KZS predlagala ministru enoten davek za lastnike psov

inka · 55707

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #120 : 28 Avgust 2013, 16:02:28
za to imaš psihijatra in strokovne službe pa še zdrv. zavarovanje ti krije stroške
Davor- ljudje grejo do psihiatrov ali na odvajanje , samo kadar se hočejo znebiti zasvojenosti ali psihičnih težav. Jaz pa se nočem  :P
In zdavljenje brez sodelovanja pacienta nikoli ni uspešno  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #121 : 28 Avgust 2013, 16:16:38
Citiraj
samo kadar se hočejo znebiti zasvojenosti ali psihičnih težav. Jaz pa se nočem  :P
In zdavljenje brez sodelovanja pacienta nikoli ni uspešno

pošteno

Citiraj
Davke na pse pa itak plačujemo ves čas- ko kupiš hrano, ko kupiš poodec

razen če si Lunette in vse narediš, zdraviš in pridelaš sama, ampak ja glede na to koliko miljard obrača pasjo mačja industrija, se verjetno iz tega naslova za državo bolj splača molzt lastnike kot pa posamezni davki ja




When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 28 Avgust 2013, 16:45:31
Davor, če se ti preseravaš do 50eur na mesec za prehrano svoje psice...izvoli.  :)
Če grem jaz računat po podatkih od tam kjer ti ne dobivaš nobenih popustov. Je nekje najdražji žakelj cca 85 eur. Ampak, ker je težek 13kg bi ga moja tamala 5kg psica uporabljala cca 210 dni. Torej dnevno celih 0,4eur. Mesečno = 12eur. Ti zračunam za 12kg psa...velikost bigla npr.? Mesečno cca 27eur. A ti pol hočeš povedat, da še enkrat toliko na mesec zapraviš za psa ??? Ja pol se pa res greš luksuz  ;)

Bogo naše cuckovje, ker dobijo hrano, ki ni ''bleščečih'' znamk, kupljeno v akciji, pred potekom roka, ker jedo vsi iz iste velikeee vreče...pa ker mesečno ne dobijo sladkarij za isto vrednost kot dobijo hrane. Se mi rajši sladkajo s skutico, jajčki, jogurtom, mesom, kostmi, kosmiči...pač žličko po vsakemu. :'(

Aja. Pa ovratnic ne sesujemo eno na sezono. Najbolj nova ovratnica pri nas je stara tko ene 4-5 let. Pogosto prana, redno v uporabi, a ''kot nova'', ker je bila kupljena trpežna...na akciji, kako pak  :D In pa moji psi so očitno bolj ''hvaležni'' kot tvoja. Ubogajo, pa oprema ne trpi in je ni treba menjat. In pa mesečno res ne zapravljam za njih dvakratnika cene nujnih stvari, ker jih ne potrebujejo. Moji psi ne potrebujejo materialnih dobrin, ker so tudi brez njih pridne in zadovoljne mrcine.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #123 : 28 Avgust 2013, 17:03:26
Citiraj
Bogo naše cuckovje, ker dobijo hrano, ki ni ''bleščečih'' znamk

si lahko bolj specifična, kakšne brikete , konzerve jim pa kupuješ ?

Citiraj
Moji psi ne potrebujejo materialnih dobrin,

sem prepričan, da tako kot ti cenijo bolj notranje vrednote, bi bilo zanimivo tole "hvaležnost" preveriti s kakšno klobaso

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 28 Avgust 2013, 17:25:56
Davor kakšne luksuzne dobrine ji pa ti filaš, da prideta na 50eur mesečno za biglico? Ker ne razumem kako bi lahko za hrano zapravil toliko pa čeravno pogledam eno dražjih ??? Razen, če se preseravaš z malimi žaklji pa omakcami za čez pa filaš spredi in zadi...

Trenutno imajo tamlade psice odprt žakelj AG...kupljen v akciji  ;) pa me ena tamal psica stane celih 11eur na mesec. Prejšnji mesec smo bili malce bolj bogati pa smo bili na tow kar znese 12eur po psici. Prej smo bili malo manj bogati pa so jedli Dado pa je tamala stala celih 8,7eur mesečno.

