Vprašalniki, ki pomagajo pri izbiri pasem

Mini Pes · 16393

Mini Pes

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
: 04 Avgust 2013, 16:00:22
Hej!
Ali ne veste katero asmo bi izbrali? Ali pa hočete le preveriti kakšna pasma bi bila za vas. Tukaj imam par vprašalnikov, ki vam na podlagi odgovorov poiščejo pravo pasmo psa. če vam česa ne bo hotelo odpret mi povejte. Pravtako povejte, če je že kdo dajal te linke gor. Če jih je se opravičujem. Drgač pa se smejte ob butastih rezultatih, ali pa tudi bodite navdušeni nad pasmo, ki vam jo najde!
http://www.happy-doggy.si/pravi-pes-za-vas.html
Tale je najbolj natančen od vseh treh. Ps. Lahko obklukate le 4 odgovore.
http://pasme-psov.si/izbira_pasme/izbira_pasme
Ta je men najljubši. Ima v drugem delu tudi izbiro glede na sliko!
http://www.pasme-psi.com/index.php
In še zadnji, po mojem mnenju najbolj površen. A tudi taki morjo obstajat!
Srečno!



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #1 : 04 Avgust 2013, 22:33:17
Osebno ne zaupam takim vprašalnikom, no sej mogoče, da je komu pomagalo, da je spoznal kakšno novo pasmo, ampak jaz imam raje, da pasmo spoznam v živo, se pogovorim z lastniki/vzreditelji in na podlagi tega ugotovim, če je pasma primerna ali ne. :)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 Avgust 2013, 23:03:37
Se strinjam!  :) Sem poskusila rešiti:
- pri prvem sem dala: srednje aktivna, srednje me moti odpadanje dlake, srednje časa za nego in notranji pes: pa so mi sami neki špici, spinone italiano, irski terier, dolgodlaki jazbečar, poljski španjel in končno resasti standardni jazbečar  :-* Prvič da mi je prišla moja naj. pasma ki mi ustreza, tiste druge mi sploh ne...
- pri drugem: bretonski ptičar, toller, vižla, lakeland terier (vsaj eden ok), weimaraner, whippet, škot in tako dalje.  ??? Resastega standardnega jazbečarja in airedalca ki ustrezata vsem kriterijem ki sem jih dala (vsaj tako mislim) pa ni.  :-X
- pri tretjem: kitajski goli pes, papillon, sheltie, labradorec, whippet, hovawart, stafford in tako dalje  ??? in airedalec na zadnjem mestu, le 2 točki, resastega standardnega jazbečarja nikjer, pa spet mislim da ustrezata čisto vsem kriterijem.
Ali pa pri teh testih gre meni na živce ker nikjer ne piše resaste dlake (ki jo imam jaz najraje), samo kratka pa dolga.  ::) Pa kake čudne so, pa nikoli mi pravih pasem ne najde... Ponavadi dobim kake ki mi nikakor ne odgovarjajo in tudi svojih naljubših dveh nisem našla preko čisto nobenega iskalnika.  :P Tako da jaz te teste ne jemljem za zanesljive in uporabljam samo malo za hec.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 Avgust 2013, 23:58:24
Ali kdo ve za vprašalnik, ki na podlagi karakterja človeka določi katera pasma bi bila zanj primerna?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 05 Avgust 2013, 07:26:37
Spomnim se, da sem nekje brala kako izbrati tip psa glede na tip človeka. Tip = kolerik, sangvinik, melanholik, flegmatik. Tako da mogoče malo v tej smeri poglej, ker pa res ne vem kje bi ti to našla.



Mini Pes

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 05 Avgust 2013, 10:22:03
Se strinjam!  :) Sem poskusila rešiti:
- pri prvem sem dala: srednje aktivna, srednje me moti odpadanje dlake, srednje časa za nego in notranji pes: pa so mi sami neki špici, spinone italiano, irski terier, dolgodlaki jazbečar, poljski španjel in končno resasti standardni jazbečar  :-* Prvič da mi je prišla moja naj. pasma ki mi ustreza, tiste druge mi sploh ne...
- pri drugem: bretonski ptičar, toller, vižla, lakeland terier (vsaj eden ok), weimaraner, whippet, škot in tako dalje.  ??? Resastega standardnega jazbečarja in airedalca ki ustrezata vsem kriterijem ki sem jih dala (vsaj tako mislim) pa ni.  :-X
- pri tretjem: kitajski goli pes, papillon, sheltie, labradorec, whippet, hovawart, stafford in tako dalje  ??? in airedalec na zadnjem mestu, le 2 točki, resastega standardnega jazbečarja nikjer, pa spet mislim da ustrezata čisto vsem kriterijem.
Ali pa pri teh testih gre meni na živce ker nikjer ne piše resaste dlake (ki jo imam jaz najraje), samo kratka pa dolga.  ::) Pa kake čudne so, pa nikoli mi pravih pasem ne najde... Ponavadi dobim kake ki mi nikakor ne odgovarjajo in tudi svojih naljubših dveh nisem našla preko čisto nobenega iskalnika.  :P Tako da jaz te teste ne jemljem za zanesljive in uporabljam samo malo za hec.

No tko mal za hec so pa dobri a ne?
Se pa strinjam, da te reči še zdaleč niso popolne. Toda pri drugem se tako ali tako lahko označi slike, ki so ti všeč. Pol jih pa sam po točkah razporedi.
Se pa strinjam, da je bolje iskat tudi na druge načine.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 Avgust 2013, 11:14:16



Mini Pes

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 Avgust 2013, 11:42:27
No tisti, ki niste feni vprašalnikov, se boste morda nasmejali vsaj pasjim vicem a ne?
http://www.happy-doggy.si/pasji-vici.html?limitstart=0
Smešen dan!



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 Avgust 2013, 20:37:25
Meni nobena izmed pasem, ki mi jih vrže ven ni všeč in je tudi ne bi imela.

Portuguese Water Dog
Chesapeake Bay Retriever
Curly-Coated Retriever
Flat-Coated Retriever
German Shorthaired Pointer

Na Iamsovemu testu pa:
Rottweiler




Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.