mačka - Rabim NUJNO pomoč in mnenje.

karin · 1446

karin

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 22 Avgust 2013, 14:41:06
Pozdravljeni! Sem lastnica 6 let stare mačke, ki tehta 4,1kg. Zadnji teden se mi zdi da je nekoliko drugačna, vseeno pa bi prosila za vaše mnenje. In sicer... Prejšnji teden je moja Aja bruhala, enkrat je bruhala le peno, drugič pa travo zato sem mislila da si čisti želodček. Pred tem je bila maca popolnoma vredu, nato pa smo na začetku tedna (tisti dan je prvič bruhala) dobili na počitnice 2 leti staro punčko in smo se Aji malo manj posvečali in zdela se mi je kot da je ljubosumna. Tiste dva dni ko je bila pri nas punčka, je Aja zelo malo jedla, le pila je in opazila sem da hodi na wc večkrat lulat (oz. če povem po pravici, včasih tega nisem tako spremljala). Zanima me koliko vode spijejo mace z odpovedjo ledvic in kolikokrat dnevno lulajo? Aja spije cca. 1,5dcl vode in približno 5x lula. Je to veliko? :(  Nato pa so sledile nove težave, mački se je zeelo povečal apetit, pije ne več toliko oz. zdi se mi da okrog 1dcl, na wc pa gre še vedno približno 4x. Maca ni shujšala in tudi bruhala ni več. Imam pa še problem da 3 dni ni šla kakat. Peljala sem jo k vetu pa je rekel da črevesje ni polno. Kaj naj naredim? Med pregledom pa je zatipal da ima maca nekoliko povečano desno ledvico, kaj naj bi to pomenilo? Muca je sicer živahna in ne zdi se mi apatična.
Se vam zdi da delam le paniko, ali je kdo imel podobne izkušnje? Na kaj bi to lahko kazalo ? :(

prosim odgovore.
Lp Karin in Aja (mijaw)  :-*