Doberman [Dobermann]

irenchy · 149916

fruitJuice

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 1
Odgovori #210 : 23 Avgust 2013, 10:08:09
Če mate kej o kupiranju za povedat, prosim ne pisat tle. Imate druge teme, kjer lahko o tem razpravljate. Razlogi, zakaj kupujem to pasmo, pa so moji osebni. Odločam se o pasmi že 2 leti, prosm prihrante neumne komentarje zase.

Lanabela, se strinjam.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #211 : 23 Avgust 2013, 10:13:19
Kot ljubitelju uvoza iz serbije ti prilagam nekaj predlogov

http://www.mrazovack9.com/all/dogs_for_sale_list.php?id_breed=5&lg=us


fruitJuice

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 1
Odgovori #212 : 23 Avgust 2013, 14:50:04
Nisem "ljubitelj uvoza iz serbije" ampak preden se kaj odločim se pozanimam o opcijah, poleg tega sem napisal, da mi je bolj ugodno če psa kupim tam. Kar še ne pomeni, da ga bom.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #213 : 23 Avgust 2013, 15:11:59
Mislim, da boš najlažje prišel do dobrega legla in psa, če boš spoznal lastnike in vzreditelje dobermanov. Med njimi tudi take, ki ne bojo pasme in posameznih psov/psarn samo hvalili, ampak bodo povedali tudi slabe lastnosti, morebitne zdravstvene težave itd.

Na tem forumu lastniki dobermanov niso ravno zelo aktivni, tako da lahko mogoče izkoristiš tudi Facebook in se včlaniš v kakšno skupino ljubiteljev dobermanov in tam kaj vprašaš in se morda zmeniš za kakšno srečanje

Pa kontaktiraš lahko vse vzreditelje pri nas in se zmeniš za obisk ali sprehod.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Salvatore

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 27 Avgust 2013, 07:46:10
Barabe so povsod. Tako v Srbiji kot v Sloveniji. Sam sem lastnik dobermena iz Srbije, vendar sem ga pripeljal iz ene izmed najbolj svetovno znane psarne. Potrebno se je pozanimati o prodajalcu, po možnosti pa še preden se kupi mladiča, iti do njega, da se pogleda kako skrbi za mladiče in tako naprej. Resen vzreditelj ti bo vse sam pripravil, če želiš kupiranega dobija, ti bo poskrbel za to, prva cepljenja ti bo on opravil, prav tako pa ti mora priskrbeti izvozni rodovnik in potni list iz EU. Moj vzreditelj je sicer iz Srbije, vendar ma psarno formalno registrirano v državi EU, tako da glede uvoza ni nikakršnih težav.



hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 11 September 2013, 12:02:37
Pozdravljeni,

iščem dobermana, mladiča od 3 do 5 mesecev starosti, čipiranega, cepljenega 3x, s potnim listom. Zaželjen črne barve in z nekupiranimi ušesi. Rodovniško poreklo zaželjeno.

Če ve kdo za kakšen primerek, leglo ali mladiča, naj mi prosim sporoči. Lahko na PS.

(pišem tu, ker ne najdem bolj primerne teme)

Hvala in lep pozdrav.





Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #216 : 11 September 2013, 12:21:32
hebel na spletni strani Kinoloske zveze Slovenije imas napovedani dve legli v juliju in avgustu. So zraven tudi telefonske stevilke, tako da lahko poklices in povprasas o mladicih..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 11 September 2013, 13:17:54
Pozdravljeni,

hvala za informacije, sem že oba kontaktiral, pa nimajo črnega samca na razpolago. Iščem naprej....

lep pozdrav.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #218 : 11 September 2013, 13:28:21
Ce si na facebook-u lahko postavis vprasanje v tole skupino: http://www.facebook.com/groups/slovzreditelji/?fref=ts  Sigurno se bo nasel kdo, ki pozna koga..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 12 September 2013, 15:36:03
@Ovcka, facebooka pa nimam, pa si ga tudi ne želim  ;D

Iščem naprej.

Lep pozdrav



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #220 : 12 September 2013, 15:45:30
Potem pa stopi v kontakt prek meilov z različnimi vzreditelji po svetu. Se najde kar dosti vzrediteljev v EU, ki imajo spletne strani, samo boš moral sam izbrati kvalitetnega. Pa čisto zna biti, da boš čakal na psa. Rahlo se bere, kot da kupuješ lak za nohte točno določenega odtenka...pes je le pes in dobiji imajo svoje specifike, zdravstvene probleme in zato je treba skrbno izbirat.
FB je super ravno zaradi lažjega kontaktiranja prek sveta.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 12 September 2013, 18:05:52
@cara

Ne, ne kupujem laka za nohte, se opravicujem ce je kdo dobil tak vtis. Kupujem psa, ki bo moj spremljevalec in prijatelj (in obratno), druzinski clan, cuvaj. Glede na pasmo, katero sem si izbral, mislim da ne pricakujem prevec od njega (pustimo karakter).

