Flexi ali navaden

Pika.shar.pei · 15356

Pika.shar.pei

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Katarina&Pika
: 08 Avgust 2013, 13:10:49
No mene pa zanima kaj je boljše za uporabo flexi ali naveden najlonski povodec. Smo mel zdej enga flexija pa se ga je pregriznala. Zdej pa če ma še kdo kake izkušnje s povodci naj kr napiše pa predlagite kir je bolši...

I love my dog!!! <3


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 08 Avgust 2013, 15:58:14
Jaz bi rekla da vsak po svoje.  :) Moje mnenje je takšno: pes mora znati lepo hoditi na navadnem povodcu. Ko to obvlada (torej ne začneš pri mladiču takoj s flexijem) pa ga kjer je primerno (to ni sredi mesta med ljudmi) daš na flexi, torej kjer se ne da imeti spuščenega psa oz. na slednem povodcu pa je lahko malo bolj svoboden. Ampak najbolj pa ne prenašam tistega ko dajo mladička lepo na flexi in ga na tem učijo hoje, potem pa ne zna normalno hoditi na povodcu, ali pa ko gredo po središču mesta s psom na flexiju, se ne brigajo kaj pes počne, pes zamota vse ljudi, lahko teži psom in ljudem, skače pod kolesa, spotika s flexijem...  :-X Sicer pa sama peljem psa za flexiju zelo redko, ga imam na kratkem povodcu in kjer je primerno na slednem, na flexiju je pri meni ravno na vsake par mesecev...
Imamo dobre izkušnje s povodci od Irene Šeruga in Pisan.si. Mogoče niso najcenejši ampak kvalitetni in meni ni žal dati za nekaj da je potem sigurno in da drži nekaj časa. Vsi tisti poceni so se uničili takoj, samo ta 2 sta še kot nova...  :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 Avgust 2013, 18:34:00
Z flexijem nimam dobrih izkušenj. Uporabljala sem ga kako leto, potem pa sem ga šenkala naprej, ker je psica na njem vlekla. Sedaj že kar nekaj časa uporabljam večnamenski povodec (lahko spreminjaš dolžine) in sem z njim zelo zadovoljna. Ko pa še ni imela dodelanega odpoklica pa sem uporabljala sledni povodec.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #3 : 08 Avgust 2013, 18:38:58
navaden da se psa šola , nauči da se ne vleče in hodi z vodičem; potem pa komot fleksi; moraš v vsakem primeu imeti meterski povodec, fleksi pa je stvar izbire; lahko tudi raje izbereš sledni povodec

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 08 Avgust 2013, 19:01:39
airedale10, dobro napisano.  :)

Sicer kolikor ne maram fleksov (sej se vidi po drugih temah, a ne :D-res jih ne maram)
No tako zelo so mi tudi všeč  :D
Flexi ti je super, če psa znaš met pod kontrolo vsaj toliko, da je vodljiv. Kar pa gre seveda lažje s klasičnim ali slednim naučit. Predvsem, da ga imaš na fleksu recimo tam kjer ni šans da ga spustiš že zaradi pravil ali lastne presoje o zanesljivosti odpoklica. Stalna uporaba teh povodcev je kar ena mala potuha za premalo aktivnega ukvarjanja s psom.
Jaz sem moje npr. posebej naučila lepe hoje na fleksu. Ko so pripeti na navadne povodce so povodcu popuščeni. Ko je pes pripet na fleksi je pa pritisk konstanten. Tako je fajn, da psa naučiš kje je konec vohkanja. Torej vračanje nazaj do tebe nekoliko prej preden se fleksi do konca popelje ven. Ob tem lahko tudi uporabljaš preusmeritven signal. Se pa hitro naučijo kolikšna je tista dolžina. Če le potem ne hodiš za psom ki te vleče na koncu 5-8 m  ;)
Posebno pozornost je treba polagat na to, da se ti pes ne zaštarta na ful šus s fleksom...ode ti roka, če je težji  ;)
http://www.youtube.com/watch?v=ax4SJ36ovrE

