Katera pasma je najbolj primerna?

Ira_25 · 27521

Ira_25

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 26 September 2013, 10:26:01
Torej pod daljšem premisleku sva se odločila za prinašalca. Sicer sva na začetku kar precej razmišljala tudi o koker španjelu. Na koncu (po ogledih pa kokerjev) sva se odločila za prinašalca predvsem zaradi močnega vonja kokerjev. Ne vem ali je bilo to nesrečno naključje vendar glede na to ,da bo pes v stanovanju mi je to zelo pomembno.

Če vas lahko še malo »izkoristim«. V koliko ima kdo izkušnje s prinašalci bi lepo prosila za kak nasvet glede vzreditelja. Obenem me zanima na kaj moreva biti najbolj pozorna, ko kupujeva psička. Kašne so pa okvirne cene mladička ter vzdrževanja (hrana, veterinar,…)

Na koncu pa še – rodovnik DA ali NE? Dosti sme že prebrala na to temo. Psa ne nameravava voziti na razstave ali imeti mladiče vendar si želiva zdravega psa. Raje plačava več za mladička in se izognemo težavam, skrbem in dodatnim stroškom v bodoče. Večina zagovarja rodovniške pse prav iz tega razloga…kaj menite?


HVALA!   :)



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 26 September 2013, 11:23:05
Jaz bi komentirala samo glede rodovnika: psa z rodovnikom se ne vzame zaradi razstavljanja ali vzreje, ampak zato, ker če ne bo imel rodovnika potem to ne bo zlati prinašalec. Pes brez rodovnika je mešanec, o njegovem izvoru nikoli ne moreš biti prepričana, da nima prednikov kakšne druge pasme ali da ni bil kakšen prednik parjen s kakšnimi telesnimi pomankljivostmi zaradi katerih ni dobil vzrejnega dovoljenja, pa če se prodajalec na trepalnice postavi v zagotavljanju kako je to čistokrven brez rodovnika. Takih ni.

Nasvetov glede vzreditelja pa jaz nimam, sem se pa ravno prejšnji vikend "spoznala" s krasnim goldijem, karakterno in vizuelno, edino dlak mi je pa pustil en miljon na obleki  8)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 26 September 2013, 12:10:11
Verjetno imate v mislih zlatega prinašalca? Ali ste se odločili za mladička, ali pa je tudi možnost posvojitve odraslega psa?



Ira_25

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 26 September 2013, 12:44:58
Keka - hvala za obrazložitev. Mislim, da bova res vzela rodovniškega, bi pa rada slišala več mnenj - več glav pač več ve :)

Karmen - ja mislim na zlatega prinašalca. Za 1x sva govorila smao o mladičkih. Iskreno povedano nisem niti razmišljala da bi vzela že odraslega psa.




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #34 : 26 September 2013, 12:59:44
hej

Najprej glede vonja - vsak pes, ce ni lepo vzdrzevan ima vonj (sploh tisti, ki zivijo po boksih, ne v hisi). Tako lahko naletis tudi na smrdecega zlatega prinasalca kot na kokra.

Drugo, zlati prinasalci puscajo ogromno dlake, ampak res ogromno. To me pri mojem najbolj moti. Pa ni vazno koliko ga cesem, dlake je cez celo leto za izvoz, sesala bi lahko vsak dan (ce bi se mi dalo  :-[).

Ce sta se fiksno odlocila za zlatkota obvezno vzemita psa z rodovnikom. "Cistokrvni brez rodovnika" se prodajajo kot gobe po dezju, notri je mesano svasta, mozno je cel kup dednih bolezni, ki so znacilne za pasmo (problemi s kolki, komolci, ocmi, usesi, alergije, karakter). Cene se gibljejo nekje od 600-1000 eur (ali vec - ce je dobra linija in rodovnik). Vzrediteljev je v Sloveniji bolj malo, obvezno pred nakupom zguglajta vzreditelja in preverita kaksen je (se najde vsaka informacija, ce se le hoce), splaca se pogledat malo cez mejo na Hrvasko (ce bos zelela ti lahko napisem seznam vzrediteljev katere ti priporocam).

