KZS predlagala ministru enoten davek za lastnike psov

inka · 55440

inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0

Bennu

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Avgust 2013, 11:55:50
Še davek na človeško neumnost in lahko napolnimo proračunsko luknjo, v najhitrejšem času.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Avgust 2013, 13:25:55
Pravzaprav me bolj zanima, če je ta "predlog naše krovne organizacije lastnikov in vzrediteljev psov" komu kaj bolje poznan. Ker iz prispevka ne morem razbrati, za kaj pravzaprav gre - morda pa je to celo domišljena in koristna poteza KZS, s katero se bomo strinjali, ko bomo z njo seveda seznanjeni ... ???



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 Avgust 2013, 14:39:16
Tudi meni ta predog do sedaj ni bil poznan.

Vem pa, da so vzreditelji in psarne Kinološki zvezi Slovenije izpostavile "problem", da so se njih "obesili" tako VURS, veterinarji, proizvajalci čipov, pa še kdo bi se našel....

In da ne želijo več biti "ovca za šišanje".. In omenjene "službe"  so se obesile kar pri  "koritu", pri leglu in vestnemu vzreditelju. Vnaprej poberejo denar. In to tam, kjer že itak vse štima.. Cepljenja mladičkov, čipiranje, vpis v register, potni listi..

KZS je tako (posredno)  postala neke vrste "servisna" služba tem organizacijam.  Ker dokler vzreditelji ne dostavimo podatke o čipih, nam le-ta ne izda rodovnikov.

Cepljenje stekline se vrši po dopolnjenem tretjem mesecu starosti psa. In še nedolgo nazaj, so se kužki čipirali ob cepljenju stekline.
Cena, ki jo je veterinar pokasiral - se pravi cepivo in čip je bila okog 31,00 EUR.

Zdaj čipiramo vzreditelji, nekje pri 8. tednih starosti. Plačamo čip.. Ampak steklino še vedno računajo enako, kljub temu, da v ceni ni več vštet čip. Še vedno okrog 31,00 EUR.. Čipa ne "odštejejo"..Samo cepivo pa naj bi dejansko stalo par EUR.. Tako govorijo.
 In koliko denarja se od  posameznega cepljenja stekline seli nazaj na VURS - o tem nihče ni javno spregovoril.. Govori se, da 17,00 EUR..  Ja, VURS je monopolna organizacija in temu primerno se  tudi vede..

In vpis v Centralni register tudi računajo- cca 16,00 EUR po psu. Ob poginu svojega štirinožnega prijatelja smo dolžni javiti svojemu "osebnemu" veterinarju in zopet plačamo izpis iz CR .. Tudi okrog 16,00 EUR.. Za minuto dela. Komu gre denar? Najbrž  del VURSU in del dotičnemu veterinarju...


Ja, te "priskledne" službe so prekoračile mejo zdravega razuma. 

Ja, te zadeve smo kar nekajkrat izpostavili, ampak VURS in veterina se ne "dasta"..
Veterinarji pa že skačejo v "luft", ko so slišali, da ne bo več cepljenje proti steklini obvezno 1x na leto.. Že govorijo o "izpadu" dohodka in posledično, kakšne težave jim bo to prineslo v poslovanju..


Ah, naj me koklja brcne..
Onim šteparjem pa nič.. Oni svojih proizvodnih linij (zaenkrat) ne bodo ustavili.. Kar pojdite na razne spletne portale ala Bolha . Mrgoli jih, seveda tistih čistokrvnih >:( >:( >:
In jaz sem absolutno za to, da se tudi od njih nekaj pokasira. Kaj in kako? To pa je že nova zgodba..

Glede lastnikov posameznih psov in davka na psa - ne vem, kaj naj rečem.. Itak pošteno plačam državi DDV na vsak pasji žakelj hrane in ostale "pasje potrebščine"- praktično skoraj četrtino vrednosti kupljenega pobere država -  tako, da meni je ta "splošni davek na psa" too much...





Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 25 Avgust 2013, 15:36:59
Ja, samo če se bo psa proti steklini cepilo na tri leta, davek bi bil pa 10€, bi še vedno v treh letih prišparali 30€. Kljub temu je treba davku nasprotovati iz preprostega razloga: ko je enkrat uveden, se ga ob vsaki krizi, ko je mošnjiček prazen lahko po mili volji viša, pa nihče nič ne more. Vsaj od tistih ne, ki smo kot ovce pridno dovolili, da nam počipirajo pse in smo jim mirno in brez protesta dali svoje matične številke. Angleži že vedo, zakaj se na vse kriplje upirajo obvezni registraciji psov. jih je ena izkušnja dovolj izučila, da iste napake ne bodo ponovili.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 25 Avgust 2013, 15:58:10
Lanabela, me veseli, da si tudi ti proti davku na "štirinožce"..

Ja, to glede čipiranja - ah, samo spomnim se, kako je bila velika večina vas navdušena.. Ker je bilo "zastarelo tetoviranje"  mučenje živali..

Ja, presneto prav imaš - mirno smo pisali svoje matične številke in si še v sanjah nismo predstavljali, da bo obvezna registracija psov prinesla tudi davek na to "premičnino"..  Bistvo je itak očem vedno skrito.. 

In isto bo najbrž veljalo za muce????   



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 25 Avgust 2013, 16:05:34
Lahko prinese še kaj veliko hujšega od par evrov davka. Če postane ta ali  ona struja premočna.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 25 Avgust 2013, 16:11:57
Aja, pa še nekaj..

Glede čipiranja 7-8 tednov starih mladičkov bi rada še nekaj dodala.
Doma imamo leglo, staro 4 tedne. In me je groza ob misli, da jih bom zopet morala odnesti na veterino.. In jih izpostavljala mnogim okužbam..  Na veliko žalost veterinarske ustanove nimajo dveh "vhodov".. Enega za bolne in drugega za zdrave živali.. Pa saj tudi s tem jaz osebno ne bi bila "zadovoljna". Virusi so..

In še za dva primera vem (oba letos, pri nas v Sloveniji), ko so se mladičkom čez dva, tri dni po čipiranju čipi "vneli",oz. mesto čipiranja.. Potem pa so bili potrebni antbiotiki, v enem primeru celo "operacija" in odstranitev čipa..

Kdo je kriv? 

Dotični veterinarji so "krivili" proizvajalce čipov, vzrediteljica pa "sum" meče na veterinarsko ambulatno ..

"Nastradal" pa je zdrav mladiček in seveda vzreditelj..  Živelo čipiranje in živel register!!!  Ter "ovce za šišanje"..







Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #8 : 25 Avgust 2013, 16:12:58
V freiburgu ali kje v nemčiji naj bi vsak lastnik psa nevarne pasme odkantal 600 evrov davka za prvega in 1200 za vsakega naslednjega psa tako da ste lahko še veseli


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 25 Avgust 2013, 17:29:39
Saj nič ne more biti zastonj, to vsi razumemo, vendar morajo biti zadeve jasne, predvsem se mora vedeti, kaj in koga toliko plačujemo. Eno so obvezne dajatve za postopke, ki se izvajajo po zakonu, kar je brez dvoma vpis v register in izbris iz njega, pa tudi čipiranje in obvezno cepljenje - v tem primeru se plačuje upravna taksa, ki ni visoka, veterinarji pa ne bi smeli zaračunavati teh storitev tako veliko.
Da bi pa novi davek vse to povezal in zmanjšal stroške lastnikom, pa ne verjamem ...  kako pa je to urejeno za druge domače živali? Kaj so prav psi neka izjema?