V splošnem pa rajši vidim klasičen fiksen povodec ljube dolžine. Zna nekoliko bolj motivirat, da gledaš kaj pes na sprehodu počne. In te na nek način ''prisili'', da psa naučiš tudi proste vodljivosti. Kaj ti nuca, da imaš psa na fleksu od malega pa tudi približno ne zna funkcionirat brez povodca. Se kaj rado zgodi, da fleksi popusti pes pa itak brez ne zna ubogat.  :-\

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 08 Avgust 2013, 21:33:40
Se strinjam!  :) Jaz tudi flexijev ne maram  :-[ ;D , ravno na vsakih par mesecev ga na njem peljem ko ga je treba nahitro kam peljat pa se vseeno malo bolj razgiba na daljšem ob cesti... Drugače pa eden čisto kratek in sledni!  :)



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #6 : 08 Avgust 2013, 22:24:06
Jaz budalo začela s flexijem :-[ >:( ko pa sem se navolila da me je psica vlekla ko mula pa še sam v škatli obadva flexija počivata (5m in 8m) presedlale na kratek povodec ob cestah, na pločnikih, terase,.... in pa sledni (5m ali 8m) na travnikih, igriščih ali kje drugje na prostem.

Tak da za mene Flexi odpade, to napako naredila enkrat in nikoli več. :)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #7 : 08 Avgust 2013, 22:29:24
flexi je za male razvajene kužke...in kot je nekdo dejal, za velike mrcine, ki se znajo obnašati, jih pa v določenih okoljih ne smemo imeti prosto spuščenih


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #8 : 08 Avgust 2013, 22:33:44
Jaz sem imela Maly-ja na navadnem, ko je bil še mladiček. Potem smo pa dali par flexy-jev skozi (5), po pravici povedano, nisem ljubiteljica flexy-jev, ampak je mama hotela flexy. Zdaj pa imamo okrogli navadni Hurtta povodec.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #9 : 08 Avgust 2013, 22:36:22
Jaz imam verigo s 6 mm členki, to je edino, kar ga zadrži


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 08 Avgust 2013, 22:58:53
Hja, pri meni se pa fleksi krasno obnese. Saj potegne vsake toliko do konca, ampak ko začuti, da je konec, popusti in ne vleče. Imam precej boljši občutek s fleksijem, ko lahko še vedno divja in ima malo občutka "svobode", ker pri slednem, mi je kliznil kot metek, ko je zagledal srno, z navadnim povodcem se pa po hosti ne sprehajava, ker mi je všeč, da mora prevohat vsak grmiček posebej in se meni zaradi tega ni treba ustavljat. Je pa res, da je moj pes majhen in da če hočem, da gre poleg, gre poleg.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 08 Avgust 2013, 23:57:09
Zakaj bi bil flexi potuha za nas in za razvajene pse?

Jaz si sploh ne predstavljam sprehoda brez flexija, ker jo imam praktično skoz na povodcu, razen med žoganjem seveda in deloma na Rožniku. Ne vidim razloga, da bi svojo psico omejevala na 2 metra okoli sebe, če to ni potrebno (bližina ceste, center mesta ipd.), dolžine slednega pa ne potrebuje.

In, kot je že napisala predhodnica, se mi ni treba ustavljati na vsake 3 m, da vse prevoha, kar ima.. da se mi ja zmeša.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 09 Avgust 2013, 09:26:49
Zakaj bi bil flexi potuha za nas in za razvajene pse?

Jaz si sploh ne predstavljam sprehoda brez flexija, ker jo imam praktično skoz na povodcu, razen med žoganjem seveda in deloma na Rožniku. Ne vidim razloga, da bi svojo psico omejevala na 2 metra okoli sebe, če to ni potrebno (bližina ceste, center mesta ipd.), dolžine slednega pa ne potrebuje.

