KZS predlagala ministru enoten davek za lastnike psov

inka · 55494

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #60 : 27 Avgust 2013, 16:48:14
Kam bi pa sle, kjer so majhni davki? V Monako ? Iz ekonomskega vidika je emigracija dobra stvar saj razbremeni socialo in odpre vrata da se  v tuji izobrazen kader potem vrne domov, saj tudi v tuji se ne cedita  med in mleko. Pa se problem je saj ima vecina razvitih za imigracijo privlacnih drzav BSL

Pa ne mi o trolih, ste glasne ko se vam gre za ceno rodovnikov, ko pa se gre za lastno rit se pa vam majejo hlacke, potem pa ni cudno da ima javnost tako nizko mnenje o lastnikih psov

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 27 Avgust 2013, 17:18:34
SinM, žal sta obe definiciji (SSKJ in Davorjeva) preveč široki in subjektivni.
Ljudje imamo zelo različne potrebe, tudi glede samega golega preživetja menda  >:D.

Pred 30-leti je bilo življenje biiistveno manj komplicirano, manj smo imeli stroškov z "luksuzom" (ker ga niti ni bilo prav dosti) in manj so nam drugi težili za vsak pasji drek. In to dobesedno, ker pred našim blokom jih je bilo ogromno! Le kam je šla vsa tedanja toleranca do lastnikov psov? Zdaj smo baje ratali bolj kultivirani, toleriramo geje in istospolne poroke, pa vedno več zaposlenih tujcev med nami, ... ha, ampak lastnikov psov pa ne prenašamo niti približno toliko kot takrat.

Zelo dobro prenašamo horde tekačev in kolesarjev na peš conah in pločnikih (meni in mojemu psu niso v napoto), celo motoriste in štirikolesnike - nisem še videla, da bi se kak stari obregnil obnje, se je pa ob psa, katerega lastnik je pobral za njim ... res zanimive družbene spremembe!

Delo KZS pa se v teh desetletjih pravzaprav ni spremenilo, le kinološke metode  ::) (na srečo).



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #62 : 27 Avgust 2013, 17:25:44
Tebi pes zadovoljuje osebne potrebe ? Tule ni nic subjektivnega, psa za zivljenje ne potrebujes, pravtako ga ne druzba
se le poskusas ogniti priznanju da je luksuz saj to legitimira luksuzni davek

Pac ce ne mores na dopust zaradi psa se za njega ne odlocis
mnogi se ne

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #63 : 27 Avgust 2013, 17:42:15
Ne vem sicer odkod ti take slabe izkušnje, moram reči, da s toleranco do psov nimam prav nobenega problema - v real lifu, na internetu je itaq svet zase. Dejstvo je, da se je povečalo število psov, bolje rečeno, povečalo se je število psov, ki se jih vodi v javnost. S tem pa se nujno povečajo tudi zahteve do lastnikov. Če si lahko na področju, kjer je psov malo lahko mirno privoščiš da pustiš drek v plevelu, da razpade po naravni poti, si tega tam, kjer je psov veliko ne moreš več privoščiti.
Je pa žalostna resnica, da toleranca do drugačnih ni porastla drugače kot na papirju. V realnosti je slabše kot pred 30 leti.