Aja, pa se to. Omenila si, da imata zunaj vrt. Zlati prinasalci so psi, ki so najraje v druzbi cloveka. Se pravi ne pride v postev, da bo pes zunaj na vrtu, medtem ko sta vidva v hisi. Zlatkoti so ponavadi kot sence in ti sledijo kamorkoli gres. Vsaj moj je tak, pa smo doma v stanovanju, ampak obvezno mora it za mano v mojo sobo ali v dnevno, ce zamenjam lokacije.  :P Prav tako moras vedeti glede nagonov - po standardu so to super fajni psi, ampak rabijo precej zaposlitve. Saj so lahko krasni druzinski psi, ampak njihove nagone je treba zadovoljit, drugace bo sla vzgoja po zlu. In seveda, rabijo dovolj socializacije kot mladici, prav tako resno vzgojo (ker so neverjetno trmasti - to v nobenem standardu ne pise, ampak vedno vztrajajo do onemoglosti, pa bos rekel ze 10ic "ne", pa bo cez par sekund ponovno poskusil  ::)). In ce zelita psa samo za druzbo na sprehodih potem zlatko ni za vaju. Bo treba pocet kaj vec z njim kot se samo sprehajat. Pa naj bo to prinasanje, poslusnost, plavanje, karkoli.

Drugace pa, preberi si temo o zlatih prinasalcih tu na forumu, kjer smo lastniki pisali o vseh moznih tezavah in problemih pri vzgoji, itd. Tako iz osebnih izkusenj ljudi najbolj spoznas pasmo.

Toliko zaenkrat..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ira_25

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 26 September 2013, 16:18:17
Najlepša haval za nasvete Ovcka - res bi te lepo prosila, eč mi lahko pošlješ seznam vzredteljev. Malo sem že pogledala in opazila, da jih ni veliko. Cena, ki si jo navedla je nekje v skladu z pričakovanji. Glede dlake sva to opazila, ker imava znance s prinašalko. Sem se že "oborožila" z malim robotskim sesalcem :)

Pes bo vsekakor v stanovanu z nama, ker ga ne želiva imet zunaj na vrtu...je pa vsekakor fajn da ima tudi v bižini prostor, ker s elahko z njim igraš. Glede igric z žogico in podobnega sva tudi pripravljena. Blizu najine hiče je tudi reka...tako da se lahko dogovorimo tudi za plavanje čez poletje :)

Temo, ki si jo svetovala pa bom vsekakor pregledala...fajn je slipati tudi "drugo plat" :)



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 26 September 2013, 20:17:19
Torej pod daljšem premisleku sva se odločila za prinašalca. Sicer sva na začetku kar precej razmišljala tudi o koker španjelu. Na koncu (po ogledih pa kokerjev) sva se odločila za prinašalca predvsem zaradi močnega vonja kokerjev. Ne vem ali je bilo to nesrečno naključje vendar glede na to ,da bo pes v stanovanju mi je to zelo pomembno.


HVALA!   :)


Draga Ira_25,

Pri nas so koker španjeli doma že  skoraj 4 desetletja.. Ni mi prav jasno, kaj si mislila s tem, da imajo močan vonj.. Mi imamo dva, z nami živita v hiši , pa ti moram zatrditi, da ni nobenega "motečega" vonja"..

Vljudno vabljena.

Naš Tonči te bo vesel.. Vseh punc je vesel.. 



Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 26 September 2013, 20:55:14
 Tezko ti recem, katera pasma bi bila primerna, ampak lagotto, ki ga imamo mi in ti ga je ze nekdo zgoraj omenil, je naravnost cudovita pasma... Brez vonja, dlake ni popolnoma nic, zelo ucljiv, na sprehodih energicen in doma prijeten, imamo majhnega otroka in je krasen do njega, tudi do drugih zivali je krasen, se ne slini... Meni je pri psih fajn, da so skladne postave in lahki in okretni... Veliko pasem so pa naredili s kratkimi nogami in ogromnim tezkim trupom, kar kar klice po tezavah s kolki itd. Lagotto je se precej zdrava pasma in ker je precej redka, tudi se ni tako pokvarjena. Toliko o tej pasmi. Kolikor vem, bo kmalu pri nas tudi eno leglo iz zelo uspesne kombinacije.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 27 September 2013, 12:07:47
Juhej!

Mi imamo sicer mešanca med dvema labradorcema, pa vseeno:
- nakup psa: 250 EUR
- veterinar: zaradi bolezni in anomalij, ki jih je povzročila nerodovniška vzreja: 0 EUR (psica je stara 20 mesecev)
- veterinar  (zgolj redno cepljenje, mislim, da okoli 30 EUR, enkrat so mi zaračunali še pregled, to je 60 EUR)
- veterinar (preventivni pregledi, rentgeni, ugotavljanje čistokrvnosti, cepljenja proti 1001 bolezni) - 0 EUR, (proti kužnim boleznim je bila cepljena kot mladiček ...)
- ampule proti klopom, 10 EUR / mesec od marca do oktobra
- hrana (briketi + ostalo) cca. 40 - 50 EUR / mesec- pasje igrače: 100 EUR / letno
- stroški izdelave zunanjega boksa, ki ga koristi kake 3 h dnevno in dvakrat mesečno ponoči: 170 EUR
- stroški notranjega boksa, ki služi tudi za prevoz v avtu (80 EUR)
- ovratnice, povodci (malo smo fini, pa menjamo ovratnice po nepotrebnem 3 x letno) cca. 60 EUR / letno

Dodatni "troškovi rata":
- 1 kavč je praktično uničen, saj je postal zgolj njen,
- dva para treking čevljev
- štiri pari kroksic,
- 3 plišasti medvedki, 1 avto na daljinsko vodenje,
- 4 odeje in dve jogi rjuhi
- scefran hčerin zvezek za slovenščino
- "angleška" trava na vrtu je postala dnevni kop
- pol kubičnega metra drva so postali "sekanci"
- nakup zmogljivejšega sesalca za prah
- vedno lačna usta, ki pojedo vse kar gobec doseže
- poslabšani sosedski odnosi, saj se pes včasih podela 10 cm od sosedove meje (na naši strani)
- odselitov polha iz drvarnice

Kakorkoli, cel kup stroškov, ki pa jih odtehta izjemen labradorski značaj, veselje do teka, prinašanja, kopanja v vsaki vodi, igranja in nežnosti z otroki, ki so pol lažji od črnuhe ... Skratka prinašalec je zagotovo TOP izbor!
 :)


 


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #39 : 27 September 2013, 12:21:18
Hudma, stroške za ampule proti klopom lahko znižaš, če kupiš Foresto ovratnico, ki stane 30 eur, drži pa menda osem mesecev  :P.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 27 September 2013, 12:34:29
Hudma, stroške za ampule proti klopom lahko znižaš, če kupiš Foresto ovratnico, ki stane 30 eur, drži pa menda osem mesecev  :P.
Ne, ne, bomo kar ostali pri preizkušenem advantixu, ki deluje odlično. Cena ni problem, pač žena kakšno barvanje las več opravi doma!  :P


Ira_25

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 27 September 2013, 13:26:45
 ;D Jooj HUDMA sm se nasmejala  ;D Super napisano, hvala!

