila kakšno obnovitveno obnovitveno. So bile čist vesele, ker so lahko zaslužile kakšen dodaten priboljšek. Pa še sluh se jim je začasno izboljšal vsaj za 100%.
vohanje pa....je čas za vohanje in je čas, ko se lepo hodi in se ne voha (in lula).