Izboljšanje gibanja

Lunette · 28789

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
: 24 Avgust 2013, 15:49:51
Kako izboljšati gibanje pri psu?
http://www.youtube.com/watch?v=X7AkrsLd-AQ
http://www.youtube.com/watch?v=JrAlxe3SRiw

En mal se ukvarjam z našo psico in počasi se mi je prižgala lučka  :D To, da je skrajno neproporcionalna je že od daleč videt. Kar pa zanjo pomeni, da se giba tko...štorasto. Oz vidim, da ni sposobna svojega gibanja izrabit sebi v korist. Tamala je že v štartu drugače grajena pa prav opaziš razliko, da se zna sama pazit in korak prilagaja enakomerni obremenitvi mišic. Temu primerno se lahko giba vsaj 2x toliko kot tavečja, čeravno ima operirano taco. Ona se pa utrudi, potem se vleče, če se le, da se pa ogne distančnim podvigom. Nebi rekla, da je to zaradi pomanjkanja kondicije, ker kondicijsko je sposobna marsikaj...samo distančno ji ne gre. Takrat, ko prihaja do enakomernega takta hoje, ki ga pa ona očitno ne zmore pravilno izvajat.

Po čekiranju njenega gibanja pridem do zaključka, da hodi ko kamela ::) Da bi bila sposobna kas dolgo držat no-go. Al kamela al pa šprint. In potem pride do ''problema'' na sprehodu. Če grem jaz počasi, ko polž bi njej šlo v koraku it. Če grem prilično hitro (tko normalno živahna hoja zame) ona ''kameli''. Tečit pa se men tud ne da vedno, da bi ona držala kas ali galop. :D
Bi rabila ideje kako jo nekak motivirat za tak način hoje. Nekaj je v njeni dolžini ledvenega dela, ki je prilično doglo izražen. Nekaj pa najbrž tudi v šolanju, kjer se je psu živahnost koraka štopala, pa morala zbijala. Ker se je sposobna tko po kamelje vlečit zraven, da je že prav smotana za gledat ::) Sej, če jo motiviram v novo narejen ''poleg'' položaj gre perfektno...samo to ni ravno vaja za na cel sprehod terat tam kjer mora bit na povodcu. :-\ Pri odvezanem sprehodu nima težav. Tam gre praktično v vseh korakih samo ne v ''kameljem''.

Zdaj brskam po netu in zbiram info. Je pa vsaka info več dobrodošla. In pa seveda lahko na kup strnemo več o gibalnem aparatu pri psih.  :) Ma se nam vsem zdi čist nekaj običajnega, da pes pač hodi in teka naokoli. Samo, ko pa imaš psa s specifiko ali pa je pri njemu potrebna dodatna gibalna terapije so pa takšne strani dobrodošle.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 24 Avgust 2013, 18:14:43
Ne vem konkretno o čem teče beseda v zgornjem postu ampak dejstvo je, da standard pasme določa strukturo telesa v vseh detajlih in stransko, coming in going gibanje, slednje je seveda posledica dobre/slabe strukture.

In vse skupaj je še kako pomembno za sposobnost  psa da opravlja delo (in se ne utrudi pri celodnbevnem delu) za   katero je bila pasma  selekcionirana in dela  dela, ki lahko temu sledijo.

Vsako odstopanje od prvotnih značilnosti otežuje delo.

Seveda se lahko utrjuje atletske sposobnosti od mladiča dalje, vendar jih je težko maksimirati, če jih ni.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 24 Avgust 2013, 18:51:44
Ja res, v čem točno je problem?