In, kot je že napisala predhodnica, se mi ni treba ustavljati na vsake 3 m, da vse prevoha, kar ima.. da se mi ja zmeša.
Zakaj je pa nimaš več brez povodca? No saj v primeru konstantno privezanega psa je fleksi zakon. Ampak kje je pa razlog temu?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 09 Avgust 2013, 09:29:02
saj jo ima brez povodca  na za to primernih mestih. privezanga psa ma pa baje vsak po zakonu in po zdravi pameti.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 09 Avgust 2013, 09:39:14
Pri nas je pes vedno privezan (razen res izjemoma redko, na določenih krajih), pa flexija ne uporabljam.  :P Saj če pes zna lepo hoditi na navadnem povodcu in če lastnik zna uporabljati flexi ni nič narobe. Ampak velika večina ga ne zna... Pes se zamota v pešce, kolesarje, mogoče celo skoči pod avto..., da ne govorimo da pozdravlja vse pse, ljudi, podre otroke itd.  :-\ Lastnik pa s stegnjeno roko in pes 8 m pred njim vleče. In zame je potrebno v centru mesta omejiti psa na 2 metra okrog sebe, saj s flexijem vse zamota in počne kar hoče. In redke izjeme so ki psa dajo na kratko ko se približa človek ali pes, ob prometni cesti itd., velika večina ne.

p.s.: imam jazbečarja ki obožuje vohanje pa brez problema hodim s povodcem krajšim od 2 metrov okrog  8)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 09 Avgust 2013, 09:53:02
Že že po zakonu...ampak zdravi pameti se pa da psa na ''101način'' učinkovito zlaufat, zaposlit, razgibat...brez povodca na spet ene ''101 kraju'' kjer je to možno in varno. Ampak za to je pa treba včasih zaviti dlje od svoje mestne ulice  ;) Pa psa je treba met z odpoklicem. Pa idejo po tem, da pes potrebuje en mici več od mestnega betona. Skratka kar nekaj dejavnikov zarad katerih potem lastniki svojih psov nimajo naučenega odpoklica in se jim zdi potem uporaba flexija tako idealna. Jaz vedno navdušence nad fleksom vprašam - Kaj se bi zgodilo če bi vaš fleksi razpadel? Bi pes prišel nazaj? Oz. kako resno bi se ogrozil, če se to zgodi. No pa smo tam  :) Seveda so svetle izjeme, kar me veseli. Žal pa večino uporabnikov fleksov poznam tistih, ki ob teh vprašanjih malce pomislijo in potem odgovorijo nekaj v slogu ''no pa sej mamo dost močn flexi, pa lih nov je...''  ::) Seveda. Če ste 100% da je flexi uporabljen samo zaradi zakona je to čist super. Če se le ve koliko procentna je njegova vodljivost...brez povodca.  ;)
Nič slabega ne mislim s tem. Samo diskutiram v to smer, da večini to JE potuha za neučenje psa proste vodljivosti. Zakon gor al dol. Na povodcu se da marsikaj šlepat, ko le-ta mogoče enkrat odpove je pa že enkrat preveč  :-\
Večina lastnikov ki ne uporablja flexov pa ravno zarad ''omejitve'' kar nekaj truda vloži v vodljivost brez.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #16 : 09 Avgust 2013, 09:53:25
Citiraj
saj jo ima brez povodca  na za to primernih mestih. privezanga psa ma pa baje vsak po zakonu in po zdravi pameti.