Hišne živali si ali pa niso luksus, odvisno od tega, ali štejemo pod luksus tudi okrasne rastline, tropsko sadje, športni rekviziti, pa seveda mobiteli, internet...............skratk a zadeve, brez katerih bi lahko preživeli, bi pa bilo naše življenje veliko bolj pusto in revnejše.
In btw, če je v Slovenijio pol miljona psov in vsaj toliko mačk, +dihurji, hrčki, ribe, eksoti...pridemo do tega, da je redka družine, v kateri ni vsaj ene hišne živali.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 27 Avgust 2013, 18:03:02
S sosedo sva pred časom zašle v debato o luksuzu in stroških, pa šmet, ker imam toliko psov, to je ja drago, pa veliko pojejo in veliko zasedejo... Hm moji 4 psi skupno zasedejo približno toliko prostora kot njej zasedejo tegelci z rožcami. Stanejo pa približno enako ali nekoliko več...njene rožce namreč. Pa ima malo penzijo. Lahko bi preživela brez njenih rožic...pa si to tud približno ne bo ''privoščila''  :) Nekako tako kot si nekateri ne predstavljamo več živet brez psa. Zdaj pa, če je komu v interesu, da bi morali vsi se na račun rožic v pisarnah občinarjev (ja tiste tudi stanejo in to iz našega denarja) odpovedati našemu ''luksuzu'' in živeti samo na tistem, kar nujno potrebujemo...ja ti šment. Dejmo zdj vsi se spravit živet samo na tisto, kar je za preživetje nujno. Torej 1,5litra vode na dan, pa kak kos kruha. Kaj dosti več si z ali brez psov ne bomo mogli privoščit pri takšnih nebulozah, kot jih ustvarjajo vrhovni. Samo zato, ker sami pa se nebi odpovedali tud priližno ne ničemur.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #65 : 27 Avgust 2013, 18:08:24
Dajmo takole reči...a je komu že kdaj Center za socialno delo dal kot funkcionalno pomoč pasje brikete ali pa mobitel? Kaj je torej luksuz in kaj nuja?


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #66 : 27 Avgust 2013, 18:12:06
bi si upal rečt da nahraniti štiri odrasle pse vsak mesec, + letni veterinarski stroški krepko presežejo tiste tegle , ki jih ima soseda razen če ima terarij





When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 27 Avgust 2013, 18:20:11
Nope. Sva šle računat  ;) Najprej je ona povedala kolk zapravi za rožce. Pa je bla kar realna. Vse zraven z biokilom prot ušem, pa gnojili in novo zemlji za vsako novo sezono in to ne kar katerokoli, ker v vsaki vsaka rožca ne rase...itd.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #68 : 27 Avgust 2013, 18:23:31
koliko sploh porabiš za štiri pse hrane na mesec ?, rečma 100 evrov, pa do nedavnega je to ene  120 ojrov letno zgolj za steklino, kajšele ce cepiš še za kugu, štiri ampule za bolhe na tri mesece in to so zgolj osnovni stroški

pomeni da ima ženska za cca 1500 evrov letnega odhodka rož, kaj za vraga sadi ?


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 27 Avgust 2013, 18:33:45
 ;D Narobe računaš.  ;) Kupovanje na akcijah in z lastno pridelavo hrane se prišpara tudi do polovice. Potem ampul ne dajem, že zarad prepričanja, da jih psi ne potrebujejo. Zaščiteni so drugače. Ceneje in bolj naravno. Neuš verjamal a pomaga  ;) Za vse ostalo kar lahko nastane pa se trudimo s preventivo in glej ga zlomka so psi zdravi. Asketi moji  :D Tko nekak že precej let.
Zdaj, če ti smatraš svojega psa pod luksus...a veš, da psi rabijo človeka z dušo ne sam materialnih dobrin? Tiste so konec koncev lahko silno poceni, če se le en mal potrudiš. Pameti in ''duše'' se pa ne, da ne priučit, ne dokupit. >:D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #70 : 27 Avgust 2013, 18:38:29
Citiraj
Potem ampul ne dajem, že zarad prepričanja, da jih psi ne potrebujejo. Zaščiteni so drugače. Ceneje in bolj naravno. Neuš verjamal a pomaga   

lahko poveš kaj več, razni domači zvarki , limona, limeta, pomaranča, grenivka ? alternativna veterina :D