Glede hitrosti gre pri nas takole, hoja, kas, kamelja hoja, galop. Isto kot pri tebi ni sposoben dolgo držati hitrega kasa, sam da midva se poleg teka še s kolesom velik prevozima in se tam trudim da ga obržim v kasu pa še to samo zato, ker mi je kamelo res grdo gledat (al bi znalo na dolgi rok do kakih težav prit, če bi kamelo laufu?). Ko praviš da je problem v dolžini hrbta, Buda bi recimo glede na pasmo moral bit kvadratn je pa malenkost pravokoten, mal daljši kot visok vsaj na prvi pogled, ga bom pa zdej še zmerla. In ob kolesu nikakor nima enakomernega gibanja - se zalaufa, upočasni, kamela, galop, kas, kamela, namesto da bi skoz držal en korak, medtem ko pri teku lepo kasa zraven.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 24 Avgust 2013, 19:15:53
kamelja hoja je za nekatere pasme značilna, pri večini pa ni zaželjena, ker grdo zgleda. Pa v bistvu ni nič narobe, to je način hoje, pri katerem pes varčuje z energijo oziroma se manj utrudi. Tudi Laki je ko je bila mlada pogosto ekla ob kolesu na ta način, pa sem prilagajala hitrost tako, da je prešla v lep kas in lep kas sem tudi potrjevla. Zdaj kamelo teče le izjemoma kdaj ko je utrujena.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 24 Avgust 2013, 20:59:50
Bom enkrat posnela Bino kako ona hodi. Tako, da je niti gledat ne morem, ker me oči zabolijo, kas, galop to ima pa čist lepo. Hodi pa-bohpomagi. Ne predstavljam si pa kamelje hoje.  ??? In ja tut moja je nasplošno skrajno štorasta (se je sposobna spotaknit ob oreh, jabolko, palčko, al pa mal udrtine na travniku in celo sama se je na ravni podlagi zmožna zaplesti z nogami in skoraj telebnit po tleh).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 24 Avgust 2013, 21:16:14
Sicer nisem nikoli imela psa, ki bi imel kameljo hojo, pa sploh ne vem, kako to izgleda  :-\. Vem pa, da imajo lepe hode psi, ki imajo bolj živahne skrbnike, take, ki se na sprehodih ne vlečejo kot megla. Jaz sem se trudila, da so vsi moji psi na sprehodu bili spuščeni, na povodcu pa v bolj hitri hoji ali kasu. Skoraj nikoli nisem hodila počasi in nobenega živahnega psa nisem v hoji stopirala. Tako sem hodila tudi z mladiči, seveda njihovemu tempu primerno.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #6 : 25 Avgust 2013, 12:17:12
Kamelja hoja je na prvem linku, ki ga je objavila Lunette, okrog 2. minute (pacing). Najbolj se vidi pri prvem psu, leonberzanu, pri manjsih ni tako zelo izrazita.

Moja Fanta dostikrat tako hodi, izgleda obupno  ::) Ful redko kasa - ali hodi, se gre kamelo ali pa tece. Tudi, ce se spusti v kas, je to na krajse razdalje.

Odvisno je od pasme (oz. miksa pasem), pri nekaterih je taka hoja znacilna (jaz bi rekla, da "medvedasti" psi dostikrat takole hodijo), za vecino pasem pa ni zazeljena. Naj bi bila pa v kombinaciji z razbremenjevanjem tac pri sedenju, tezavah pri skokih, teku, ... naj bi bila lahko tudi eden od znakov za displazijo. Gre pa zato kar je napisala Lanabela - za sparaje z energijo, oz. manjse obremenjevanje. Ce je pes sicer normalno zivahen, nima tezav pri skokih, daljsih sprehodih, ... jaz ne bi dramamtizirala in zganjala panike.


