OBOLENJE JETER POMOČ

Monik · 2445

Monik

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 07 September 2013, 07:52:37
Pozdravljeni, imam psičko višavsko terierko staro  8 let. Je zelo pridna in živahna, vendar presuha. Ima le 5 kg kar je zelo premalo, vendar poje nenormalno veliko . Seveda sem obiskala veterinarja in smo opravili preglede. Ugotovitev je bila da nekaj ni v redu z jetri. Dali so mi 3 različne vrste tablet. Me zanima če je komu tale primer znan ? In ali ve kdo morda kakšne naravne sestavine ki pomagajo za jetra.  Vaši odgovori bi mi bili veliko v pomoč, hvala 




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 07 September 2013, 11:20:12
Za podporo jetram - pegasti badelj.
Pa, če ni to ravno 100% potrjena diagnoza bi jaz malce še razmislila o EPI (najdeš pod EPI dogs na netu precej info). Pomanjaknje encimov. Psi pojedo ogromno, a so suhi. Jetra so seveda ob tem ravno tako prekomerno obremenjena. No celoten organizem ne štima.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 08 September 2013, 09:37:42
Mi smo imeli mačko, ki je pri trinajstih letih začela nenormalno hirati. Veterinar je potrdil obolenje jeter. Dobila je tablete ampak je bila prognoza veterinarja da ji tudi ob terapiji napoveduje samo še kakšne tri mesece, zato sem se odločila, da je ne bom matrala s tableti, naj pač živi "v miru" kolikor še bo. Je doživela potem 17 let, ampak je bila res suha, sama kost in koža. Je pa imela še energije skakat na balkon ipd. Na koncu smo jo dali uspavat ko se res ni mogla več premaknit.