Slana voda

Pika.shar.pei · 1830

Pika.shar.pei

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Katarina&Pika
: 05 Avgust 2013, 16:12:29
Na kaj morem pazit ko prpelem psa iz SLANE vode a jo morem stuširat s kakim posebnim šamponom. Pa še če je kej posebnega okrog blazinc in nohtov??

I love my dog!!! <3


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 Avgust 2013, 16:18:42
splaknit z mlačno sladko vodo, blazinice še posebej, blazinice ji lahko z bepanthenom namažeš če ma kako ranico zaradi soli ali skal.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 05 Avgust 2013, 18:40:20
Ne vem sicer koliko je kaj koza shar-peijev obcutljiva, ampak po vsakem plavanju sigurno ni treba tusirat psa. Niti ga umivat s samponom. Dovolj je, ce ga konec dneva na plazi splahnes z sladko vodo, s samponom stusiras pa sele na koncu dopusta. Recimo jaz sem prakticirala celo tako, da sem ga tusirala s sladko vodo na vsake par dni, pa mu cisto nic ni skodilo, pa nima kratke dlake.  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3 : 05 Avgust 2013, 19:20:58
Živim ob morju in psov nikoli nisem posebej spirala. Eden, ki je imel probleme s kožo je imel od tega celo korist... Če je pa pri šarpeji potrebno kaj posebej pazit pa ne vem.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 Avgust 2013, 09:52:19
Mi smo bili 3 tedne na potovanju po Španiji in je bila ves čas slana, ker smo živeli v kombiju. Nič ji ni škodilo, edino paziti je bilo treba zaradi vročega peska na plaži, da je nismo vlačili tja. Ko smo se vrnili, smo šli takoj na Sočo in se je kar sama umila s sladko vodo :)

Mislim, da je čisto odvisno od psa ali ima občutljivo kožo ipd. Pač malo preverjajte kožo in blazinice pa bo. Šamponi jim odstranijo zaščitno plast na dlaki (maščobo), zato ne bi (po svojem laičnem mnenju) vzpodbujala pranja z njimi.

Pri nas je bila slana voda še najbolj problematična zaradi prebave, saj naš divjak skače in plava tudi med valovi in prinaša žoge iz vode ter pri tem očitno popije kar nekaj slane vode, potem pa sledijo driske. Mi moramo bolj zaradi tega pazit...

Lp in uživajte na morju!

htttp://www.sky-lab.si


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #5 : 06 Avgust 2013, 11:35:44
Tudi jaz ga na morju nič ne tuširam s sladko vodo. Prvo leto sem ga, potem sem pa ugotovila, da se ne praska in mu prav nič ne škoduje tistih 14 dni slane vode. Celo po koncu morja ga skopam šele čez par mesecev, ko smrdi in je na vrsti kopanje. Pred dopustom ga temeljito prečešem, da odstranim čim več odmrle dlake in postopek ponovim po dopustu. Z driskami oz. mehkejšim kakcem se pa tudi mi srečujemo zaradi enakega razloga kot Zumzum. Pes je v vodi vsaj 5 ur na dan in popije veliko vode. Problem rešujem tako, da mu vsak dan dam speštano banano (postano) in je potem tudi prve dni kakec bp. Druga posledica plavanja je tudi to, da poleg slane vode popije tudi veliko sladke vode in posledično res veliko lula.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 06 Avgust 2013, 11:41:33
Dobra fora ta z banano, moram probat :) to mu das pred morjem ali po tem?

battito animale


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #7 : 06 Avgust 2013, 12:04:44
Izkoristim vročino med dopoldanskim in popoldanskim plavanjem. Zjutraj zmečkam banano, pustim in gremo plavat. Ko pridemo nazaj mu jo dam skupaj z briketi in to poje namesto jutranjega obroka. Zvečer mu dam obrok brez banane pred spanjem.


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 07 Avgust 2013, 16:09:48
Zanimivo tole z banano :)
Bom probala. :D

htttp://www.sky-lab.si