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 25 Avgust 2013, 13:59:31
Pri Laki sem takrat ko je tako hodila spremenila tempo - šla sem hitreje toliko časa, da je spremenila korak in prešla bodisi v kas (in bila pohvaljena zato) bodisi v galop, pa smo potem toliko zmanjšali hitrost, da je prešla v kas in je bila tudi pohvaljena. kadar se mi ni ljubilo ukvarjat s tem, sem jo pa pustila, da je hodila kakor ji je odgovarjalo. Kljub temu da zgleda grdo je to še vedno normalno gibanje, najbolj pa je značilno za novofundlandce in podobne.  Bolj slab znak je, kadar ti pes začne teči tako, da se odriva z obema zadnjima tacama hkrati (kot zajec), kar pa je  zanesljiv znak, da nekaj ni v redu. Pri nas tako tečejo zelo stare psice, pri mlajših je pa to dokaj zanesljiv znak da nekaj ni v redu - ponavadi s kolki.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 25 Avgust 2013, 14:49:06
Moja ima tudi izredno čudno hojo, pa ne vem, če je kamelja ali ne (priznam, nikoli še nisem gledala katere noge premika, ali diagonalne, ali vzporedne...). Hodi pa tako, da fejst premika trebuh in rit  ::) . Ful smešno zgleda, ampak ne vem, če se temu reče kamelja hoja ali ne (bom naslednjič gledala kako premika noge)  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 25 Avgust 2013, 19:05:01
Aahaa moja ima kameljo hojo, zdej pa vem in ko sem jo prvič videla sem bla 100% da ima s kolki težave. Rit tudi meče levo desno ko hodi. Galopira normalno, včasih, ko je zmatrana in se pojavi kak pes za igro pa teče po zajčje, pa nisem sigurna da se dejansko z obema naenkrat odrine, bom probala posnet in si pogledat počasen posnetek.

Jaz ne morem cel sprehod prelaufat, da bi ona lepše hodila. Je pa tudi del spuščena in takrat kasira, na momente galopira (redki momenti). Ona je pes, ki špara z energijo, spipa se ji ko pride iz vode, pa ko jo napalim na igro. In ko ji butne ven lovski nagon.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #10 : 26 Avgust 2013, 10:45:52
Se moram popravit.
Fanta se premika v kasu in v kamelji hoji, ful redko pa uporablja navadno hojo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 26 Avgust 2013, 11:01:36
Ful zanimiva tema... je mozno, da je odvisno od velikosti/teze? Jaz mojih2 se nikoli nisem videla hodit v kamelji hoji...

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #12 : 26 Avgust 2013, 11:34:27
Pomoje zna biti odvisno tudi od dolzine trupa..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 26 Avgust 2013, 11:48:25
Pomoje je pa odvisno tudi od okotenosti.

Moja tudi skoraj nikoli ne hodi v kamelji hoji (mora biti tako zmatrana, da še komaj hodi...). Najraje hodi v kasu, če mora počasneje gre pa v navadni hoji. Jo pa velikokrat opazujem kako hodi zaradi stare poškodbe in se v spremembi tempa ponavadi vidi, če manj obremenjuje zadnjo nogo.

Priznam, da mi je grozno gledati pse v kameljem hodu, ker mi izgledajo štorasti in kot, da težko hodijo. Čeprav poznam tudi take, ki so sicer zelo okretni in fizično sposobni pa imajo pač napačno hojo (glede na pasemski standard). Je pa celoten videz gibanja popolnoma drugačen.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 26 Avgust 2013, 13:05:58
Tole je res zanimivo.

Wai tudi tako butasto hodi, kadar mora počasi, s tisto ritjo miga naokrog. Izgleda prav štorasto :D Samo ne vem, če je to kamelja hoja ??? Ampak mislim, da je to kar labradorska značilnost.
Ko je spuščen ima full lepo hojo, daljše in lahke korake, je pa tudi bolj hitra. Kas prav tako lepo izgleda, pravilen in tekoč.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 26 Avgust 2013, 13:27:18
Moja ima kameljo hojo, sem jo ravno zaradi tega včeraj bolje gledala. In veliko časa tako hodi, vmes tudi normalno, pa kas in galop tudi kdaj uporabi  :) . Je pa meni osebno ful smešno, ko pes hodi po kamelje in z tisto ritjo in trebuhom miga  ::) . Meni sploh ni grdo  ;D . Drugače pa hodi (kamelje ali normalno) itak samo doma in na sprehodu, ko je na povodcu (bolj malo, večinoma je spuščena). Mogoče ima kaj veze tudi z njeno obliko, ker ko jo primerjam z podobno velikimi psi je ona vedno daljša od njih.  ???



