Oteklina na tački

44martina44 · 6216

44martina44

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • I ♥ my dog and cat
: 20 Avgust 2013, 11:50:26
Živjo!!
Pred pribl. 6 dnevi smo našli v koruzi zapuščenega muca  :-\ Oče je rekel da ga ne smemo obdržati naj smo pred kratkim dobili muco . Najprej smo rekli da ga bomo peljali na vet. postajo, da mu najdejo dom (veterinarji hodijo po kmetijah in mimogrede vprašajo če bi kdo imel muca  ;D) . Potem pa je oče le popustil in tako se je muc pridružil naši družini. :P Kmalu sem opazila da ima mucek sredi trebuha majhno ranico (kot bi ga ugriznil kak pes) in da na tačko šepa. Ranica se je zacelila in noga je šla na bolje, en dan pa se je na nogi pojavila še kar velika oteklina ,bula. Muca sploh ne boli, lahko se ga dotikaš in tudi skače vredu, le ovira mu hojo. Muc se trudi da bi hodil na tisto nogo in malo stopa z njo zraven. Gor mu dajem če 2 obhladke in še nisem opazila spremembe.  :-\Aja muc je, pije in se igra. Imel je tudi hudo drisko ki smo jo pozdravili z antibiotiki, ki so bili skoraj za vse (proti vnetju, zmanjšanje bolečin, proti driski) zato mislim da bi morala tableta met učinek na drisko in prav tako nogo  ??? ???

Prosim za kakršen koli nasvet. Če bo slabše ga bomo peljali  k veterinarju.    :-[ :(

Lep Pozdrav

Svojo žival imej rad kot sam sebe ;D

Tačka & Nala = Moj lajf :)


44martina44

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • I ♥ my dog and cat
Odgovori #1 : 20 Avgust 2013, 11:52:05
Aja pozabila sem še vprašat če sploh lahko dajem gor obhladke in če pomaga še kaj drugega..

Svojo žival imej rad kot sam sebe ;D

Tačka & Nala = Moj lajf :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 20 Avgust 2013, 11:56:44
H veterinarju bo treba..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


44martina44

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • I ♥ my dog and cat
Odgovori #3 : 20 Avgust 2013, 12:04:56
Ja vrjetno bo šel k veterinarju, ker me res skrbi :( Bulo ima že 3 dni, prvi dan je bila trda ko kamen, drugi dan mehkejša, danes pa je še bolj mehka

Svojo žival imej rad kot sam sebe ;D

Tačka & Nala = Moj lajf :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 20 Avgust 2013, 12:11:07
Verjetno je absces - bula polna gnoja. Ki bo v kratkjem počil. Fino je, če ga vidi veterinar, ki ga bo verjetno prerezal. Če se predre sam se bo tudi zacelil, je pa fino, da tačaš še dobiva antibiotike. Pa potem, ko bo predrt povidon ali plivasept za obkladke dokler se ne zaceli. Se pa absces rad ponovi in v tem primeru je ponavadi potrebno ga operirat.


44martina44

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • I ♥ my dog and cat
Odgovori #5 : 20 Avgust 2013, 12:20:05
Antibiotikov bo jutri zmanjkalo :( Ne bi rada da se mu absces ponovi :( :( Drugače bi pa dajem obkladke kar z eno brisačo gor, ki jo dam pod mrzlo vodo do 5x na dan. Bula je še kar velika premer je enih 3 cm in mislim da je koža tam čisto malo rdeča, dlaka pa ni izpadla.

Svojo žival imej rad kot sam sebe ;D

Tačka & Nala = Moj lajf :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 20 Avgust 2013, 12:34:23
Mogoče bi se bolje obnesli topli obkladki. Pa res stopi do veterinarja, sploh če ti bo ravno sedaj zmanjkalo antibiotikov.


44martina44

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • I ♥ my dog and cat
Odgovori #7 : 20 Avgust 2013, 13:11:28
Sedaj res nevem..topli ali hladni obkladki?  :-\

Lahko še povem da na tisti tački kjer je bula ni bilo niti ene male ranice, rana pa je bila cca. 6 cm od bule

Svojo žival imej rad kot sam sebe ;D

Tačka & Nala = Moj lajf :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 20 Avgust 2013, 13:17:00
S toplim obkladkom mehčaš absces da prej poči. Ampak ker boš šla do veterinarja to ni potrebno. S hladnim obkladkom bi manjšala oteklino, če bi bila posledica udarca, zvina....
PS: mislim da gre za absces, ker ustreza opisu in ker praviš, da je imel muc še eno ranico drugje. Absces nastane na mestu, kjer je kakšna majhna, globoka poškodba (mačji ugiz ali praska je za to zelo "primerna"), ki se na zunaj zelo hitro zapre in zaceli, notri se pa namnožijo bakterije in nastane gnoj. Nisem pa bule videla, lahko da je tudi kaj drugega


44martina44

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • I ♥ my dog and cat
Odgovori #9 : 20 Avgust 2013, 13:23:07
prilepim kakšno sliko?   :-[

Svojo žival imej rad kot sam sebe ;D

Tačka & Nala = Moj lajf :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

44martina44

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • I ♥ my dog and cat
Odgovori #11 : 20 Avgust 2013, 13:52:19
Bom, se bomo danes zmenili in bo šel čimrej   ;)

Svojo žival imej rad kot sam sebe ;D

Tačka & Nala = Moj lajf :)


44martina44

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • I ♥ my dog and cat
Odgovori #12 : 21 Avgust 2013, 09:48:23
Če koga zanima je muc šel k veterinarju in  moramo pozneje po njega ;) veterinarka je pa potrdila da je to gnojna b ula

Svojo žival imej rad kot sam sebe ;D

Tačka & Nala = Moj lajf :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 21 Avgust 2013, 11:24:08
Super. Če poči sama je velika packarija, zna se kaj zakomplicirati in nazadnje te stane še več. Pa dlje ko se packa, večja je verjetnost, da se bo ponovilo.


44martina44

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • I ♥ my dog and cat
Odgovori #14 : 27 Avgust 2013, 10:43:47
Zdaj kak teden pozneje je pojedel antibiotike in na nogi je ostala le še ena mala krastica :) muc že normalno hodi na nogo :D

Svojo žival imej rad kot sam sebe ;D

Tačka & Nala = Moj lajf :)