Varnostni pasovi za pse neučinkoviti...

Weaver · 5428

Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 19 Avgust 2013, 16:34:30
Edina oprsnica ki je prestala te teste je Allsafe, včeraj sem videla posnetek testa le-te in si mislila, da ni možnosti da pes to preživi.

Evo:
http://www.youtube.com/watch?v=-k5Sz0zhdG8

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Avgust 2013, 18:10:56
Meni se zdi, da članek dela šlampaste zaključke raziskave - če psa iz kakršnega koli razloga prevažamo na zadnjem sedežu, mora biti absolutno pripet. Saj ni edina možnost nesreče le silovit čelni trk, kjer je vprašanje preživetja. Članek je voda na mlin ljudem, ki se jim zdi fino pasje windsurfanje in fristajling na zadnjih sedežih.

Manjšega psa, ki ni pripet v zaponko za varnostni pas, že ob rahlem do srednjem bremzanju silovito vrže naprej v prednje sedeže - že pri hitrostih do 40 km/h skrajno nevarno.

Sama sem psa (ca 14 kg) najprej prevažala v boksu v prtljažniku. Ker mi je klima odpovedala, za poletje tako prevažanje zaradi nezračnosti prostora (+ plastičen zaprt boks) ni bilo sprejemljivo, zato sem kupila oprsnico, ki se pripne zaponko za varnostni pas in je bil pes pripet na zadnjem sedežu. Običajna oprsnica za avto - nič visokostroškovnega.

V tem času sem dvakrat morala na polno stisniti zavoro pri hitrosti do 60 km/h. Zavorna sila sicer ni primerljiva s trkom, ni pa zanemarljiva. S psom ne le, da je bilo vse ok, pač pa niti ni zaznal kaj posebnega. Dolžina pasu, ki povezuje oprsnico in zaponko za varnostni pas mora biti ustrezno kratka - le toliko, da se pes na mestu obrne in zamenja položaj, nikakor pa ne za prestopanje ali sprehajanje po sedežih.


Še to (citat iz članka):

Policisti se za to tematiko načeloma ne zanimajo, kaznovali vas bodo le, če bodo ugotovili, da je vaš pes motil vožnjo. Če ga boste pustili v pregretem avtomobilu, vam bodo očitali mučenje, stodvajsetih evrov globe za neuporabo varnostnega pasu pa vam ne bodo napisali.


Tudi to ne bo držalo. Mene so policisti že ustavili in tudi izrecno preverjali, ali je pes pravilno zavarovan. In ja, vedo, da mora biti na zadnjih sedežih pripet - z oprsnico in v zaponko za varnostni pas.





Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Avgust 2013, 19:21:53
Dolžina pasu, ki povezuje oprsnico in zaponko za varnostni pas mora biti ustrezno kratka - le toliko, da se pes na mestu obrne in zamenja položaj, nikakor pa ne za prestopanje ali sprehajanje po sedežih.
Podpis!

Zatorej spet -napačna uporaba opreme in temu primerna neuporabnost  ;) Psa ti prav nič ne varuje oprema, če je le-ta napačno uporabljena. Tudi nepripeti boksi so za đžabe. Prav tako preveč na fraj narejeni pasovi. Bogi kužeki, ker so fiksirani? Pol smo vsi potniki bogi, ker nas pravilno pripet pas oprime tritočkovno.  ;) Za čas vožnje se je pač treba prilagodit, drugače se je bolje ne vozit.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #4 : 21 Avgust 2013, 09:18:28
iz videa je dejansko razvidno, da pripenjanje ni bilo ok - jaz imam clix car safe, ki se pripne na sedež z enako "sponko" kot ostali varnostni pasovi, s tem, da je dolžina primerna (napisala že Lunette). Naš je od začetka skušal malo eskivirati, ker pa ni bilo šanse, da bi se privezovanju izognil, se je hitro vdal.
Vozimo ga tudi v boxu, ki ga v naših domačih avtih lahko damo le na zadni sedež, s pasom pripnemo na eni strani, na drugi strani pa je zablokiran s sovoznikovim sedežem. S tem nisem čisto zadovoljna, to je bolj "francelj-patent-izvedba", čeprav se box tako ne more premikati. Po moje bi morali izdelovalci pogruntati kako bolj optimalno varianto za ta način prevoza.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 21 Avgust 2013, 13:42:40
Mislim da krivda ni na strani tistih, ki so te oprsnice uporabljali po navodilih ampak so proizvajalci tisti, ki so na trg poslali slabo izdelane oprsnice, ki še za plišaste medvedke niso dovolj varne kaj šele za pse.

Dejstvo je da so se vse oprsnice razen ene strgale. In proizvajalci so tisti, ki zraven oprsnic dajo tako dolge povezovalne trakove.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 21 Avgust 2013, 17:13:46
Povezovalni trak se da nastaviti, moj je lahko od treh decimetrov do več kot metra.

Tega, da je varnostna zaponka šibki člen in se pri čelnem trku odtrga, ni slabo vedeti, sploh če to pripomore k pazljivejši vožnji.

Dejstvo pa je tudi, da nepripetega psa odnese v prednje sedeže in poškoduje že pri običajnem zaviranju. Če npr čez rdečo v mestu pripelje kolesar, bo pri silovitem zaviranju nepripet pes poškodovan, pripet ne.