Drugo pa so dejavnosti, ki niso del veterinarske javne službe. Vodenje rodovnih knjig, drugih evidenc, šolanje in vse dejavnosti, ki so v interesu rejcev in lastnikov psov, so povezane tudi z veterinarsko stroko, a so naloga KZS, s katero morajo lastniki in rejci sodelovati (in ji plačevati storitve). Ta se financira tudi iz proračuna (VURS-a?), kamor grejo prej omenjene takse in bi šel davek ... v bistvu je to področje še premalo dorečeno in urejeno in prav bi bilo, da se v bodoče kaj spremeni. Nasplošno gre premalo sredstev, zbranih z zakonsko obveznimi nalogami, v proračun "namensko", večinoma se izgubijo v veliki skupni vreči ...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 25 Avgust 2013, 19:11:50
Pesjanarji itak povsod plačujemo davke! Pri pasji hrani, igračah, opremi, tudi pri drek vrečkah. Če pa kdo za svojim ne sčisti, pa le naj kazni potalojo. Mislim, halo no. Saj je že za vsako stvar pribit davek, ne rabimo še dodatnega. Kaj jim na glavo pade, alora!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 25 Avgust 2013, 20:28:39
Tudi v Avstriji imajo takso in vec psov imas, drazje je.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 25 Avgust 2013, 21:06:41
Tudi v Avstriji imajo takso in vec psov imas, drazje je.

S tem, da je v AU dosti več reda na vseh preostalih področjih in tudi višji prihodki. Dokler pri nas kipi od korupcije in tega, da zakoni veljajo samo za navadne ljudi, se bom bunili in prostestirali proti vsakim dajatvam in pribitkom, davkom. Da se tisti, ki grejejo stolčke, sprejemajo neke odločitve, bogatijo na naš račun, sami pa ustvarijo bore malo koristnega...phhh. Najprej sklatit plače na maximum 5000 eur, ne glede na izobrazbo, poklic....pol pa bo precej bolje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #14 : 25 Avgust 2013, 23:48:30
kako dolgo že trobim , da bodo slej ko prej uvedli davek ? pa ne mi z hrano in drek vrečkami po drugi strani pa trobite če si rodovnika ne moreš privoščiti , si ne omisli psa, čisto navadna hinavščina vas je, ste glasne dokler ne gre za lastno rit;
bi pa raje videl da se obdavči neposredno vzrejo (nerodovniško in rodovniško) kjer gre za navadno obračanje denarja , potem pa se še p!"%ite za tistih 30 ojrov, prodate pa enega  psa za vsaj  800 ojrov, čistega neobdavčenega denarja

Citiraj
V freiburgu ali kje v nemčiji naj bi vsak lastnik psa nevarne pasme odkantal 600 evrov davka za prvega in 1200 za vsakega naslednjega psa tako da ste lahko še vesel

tudi na Dunaju, kjer se zahteva tudi obvezno zavarovanje , vsaj to bi moralo za pse biti minimum in tisti revež ki so ga obdelali mastifi bi sedaj imel odškodnino

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 26 Avgust 2013, 01:06:52
kako dolgo že trobim , da bodo slej ko prej uvedli davek ? pa ne mi z hrano in drek vrečkami po drugi strani pa trobite če si rodovnika ne moreš privoščiti , si ne omisli psa, čisto navadna hinavščina vas je, ste glasne dokler ne gre za lastno rit;
bi pa raje videl da se obdavči neposredno vzrejo (nerodovniško in rodovniško) kjer gre za navadno obračanje denarja , potem pa se še p!"%ite za tistih 30 ojrov, prodate pa enega  psa za vsaj  800 ojrov, čistega neobdavčenega denarja

/quote]




diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 26 Avgust 2013, 01:09:30

O, lep dober večer, Davor. Lepo te je "srečati"..
Ja, pa veš, da se strinjam s tabo.. Sama hinavščina nas je..  A me poznaš, da me lahko "sodiš"?

Ah, jaz moram priznati, da sem definitivno obogatela na račun psov.. Ja, obogatela, dobro si prebral.. Zaradi vezi in odnosov, ki nas "pasjeljubce" povezujejo.. Že tretja generacija ljudi..

