Zavržene živali - primer Apolo

ninci · 14880

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 01 Avgust 2005, 20:55:14
Najbolj od vsega sovražim, ko zasledim oglas v stilu " oddamo kužka zaradi selitve, zaradi pomanjkanja prostora, zaradi puncine alergije itd."

Odločitev imeti psa ali ne, naj bo res dobro premišljena, taka kot imeti otroka. Saj jih tudi ne delamo vse povprek kajne? Zaradi nepremišljenosti, hitrih odločitev in sprememb v življenju prihaja do podobnih zgodb kot je tale, ki se žal ŠE ni srečno končala.

Na različnih forumih že od sredine maja poteka ena zelo žalostna zgodba.
Gre za 9 letnega psa pasme APBT po imenu Apolo, najprej so ga oddajali ker se selijo v Avstralijo in uvoz tako imenovanih nevarnih pasem ni dovoljen, 9 letnega psa pa tudi ne moreš oddati od danes na jutri in je bil najprej namenjen v Gmajnice nato pa pristal v Zonzaniju češ, da ima tam več možosti da dočaka novega lastnika. Na koncu se je izkazalo, da jim je za psa malo mar, imeti pa ga ne morejo ker se selijo v najemniško stanovanje (le kako imava midva v najemniškem lahko 2 psa + mačka?? )
Kuža je padel v hudo depresijo in se izogibal stiku z človekom.  Kljub temu, da je bil prej prijazen in vesel družabnik, je zameril svojim lastnikom njihovo največjo napako, tako krasnega kužka, ki jim je bil 9 let zvest, so dali v zavetišče.

Apolo je 28.7 dobil nov dom, danes pa je bil pripeljan nazaj v zavetišče. Tako si psihično nestabilnega psa podajajo iz roke v roko, kar stanje definitivno še slabša.
Vsekakor želim opozoriti na pomembnost odločitve "imeti psa" in na to, da Apolo potrebuje nov, varen in topel dom, kjer ga bodo imeli radi kljub njegovi starosti in mu bodo dali potreben čas, da se navadi.

V upanju na boljši jutri
Nina
 

 




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1 : 01 Avgust 2005, 21:34:04
Žalostno...vse preveč je takih zgodb...psiček je zagotovo v taki depresiji.Če bi ga vzel nekdo z ogromnim srcem in se potrudil...Apolo stiskam pesti zate...bodi srečen,zaslužiš si :-*.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #2 : 01 Avgust 2005, 22:53:33
no jaz sem tole spremljala do tam, da naj bi sli v avstralijo....zdej pa tole....no coment...jaz sem takoj za, da bi take lastnike dali v kaksno zavetisce..mah se kej hujsega pa naj tam gnijejo....to me tako pojezi >:( >:( >:( >:( >:( >:(

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3 : 02 Avgust 2005, 16:57:47
Ja,ŽAL se take stvari tudi dogajajo...eni mislijo,da bodo lahko imeli psa,pa potem ko ga imajo ugotovijo,da pes sploh ni za njih...Apolota naj bi dali nazaj zaradi mačka,ki ga ni maral,da nebi Apolo mačka napadel.... :-\

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 03 Avgust 2005, 20:52:42
Khm khm ne vem če že veste ampak tale pesjanko, bo dobil čisto svoj pravi domek, ki ga je zrihtala ena naša forumovka :-* :-* :-* Upam, da se v to temo sama javi in pove kaj več ;)

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #5 : 03 Avgust 2005, 20:57:57
o super :) :) :) :)....cakamo na forumovko, da klaj vec pove!!!

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 04 Avgust 2005, 02:44:29
carissimi,
nisem se do sedaj oglašala zaradi kupa zadev, ki sem jih urejala v zvezi z Apolom.
torej, našla sem mu nov dom. v petek peljem (upam in držim pesti) novega bodočega lastnika po kužija z žalostnim pogledom. v upanju, da mu bodo okice kmalu polne iskric, ki si jih več kot zalsuži. no, pa se ne bom zdaj spuščala v debate o bivših lastnikih...je bilo že toliko napisano in toliko nekih žalostnih stvari se je okoli napletlo, da je bolje takoj nehat o tej temi, verjamem, da vsi delimo isto ali podobno mnenje...