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #7 : 21 Avgust 2013, 19:22:28
pri moje pasu se trak ne da prav veliko podaljšati, verjetno je dolžina že v osnovi prilagojena velikosti psa (pas se dobi v 4 velikostih) - zaponka bi pa morala držati toliko, kot mene drži zaponka od varnostnega pasu, ker je enaka. Tako da sem tak pas zdi ok.
Na posnetku so bile pa videti drugačne sponke, pa predolg trak...
res šlampast članek  :-[



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 21 Avgust 2013, 19:48:04
Ja ampak predolg trak ni imel neke pomembne vloge v preizkusu. Allsafe so testirali enako kot druge torej z dolgim povezovalnim pasom pa se ta v nasprotju z drugimi vseeno ni strgala.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 21 Avgust 2013, 19:55:48
Kul, bom poiskala to.
Moj poudarek je bil, da iz tega ne sledi, da je vseeno, ali je pes pripet ali ne. Ni! Tudi če ni pripet z edino, ki je prestala preizkus, ni vseeno.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 22 Avgust 2013, 08:39:32
Hkhm...kaj ti nuca, da se na predolgem traku Allsafe ni strgala iz zaponke, če pa ti psa na predolgen traku itak zabriše v sedeže in ti ga polomi  ;) Šlampast članek  ;) Prikazal je torej samo to, da se dotična znamka ne sname iz zaponke. Bolj realno za prikazat bi bilo koliko so uporabne oprsnice s primerno kratkim trakom v trkih. Ker, če mene uprašaš imam rajši, da se po določenem sunku trak odpne kot pa, da mi psa sila nazaj zabije  ;) Nekako tako kot tile naši pasovi. Ob trku te oprime a takoj tudi rahlo popusti. Drugače bi bil to statičen sunek, ki ti prej kaj polomi, kot pa da te zaštopa in skupaj s silo sunka popušča.
Mogoče pa to le ni prednost, mar ne.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #11 : 22 Avgust 2013, 08:51:36
verjetno bo v nekaj letih tudi na tem področju razvoj naredil svoje - kot pri varnostni opremi za ljudi.
Mene pa zanima, če kdo ve za boks, ki bi ga bilo mogoče PRITRDITI na zadnjo klop (sem že prej omenila, da druge možnosti nimam). Edina varianta, ki sem jo našla na internetu in jo ponujajo za naš družinski avto, je na priloženi fotki. No, na tak način ne bi hotela niti pod razno vozit svojega psa. Zato pač zdaj pritrjujem boks na eni strani s pasom in s sedežem sovoznika.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Avgust 2013, 09:31:12
Hm. Če je boks dokaj stalno nameščen bi se ga morda dalo pritrdit, kar z onimi gurtnami za prtljago. Čez in čez naslonjalo od sedeža. http://www.ceneje.si/avto-oprema/oprema-in-gps/ostala-avto-oprema/povezovalni-trak-gurtna-z-racno-10-m_-_CX0031A6C8

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #13 : 22 Avgust 2013, 09:59:25
Ni ravno stalno nameščen, v povprečju takole dvakrat na teden (sobota-nedelja), sicer spi v njem. Za prevoze po LJ ima varnostni pas. Vseeno hvala, bom preučila.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 22 Avgust 2013, 10:10:44
Prikazal je torej samo to, da se dotična znamka ne sname iz zaponke. Bolj realno za prikazat bi bilo koliko so uporabne oprsnice s primerno kratkim trakom v trkih. Ker, če mene uprašaš imam rajši, da se po določenem sunku trak odpne kot pa, da mi psa sila nazaj zabije  ;) Nekako tako kot tile naši pasovi. Ob trku te oprime a takoj tudi rahlo popusti. Drugače bi bil to statičen sunek, ki ti prej kaj polomi, kot pa da te zaštopa in skupaj s silo sunka popušča.
Mogoče pa to le ni prednost, mar ne.

V testu so vsi psi umrli, se strinjam da bi lahko test ponovili s krajšimi povezovalnimi pasovi. Drugače se pa allsafe pritrdi na človeški varnostni pas.





Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #15 : 22 Avgust 2013, 11:18:45
po moji logiki so bolj zanesljivi tisti, ki se ne pritrdijo na pas, ampak kot pas za ljudi:
http://www.youtube.com/watch?v=MJ_K2k-S1yQ



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 22 Avgust 2013, 11:23:51
Kar BP se tudi povprečen oprsnik (meni ljubši on ki se zapira na hrbtu, ker dve rinki skupaj držita sponko). Samo zanko ustvariš, ki jo preštekaš z našim varnostnim pasom.  ;) En orenk plezalni karabin pa orenk plezalno vrv z orenk vozlji.  :)
Ali pa tele imajo zadaj tako ''zanko'' za varnostnega namestit npr. http://www.amazon.co.uk/Nobby-Harness-Safety-Belt-50/dp/B000LXW3NS/ref=sr_1_12/278-8363760-1903122?s=pet-supplies&ie=UTF8&qid=1377162691&sr=1-12
http://www.drsfostersmith.com/product/prod_display.cfm?pcatid=639
Pa meni se pa ravno na pas pripeti zdijo varnejši. Kot sem že prej omenila zaradi tistega ''varovala'', ko se pas pri trku sekventno popušča. Da ni statičen nalet.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #17 : 22 Avgust 2013, 14:13:37
Jaz ga pripnem kar na hurta oprsnico s trakom, ki gre na drugi strani tja, kamor se sicer pritrdi varnostni pas za ljudi


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 23 Avgust 2013, 09:48:48
Niti ne slaba ideja  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #19 : 23 Avgust 2013, 10:35:40
ta z zanko zadaj za varnostni pas se mi tudi zdi ok - in dejansko še prevzame popuščanje varnostnega pasu. ;D