Zaradi mene lahko obdavčijo vzrejo in pa "rejo", rodovniško in nerodovniško.. Samo, dokler  mi bodo te "priskledne" službe, ki zizajo pri "koritu" in sedijo na "debeli" riti in se pasejo po internetu, medtem, ko jaz klečim in "dojim" mladičke, jim brišem pasje riti, kuham, čistim ter trepetam za njih, meni nič, tebi nič "požrle" dva mladička, tako dolgo se bom oglašala. Hinavsko ti temu rečeš.


Morda pa bom celo odprla "S.P" in delali "bilanco".. Jaz bom definitivno še nekaj nazaj od "države "dobila... :P :P :P.
Ja, sem prepričana..
Lovski psi so nizkocenovna "tretjerazredna" roba :'( :'( :'(  Za marsikoga.. In "priskledne" službi imajo enotno tarifo- "zakonsko" določen CENIK.. Tako, jaz sem se že "zračunala"...

Davor, sem še vedno hinavska?



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 26 Avgust 2013, 07:47:49
Hm .... Prav, naj bo davek. Ampak potem hočem odbitek pri dohodnini, za vzdrževanega družinskega člana. In prost vstop s psom v vse javne urade. Med drugim.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 26 Avgust 2013, 07:51:59
Aha, in KZS predlaga, da bi se ta davek stekal kar njej, ne državi. Da bi potem KZS iz tega davka namenjala sredstva za dejavnosti po svoji presoji. Fajn, ja. Dokler gre za tekmovanja in podobno, moj mešanec KZS ne zanima, ko pa gre za denar, pa ta famozna organizacija ugotovi, da je tudi moj mešanec pes!  :-\
Čestitke za ugotovitev!  >:(



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #19 : 26 Avgust 2013, 09:19:59
Hm .... Prav, naj bo davek. Ampak potem hočem odbitek pri dohodnini, za vzdrževanega družinskega člana. In prost vstop s psom v vse javne urade. Med drugim.

Pa obvezno zavarovanje pri ZZZS in osebno izkaznico skupaj z volilno pravico?


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #20 : 26 Avgust 2013, 09:20:22
diva1, a to maš dogo argentino al jazbećarje?


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #21 : 26 Avgust 2013, 11:23:42
Citiraj
jaz klečim in "dojim" mladičke, jim brišem pasje riti, kuham, čistim ter trepetam za njih, meni nič, tebi nič "požrle" dva mladička, tako dolgo se bom oglašala

ali ste pozabile da je vzreja psov ljubiteljska dejavnost , kar je edini razlog da še nimate poleg vursa tudi durs ? kar že po definiciji pomeni, da bi moral služit prihodek le in zgolj za pokritje stroškov in ne ustvarjanja dobička ? ko se je takrat zakon ustvarjal se ni pričakovalo da bo iz vzreje nastalo to kar je danes, pa ne posplošujem vem, da imate nekatere nišne pse, ki ne gredo v promet tako kot modne pasme, ampak boš mi tle javno resnično zatrdila da se z vzrejo psov, tržno privlačnih pasem ne da zaslužit ?

 ni potem logično pričakovati , da država zahteva svoj kos kot ga morajo plačati vse legalne tržne dejavnosti v tej državi? pa misliš da razna podjetja in s.p ne kopujejo material ter storitve  brez ddvja ?
ravno zaradi takšne mentaliteta je diva ta država v takšni pi.zdi, vsi bi nekaj želeli , nihče pa ne bi začel pri sebi, tko kot Grki

Citiraj
A me poznaš, da me lahko "sodiš"? 

