Novo mesto/Žužemberk okolica - kateri veterinar je dober?

Papillonček · 10389

Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Ker ne živim dolgo na dolenjskih koncih me zanima, kater veterinar je tu okrog dober, da ste z njim zadovoljni in da dobro opravi svoje delo? Sterilizacija muck spomladi, sterilizacija psičke in kastracija psa so trenutno na seznamu, ampak ne vem k kateremu veterinarju naj peljem, vsak dela reklamo zase .... zato bi potrebovala kaj informacij iz prve roke :)

Jang mi je všeč, imajo odnos na nivoju, tudi znanje, ambulanta je dobro opremljena... Pravijo, da so v Krki dobri, kaj pa vem .... ?

Hvala za odgovore :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 September 2013, 19:14:02
Poleg teh dveh ambulant, ki si ju omenila, v Nm deluje še http://www.vet-buba.si/ v Bršljinu. Z njimi še nimam izkušenj.
Svojo psičko in budro vozim v Jang ambulanto - zaenkrat sem zelo zadovoljna in nimam pripomb.



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #2 : 15 September 2013, 19:43:48
Ja za Bubo vem, pri njih kupujem hrano za mačke, ampak imajo premajhno ambulanto ... Jang se mi zdi dosti bolj opremljen, tudi odnos je super :) Mikrosporično mucko so mi takoj pregledali medtem ko so v Bubi komplicirali naj jo pripeljem kasneje... :S



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #3 : 26 September 2013, 12:46:01
Človek ne ve komu naj zaupa, najdena mucka je bila cepljena, sterilizirana in oddana v začasni dom k meni...čez 2 dni je umrla... Pred posegi je bila zdrava in živahna... Zato tudi sprašujem, ker ne zaupam več nobenemu veterinarju. :(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 26 September 2013, 14:32:40
Se zgodi. Vsaka narkoza je rizik. Isto je pri ljudeh. So dogajajo postoperativni zapleti in posledično smrti. Mačke je sicer nujno zlo sterelizirat/kastrirat. Psov pa k sreči ne, če le imajo dovolj odgovorne ljudi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #5 : 26 September 2013, 14:48:17
Sem odprla novo temo glede tiste mucke in opisala ostale podrobnosti... mojo tudi čaka sterilizacija in se sedaj hudo bojim, da ne bilo kaj narobe :(
Kaj pa kaka Mačja hiša? Cena me ne zanima, važno mi je samo da bo živalca živela srečno še nadaljnih 18 let ali več.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 26 September 2013, 15:01:27
Če z mačjo hišo misliš Veterino MH, vem da so glede s/k najcenejši, poleg tega imajo minimalno število pooperativnih zapletov in nično smrtnost. Sama vsekakor ne bi krivila veterine, kjer ste vi opravljali poseg, sploh ne do rezultatov obdukcije. Kot pravi čara, zapleti se dogajajo in je treba bit v dnevih po operaciji še posebej previden



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #7 : 26 September 2013, 15:06:00
Poginula mucka je bila v petek sterilizirana, dobila pa sem jo v ponedeljek ta teden. Tukaj je več info, lahko da Vet. ni nič kriv pa da je mucka že bila bolna:  http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=13521.msg534058#new
Ja veterino MH mislim, verjetno bom mojo kar tja peljala, škoda da mucka izgubi življenje zaradi nevednih veterinarjev.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 26 September 2013, 16:48:39
Sama vsekakor ne bi krivila veterine, kjer ste vi opravljali poseg, sploh ne do rezultatov obdukcije.