Po mojih raziskavah je trenutno na voljo rjav samec ene psarne in crna samica druge psarne. Zelja je crn samec. V cem je problem, ce clovek tocno ve, kaj si zeli in to naravnost napise? Vem, da ne kupujem stvari s police, ampak zivo bitje. Glede zdravstvenih problemov, kar se tice pasme doberman - prirojenih problemov naj bi bilo z rodovnisko rejo manj, vseeno pa so bolj dovzetni za dolocene bolezni, kot druge pasme, zato perferiram rodovnik (kateri so ti problemi, mislim da je vsak odgovoren sposoben poiskati).
Specifikacije dobermana - to najverjetneje mislite znacilnosti v katerih je ta pasma unikatna, se loci od drugih (upam vsaj, saj ni avto) so mi tudi znane in so eden izmed razlogov, zaradi katerih sem se odlocil za to pasmo.

Opcija je se tujina, vendar zaenkrat bom sreco poizkusil v Sloveniji.

Se opravicujem, ce sem koga uzalil, ni bil tak moj namen. Enostavno sem napisal tisto, kar sem mislil.

Lep pozdrav in hvala za informacije.

Iscem naprej...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #222 : 12 September 2013, 18:14:17
Poišči slovenske vzreditelje in jih pokliči ter vprašaj kake plane kaj imajo, itak je fajn že vnaprej navezat stik in razložit svoje želje. Tako boš lahko mladiče že tudi od malega spremljal in izmed treh črnih samčkov izbral točno sebi primernega  :)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #223 : 12 September 2013, 18:16:37



hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 12 September 2013, 19:02:19
Ja, sem na vezi z vzreditelji. Prvo leglo naj bi bilo predvideno februarja. Psa bi pa imel rad ze vceraj  :'(

@Boo

zanimivo, sem pregledal stran, pa nasih vzrediteljev sploh ni na seznamu...



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 13 September 2013, 00:07:46
Na seznamu so vrjetno tisti, ki se tja dajo sami  :)



hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 13 September 2013, 11:05:36
Mislite, da bi bil ta primerek pameten nakup?

http://www.salomon.si/oglas/hisne-zivali-in-rastline/psi/doberman/13.RZESM

Sem klical lastnika, psa je oddal, nakar so ga kupirali, sedaj pa so mu ga vrnili, ker ne morejo s kupiranim na razstave. Star je 5 mesecev, je lahko to problem (je že prestar za menjavo lastnika?).

Lep pozdrav



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #227 : 13 September 2013, 11:56:43
Ročica, pes ni nikoli prestar za menjavo lastnika, po mojem je pa gotovo bolje čim mlajšega da dobiš (jasno da ne mlajšega kot 5 mesecev).

Je pa zanimivo, da ga najprej kupirajo, nato pa ugotovoijo, da se baje ne bo dalo razstavljati.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #228 : 13 September 2013, 11:58:07
oz kopirajo. ;D


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #229 : 13 September 2013, 12:10:13
Odvisno, kaksen je bil vzreditelj in kaksni so bili lastniki, pri katerih je bil pes zadnje 3 mesece. Bi bilo potrebno psa osebno spoznat in se prepricat, da ni karakterno "zafuran". Vsekakor je pa boljse dobiti mladica, ki ga potem "oblikujes" po svoje.

Mimogrede, nekateri na pse cakajo tudi po vec let (sploh ce isces dolocene rodovniske linije, itd), tako da izjava, da bi imel psa ze vceraj je malo mimo. Vem, da je tezko cakat, ampak bolje pocakat in dobit tocno to, kar si zelis, kot pa se brezglavo podat v en nakup, pa potem placujes ceno naslednjih 13 let.  :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 13 September 2013, 12:53:29
Najverjetneje ga bom šel pogledati z neodvisno osebo, bom lažje presodil, ko ga bom videl v živo. Sam vem, da ga ne bi mogel vrniti, ko bi bil že enkrat 3 mesece pri meni (kar je meni osebno jabolko spora pri tem).

Torej zafuran karakter, kako to mislite? Agresija?

Torej ste mnenja, da vkolikor je pes normalno socializiran, če papirji štimajo, če nima zafuran karater, bi bil ok nakup.