Ovcka - hvala za kontakte..sme že malo pogledala in poslala par povraševanj, da vidim če planirajo kaka legla v prihodje...nekatere izmed njih sem že sama našla :)

diva1 - Hvala za info. Mi smo tudi imeli kokerja..sicer sme bila zelo zelo majhna in se ne spomnim da bi imel tak vonj  ??? Predvidevam,d a je tukaj res faktor higiena. Žal pa se na koncu nismo odločili za kokerja, čeprav so meli res pri srcu - verjetno, ker je to prvi pes ki se ga spomnem iz otroštva  ::)

Zdaj že veselo brskva in čakava oz iščeva idealno leglo. ČE ima kdo še kak nasvet...je pe vedno zelo zelo dobrodošel. Vam pa vsekakor sporočim, ko najdemo ta pravo kepico :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #42 : 27 September 2013, 15:01:56
Pokukaj še v ta drugo temo v katero si pisala. :) kjer ti je Lanabela fajn napisala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ira_25

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 27 September 2013, 23:18:26
Čara - katero temo misliš?



ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 28 September 2013, 15:31:25
Meni pa mehkodlaki pšenični terier  :)

Se strinjam  ;D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #45 : 28 September 2013, 15:55:14

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 28 September 2013, 19:56:24
Vsak ima svoj okus, vsakemu ustreza nekaj drugega.   Le preceniti se ne smemo, koliko "kinološkega znanja" imamo! ;D
Ira_25 pa srečno pri izkanju prave pasme!  :)


Ira_25

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 29 September 2013, 23:28:04
No jutri greva pogledat eno psičko v Zagreb, vreditelj je po priporočili Ovcke :)
http://www.animacandida.hr/2.Angie2013.htm
Sicer imajo na voljo samo 1 samičko - Billie Holiday Anima Candida - ker jih bodo 2 kr obrdžali ::)

Vam sporočim kako bo...  :) Sem kr malo živčna  :-[



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 29 September 2013, 23:56:40

No jutri greva pogledat eno psičko v Zagreb, vreditelj je po priporočili Ovcke :)
http://www.animacandida.hr/2.Angie2013.htm
Sicer imajo na voljo samo 1 samičko - Billie Holiday Anima Candida - ker jih bodo 2 kr obrdžali ::)

Vam sporočim kako bo...  :) Sem kr malo živčna  :-[


Ja, jaz pa vem (ha ha ha) kaj nam boš jutri sporočila P :P :P.


Da si postala srečna lastnica psičke. Ker ko ti bo ta bela lepotička naredila zastonj" peeling" , boš itak "pečenka"...In ne pozabi vzreditelja prosit za export rodovnik. Potni list pa itak dobiš ob odhodu..

In iskreno ti želim velikooo čudovitih dogodivščin in prigod ter polne duše z novio "družinsko" članico

Pozdrav.





Ira_25

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 30 September 2013, 15:08:27
Hvala Diva!! Nam se tudi nekako tako dozdeva  ::)

Sicer pa sva se odločilam da če jo vzameva... jo greva iskat v petek. Ker sva pol za vikend doma...pa še jaz si lahko v petek pa ponedeljek vzamem fraj. Pol pa bo boljša polovica 2 tedna od doma delala, da ne bo psiček sam  :) Obenem bova imela še malo več časa, da pripravimo stanovanje na novega člana - zavarujeva in odneseva vse kar je lahko nevarno ter nakupivam vse potrebno, da se bo fajn počutila.

Š 1x vsem najlepša hvala za koristne nasvete in pomoč! Sigurno bom potrebovala še kak nasvet glede vzgoje, šolanja, veterinarjev....in še kaj se bo našlo!




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #50 : 30 September 2013, 16:09:07
Ira_25 bos videla, vzrediteljica je super (pove vse info), psicka ti bo pa itak vsec..  ;) Pa se iz fuuul hude kombinacije je - tale ocka Harley je bil Junior World Winner, njegova mama pa World Winner leta 2012; tudi Hoiker je imel leglo z njim (takrat je Harley prvic paril) in so sedaj stari nekje 6 mesecev in en lepsi od drugega, ravno vceraj sem obcudovala fotko edinega samcka iz legla  ;)

Srecno in porocaj!!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ira_25

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 01 Oktober 2013, 08:19:03
No pa že poročam  ;D
Včeraj smo šli pogledat našo malo Billiko...in naj povem, da je to največji cukrček na svetu!! Seveda je imela Diva prav in sva včeraj ež dala vrezditeljici polog. V četrket jo greva iskat, ker sva pol izmenično 2 tedna doma.