da se vrnam k Apolu: živel naj bi dva nadstropja nad mano s 24-letnim fantom in njegovim 45-letnim krušnim očetom, tako da bom Janezu, posvojitelju, neke vrste "kontrolna točka" - hec, bom pa seveda pomagala. fant je v našem bloku podnajemnik kakšno leto bo, je pa miren, deloven poba, ki v tem času ni naredil niti enega samega ekcesa v bloku, kjer imamo že na vratih dva huda ženska dvonožna dobermana in ker je samo 16 stanovanj, seveda vsi vse vemo: kdo gre h komu na obisk, kaj kdo nosi iz trgovine, kdo je kdaj prišel, v kakšnem stanju...
no, ta dva sta zelo mirna in pridna človeka, oče pa čaka na predčasno upokojitev.šla sem si pogledat njuno stanovanje, imajo 3 sobe in ena bo namenjena Apolu, čaka ga lepa udobna postelja, ima izhod na velik balkon - ložo in se bo lahko mirno predajal pitbullskim užitkom opazovanja okolice. živimo v mirnem kraju, v slepi ulici, ki ima samo dva mala bloka, spredaj je zelenica, vzadaj zelenica, malo naprej drevored in možnost potepov do pod Pohorja.

kuža je doživel strašne traume in sem malo poprosila za pomoč in moram vam povedati, da sem bila zelo presenečena nad odzivom. veliko mi jih je ponudilo res praktične in uporabne nasvete, kako naj z njim ravnamo v prvih dneh in tudi kasneje.
jutri pokličem v Zonzani in se dogovorim, če lahko pridem v petek, čeprav bi Janez šel že jutri zjutraj, saj je rekel, da od sreče, da sem mu našla tako lepega psa, ne bo mogel niti spati in koliko vidim, res še ne spi. ne moti ga starost kužija, niti njegove traume, ne bo ga vzel samo iz usmiljenja, saj je ljubitelj živali, doma ima eno luštno papigo nimfo in prekrasno belo muco, ki bo v času privajanja Apola ostala v jedilnici. sicer je že imela bližnje srečanje z mojim Aikom, Janez pa je rekel, da se bo pač morala privaditi.

ljudje, ki so Apola vzeli pred tednom, so namreč rekli (ne me prijet za besedo, to sem prebrala in ne slišala), da psa ni sprejel domači maček in so ga zato vrnili. ubogemu, straumatiziranemu Apolu, z res zelo žalostno zgodbo, so dali samo en teden časa, da se na njih privadi. larifari! če Apolo ni napadel mačka, potem bi se maček slej kot prej sprijaznil z njim oz. bi se navadila drug na drugega. tako vsaj jaz mislim, čeprav nimam kombinacije pes+muca, si jo pa želim.

carissimi, več o Apolu in moji današnji odisejadi vam napišem jutri, ker grem zdaj v vodoravni položaj. ure sploh ne smem pogledat.

prosim vas, če ima kdo kakšen nasvet ali izkušnje s psmi iz azila, bom vesela vsakega predloga, pripombe, naročila,...

verjetno bodo stradala moja vhodna vrata z obeh strani ;D, saj bo Apolo moral vsaj 3 do 4 x na dan mimo njih in bosta verjetno z Aikom nekaj časa lajala in skakala, da prideta drug do drugega, toda meni je to pri psih pasme bull, posebej pri pitbullih normalno, da se samca ne preneseta (enako je s samicami in mislim, da ni to samo pri bull pasmi, ampak pri veliko drugih tudi) in mi ni jasno, zakaj nekateri iz tega delajo tragedijo. pes pač mora biti na povodcu in tukaj okoli imamo nekaj zverin, ki se ne morejo in si pač dopisujejo in puščajo razne signale ter potem "prebirajo jutranje in večernje novice, kateri je pa kje bil, bla-bla-bla...pasje debate pač", vendar med lastniki velja tihi dogvor glede urnika sprehajanja ipd., pa se psi še niso stepli, čeprav včasih lajajo drug na drugega skozi okna ali preko balkonov.
 

držite pesti in tačke :), da Apola čim prej pripeljem domov in da postane moj sosed!

jutri dobite pa sveže novice!

lp, dada



ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 04 Avgust 2005, 09:07:34
joj kako zelo drzim pesti, da se tole dobro iztece....  :-* :-* :-*

lp ostrzka



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #8 : 04 Avgust 2005, 10:00:43
o superca...tudi mi stiskamo pesti in tacke za Apolota. Upam, da mu bo lepo in da bo to njegov pravi in vecni dom. :)

za une prejsne lastnike pa...lahko bi ga navadli z mackonom(predvidevam) ampak v enem tednu pa res nobenemu ni se uspelo...mi smo porabili 1 mesec vsak dan 3 ali veckrat smo jih dajali skupaj pa je zdaj vse vredu. Res, da sem se zraven tresla kaj bo pesjan naredil mackonu ampak nikoli nic...potem me je zacelo skrbet kaj bo mackon naredil psu. :P

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 04 Avgust 2005, 10:11:09
Jaz imam že čisto rdeče roke od stiskanja pesti, še od včeraj ko sem tole novico izvedela ;)

Drugače pa glede nasvetov, logično je da kuža rabi čas, sploh po tem ko misli, da so ga ljudje izdali, saj jim je bil zvest, rabi svoj teden, 14 dni morda mesec, da se bo res privadil. že tako je stresno menjava okolja, menjava lastnika, po taki zgodbi pa je stresen vsak napačen pogled. Tako da temu tvojemu sosedu lahko rečem samo kapo dol ;D, da se je odločil za tako potezo in je pripravljenj kljub starosti in ozadju zgodbe Apola sprejeti v svoj dom.