Je kakšen poseben ukrep potreben pri uvozu s Hrvaške? Zdaj ko je EU, verjetno ni komplikacij. Kaj pa iz veterinarskega stališča? Registracija?

Hvala za informacije in lep pozdrav.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #231 : 13 September 2013, 13:09:37
Če je pes normalno socializiran (predvsem je treba paziti na plašnost, druge stvari je lažje popraviti), pa če vidiš, da se bosta lepo ujela, potem ni nobene ovire, da psa ne bi kupil. Pri toliko starem mladiču vidi marsikaj, česar pri mlajšem ne moreš. Predvsem se da zelo lepo presoditi, ali se bosta bodoči lastnik in pes "pobrala" ali ne. Če ni "kemije" ne gre siliti z glavo skozi zid.
Pes mora biti cepljen, imeti mora potni list, biti mora čipiran in imeti moraš kupoprodajno pogodbo, da ti pri vpisu v register ne težijo. Iz Hrvaške je bilo mogoče psa pod istimi pogoji pripeljat tudi že prej, težave so s srbskimi.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #232 : 13 September 2013, 13:32:43
Tako kot je Lanabela napisala, predvsem plasnost je lahko problem (pred ljudmi, pred predmeti, pred drugimi psi, ker plasnost lahko kasneje vodi do agresije; 5 mesecni mladic ne sme biti agresiven - ce je, je slo nekaj resno narobe pri vzgoji). Mogoce je tudi pametno, da se psa vidi v urbanem okolju, ne samo na domacem vrtu (je lahko velika razlika - domacega okolja je vajen, zunaj zablokira ali se pokazejo stvari, ki se jih doma nebi videlo).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 13 September 2013, 19:50:42
Pozdravljeni,

takole sem se odlocil.

Prijavil sem se na cakalno listo pri slovenskem vzreditelju. Lepo bom pocakal, da bo leglo, potem pa bomo psa od malih nog vzgajali. Glede na trenutno ponudbo, na vase nasvete in predloge, predvsem pa zato, da ne bi sedaj nekaj na silo kupoval, mislim da sem se pravilno odlocil.

Sedaj pa bom lepo v miru zbiral informacije, pripravil vse za novega clana, in pocakal na veseli dan.

Hvala za vse info in lep pozdrav.




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #234 : 13 September 2013, 20:27:49
Bravo, si eden redkih, ki se je v dani situaciji ("bi rad imel psa ze vceraj") tako odlocil.. ;D Sedaj imas dovolj casa, da prestudiras vse o pasmi, prestudiras paritveno kombinacijo, ki jo planira vzreditelj, si pogledas prednike, mogoce celo v zivo spoznas kaksnega psa iz prejsnjih legel, si preberes strani o solanju tu na forumu, pogledas kaksne uporabne filmcke na youtubu, itd., pa ti bo cas en-dva-tri minil..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 15 September 2013, 12:14:46
@Ovcka

Tako nekako je sedaj plan. Nima smisla nekaj na silo, sem nekako doumel. Se vedno bi imel psa rad ze vceraj, ampak glede na ponudbo sem skepticen, kompromisev pa resnicno pri taksnih zadevah ne bi delal.Torej, kdor caka, docaka.

Hvala vsem za predloge in informacije.

Lep pozdrav.



hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 02 Oktober 2013, 19:33:20
Evo ga:



Nasmehnila se mi je sreca in verjeli ali ne, leglo je bilo napovedano na kinoloski zvezi slovenije, skotili so se preteklo nedeljo, crn mladicek na sliki se bo pa, ko bo cas primeren pridruzil nasi druzini. Komaj sem se preprical, da bom moral cakati do aprila, sedaj ne morem verjeti, da je psicek ze skoten, zdrav in mocan. Upam (drzim pesti), da tako ostane.

Vzrediteljici tudi vse pohvale, za skrbost, informacije in obvescanje o stanju. Za psa bo poskrbeno z vseh strani (rodovnik, veterina, cepljenja,...)

Ko bo kaj novega pa sporocim.

Lep pozdrav! 



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #237 : 02 Oktober 2013, 20:27:32
Ooo, cestitke!  ;D ;D No vidis, pa bo malo hitreje, ta dva meseca bosta pa tudi en dva tri mimo  :P

In iiiii, rjavcki  :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #238 : 07 Oktober 2013, 21:28:26
Kako rasejo  ;D



lep pozdrav



nutela777

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 29 December 2013, 11:32:04
Živjo!
Tudi jaz sem zainteresirana v to pasmo.....namreč spomladi bom kupili samico te pasme....
Pa me zanima kje kupiti dobermanko z KUPIRANIMI UŠESI....
Lahko je z rodovnikom ali brez njega....


L.P. Sara