Kakav v priboljških

Papillonček · 1657

Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
: 14 September 2013, 22:42:21
Zdravo, moji psički sem dala en čokoladni drops, pa berem sestavine in vidim da je notri 10% kakava.

Ima kdo podatek, ali je iz tega kakava vzeta ven tista snov, ki psu škoduje(teobromin)? Gre se za te dropse:

http://www.malezivali.com/cgi-bin/stran.pl?templ=0&id=&st_strani=&izris=&trgKaj=poglejArt&st_art=2530&izrisTrg=trgArt



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 September 2013, 22:52:22
Citiraj
Sestava

Sladkor (saharoza),mleko in mlečni proizvodi, rastlinske maščobe, kakav (10%), stranski rastlinski proizvodi, lecitin, vitamini.

Mja, ne vem zakaj bi tole sploh dajal psu. Ali komur koli res...  :-X



Evriale

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 14 September 2013, 22:53:28
Teobromin se nahaja v kakavovcu, torej bi jaz rekla da je vedno prisoten v kakavu, ne glede na to v kakšni obliki je kakav. Jaz raje ne bi uporabljala takih priboljškov...



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #3 : 14 September 2013, 23:19:32
Boo: mi je ostalo od prejšnjega psa, pa sem želela probat če bi jedla. Takrat se še nisem spoznala na sestavine, sedaj to gledam in cvikam za vsako sestavino, ki jo vidim... no, prvega je pojedla drugega pa ne, drugače ima pa kvalitetne priboljške :)

Bodo šli priboljšk v smeti, ker ne želim škodit psički. hvala za odgovor in mogoče bo še komu prav prišlo =)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 September 2013, 11:42:30
Pes ne bo umrl če bo kdaj dobil kaki nekvaliteten priboljšek, tudi če je čokoladni.  ::) Itak pa je v pasjih priboljških čokolada brez teobromina.



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #5 : 15 September 2013, 12:16:39
Ja samo vsakodnevno dajanje bi pa lahko kaj vplivalo na zdravje? No sej ne bom dajala ker jih niti povoha ne več, očitno ve kaj ni ''dobro'' zanjo ;)
Tud Maly, ki vse poje noče niti povohat hehe :) Moj prejšnji pes pa je bil nor na te čokoladice, zanimivo kako se psi razlikujejo:)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 September 2013, 13:12:33
Vsakodnevno dajanje dlje časa (ne le en teden npr.) bi verjetno že kaj malega vplivalo, še posebej v večjih količinah.  :) Jaz pri priboljških ne bi preveč komplicirala, če pes seveda ni zelo občutljiv in če ima drugače kvalitetno hrano. Ko kupiš seveda izbereš tistega z boljšimi sestavinami, ampak tudi od česa slabšega kdaj ga ne bo pobralo.  :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #7 : 15 September 2013, 18:12:39
Ok, hvala, sej drugače ma kvalitetne, najrajši ma tiste posušene fileje račke/piščanca ... :)