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 26 Avgust 2013, 13:47:47
Samo razmerje višina/dolžina je tudi odvisno od posamezne pasme. Moj npr. ni dolg, pa tako hodi, je pa dokaj "širok" in je morda zato bolj očitno. Kot kakšna misica na modni pisti :D
Verjetno bo res kaj na tem, kar je napisala Lanabela, varčevanje z energijo. Ker divja pa lahko cel dan ali prinaša žoge, palice...


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 26 Avgust 2013, 16:49:24
Ne vem konkretno o čem teče beseda v zgornjem postu...
O tem, da nimamo vsi pasemskih psov  ;) In niso po standardu, niti po Jusu. In, ker se tega zavedam, živim z njihovimi pomankljivostmi ter se pač ukvarjam s tem tako kot se tisti, ki živijo s pasemskimi psi pač z njihovimi specifikami  :)

No ta kamelja hoja je v onih posnetkih ''pacing'' ja. Saj mi je jasno, da je to lahko normalen hod za nekatere pse. Tudi vsi ostali bodo tako hodli, če so zmatrani ali pa pač vsake toliko umes. Da pač uporabijo vse mišice in med hojo počijejo.
Samo jaz pač pri tej naši opažam, da ona tko štoravo hodi predvsem takrat, ko je na povodcu. Zato mi ideja o zaštopanosti. In, če zdaj gremo na dopust za en teden, kjer bolj ali manj mora bit na povodcu zarad okoliša in so vsi premiki bolj urbani...ma se mi ne zdi to ravno fajn za njo. Ker gre pri njej za ''prisiljeno'' hojo. Če takrat pospešim korak gre pa samo bolj hitro kameljo hojo  ::) Že ko praktično tečem en mal poskoči v kas in potem šiba ''hitro kamelo''  ::) In kaj hitro opaziš, da ji ni udobno. Ma sem se sekirala za kolke, pa hrbet, pa smo na veterini en mal postali...samo nič kaj ne kaže, da bi bilo tko telesno narobe z njo. Razen to ,da je proprcionalno dolga v ledvenem delu. Resnično ni ''lepo'' grajena. Pač mešanka. Bolj kot jo opazuješ vidiš okotenost in dolžino borderja (no predolgega borderja), a z maso labradorca :) Kje so njo sestavljali nimam pojma  :D.
''Zaštopano'' pa sem že dobila  ;) Zdaj uradni ''poleg'' smo pač posebej delali pa takrat se aktivira in lepo hodi. Samo, kaj ko uradni ''poleg'' pod komando ni smiseln za mesto. Bi še jaz kaj drugega počela, kot psa gledala in ''športno'' hodila. Druga zame ni ''poleg'' ;)

Eh, ko se moraš pri takih ''zaštopancih'' v prvi vrsti ukvarjat še z ogromno drugih stvari ti potem čisto ob koncu pridela še to, da pes še štoravo hodi :D To, da smo kontakt popravli, da ne ganja več divjadi in ostalih živali, da prihaja na odpoklic, da ne vleče več, da se ne zaganja v druge pse...bojda šolana bla prej ::) Pač to zdaj ni več problem. In ker prej ob vseh ostalih stvareh tud do tega ne prideš, ker se prej niti ne opazi. Zdaj pa, ko je psica umirjena in lahko celo opaziš njen korak, pa se to vidi. Večina bi morda bila že zadovoljna z doseženim pri njej. Jaz pa sem pač mogoče neobičajna lastnica pa bi rada še to izboljšala  ;) Sicer ni več reaktivna na vse kar je bila prej, a še vedno opažam, da, če ''mora'' it v kameljem hodu težje ''prediha situacijo''. Vpliva na njeno koncentracijo. Zdaj pa ali greva resnično poooččasssi... da ona lahko v stresni sitauciji (ja tud pokov se je bala ::) zdaj se jih manj a še vedno en mal delamo na tem)  diha in se umiri. Ali pa bi mogla it najmanj s kolesom pa še to zna bit potem njen ''hitra kamela'' hod. Ni fore.  :)