Kar pa se tiče odnosa pes: mačka, je pa tako da bo tudi mačka rabila svoj čas. Na začetku bo mogoče veliko pihanja in renčanja z strani mačke ampak pomoje se bosta  hitro zmenila kdo je gazda (mačka logično ;) ).
Mačka naj ima svoj prostor kamor se na začetku lahko skrije pred Apolom, pri nas je bil to kar boks v kopalnici in ko je bil Frajer pripravljen spoznati Smarta in Rumbo je sam prišel ven in ju prevohal in spoznal. Na začetku kakšen mesec, se ju je izogibal in čim se je kateri obrnil proti njemu jo je hitro popihal kam na varno, potem ko je videl da nista nevarna pa je začl rinit vanju. Recimo z Rumbo sta stalno skupaj se je je hitro navadil, z Smartom se je pa šele zdaj, ko ga imava že skoraj eno leto začel igrat, ker mu full ni zaupal ( z Rumbo sta le skupaj gor rasla ;) ). Ampak mislim, da je temu tvojemu sosedu to vse čisto jasno, ker po opisu sodeč ve kako in kaj.
Zahvali se še sosedu v mojem imenu, ker bo sprejel tegale pesjana, žalostno- veselega ;D Apola pa počohaj še za vse nas ;)

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 04 Avgust 2005, 10:58:47
Joj upam,da se je sedaj ta zgodba dobro končala.Stiskam pesti za Apolota.Zasluži si...pa če bo imel kdo kakšno slikco... ;D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #11 : 04 Avgust 2005, 11:05:41
Jaz bi kšno fotko..... :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 04 Avgust 2005, 11:17:19
Slika Apola v zavetišču http://users.volja.net/lenko469/slike/2303-010805.jpg

in pred tem ko je bil še doma
http://apolo.moj-album.com/slike/663549/Wb38qNYkclWAB7Ry.jpg
Mislim, da je sprememba psihičnega stanja tega pesjana že na slikah hudo opazna, kako je šele v resnici :-\

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #13 : 04 Avgust 2005, 11:21:42
Držimo pesti za Apolota!! :) :-*

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 04 Avgust 2005, 15:14:03
dajte no kaj povedat... jaz se bom razpocila od firbca in stiskanja pesti...

ninci: na prvi sliki se smeje, na drugi pa prav joka...  :(

lp ostrzka



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #15 : 04 Avgust 2005, 16:27:55
Ja psihično stanje je pa res vidno...revček!Kaj vse je moral preterpeti :'(...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 08 Avgust 2005, 11:42:34
ojla, carissimi,

na mojo veliko žalost in po res zelo tehtnem premisleku in posvetovanju moram sporočiti, da je Apolo še vedno v zavetišču Zonzani.   :'( :'( :'( :'( :'( :'(

na kratko, Janez, moj sosed, mi je natrosil nekaj laži in ko sem potegnila črto, sem videla, da je bolje, da tak človek tega psa ne dobi. težko bi sedaj še enkrat to zgodbo opisala z drugimi besedami, zato bi vas vse, ki jih tematika zanima, naprosila, da si
pogledate, zakaj sem se tako odločila na linku:
http://www.slo-apbt.com/forum/viewtopic.php?t=1116&postdays=0&postorder=asc&start=210

njegovo trenutno psihično stanje je OK, se je odprl (pravijo, da se takoj, ko mu človek pristopi,vrže na hrbet in čaka čohanje  ;))  in v boxu ima družbo, eno dalmatinko, saj je nor na psičke.

nekaj nas je, ki bi psa posvojili na daljavo z rednimi mesečnimi prispevki (podobno iniciativam po drugih državah, kjer so višine prispevkov enake ceni ene kavice v lokalu), če pa je to sploh mogoče, bomo izvedeli jutri, saj ga gre obiskat en forumaš, ki mu s svojim obiskom želi polepšati dan (enako je storilo kar nekaj slo-apbt. com forumašev).

ko bo kaj novega, javim takoj!

lp, dada

P.s.: popravil da link deluje ;) Črt



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 15 Avgust 2005, 23:28:09
primer Apolo se znova aktualizira!

najprej naj povem, da je eden od naših forumašev bil na obisku pri Apolu in upam, da nam kaj več pove o kužiju.

povedala sem že, da se je Apolo odprl, da ima v boxu družbo in to psičko, dalmatinko, na katero je prav nor, tako da so njegovi dnevi bolj veseli, tudi odprl se je in se ne boji več ljudi, nasprotno, če se vrže na hrbet in nastavi trenbušček, pomeni, da ima ljudi zelo rad. popadljiv pitbull se obnaša popolnoma drugače.