Lunette tega koncepta ravno najbolje ne razume

Citiraj
Ampak velika večina ga ne zna...

in to lahko trdiš na podlagi česa ? si dejansko videla kako je pes, ki je bil na fleksijo skočil pod avto, ali smo spet pri rekla in videla ?

se ne more zgoditi da se ti pes na navadnem povodcu strga iz rok ?
če je pes nevzgojen in nevodljiv je baš vseeno ali imaš flexi, ketno ali navaden povodec

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #17 : 09 Avgust 2013, 10:07:45
flexi je za male razvajene kužke...in kot je nekdo dejal, za velike mrcine, ki se znajo obnašati, jih pa v določenih okoljih ne smemo imeti prosto spuščenih

Srednje mrcine z vzornim obnašanjem so pa lahko spuščene v vseh okoljih?   ;)

Tud men grejo flexiji na živce. Uporabljam navaden povodec oz. spuščenega psa (pri tamali razvajeni kuzlici občasno res flexi) , za psa ki mora bit pa stalno pripet se mi zdi pa flexi res idealna rešitev, da ima vsaj malo svobode gibanja.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 09 Avgust 2013, 10:09:38
Lunette tega koncepta ravno najbolje ne razume

če je pes nevzgojen in nevodljiv je baš vseeno ali imaš flexi, ketno ali navaden povodec
Davor ti pa očitno ne razumeš koncepta da v naši mali državici SO površine kjer je pes lahko varno spuščen  ;)
Še manj pa razumeš koncept, kako se prosta vodljivost nauči.  :)

Z zadnjo tvojo trditvijo se sicer povsem strinjam (ne moreš verjamat :o). Ampak se spet vrneva na to, da se proste vodljivosti ne da učit privezan.  ;) Če se zanašaš na opremo ... je pa to uporaba bergelj in vozičkov. Treba je znat brez. To je za zraven, za zadoščenje zakonu in splošni kulturi bivanja.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 09 Avgust 2013, 12:30:20
Citiraj
in to lahko trdiš na podlagi česa ? si dejansko videla kako je pes, ki je bil na fleksijo skočil pod avto, ali smo spet pri rekla in videla ?
Videla in doživela.  ;) Sicer ne prav pod avto in da bi psa poškodoval, ampak je pa pes skakal na glavno cesto in bi lahko v vsakem trenutku prišlo do tega.  ;) Drugo neprimerno uporabo flexijev pa tudi videvam vsakodnevno.  ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #20 : 09 Avgust 2013, 12:45:45
eden takšen napad na mojega psa, ki sem ga sicer jaz sam preprečil  sem doživel ravno ko se je lastnici pes (labradorka) strgal iz meterskega povodca;

obsojati flexi zaradi ene par primerov je nesmisel, flexi ni nič drugega kot orodje , če bo pes nevodljiv bo pa to na njem ali na meterskem povodcu

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 09 Avgust 2013, 16:18:09
obsojati flexi zaradi ene par primerov je nesmisel, flexi ni nič drugega kot orodje...
...orodje ki daje občutek kontrole in hkrati je dobro za moralnega mačka zdravit, da saj se je pes lepo sprehodil, zlaufal...in to je to...Zato pravimo ''potuha'', da se psa potem, kar en mal pozabi redno zgonit in se posvečat interakciji z vodnikom.  ;) Če temu ni tako pa pravim, da so k sreči svetle izjeme.

Zakaj pa nebi še te plati fleksi povodcev povedali ???
Lej to je vse po tvojem vzoru.  :) Sam praviš ''večina mojega teksta niti ni namenjena vam, ampak tistim ki te teme berejo in potem bodisi komunicirajo preko zs ali privat ter seveda za tiste ki jih zanima alternativa in cela zgodba, ki je ve enostavno niste sposobne nuditi''
A ne? Da je težko celo zgodbo nudit, če pa sam uporabljaš dovolj močen (prevelik)fleksi za svojo. Da imaš že po defoltu pasmo, za katero je priporočljivo da je bolj ali manj dejansko privezana, če že ravno ni v ograjenem...no pa tko. Cela zgodba je pa taka, da če bi hotel takšnega psa kot je tvoja imet več brez povodca bi šlo pa kar nekaj več trudi, ki sega dlje od 8m stran od nosu  ;)

Cela zgodba je pa taka, da lahko imaš ali eno ali drugo. Pes ti je lahko priden na enem ali drugem. Praksa je pa pokazala, da se vsaj večina tistih s kratkimi povodci en mici bolj ukravrja z idejo o odpoklicu.

