''Kazen mora bit vzgojna'' vs. ''pozitivna motivacija''

Lunette · 248544

Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #210 : 06 Avgust 2013, 14:22:24
Nič, potem pravite, da odgovora na PM vs VK ne bomo dobili?  ???


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #211 : 06 Avgust 2013, 14:22:56
tole je ziher posledica PM, repi navzgor in mahajo
http://www.youtube.com/watch?v=epZ70rpmTKY

Seveda zato so tako zanimivi in veseli ;D..................pa še ovratnice si oglej ;) :o



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 06 Avgust 2013, 14:23:09
:) hahahahaha. Sprašujem, ker jih tudi jaz poznam. Ampak so na KD Kamnik takšni, ki jih tukaj večino babnic ne bi odobravala.  :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #213 : 06 Avgust 2013, 14:26:00
Ti samo povej kakšnega psa ima in s katero disciplino se ukvarja, pa bo.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 06 Avgust 2013, 14:32:55
Če se hoče dober odnos z medsebojnim zaupanjem, je za to treba trdo delat in predvsem razumet pasjo psihologijo.
No zato pa sprašujem kaj je kazen in kaj nagrada?  :) K učasih kak vodnik psa nevede ali nagradi ali kaznuje. Tko z življenskimi zadevami. Sicer čisto realne nagrade in kazni pa vendar ne tipično ''šolske''. A učinek na vzgojo in kontakt pa imajo.
Pa posledično kako napačno kakšno stvar vodniki interpretirajo ali izvajajo. Ravno zaradi nerazumevanja pasje psihologije.

Mi je pa zanimivo, da se nekateri spuščajo na nizek nivo komunikacije takoj ko ne izsilijo svojega.  ::) Zanimiv način provokacije.  :)

... v to debato sem v bistvu padla ker sem razvila rahlo alergijo na Davorja in me pogosto pogrejejo njegove trditve :D
Veš na to sem se desenzibilirala.  :D :D Se skoraj že moraš. :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #215 : 06 Avgust 2013, 14:34:00
Citiraj
Nič, potem pravite, da odgovora na PM vs VK ne bomo dobili?

saj si ga dobil od lanabele, med dobrima vodičema ne bi videl razlike


razen da en pes ne bi bil vesel

Citiraj
Mi je pa zanimivo, da se nekateri spuščajo na nizek nivo komunikacije takoj ko ne izsilijo svojega.

hecno je kako se izmikaš povabilu, toliko o kredibilnosti  tvoje samodeklarirane pozitivaške kinološke stroke

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 06 Avgust 2013, 14:34:49
saj si ga dobil od lanabele, med dobrima vodičema ne bi videl razlike


razen da en pes ne bi bil vesel
;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #217 : 06 Avgust 2013, 14:40:48
Citiraj
razen da en pes ne bi bil vesel

tega nisem rekla. Od dobrih bi bila vesela oba. Namreč....kdor se danes na tekmi pokaže s psom, ki vleče rep pod trebuh in ima položena ušesa, pa se po možnosti še vleče med odpoklicem, jo bo odnesel mnogo slabše od nekoga, ki dela napake, ker ima preveč navitega psa.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #218 : 06 Avgust 2013, 14:47:44
lanabela, kaj se tle sprenavedamo ? očitno poznaš od IgiS psa, veš da po puslušnosti nese tvojega psa po celi dolžini in glede na tišino Lunette verjetno njenega psa na dveh, kljub temu da ne sledi vašem kultu  šolanja

torej ? razumna oseba tule le oceni da so drugi načini ki producirajo bolj poslušne pse kot vaši?
in kakšno ceno je tule plačal njegov pes ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #219 : 06 Avgust 2013, 14:54:21
Seveda zato so tako zanimivi in veseli ;D..................pa še ovratnice si oglej ;) :o

Ja, elektronska proti klopom in bolham, ni čudno, da so tako evseli, ker jih golazen pusti pri miru.  ;D


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #220 : 06 Avgust 2013, 14:55:55
:) hahahahaha. Sprašujem, ker jih tudi jaz poznam. Ampak so na KD Kamnik takšni, ki jih tukaj večino babnic ne bi odobravala.  :P

Po pravici povedano, ne upam pisati imen, da ne bo ognja v strehi... ;D mošnja se je skrčila, če uporabim tvojo retoriko. Ne vem pa, zakaj jih tukajšnja dekleta ne bi odobravala


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #221 : 06 Avgust 2013, 14:56:42
lanabela, kaj se tle sprenavedamo ? očitno poznaš od IgiS psa, veš da po puslušnosti nese tvojega psa po celi dolžini in glede na tišino Lunette verjetno njenega psa na dveh, kljub temu da ne sledi vašem kultu  šolanja

torej ? razumna oseba tule le oceni da so drugi načini ki producirajo bolj poslušne pse kot vaši?
in kakšno ceno je tule plačal njegov pes ?

caki, kaj nista s pidogom prej trdila, da poligonska poslusnost ne valja? Ker zdaj je govora ravno o temu, o tekmovalni poligonski poslusnosti.

battito animale


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #222 : 06 Avgust 2013, 14:57:03
Poznam vse trenerje na KD Kamnik in ko omenim vzogjo zgolj z PM se začnejo vsi krohotat.  :D



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #224 : 06 Avgust 2013, 14:59:25
Citiraj
No zato pa sprašujem kaj je kazen in kaj nagrada?