Res nabiram ideje, kako psa v običajni hoji na popuščenem povodcu ''naučim'' uporabljat tace bolj kot jih sedaj. Zdaj z motivacijo name sicer gre, a vendar bi jaz rada to bolj spontano pridelala. Očitno bova mogle obnovit labirint od TTouch, pa nekoliko več vaj za zadnji del (ja tega se tud ne zaveda :D). A vsaka vaja in ideja več so super.
A je kdo že uporabljal kavalete?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 26 Avgust 2013, 16:57:42
Mogoče je pa poštudirala, da se potem ti njej prilagodiš oz. začneš hitreje hodit, jo spustiš...itd... ???


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #19 : 26 Avgust 2013, 17:50:08
Edino, kar mi se pride na misel je mogoce fizioterapija ??? v Lj je baje ena zelo dobra terapevtka.

battito animale


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #20 : 26 Avgust 2013, 18:05:21
Jaz uporabljam cavaletti. Psica hodi čez perfektno, na sprehodu, ko gremo počasi, gre ona 'kamelo'. Ampak to samo takrat ko je že utrujena ali gremo res po penzionsko. Bolj se pozna pri tamalemu terierju, ki se pri cavalettiju dejnasko sam štopa in lepo čez hodi, zunaj je pa ves naspidiran in leti po zraku, tudi ko je na povodcu. ::) Ker je tako mali, ob moji normalni hoji drugega kot kasa skoraj ne more. V korak gre res bolj redko...

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 26 Avgust 2013, 19:06:36
Mogoče je pa poštudirala, da se potem ti njej prilagodiš oz. začneš hitreje hodit, jo spustiš...itd... ???
Nope. Ker, če je lahko spuščena bo v podobni situaciji zadevo izvedla BP. Pač hoja ob meni. V čisto vseeno kateri ''brzini''. Tudi, če je kdaj na slednem bo njeno gibanje boljše. Zdaj pa nisem čist ziher a je pri njej povezano z uporabo opreme kot take, da pač ''aha na povodcu sem - bad :( dejmo bit kamela'' ali morda s samim okoljem. Pač urban del.
Šolana je bila po običnih rukncukn metodah in šunko pod nosom. In se temu primerno izogiba opremi  ;)
Zdaj pa, če smo sanirali en kup njenih problemov bomo še pa tega  :) Samo pot rabimo dodelat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 26 Avgust 2013, 19:12:32
Da dopolnim prejšnji post...
V urbanem, delu torej še nisem skužila a ji je bolj problem okolje ali oprema kot taka, ker pač brez povodca v mestu pač nismo. Eh ja...pač mal mormo komplicirat  :D Ker, ne vem a gre asociacija pri njej v obe smeri. Prej je živela v mestu pod ''šolskimi'' pogoji. Zdaj se je spremenilo in okolje in oprema (ni več na zatezni), a je v mestu še vedno isti šmorn. To kar pa je doma do točke sprehoda, kjer je bolj na fraj pa niti ni tok problem, ker je to par metrov. Samo se bo pa s krajšanjem dneva naša smer sprehoda spremenila in bo treba en mal več zahajat v njej ''smotano okolje''. Bi pa do takrat en mal jo v red spravila.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 26 Avgust 2013, 19:15:37
Jaz uporabljam cavaletti.
Am a je keč komplicirat z izdelovalci ali kar tko doma postavljene stvarce? In pa en mal usmeritve bi potrebovala za postavitev. Kako visoko in kako narazen bi naj bil optimum?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 26 Avgust 2013, 21:30:05
Nope. Ker, če je lahko spuščena bo v podobni situaciji zadevo izvedla BP. Pač hoja ob meni. V čisto vseeno kateri ''brzini''. Tudi, če je kdaj na slednem bo njeno gibanje boljše.