Zdaj pa, če stran odšteješ to, da zna nanesti na okoli 50% kvalitetnih mesnih obrezlin, ki jih večina stran meče ali pa ostanki skute, pa kaka razbita jajca, pa jabolka, ki so doma, korenček, ki je doma...skratka zna bit stroškovno še za polovico manj briket. In pa ja...cela familija namesto, da meče stran obrezline, notranje organe itd kar pač ne porabijo prinesejo k nam v skrinjo. Veš, tudi ljudje ne živijo samo na zrezkih postrežno. Jemljejo cele zadevšne pa kosajo in pride do nekaj ''odpada''.  ;) Lej psi so sila nezahtevna bitja, če uporabljaš kvalitetne sestavine pa jim posvetiš več časa namesto denarja.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #125 : 28 Avgust 2013, 17:32:33
sedaj sva na Dog Lovers Gold, ker je 15 kil in kombiniram z kuhano hrano seveda žakelj drži dosti dlje kot mesec

z akcijam je pa problem, vsaj enkrat je ena hrana drugič druga in koliko vem ni priporočljivo toliko menjavat hrano ? pravtako ne hranim psa z ostanki

dobi pa tudi kakšna jetrca in piščančje tace

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 28 Avgust 2013, 17:49:00
In kako jo potem luksuziraš na 50 eur mesečno  ???

No tudi jaz ne z ostanki od kosila ampak z obrezlinami mesa. Niso postrežno rezani zrezki, to pa res ne.  ;) Niso pa tud ne samo jetrca in pa krempeljci. :)

Menjava hran...hja...stvar odločitve. Mojim do sedaj v cca 15letih od kar jih hranim striktno samostojno sama (ni več skupnih, deljenih dajanj hrane) pri kar nekaj psih v tem času...ni bilo problemov   :) Je pa to z nekaj Občutka dodanega (Davor ne išči tega...se ne da kupit). Psom, ki jim tu pa tam kaj ni ustrezalo smo menjave delali čisto po reglcih...v parih dneh. Menjavamo pa tako nekako na 2-3 mesece, ker za toliko časa zdrži en povprečen žakelj oz. dva do tri...a veš vzamem en mal zaloge, ko je lih v akciji.  ;) Pa še čas hranjenja žaklja se podaljša, če dobivajo še doma pripravljeno. Pasje pripravljeno, seveda. Ne ostankov.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #127 : 28 Avgust 2013, 18:47:58
Deteljica kupi si DA, bos kuj mela vecjo samozavest :P

a prodaš tudi brez računa? ;D


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #128 : 28 Avgust 2013, 18:50:18
Aja, pa ženske, dajte si dopovedat, ko plačaš splošni davek kot je DDV, to ne gre namensko za pse...namenski davek je recimo 'bencinski tolar', danes bolj bencinskih 80 centov, ko plačaš za slo ceste gradit kao, ali pa davek pri cigaretah ko gre za zdravljenje oz ozaveščanje škodljivosti (oz naj bi šlo).


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #129 : 28 Avgust 2013, 19:14:23
To si zdej tk reku kot da moški verjamete, da bo KZS davek dejansko šel za pse  ???



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #130 : 28 Avgust 2013, 19:19:35
Želim si, da bi šel. Bo pa najbrž šel toliko, kot gre 'bencinski tolar' za ceste, torej za vse drugo.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 28 Avgust 2013, 19:40:58
Aja, pa ženske, dajte si dopovedat, ko plačaš splošni davek kot je DDV, to ne gre namensko za pse...namenski davek je recimo 'bencinski tolar', danes bolj bencinskih 80 centov, ko plačaš za slo ceste gradit kao, ali pa davek pri cigaretah ko gre za zdravljenje oz ozaveščanje škodljivosti (oz naj bi šlo).

Pač pa davek na cepljenje in čipiranje gre.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 28 Avgust 2013, 19:43:16
razen če si Lunette in vse narediš, zdraviš in pridelaš sama, ampak ja glede na to koliko miljard obrača pasjo mačja industrija, se verjetno iz tega naslova za državo bolj splača molzt lastnike kot pa posamezni davki ja

Ampak v tem primeru pa sploh ne razumem, zakaj ti, ki porabiš nekajkrat več za pasjo hrano (in plačaš nekajkrat večji davek državi kot Lunette), zagovarjaš dodaten davek.
Razen če računaš na davčne olajšave, ki bi jih uveljavljal z računi za pasjo hrano ... Ampam glede na to, da so nam tudi pri dohodniki že zdavnaj vzeli olajšave za razna izobraževanja, investicije v dom itd., ne verjamem, da bo kaj iz tega.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 28 Avgust 2013, 19:46:13
te bom takole vprašal; ali lahko trdiš , da last psa ne obremenjuje državnega proračuna na noben način ?