A gremo še enkrat razložit "kvadrant"?

Citiraj
očitno poznaš od IgiS psa, veš da po puslušnosti nese tvojega psa po celi dolžini

Mene in mojo psico  nese na dve dolžini. Pri tekmovalni IPO poslušnosti. Ker pač ne delam tekmovalne IPO poslušnosti. Na kakšnem drugem področju bi bil rezultat lahko obrnjen. Njegove metode so prilagojene njegovemu psu, moje pa moji. Tudi če zanemarimo vse ostale dejavnike, moja psica njegovi ne bi mogla konkurirati že zaradi prirojenih lastnosti (hitrost, eksplozivnost, nagoni).
kolikšno ceno plača tekmovalni pes za par ekstra točk vedo tekmovalci sami. Jaz samo vem, da vsi ne zdržijo.

Citiraj
Poznam vse trenerje na KD Kamnik in ko omenim vzogjo zgolj z PM se začnejo vsi krohotat.

ja, samo pozabijo zraven povedati, koliko članov jih je zapustilo v zadnjih letih. Zagotovo bi jih ob tem vprašanju smeh hitro minil.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #225 : 06 Avgust 2013, 15:01:31
Ko se mleko zavre, ostane na vrhu smetana.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 06 Avgust 2013, 15:02:14
Ja Lanabela, a gredo potem v Domžale?  :o Vprašanje je, ali jih oni zapustijo al pa jih KD nažene?  :P



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #227 : 06 Avgust 2013, 15:03:01
Citiraj
caki, kaj nista s pidogom prej trdila, da poligonska poslusnost ne valja?

 oh meni je vsekakor navdušujoče kaj se vse dela na poligonu, ampak praktično vrednost bi slednje naj tudi imelo  v mestu in realni situaciji
razen če želiš reči da vso to picajzlanje po kdjih služi bolj zabijanju časa ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #228 : 06 Avgust 2013, 15:05:37
briardka a si v kd kamnik


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 06 Avgust 2013, 15:05:46
A bi lahko od koga tko bolj natačno dobila opis s čim in kako psa kaznuje, nagrajuje, zarad mene, če temu reče usmerja...pač na splošno. In seveda zraven kakšno utemeljitev zakaj, kaj s tem doseže, kje mu je cilj tega izvajanja. Koncept pristopa in reakcije psa. Čemu pes reagira na tak pristop?

Se mi zdi da polovica ni skapirala naslova teme  :) Nič hudga. Se zgodi. Bilo je napisano v narekovajih preprosto zato, ker se tako rado narobe bere pojme. Se jih pomanjkljivo razume ali pa (oh kako pogosto) obrača sebi v prid.

Tak simpatična mi je narobe interpretirana pozitivna kazen. Jžš kk lepo se čuje  ::) Da je kazen lahko pozitivna. Pa je res taka? Ali gre bolj za to da se izraz narobe interpretira. Da gre pravzaprav za (+) dodajanje kazenskih ukrepov. Da je pozitiva tukaj mišljena kot matematični izraz ne kot nekaj dobrega  ???

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #230 : 06 Avgust 2013, 15:06:48
razen če želiš reči da vso to picajzlanje po kdjih služi bolj zabijanju časa ?

Po mojem lahko z res dobro malo solo dobis vse, kar rabis, da vzgojis povprecnega psa v povprecnega spremljevalca. Ostalo je hobi.
Menda ne mislis, da IPO tekmovanja sluzijo v realnem zivljenju ???

Je pa vsekakor dodana vrednost na odnos s psom, ce z njim nekaj pocnes. Vsaj za nas, ki zabijamo cas na poligonih ;)

battito animale


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 06 Avgust 2013, 15:09:26
briardka a si v kd kamnik
sem bila ja, tri leta zapored. pa tja sem hodila s tistim podivjanim briardom a veš, na katerega se vsi tako radi obešajo... ;)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #232 : 06 Avgust 2013, 15:09:38
Po mojem lahko z res dobro malo solo dobis vse, kar rabis, da vzgojis povprecnega psa v povprecnega spremljevalca. Ostalo je hobi.
Menda ne mislis, da IPO tekmovanja sluzijo v realnem zivljenju ???