Ja sej...



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #25 : 26 Avgust 2013, 23:36:07
Am a je keč komplicirat z izdelovalci ali kar tko doma postavljene stvarce? In pa en mal usmeritve bi potrebovala za postavitev. Kako visoko in kako narazen bi naj bil optimum?
Jaz imam Dogstepper, kar je dovolj za 5 'ovir'. Potem si pa zimproviziram še za vsaj 5 dodatnih, če delamo zunaj. Za notri je 5 dovolj. Višina in prostor se prilagajata psu in vaji. Na Youtubu je kar nekaj filmčkov, kjer lahko vidiš kako in kaj. :) Jaz delam trenutno bolj za zavedanje kot pa za korak, tako da imam bolj skupaj in bolj visoko vse postavljeno. Ne greš pa nikoli tako visoko, da pes ne more več čez stopit - da bi moral poskočit!
Včasih sem si postavljala drva pa palice čez pa je šlo bp. :) Tudi na flaše sem že postavljala, pa opeke okoli vlačila. :P Kakšna lesena lestev je tudi fajn zadeva. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 27 Avgust 2013, 08:24:41
Tnx za ideje  :) Ma bomo v dežju pod streho imeli kaj za počet  8) Sej pravim, ko se moraš prvotno pri takem psu ukvarjat z marsičem drugim, kot pa s temle, pride potem to kot dopolnilna dejavnost  :D

Ja Inanna...ko bi lahko po mestu s slednim hodle bi mogoče vidla razliko. Pa imam občutek, da bo lokacijsko to težko izvedljivo  ;D Se pešci velikega črnega volka, s podmuklo hojo in svetlimi očkami že tko al tko en mici ognejo, da bi pa še tko ''fraj'' šetala bi pa tko po kandelabrih plezal  :D
Mam v načrtu še s 5m povodcem začet delat. V kombinaciji z domačimi vajami seveda.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 27 Avgust 2013, 20:52:34
Bi lahko povedali še kaj več o cavalettiju? Zakaj točno je to dobro - zakaj so dobre višje ovire in zakaj nižje?  :) Pač čim več uporabnih informacij... A tako npr. http://www.youtube.com/watch?v=AtRusRkjYGY http://www.youtube.com/watch?v=iYpGWIpF4R8 ? Sem slišala o tem da baje pomaga za koordinacijo, zavedanje telesa itd. pa sem zadnjič čisto tako poskusila malo z eno lestvijo.  :-[ Sem samo polegla lestev na tla in je šel približno tako kot tisti pinč na posnetku (malo drugačna lestev edino), pa nevem če je to ''vsa umetnost'' :P ali je še veliko tega za vedeti in narediti...



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 28 Avgust 2013, 08:45:47
Sem ''nova'' v tem pa kolikor mi je že jasno je to ravno za izboljšanje gibanja in boljše zavedanje telesa. Pa kolikor brskam, gre za identično stvar kot v konjeništvu tako, da postavitve (samo pasje dimenzije) bi znale bit kar iste. Se pa en mal opiram na idejo od TTouch. Tam je dela s cavaleti precej. Pa kolikor sem fan tega mi je pa tole malce ušlo iz detajlov  :D Pri tamali psici smo ubrali par drugih Telingtoninih prijemov cavalet pa res ne  ;) Ampak očitno jih bomo pri tavečji. Zdaj se pa v bukve mečem in v obnovo znanja  ;D Če najdem kaj po netu pa seveda lepim sem.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #29 : 28 Avgust 2013, 19:06:50
Malo za hec, ker sem ravno slucajno naletela na ta video volka v pocasnem gibanju

http://www.youtube.com/watch?v=F_d3L4GgY4Q

Ful sem sokirana, kako lahkotno se giba. Kot kaksna baletka :)

battito animale