če se ne motim, si vedno med prvimi vokalnimi ko se gre za davke, bodisi pri dvigu ddv za hrano, ali cene oglasov na bolhi....
glej pes je luksuz , ni osnovna človeška pravica, to bi moral vedeti vsak , ki si ga omisli ali jih producira, do tega trenutka ste 22 let prišle dobro skoz (z izjemo nategovanja z cepljenjem, ampak tega smo bili deležni vsi) , očitno pa je da več tako ne bo šlo...druga pozitivna stvar je da bo mogoče to zmanjšalo število legel, ker psov je definitivno preveč in glede na to da smo globoko v recesiji je takšno štepanje sila neodgovorno

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 26 Avgust 2013, 12:08:08
Pa obvezno zavarovanje pri ZZZS in osebno izkaznico skupaj z volilno pravico?

Ne, zakaj?



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 26 Avgust 2013, 12:09:59
Davor, jaz psov ne vzrejam. Nimam nobene dejavnosti.
Sicer pa ne vem, kako je urejeno to področje. Kaj se ne plača davka na prodajo mladičev?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #24 : 26 Avgust 2013, 12:22:51
Citiraj
Kaj se ne plača davka na prodajo mladičev?

Ne, namreč za prodajo psov ne rabiš imeti registrirano podjetje, kljub temu da vzrejanje in trgovina z živalmi je v šifrantu dejavnosti navedena kot pridobitna dejavnost (v tem primeru trgovina). To pomeni, da bi morali vsi vzreditelji rodovniških in nerodovniških psov, ki jih ponujajo v prodajo, imeti registrirano dejavnost in plačevati DDV

torej po domače, gre za navadno delo na črno. jokanje nad stroški pa je povsem nebitno, tudi en avtomehanik jih ima,

kar se pa tiče enotnega davka. mi ni problematičen, če bi sredstva potem dobile lokalne skupnosti , ki jih pasja populacije neposredno najbolj obremenjuje, ne pa KZS

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 26 Avgust 2013, 12:27:36
Ne, namreč za prodajo psov ne rabiš imeti registrirano podjetje, kljub temu da vzrejanje in trgovina z živalmi je v šifrantu dejavnosti navedena kot pridobitna dejavnost (v tem primeru trgovina). To pomeni, da bi morali vsi vzreditelji rodovniških in nerodovniških psov, ki jih ponujajo v prodajo, imeti registrirano dejavnost in plačevati DDV


In zakaj potem ne uredijo najprej tega področja?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #26 : 26 Avgust 2013, 12:35:57
Citiraj
In zakaj potem ne uredijo najprej tega področja? 

Ker bi za tole pasja vzreja dejansko morala imeti državni nadzor in registrirane pse, tako pa so očitno skalkuliral, da se jim bolj splača to preprodajo na črno enostavno dovoljevati in v principu tako podpirati davčni prekršek; ironično če pomisliš da trobijo kako ne vzet storitve na črno ker nimaš računa in s tem varstva potrošnika
kar je mindblown glede na to  da še hočejo obdavčiti celo deževnico


kaj pa tule vzrediteljice trdijo ? "ko bodo plačevali šteparji nerodovniških bomo tudi me, zakaj bi moral le odgovorni vzreditelji davek plačevati" , kaj bi one brez Matoš, bi dejansko potem bile pisiljene se same pogledat v zrcalo,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #28 : 26 Avgust 2013, 14:32:03
Pa kaj sploh pričakujete od podaljšane roke politike ???  :o
Prodajte, oddajte svoje kuzlice, saj kot je nekoč dejala ena pametna za drugo področje ;), niso življenskega pomena ;D
Kupite ribice, kunce ........ pa bo zmeraj dovolj postov šamanstva LA&LU ........... in boste pozitivno motivirane lahko klofale do konca svojih dni ;) :-* ; feed them :o



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #29 : 26 Avgust 2013, 14:34:24
Citiraj
pa bo zmeraj dovolj postov šamanstva LA&LU 

mislim, da je Lanabela trdila ,da se da tud vevrco solidno po PM prevzgojiti, potem pa ona meni troll :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.