IPO je očitno res brezveze za življenje, kot je že lanabela razložila, gre za šport...čeprav domnevam, da IPO streniran pes načeloma tudi brani vodnika? Pa tisto mondioring pa tko...mimogrede, koliko denarja pa je v pesjanarstvu, a če maš nek kennel pa tko pse treniraš pa to a lakho dobro živiš al je vse skupaj navadno hobi pa pol zmanjka denarja za brikete


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #233 : 06 Avgust 2013, 15:10:06
sem bila ja, tri leta zapored. pa tja sem hodila s tistim podivjanim briardom a veš, na katerega se vsi tako radi obešajo... ;)

pa so ga uredili ali pać ne?  :)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #234 : 06 Avgust 2013, 15:10:39
ok priznam da tega ne razumem:

torej od IgiS pes ne bi zmogel pokazati takšne mere poslušnosti v mestu kot ga na poligonu ?


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 06 Avgust 2013, 15:11:03
A gremo še enkrat razložit "kvadrant"?
Bi rada razlago slišala od ostalih  :) tistih, ki se smejejo in krohotajo na PM.  8) Sploh, ko pridemo do dela kaj se dogaja med izvajanjem NK, PK, NM in seveda PM. Pač koncepti, kako si jih razlagajo in kako jih uporabljajo še ostali.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #236 : 06 Avgust 2013, 15:12:52
Citiraj
Ja Lanabela, a gredo potem v Domžale?
Ne, večina jih je šla v Duplico, nekaj se jih je razkropilo po drugih društvih, nekaj jih je tudi nehalo delat sploh. Lahko da "so jih nagnali", ampak malce čudno zgleda, če naženeš skoraj celotno aktivno članstvo.

Lunette: res ne razumem točno kaj hočeš. Torej razlago kvadranta (PM, NM, PK, NK?) ali pa želiš to razlago slišat od tapametnih?

Citiraj
da IPO streniran pes načeloma tudi brani vodnika
Ne nujno, tudi IPO obramba je šport, ki gradi na plenskem in ne obrambnem nagonu, pes gre na rokav, v realni situaciji se lahko povsem zmede, lahko pa odreagira fenomenalno - a ne zaradi šolanja obrambe ampak zaradi prirojenih lastnosti. ring je nekaj povsem drugega.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #237 : 06 Avgust 2013, 15:14:18
ok priznam da tega ne razumem:

torej od IgiS pes ne bi mogel pokazati takšne mere poslušnosti v mestu kot ga na poligonu ?

Ga ne poznam, ampak po mojem da lahko. Jaz sem govorila o povprecnem psu in povprecnem spremljevalcu, kar IPO3 natreniran pes ni :)
Dvomim pa, da gre kdo trenirat IPO z namenom, da bo pes bolj ubogal v mestu ;)

Ljudje grejo ponavadi naprej od male sole, ali ker jim je vsec delat s psom, ali ker imajo mogoce zahtevnejsega psa, ali ker si zelijo vec od povprecnega spremljevalca, ali pa ker v mali soli sploh niso bili in bi radi, da jih pes bolj uboga.

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #238 : 06 Avgust 2013, 15:14:33
Mene in mojo psico  nese na dve dolžini. Pri tekmovalni IPO poslušnosti. Ker pač ne delam tekmovalne IPO poslušnosti. Na kakšnem drugem področju bi bil rezultat lahko obrnjen.....

Bog ne daj, da bi malo potreniral tvoje področje ;) zgoriš takoj za naslednjih 20 ;)
Lahko pa ti treniraš njegovo področje in rezultat bo pač ničen.........ker si nesposoben vodnik, kriv za napake svojega psa.


in zope........bla bla bla ;D
na koncu samo kup smeti  ;)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 06 Avgust 2013, 15:16:42
pa so ga uredili ali pać ne?  :)
Ja, moraš it mal po forumu pobrskat.  :P nekje boš videl napisan (od poznavalcev, katerih postov se ne briše) da je briard pač takšen karakter, spet drugje boš videl napisan, da sem jaz nesposobna, na kakšni tretji temi boš zasledil, da je neodgovorno, da sem vzela k sebi takšnega psa, no pri tej temi boš pa naletel celo na to, da je KD Kamnik pač zanič. Tako da v bistvu niti ni važno kaj je bilo in kaj ni bilo z psom, ker kakorkoli se obrneš imaš rit odzadaj, pa čeprav tem pametnjakovičem stokrat napišeš, da je bil pes, v primerjavi z tem kakšnega sem dobila, do konca dobesedno perla. In da kljub temu, da napišem, da mi je osebno trener rekel, da je dvomil, da se ga bo dalo zrihtat do takšne mere in da je pozitivno presenečen, kaj sva z partnerjem uspela naredit. Ampak...sej veš, zgleda bi mogla v Domžale it, pa kakšni babnici pod PM okrilje dat.  :P ;)