mislil sem stroške povprečnega in normalnega lastnika psa,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #71 : 27 Avgust 2013, 19:06:48
20€ mesečno prehrana, 20€ letno zajedavci, 24€ steklina (+vsako drugo leto kuga 24€) - 50kg pes. Osnova.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 27 Avgust 2013, 19:07:41
Odvisno kaj je zate normalno (ne po seb merila jemat-ni merodajno). Povprečni pa mi sigurno nismo  ;) Smo nad povprečjem.  :P
Sicer je vse v temi o bolhah. Pa bom posebej zate. Ampule nadomeščam in to zelo uspešno z kisom, domačo sivko, limonsko travo, elektronskimi repelenti, kar pač nanese... z rednim pregledovanjem tudi na samem sprehodu, vsekakor pa s ščetkanjem takoj po sprehodu. Pa seveda moji psi so nekako bliže meni kot tvoja. No domnevam, ker so lahko praktično vedno v naravi brez povodca in so blizu mene, ker jim je to fajn. Temu primerno jih ne ''jagam'' dirtekt v podrastju.

Ostalo pa ja...alternativa, ki se ji reče preventiva bolje kot kurativa.  :) Ne čakam, da problemček nastane draga izkušnja.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #73 : 27 Avgust 2013, 19:10:27
Seveda so stroški (čeprav za 4 velike ali 5 srednjih psov manjši od stroškov za cigarete in pijačo, pri tistih, ki brez dima ne morejo), kar je za družbo zelo dobro. Vsaj tu še zapravljamo, če že drugot poraba premočno pada. Držimo gospodarstvo gor :D
Pri preventivi proti parazitom se pa da kupit ampule za največje pse in se razdeli po teži psa, tako da ena XXLampula zadošča za 2-3 M pse.
Weaver - ne boš verjel, tud mobitele so že talal ljudem kot humanitarno pomoč (samo verjetno ne CSD, ki ni za drugega kot za ljudi v še večjo nesrečo in bedo spravljat). Pa prav čudno, da se mnogi ljudje ki padejov hudo stisko odpovejo vsemu, celo svoji najosnovnejši prehrani, da lahko nekako obdržijo psa. Čudno ane.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #74 : 27 Avgust 2013, 19:15:56
Citiraj
20€ mesečno prehrana

kaj pa kupuješ ? tole je sila malo za 50 kilskega psa

Citiraj
Ampule nadomeščam in to zelo uspešno z kisom, domačo sivko, limonsko travo, 

Ok, meni pes gre na posteljo in ne bi bila navdušena če bi slednja smrdela po vlaganju kumarc

Citiraj
Povprečni pa mi sigurno nismo

no to da nisi povprečna, se pa vsekakor lahko strinjam ;)

Citiraj
Pa prav čudno, da se mnogi ljudje ki padejov hudo stisko odpovejo vsemu, celo svoji najosnovnejši prehrani, da lahko nekako obdržijo psa. Čudno ane.

sploh ne, isto je z dragimi avtomobili




When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 27 Avgust 2013, 19:27:21
Hehehehe...ga pač ne mažeš s kisom za vlaganje kumaric  ;) za zraven uporabiš še kaj kar ni kis...npr. sivka  :) A tud o vlaganju, kisu in podobnih stvareh nimaš pojma  ??? Splošna razgledanost pa to?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #76 : 27 Avgust 2013, 19:31:39
elektronski repelenti po tvoje delujejo ? al je to zgolj efekt smradu, ki odžene vso živo v gozdu ?
mislim, da bom jaz kar ostal pri klasičnih metodah, grdih, grdih korporacij, Foresto, Scalibor..etc

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 27 Avgust 2013, 19:36:48
Ja. Elektronska repelenta uporabljam na dveh psicah, ki sta najmlajši in dejansko vsak dan na terenu. Letos sta staknili vsaka po 1 klopa...takrat ko nista na sebi imeli ovratnic z repelentom.
''Zasmrajena'' pa sta letos oba starejša psa. Brez klopov. Kako jih bom pa drugo leto zaščitla pa še ne vem. Malce ''kolobarim''. Zna bit da bosta starejša dva dobila elektronske. Za mlajši pa razmišljam one tadruge...mislim, da so energetski. Trajajo še dlje od elektronskih.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #78 : 27 Avgust 2013, 19:41:24
Citiraj
mislim, da so energetski.