Moja last psa zagotovo ne. In enako velja, govorim na pamet, za večino lastnikov.
Ne velja pa to seveda za primere psov, ki so pogrizli človeka ali povzročili prometno nesrečo, ker niso bili pod nadzorom.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #134 : 28 Avgust 2013, 19:49:52
Citiraj
To si zdej tk reku kot da moški verjamete, da bo KZS davek dejansko šel za pse

Ne bo šel nikamor, ker ga ne bo. Se pa že zdaj plačuje še marsikaj drugega kot DDV, recimo pri cepljenju proti steklini (cepivo stane par€), pa takse za prijavo, odjavo iz registra, pa pri čipiranju se tudi nekaj dobi....in to ne gre namensko za pse ampak(vsaj do nedavnega) za odškodnine kmetom. Tko od oka 100 - 200€ na psa, če živi povprečno dolgo.
Če bi šlo tistih 10€ striktno za pse (no ja pa dajmo še mačke zraven), potem bi jih bilo vredno plačat, pa vseeno komu. Za ureditev pasjih parkov (pa ne neurejenih kletk kot sedaj), kakšne pasje plaže (lahko še kje drugje,ne le ob morju), košev za dreke, preventivo (subvencije za sterilizacije lastniških živali, subvencije za lastnike, ki pse šolajo...) pa še bi se kaj našlo.

Citiraj
Ne velja pa to seveda za primere psov, ki so pogrizli človeka ali povzročili prometno nesrečo, ker niso bili pod nadzorom
Seveda velja tudi za te, če imajo pse označene in je lastništvo moč dokazati, so dolžni škodo poravnati oni, ne pa proračun. Torej so v breme družbe lahko samo psi, ki niso označeni in mačke.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 28 Avgust 2013, 19:56:56
Ne bo šel nikamor, ker ga ne bo. Se pa že zdaj plačuje še marsikaj drugega kot DDV, recimo pri cepljenju proti steklini (cepivo stane par€), pa takse za prijavo, odjavo iz registra, pa pri čipiranju se tudi nekaj dobi....in to ne gre namensko za pse ampak(vsaj do nedavnega) za odškodnine kmetom. Tko od oka 100 - 200€ na psa, če živi povprečno dolgo

Od kod pa potem denar za delovanje azilov?


Citiraj
Seveda velja tudi za te, če imajo pse označene in je lastništvo moč dokazati, so dolžni škodo poravnati oni, ne pa proračun. Torej so v breme družbe lahko samo psi, ki niso označeni in mačke.
No, ja ... Pes me ugrizne. Tožim lastnika. Če ima denar (!), mi sodišče prisodi odškodnino. Ki jo porabim, za kar jo pač porabim. Ampak stroški mojega zdravljenja so šli iz zdravstvene blagajne. In odškodnine ne vračam nazaj v zdravstveno blagajno. 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #136 : 28 Avgust 2013, 21:18:05
Citiraj
Od kod pa potem denar za delovanje azilov?

Iz čist drugega (občinskega) žakla

Citiraj
Ampak stroški mojega zdravljenja so šli iz zdravstvene blagajne

Lastnik pa plača v državni žakelj mastno kazen. Tako da se več kot pogliha, če nimaš slučajno take hude smole da rabiš kakšno plastično operacijo.



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #137 : 29 Avgust 2013, 07:30:29
te bom takole vprašal; ali lahko trdiš , da last psa ne obremenjuje državnega proračuna na noben način ?
Edini odgovor je da, sem popolnoma in absolutno prepričana, da moja psa ne obremenjujeta proračuna na noben način, še več, prispevata k večjemu.

Če dvomiš, postavi konkreten primer, na kakšen način naj bi obremenjevala le-tega.

Proračun, pa ne državni, ampak občinski, obremenjujejo samo "nikogaršnji" psi (ki to niso, samo imajo nemarne in piš-me-v-uhovske lastnike - če imajo srečo :-X) in "nikogaršnje" mačke (prostoživečke in lastniške zunanje, ali pa jih lastniki preprosto odpeljejo nekam stran od doma in fliknejo ven iz avta  >:().



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 29 Avgust 2013, 10:33:00
Iz čist drugega (občinskega) žakla

Lastnik pa plača v državni žakelj mastno kazen. Tako da se več kot pogliha, če nimaš slučajno take hude smole da rabiš kakšno plastično operacijo.