Je pa vzrediteljica resnično super, tako da sva nadvse zadovoljna! Klepetali smo več kot 2 uri in nama je vse povedala, pa tudi za naprej jo lahko vedno kontaktirava, če bova imela kakšne dvome.

Ovcka - tudi za Hoiker-jeve pse mi je povedala...da so nadvse super in da imajo tudi sorodstvene vezi z njenimi. Dejansko je Billie-no leglo prvo, ki ni povezano z njimi :)

No to je za 1x vse... :) Mislim, da bo bolj pogosto prisotna na forumu, ker bom sigurno imela še kakšna vprašanja  :o



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #52 : 01 Oktober 2013, 09:52:53
Če si iz koroškega konca ti kamot posodim oz prekopiram tako čudovito knjigico, ki je idealna za začetnike Teaching with reinforcement Kay Laurence, da se malo pripravita, sicer potem v prakksi bo sigurno nvprašanj (že vse na forumu) o grizenju, sobni čistoči, prehrani, negi, cepljenjih, razglistenju.  :P 

Veliko veselja z mladičkom, prehitro odrastejo!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 01 Oktober 2013, 10:45:39
Jžžžššš  :) Lej ko enkrat vidiš ne moreš, da neb mel one lepe kepice  :-* Veliko veselja vam želim z novo članico.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #54 : 01 Oktober 2013, 10:58:40
Super, sem vesela, da si zadovoljna z vzrediteljico (ter da sem pomagala pri izbiri vzreditelja)!  ;D Veliko veselja z malo Billie, pa se priporocamo za kaksne slikice in porocila (lahko v temi pri zlatih prinasalcih ali pa odpres svojo temo tule;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ira_25

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 01 Oktober 2013, 15:43:15
Hvala, hvala.. :)

Danes gremo po nakupih, da bo imela Billie vse kar potrebuje. Ali vi priporočate nakup kletke? Mnenja so zelo različna od tega, da se pes počuti bokj varnega kot v brlogu do tega, da je to okrutno.  ??? Vedi ti kaj je boljše....

Jo kdo uporablja, ima izkušnje, priporoča, odsvetuje....?




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #56 : 01 Oktober 2013, 16:27:19
JA! Pa poglej na netu za crate games. Jaz sem tudi pristaš, da se mladičku ne daje jest v skledo, ampak da dobiva obroke za nagrado, v mini seansah. Kar zabookiraj si kak tečaj za mladičke. Ne rabiš nič čakat, da bo pseto imelo 3-4 mesece ali še več. Prej kot pravilno začneš s šolanjem in vzgojo boljše je!

Za kletko nekako velja-čim večja tem bolje, za prinašalca pa vsaj M oz. L velikost. Za avto pa te kletke niso dovolj varne (avio boks, alu po meri izdelan...je že na forumu ogromno napisano, pobrskaj).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 01 Oktober 2013, 16:44:48
+1 za hisni boks. Navajanje na sobno cistoco je veliko lazje, pes je varen, stanovanje je varno.
Ne vem kaj je glede boksa okrutno, razen ce psa res puscas notri cele dneve. Moj je v boksu ko je sam doma dlje od parih minut, ko ga ne morem imeti pod nadzorom, pa vcasih, ko smo v razlicnih prostorih in taca naokoli ves zivcen, ker ne ve kam bi se dal. V boksu se potem sprosti in gre spat.



Ira_25

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 01 Oktober 2013, 22:37:26
Hvala...bom še malo pobrskala glede boksov.

čara - žal nisem iz tega konca..ampak iz LJ  :(




joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #59 : 02 Oktober 2013, 10:02:50
Boks je super, navajanje na čistočo in to, da je kuža sam, je z uvajanjem boksa bistveno lažje, in zelo kmalu postane boks njegov zasebni prostor. Mi imamo ATLAS CAR in gre povsod z nami.