zakaj me to ne preseneča

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 27 Avgust 2013, 19:43:27
Davor. Sej prov. Ti kar ostani na svojih idejah. Sploh, če ti uspevajo. Samo tvoji stroški s tvojo psico potem niso merodajni. Če preračunavaš na 100eur krepko+  :) Eni za plačano zahtevamo kvaliteto ali pa za manjšo ceno z nekaj znanja pridemo do ravno tako povsem kvalitetnih ali celo vrhunskih stvari (beri nakup ekonomočnih stvari, kvalitetnih, ki trajajo, v akcijah, magari na zalogo, nekoliko dlje od svojega nosu...).
Aja. Pa še to. Eni psi si s svojim delom ''služijo'' svoj obrok.  ;) Recimo, moji intenzivno pomagajo pri tem, kar počnem pa bi brez njih bilo ''pridelka'' manj (čuvajo, varujejo, zganjajo, prinašajo, sprehajajo...). Zdaj, če se pa ti ne znajdeš ali pa ti ni v interesu s psom počet kaj, kar bi se vama v prid obrnilo...pa je spet...tvoja stvar.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 27 Avgust 2013, 20:12:13
A niste nekaj časa nazaj vneto trdile, da pes je luksuz in kako je draga hrana, pa veterinar in vse skupaj (češ, psa da pač ne more imet vsak, le tisti, ki ima dovolj denarja)? Zdaj je pa že za par teglcov rož....

Spare me the propaganda.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #81 : 27 Avgust 2013, 20:24:35
Jaz ne. Se da priti skozi tudi z malo denarja...pod pogojem, da imaš zdravega psa. Ki lahko je vse, nima alergij, nima kroničnih bolezni in ima trpežne, dolgožive prednike. če imaš smolo in dobiš psa s slabo zasnovo -dednost + oskrba v leglu - pa se velikim stroškom ni mogoče izogniti.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #82 : 27 Avgust 2013, 20:32:16
Lanabela - sicer ne vem koliko poznaš delovanje centrov, jaz imam z njimi zaradi mojega poklica z njimi kar precej stika in bi prej dejal, da so ljudem v pomoč kot da jim povzročajo neprilike. Torej praviš, da mobitelov niso talali, pasjih briketov pa očitno tudi ne, kaj je torej luksuz?

Glej, če nekdo raje strada, kot da bi se ločil od psa, je to njegova zavestna odločitev (čudakov je na balkanu itak polno), hud problem bi pa bil, da cucek dobi food, njegov otrok pa ne.

Me pa zanima, kako vam znese za 50kilsko aktivno žival hrano za 20 evrov na mesec, ker meni pri 15 kilski ne, razn če bi dajal brikete iz diskontov, pa nekako mi ni do tega.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #83 : 27 Avgust 2013, 20:34:49
A niste nekaj časa nazaj vneto trdile, da pes je luksuz in kako je draga hrana, pa veterinar in vse skupaj (češ, psa da pač ne more imet vsak, le tisti, ki ima dovolj denarja)? Zdaj je pa že za par teglcov rož....

Odvisno kakšni tegli so, če so zlati...sploh so pa lahko rože zeloooo drage. Dokaz:
http://www.therichest.com/most-expensive/the-worlds-ten-most-expensive-flowers/


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #84 : 27 Avgust 2013, 20:37:02
Najdražji pes je bil pa baje samo milijon in pol dolarzzzz tko da očitnos rože res dražje kot psi  :P

http://www.foxnews24x7.com/2013/07/worlds-10-most-expensive-dog-breeds.html


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #85 : 27 Avgust 2013, 20:37:07
A niste nekaj časa nazaj vneto trdile, da pes je luksuz in kako je draga hrana, pa veterinar in vse skupaj (češ, psa da pač ne more imet vsak, le tisti, ki ima dovolj denarja)? Zdaj je pa že za par teglcov rož....