Ej a veš, da imam doma 4 pse in pa 6 fleksi povodcev  :) Enga uporablja mačka. Eden je pa viška ker je 5m ostali so 8m. Nekaj umes smo jih potalali, ker sem jaz hotla druge barve in dolžine. Skratka naša ''družina fleksijev'' se je en mal spreminjala zarad kapric ne zaradi potreb po tem. ::)
Super so mi za tam kjer psov ne smem po zakonu spuščat se mi pa fajn zdi da gredo en mici dlje in naokoli. Lih toliko da mi slednih ni treba navijat po torbah. Za običajne pasje sprehode pa se mi ne da nosit vseh fleksov. Pse na kratkih do mesta od koder naprej so lahko spuščeni. Vrvice okoli ramen pa se zabavat s psi. Torej ''delovni'' sprehod. Ne šetkarjenje za psom ;)
Aja pa zadnje čase mi prav pride za starejšega psa. Da ima občutek da se ne bo zgubil ::) Hja počasi ga določena čutila medejo pa rabiva 'bergle''. Se npr. zavoha (kar traja dvakrat dlje kot običajno ::)) in potem psice odšibajo naprej. On pogleda v napačno smer in ga panika zagrabi ''kjeeee ste zdj usiii''. Tko pa točno čuti kje se ga povodec drži :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 09 Avgust 2013, 16:23:48
En tak fini poskus lahko vsi s svojimi psi opravite  :)
Pelješ psa na fleksu na sprehod in šteješ kolikorat si ga umes poklical, pobožal, kakor koli komuniciral z njemu. Ter kolikorat je bilo potrebno blokirat gumb.
Potem pa greš na enako dolg sprehod (seveda v okolju kjer je to možno) s spuščenim psom (ali na slednem, če odpoklic ne štima tko kot bi moral). In spet šteješ intreakcije s psom.
Potem si pa ustvariš svojo lastno sliko  ;)

Na idejo da pes rabi sproščen sprehod brez da mu ti težiš ne padem  :P Pes rabi zanimiv sprehod. Ne da on tebe šlepa po svetu, ti pa mu pustiš to, ker kužek more mal svobode in miru pred tabo met. Iz tega se rado izcimi, da je kužeku vse bolj zanimivo kot ti. In to v kriznih situacijah. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 09 Avgust 2013, 17:00:12
Jaz uporabljam oboje. Že čisto od majhnega je navajen na oba in ni opazit neke razlike, le fleksi je malo težje držat v roki ali pa ga pospravit v žep. Ko je spuščen pa hodi tudi na tej 8m flexi razdalji ali pa je ob nogi. Tako, da se mi zdi uporaben v mestu kot v gozdu.  Tudi se mi ne zdi mučenje psa, če greš z njim na kratkem povodcu na sprehod, saj je smisel da skupaj uživava, ne pa da samo nekontrolirako voha in teka okoli.

Mi grejo pa na živce ljudje s "pokvarjenim" flexi gumbom, ki imajo cucke spuščene na najdaljši dolžini in se motajo okoli ljudi, zaganjajo v druge pse, lastniki pa še po vrhu ne gledajo kaj dela njihov pes, saj je itak na povodcu.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 09 Avgust 2013, 18:46:08
obsojati flexi zaradi ene par primerov je nesmisel, flexi ni nič drugega kot orodje , če bo pes nevodljiv bo pa to na njem ali na meterskem povodcu

Ni res. Verjemi, da je psa veliko, veliko lažje zadržat na meterskem povodcu kot pa na 8 meterskem fleksiju, sem sama to doživela. Če imaš 10 kilskiga psa potem je mogoče isto, pri kakem močnejšem pa je lažje na kratkem. Velika razlika je, če se pes zažene na meterskem povodcu, kot pa če to naredi na 8 meterskem, ker daljši je, večji šus dobi pes in posledično pride do močnejšega sunka. Sem sama to parkrat doživela pri moji psici, večkrat sem imela krvave členke od sunka, ene parkrat pa je fleksi zletel it rok. Ne eno, ne drugo se mi ni nikoli zgodilo na navadanem povodcu, pa ga uporabljam bolj dolgo kot pa sem fleksi  ;)



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #25 : 09 Avgust 2013, 20:02:12
Glede flexyija se je tudi meni zgodilo, z mojim pokojnim beaglom. Šla sem na normalen spehod z njim, ko mi je flexy kar razpadel. Potem sem enkrat peljala mix labija na sprehod je flexy spet razpadel.

