Flexi ali navaden

Pika.shar.pei · 15361

Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #30 : 14 Avgust 2013, 20:57:34
Meni je pa boljši flexi, smo bili na morju pa sem ga pozabila doma.... na navadnem povodcu se  obrača, skače, nori... tako da je bil na najlonskem povodcu sprehod prava muka.... na flexiju mi pa lepo hodi čisto malo pred mano, ne sili na cesto.. ... tako da ostajamo na flexiju:)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 14 Avgust 2013, 23:32:06
Saj ravno zato je meni flexi brezveze, zame je prvo da pes zna hoditi na navadnem povodcu, potem ko to ni več problem mu lahko s flexijem daš še nekaj dodatne svobode.  ;) Ne pa da ga imaš na flexiju samo zato ker ga na navadnem nisi naučil hoditi in potem lahko na njem dela karkoli... Je pa res za kako morje ali kaj takega flexi praktičen.  :) Sicer pa ga je Dino pred nekaj dnevi utrgal  :-X in ima samo enega res dolgega in nepraktičnega še (in ni Flexi firma) tako da z moje strani zdaj še res dolgo ne bo na njem peljan. ;D



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 15 Avgust 2013, 09:15:21
Ne vem kakšne fleksije si to kupujete... Jaz imam psico na summertime fleksiju za 25kg (ima vedno nekje med 26 in 27 kg) pa še noben ni ne razpadel, niti se strgal pa imajo ti modeli fleksija res miniaturne karabine in tanek trak (na privezu, na navadnem povodcu je moja recimo uspela počiti dva veliko večja karabina in strgala povodec, ki naj bi bil za molose). Poleg tega mi velikokrat pade iz roke, za povrh ga pa še psica nosi okoli pa še ona parkrat vrže po tleh in kar noče razpasti :P . Edini fleksi, ki se je strgal, je par mesecev ležal pod snegom in sem ga našla šele, ko je sneg skopnel. Očitno je znotraj zrjavel in se je strgal, ko se je napel do konca.(P.S.: pes mi ni nikamor ušel kjub temu, da je oprema zatajila :P)

Meni je fleksi super, ker se mi niti slučajno ne da stopicljati za psom gor in dol, da se odloči kam gre opraviti potrebo, polg tega lahko večino časa drži približno svoj tempo, ni ji treba počasi stopicljati zraven mene. Navaden povodec uporabljava večinoma samo za v mesto in za na poligon, za vse ostalo je fleksi. Če je pa res nujno, se da pa tudi fleksi uporabiti kot navaden povodec.

Je pa res, da ni primeren za nevzgojene pse, razen, če je vodnik zelo dosleden pri uporabi gumba za ustavljanje... Ampak nevzgojen pes bo iz roke potegnil tudi navaden povodec, če ga bo vodnik držal samo za ročaj in pustil polno dolžino povodca....



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #33 : 15 Avgust 2013, 11:21:26
Meni pa je flexi prav fajn, pa rečite kar želite. :P
Osebno mi je bil na začetku totalno brezvezen, ko sem pa ga enkrat sprobala, sem ugotovila, da je v bistvu super. Sploh za kake prostore, kjer ni ravno primerno, da se psa spusti, ampak vseeno ni ob kaki prometni cesti. Za na sprehode (ob cesti) imam še vedno navadnega, v gozdu pa itak ni potrebe, ker Kirro spustim.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #34 : 15 Avgust 2013, 12:37:58
Če je Flexi original ne bo nikoli razapadel - dokaz - mama ima yorkshirsko terrierko staro 16 let, flexi je pa kupila za pudlja, ki je bil pred to terrierko, se pravi je flexi star okrog 20 let in še vedno vse v najlepšem redu :)

seveda, če kupiš nek ponaredek v eurospinu je pa čisto logično, da ne bo zdržal več ko en mesec :)

meni je flexi zakon, ko pa bova v mali šoli se bova pa ''učila'' na navadnega :P to bo še žurka heheheh ;)

Meni je fino, ker se vrvica pospravi nazaj, pri navadnem moraš to delat ročno i je malo zoprno :/ za večje pse pa ne rečem, mora bit navaden:)


kakor komu paše, noben povodec ni prepovedan, vsak ima tisto kar je njemu najbolj všeč in kar njegovemu psu najbolj ustreza ;)

Lepo preživet dan vsem pesjanarjem! :P



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #35 : 15 Avgust 2013, 12:59:31
Meni bi se brez flexija utrgalo, pri treh samcih, ki hočejo označit vsak drug grmiček z navadnimi povodci pridem do živčneqa zloma. Pri fexiju pa samo pičim svoj tempo in vsak ima svojih 10 metrov časa, da prebere, opravi in nadaljuje.  Navaden povodec uporabljam samo na poligonu, da pse privežem na privez, ko čakajo na trening in za sprehode po naravi, kjer so tako ali tako spuščeni, je pa lažje imeti navaden povodec obešen preko ramena.  Ko pa še imam mladiča in odpoklic še ni utrjen pa na sprehodih uporabljam sledni povodec  in ne flexi. Flexi je pri nas v uporabi za šetkanje po parku, ko je na vrsti opravljanje potrebe (zvečer, zjutraj, popoldan) in se to ne šteje med sprehod. Ker pa niso nagnjeni k velečenju v nobene primeru, če tako rečem, imam tiste ta najmanjše, do 10 kg, pa čeprav imam 2 psa nad 20 kg - jih je lažje vse tri v eni roki držat, kot pa tiste ogromne mašine. 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Isa.Ash

  • Gost
Odgovori #36 : 19 Avgust 2013, 22:49:06
Meni je najboljši navadni povodec. Imamo več povodcev, tiste ploščate in okrogle pa tudi flexi.
Najboljši mi je ploščati (nevem kako se naj drugače izrazim :-[ ) najboljši, največ ga uporabljam.
Flexi pa mi je ful brezvezen in ga sploh ne uporabljam  ::)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 28 September 2013, 10:26:57
Flexi je pri nas v uporabi za šetkanje po parku, ko je na vrsti opravljanje potrebe (zvečer, zjutraj, popoldan) in se to ne šteje med sprehod. Ker pa niso nagnjeni k velečenju v nobene primeru, če tako rečem, imam tiste ta najmanjše, do 10 kg, pa čeprav imam 2 psa nad 20 kg...
En velik like! Amen!
Sprehod ni lulanje in kakanje ter šetkanje po parku. Žal pa preveč psov vidim, da jim je to edino videnje zraka in pojmovanje sprehoda, ki to ni.
Načeloma so potem, kar realne kombinacije, da psi, ki vedo kaj je to pasji sprehod (skupna dejavnost z lastnikom - sodelovanje na lovu za dogodevščinami) ne vlečejo. Obratno pa prav radi. Ko imajo oni svoj žur, ker lastnik tako rad pušča psu svobodo na povodcu.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.