Kakšne mastne kazni? Za tistega, ki ne zagotovi fizičnega varstva živali, je NAJVIŠJA zagrožena kazen 33.000 evrov. Kar je nič v promerjavi s stroški zdravljenja hudega napada.
Sploh pa, v najbolj odmevnem napadu bulmastifov te kazni ni bilo mogoče izreči ...



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 29 Avgust 2013, 10:37:33
Lanabela, na podlagi česa praviš, da gre denar iz cepljenja za odškodnine kmetom? Kje je to zapisano?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #140 : 29 Avgust 2013, 12:21:40
Citiraj
Kar je nič v promerjavi s stroški zdravljenja hudega napada.
Ja, koliko tako hudih napadov pa smo imeli do sedaj? V bistvu lahko letno na prste preštejemo napade, ki zahtevajo malo bolj resno obravnavo od razkuževanja in cepljenja proti tetanusu. In če v primeru hudih napadov kazni ni mogoče izreči, je za to kriv nekdo drug, ne ravno lastniki psov. Poleg tega se lahko pobere (če se jih ne niso krivi lastniki psov) veliko več kazni kot pa je dejanskih ugrizov.
Citiraj
Lanabela, na podlagi česa praviš, da gre denar iz cepljenja za odškodnine kmetom? Kje je to zapisano?
Nikjer ni napisano, tako mi je zatrdilo več veterinarjev. Res je pa tudi, da smo se o tem pogovarjali pred časom. Je pa logično, če računaš, da denar pristane v isti vreči  iz katere se izplačujejo odškodnine kmetom za prisilne zakole ali druge ukrepe ob izbruhu bolezni. Mogoče gre iz tega žakla tudi kaj za cepljenje lisic.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 29 Avgust 2013, 12:45:34
.Nikjer ni napisano, tako mi je zatrdilo več veterinarjev. Res je pa tudi, da smo se o tem pogovarjali pred časom. Je pa logično, če računaš, da denar pristane v isti vreči  iz katere se izplačujejo odškodnine kmetom za prisilne zakole ali druge ukrepe ob izbruhu bolezni. Mogoče gre iz tega žakla tudi kaj za cepljenje lisic.

Malo si me razočarala s tem govorjenjem na pamet.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #142 : 29 Avgust 2013, 13:57:57
Potem pa pojdi sama pobrskat, kam gre kakšen denar. Glede na to, da so v zadnjem času marsikaj razštelali, združevali, ukinjali....lahko da so kakšne spremembe. Sem že takoj povedala, da nimam frišnih informacij.  Ampak denar od cepljenja proti steklini ni šel nikoli v občinski žakel (iz katerega se financira zavetišča, koše za pasje dreke in morebitne pasje kletke, ki jim rečejo parki). Je pa šel v žakelj, v katerega so šla sredstva za boj proti zoonozam (in verjetno tudi drugim gospodarsko pomembnim živalskim boleznim).



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #144 : 16 Oktober 2013, 15:28:36
Ko bi vsaj mačja kastracija bila subvencionirana



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 16 Oktober 2013, 15:34:03
Se strinjam.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 16 Oktober 2013, 22:40:41
Meni bi bilo čisto ok, če bi cepila na 3 leta in ne zastrupljala vsako leto psa čisto po nepotrebnem, pa če bi morala plačati teh 10 EUR davka tudi ok, dokler je obvezen za vse. Dajmo si priznat - tudi cepljenje proti steklini je bilo obvezno za vse, pa niso vsi cepili.

Me pa zanima po kakšni logiki naj bi se z uvedbo tega davka zmanjšalo število psov v zavetiščih. Kvečjemu še več jih bo, ker taneodgovorni bodo še vedno imeli nesterilizirane psice, dopuščali parjenja, mladiči bodo torej še vedno, potem pa ali jim zaradi davka ne bodo mogli najti lastnikov, pa bodo končali na cesti, ali pa jih bodo pobili.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #147 : 17 Oktober 2013, 11:46:17
Mene pa zanima, a je kdo kje zasledil tocno informacijo o tem, kako bo s tem cepljenjem proti steklini? Kdaj naj bi zacelo veljati to, eno cepljenje na 3 leta? Nikjer ne najdem kaksnega tocnega info (niti v predlogu spremembe zakona o zasciti zivali)..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 17 Oktober 2013, 17:20:17
Enkrat drugo leto, ne vem, kaj rabijo tako dolgo za spremembo enega pravilnika ... tule je zapisnik srečanja KZS s pristojnim ministrom na to temo
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=2136

In zakaj na spletni strani KZS ni najti nobene novice, ki gotovo zanimajo člane ???