Ali pes ve, kdaj se mačka goni?

Papillonček · 1698

Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
: 08 September 2013, 20:56:16
Zdravo, mogoče malo čuden naziv teme ampak vseeno. mačka je sedaj stara pol leta, zadnje nekaj dni je zelo muhasta. Danes pa jo je pes začel naskakovat po celi hiši, tudi če ju ločim je cirkus. sedaj pa, ali pes ve, če se mačka goni? mačica je notranja in ni strahu, da bi postala breja tako da ni sterilizirana, pes je pa tudi nekastriran.
No, ne vem če vpliva ampak bom vseeno povedala ... pred 5 dnevi sem dobila odraslo psičko, mogoče vpliva to na Maly-jevo obnašanje?

Hvala za odgovor na moje čudno vprašanje :)



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #1 : 08 September 2013, 22:34:34
Mačko je treba vseeno sterilizirat, tudi če je samo notranja. Breznanje je zanjo zelo stresno, poleg tega se ponavlja eno za drugim, brez kakšnega večjega časovnega presledka; ni tako kot pri psicah.

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 08 September 2013, 22:46:47
No pes zagotovo zavoha kdaj se mačka goni, ampak naskakujejo pa nekateri psi mačke ne glede na gonitev in to  z največjim užitkom.
Sterilizacija mačke tega ne bo spremenila, kastracija psa tudi ne. Mačko je sicer res priporočljivo sterilizirat tudi če je notranja, a se, če res ne morejo samci do nje, lahko počaka toliko časa, da povsem odraste. Nekatere mačke se resnično začnejo gonit neprestano, vendar ne vse. Moje recimo se gonijo povsem normalno cca 3 - 4krat letno, niso sterilizirane in so sedaj stare 20 - 23 let.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #3 : 08 September 2013, 23:51:45
@Kaml - imam jo namen sterilizirat ampak ne še sedaj ker ima komaj pol leta in je kar majhna za svojo starost, bi rada da bi še malo pridobila na velikosti
@ Lananbela - hvala za obrazložitev. mačka je čist iz sebe, psa sem pa dala v drug prostor čeprav praska pa tuli ... zmešan je, in to je bilo danes prvič. Mu moram enega plišastega medvedka nekje dobit, da se bo izživljal nad njim :D Glede sterilizacije mačke bom pa počakala vsaj do dopolnjenega prvega leta :) Še eno vprašanje, sicer o mačkah, ampak mislim da bi mi znala odgovorit ... .kako izgleda ko se mačka goni? njej še nič ne teče ven krvavo, zadnje čase je zoprna, mijavka za vsakič ko jo dvignem, oči ima razširjene in začela je praskat... možno da se goni ali je kaj drugega in bi morala videt veterinarja? zobke je že vse zamenjala, jo lahko še vedno malo skeli in se zato dere?