Saj pravim , da jih je zgolj čista hinavščina, ko je šlo za drage rodovniki,so trobile kako folk ki si ga ne more privoščit naj ne ima psa ker so luksuz in  odgovorno lastništvo psa je pogojeno z denarjem, sedaj  pa Lunette pravi, da ji psi štihajo vrt  ::)

Citiraj
Če preračunavaš na 100eur krepko+

niti ne, hrana me pride 50 ojrov (pač ninci mi noče dat nič popustov kaj jaz morem), pa še tu imam namen racionalizirati, zato Niko prosim, da mi pove kako ona uspe z konkretno večjim psom za 20; ; ovratnica drži vso sezono ostali stroški pa so običajni, s tem da imam vet stroške mogoče mal nižje ker me poznajo,zaenkrat in upam da tako čimdlje ostane brez večjih težav v skoraj petih letih
vedno pa je prostora za izboljšave, zato namesto da konstantno tvezite kako naši vzreditelji za kruh nimajo dejansko kakšno rečete o zmanjševanju pasjih stroškov, brez da se tudi zmanjša sama kvaliteta življenja živali

pa bo še mogoče za kakšne davek ostalo :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #86 : 27 Avgust 2013, 20:41:15
nič popusta ne dobiš, mogoče ti ga igis prilepi kak %?

lej tko pač je, mi navadni lastniki plačujemo več, kinologinje pa pridejo skozi precej ceneje, stavim, da deso za svoje krdelo dog ne da več kot 40 evrov mesečno


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #87 : 27 Avgust 2013, 20:46:22
Ja weaver, včasih so bili CSD ljudem v pomoč. danes se žal spreminjajo v svoje nasprotje. Kot še veliko drugih stvari. Žal.

Poraba hrane pa ne sledi tako zelo kilaži, kot bi si človek mislil....pri nas tamalo še ne 10 kilsko ščene potrebuje več hrane kot 25 kilska sterilizirana psica. 15 kilc kvalitetne hrane je moč dobiti za cca 27 evrov (če vzameš tisti okus ki je v akciji in če na to koristiš še 10%popust ki ga dobiš na količino). In za 50 kilskega psa z ekonomično fiziologijo tak žakel drži več kot en mesec. Se je treba malo znajti, pa je. Za to ti ni treba biti kinologinja, velja za vse enako. Je pa treba kupiti nekaj več naenkrat.

Z rožami je podobno. Če imaš svojo prst, če si sam delaš gnojila in škropiva in če si jih vzgajaš iz podtaknjencev in semena, znajo biti skoraj zastonj. Če pa vse to kupuješ, pa zna kar nanesti, če je rož veliko.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #88 : 27 Avgust 2013, 20:53:22
ja samo večja količina pomeni večji vložek, veliko pa nima ne denarja in ne prostora, da bi plačevala skonto za velikega psa

Citiraj
da deso za svoje krdelo dog ne da več kot 40 evrov mesečno

ja glej , namesto kosovno pač vzame celo kravo, saj v argentini je goveda dosti

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #89 : 27 Avgust 2013, 20:59:38
Zanimivo bi bilo vedeti ali imajo tudi v argentini kakšne davke na pse? S tem, da bi lahko DA kot avtohtono pasmno izvzeli iz obdavčitve, pri nas pa recimo kraševce oz bi dali subvencijo 15 eur za vsakega letno.

A to misliš, da DA jedo kar govedino,celo kravo naenkrat pa jo krdlo raztrga, verjetno že mrtvo ali jo pač morajo sami zaklati?