Se je pa zgodilo moji znanki, ko je mešančka z ZP in NO-jem peljala s flexyjem na sprehod, ko je pes videl srno je tako potegnil, da se ji je iztrgal iz rok (ker so flexyji bolj drseči) in zbežal za srno. Iskali so ga celi dan, nakoncu so ga pa našli zvozlanega in kumaj še živega.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 09 Avgust 2013, 20:52:11
No, potem je pa posploševanje glede uporabnikov fleksija sploh popolnoma mimo. Jaz lahko fleksi položim na tla, če si zavezujem čevelj ali pospravljam v torbico, pa pes ne bo nikamor ušel. Sem si pa kupila eno kategorijo "močnejšega" kot naj bi ga imela za mojo malo zver, ker za mačkom pa kar konkretno potegne. In bi mi v tem primeru z rok strgal tudi navaden povodec, ker je na mačke in srne totalno napaljen, kljub temu, da potem mačka samo opazuje s pol metra varnostne razdalje in bevska nanj. Kot sem že rekla, moj na fleksiju ne vleče, se pa zgodi, da če gre hitreje od mene ali pa zaostane, da tisti moment, ko začuti, da se je povodec napel, takoj pride in ne zateguje.
Glede interakcije sem še prebirala kako mislite, da je na fleksiju ni. No, moj pes kar pogosto pride k meni, sam od sebe ali pa na klic, da ga počoham al pa mi običajno začne nagajat, da se potem loviva skupaj. Mislim, da imava več interakcije na sprehodih kot bi jo imela s šestimi spuščenimi psi, ki imajo najbrž največ interakcije sami med sabo.
Pač ima vsak svoj način, ampak posploševanje pa res ni na mestu, če nekdo dela drugače.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 09 Avgust 2013, 21:49:05
Zato pa so svetle izjeme  :) Čeravno bi mene motilo, da potegnejo za bilo kom. Tako, da smo ne glede na izbrano opremo to naučili, da se to ne dela.
Men je oni filmček na youtubu (prej priložen) res za pogledat. Tko večkrat  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 09 Avgust 2013, 22:01:04
Jah, priznam, da tudi mene moti poteg, ko zagleda mačka ali srno, ampak tega najbrž ne bom odpravila, ker ga maček dobesedno izziva, srna pa tudi. Ponavadi se srna pase skoraj direktno pod balkonom, maček se pa tudi z veseljem sprehaja okrog, ko je pes na terasi ali na balkonu. Mal terierskega nagona pa mora imet, no, v bistvu sem sama kriva, ker me njegova razburjenost zabava in nisem nikoli ukrepala, ko je bevskal na mačka, maček ga je pa samo grdo gledal. Meni je moj pes tak idealen, ker sem mal čudna, pa nočem, da me čisto vse uboga in mi mora mal nagajat. Samo ne preveč ;)



barbie8

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 14 Avgust 2013, 10:03:44
Mi smo tudi meli pri našem prvem kužku že od začetka flexi in nikoli več ne ponovim napake. To je samo vlekel vsepovsod, za vsako mačko ko se je zapodil ti je skoraj roko iztrgal, pa si ni dal reči da tega ne sme. Smo ga pa potem začeli navajat na najlonski povodec(top!) pa so težave kar izpuhtele(ga tudi mačke niso več kaj preveč zanimale. No pa tudi zdaj našega novega kužija kar navajamo na navaden povodec.  ;D