Sebi so v Zonzaniju zatrdili, da ga ne bodo evtanazirali, se pa je pozanimal tudi o možnosti donacije oziroma kolektivne posvojitve. s prijateljico pravnico in njenim kolegom odvetnikom že sestavljamo en pisni dokument, ki bi ga dobil vsak posvojitelj, mesečni zneski za fizične osebe pa bi se naj gibali od 200 sit do 1000 sit, za pravne osebe pa seveda malo več. zgledujemo se pa po institucijah kolektivnih posvojitev v tujini predvsem Italiji, kjer ljudje mesečno nakazujejo za določenega kužka vsoto, ko odgovarja eni kavici v lokalu. vsekakor so potem posvojitelji tisti, ki o usodi kužka odločajo.

na sosednjem slo-apbt forumu že zbiramo prijave, kdo bi bil zainteresiran za takšno osvojitev, v enem dnevu se je javilo 10 oseb.

tudi mene je najprej mučila ena stvar in sicer, da je pri nas vedno več kužkov in muc brez doma in da vseh ne morem rešiti, toda potem sem se vprašala, ali to pomeni, če ne morem rešiti vseh, ne bom niti enega!?  ne, sem si rekla, naredim lahko vsaj nekaj (200 sit je ena lučka, manj od ene Milke...), in če bi takšen način prerastel v gibanje, bi jih lahko rešili več, ne samo Apola.

torej, naprošam vse, ki imate možnost postati kolektivni posvojitelji Apola, da se oglasite!

lp, dada



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #18 : 16 Avgust 2005, 08:58:15
Jaz sem za, kaj moram narest?



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 Avgust 2005, 10:50:29
ojla, carissimi!

vsem hvala za tako hiter odziv. zlati ste! :)
sedaj berem prejšnji post in vidim, da nisem bila čisto jasna.

zaenkrat zbiram samo prijave, kdo bi vse lahko sodeloval pri tej kolektivni posvojitvi. vodim eno tako razpredelnico, ki jo boste dobili vsi zainteresirani na ZS.
koliko bo kdo prispeval bo vedel samo on, tako da bo znesek ostal "tajni podatek". vpisali ga boste na pristopno izjavo o posvojitvi, ki se bo oddala v Zonzaniju ali društvu, ki bo prevzela skrb nad tem (o tem še ni nič dorečenega), torej več o tem, ko bo dokument sestavljen.

bivša učenka - pravnica ima nalogo, da do konca tedna sestavi eno tako pogodbo o kolektivnem posvojitelju in potem grem sama v Zonzani, da stvari dorečemo. do takrat ni treba še nič dat, saj še ne vemo, na čigav račun se bodo sredstva stekala, vsekakor pa moramo zadevo nastaviti tako, da bo vsak od posvojiteljev imel možnost pregleda nad sredstvi (torej, da se ne bodo zlorabila). bom vesela, če bo takrat še kdo med vami šel z menoj.

na sosednjem forumu sem prebrala en očitek, da s takšnim dejanjem samo podaljšujemo agonijo psa, s čemer se ne strinjam (vsekakor pa dopuščam, da ima vsak svoje mnenje) in da bi psu bilo treba najti nov dom.

to je vsekakor in neizpodbitno res, toda po drugi strani se vprašam, kaj pa bo, če po tega psa ne bo nihče prišel. ali bo zato obsojen na večni box? s temi donacijami, pa mu morda lahko "kupimo" še kakšen sprehod (vse njegove aktivnosti se morajo zapisat v dokumentu o posvojitvi). moramo vedeti, da je pes star 9 let in da bo morda dolgo dolgo čakal na posvojitelja, po drugi strani pa je še pitbull.

če bi že v primeru prve posvojitve bili vključeni kolektivni posvojitelji, se ne bi zgodilo to, da so psa oddali osebi, ki je doma imela samca, ki se je zagnal v Apola, takoj ko ga je zagledal. nato je ta oseba psa (verjetno brez vednosti Zonzanija) dala naprej in tam je bil problem maćek.

kolektivni posvojitelji so tisti, ki potem odločajo o usodi kužka in tudi če bo prišel kdo po njega, bomo kolektivni posvojitelji tisti, ki bomo "prerešetali" novega lastnika.

res je, da v SLO ne obstajajo no-kill azili, toda čakati in psa prepuščati usodi, se mi ne zdi smiselno.

če so potrebna še kakšna pojasnila, me kar vprašajte, vsem bom z veseljem odgovorila.

torej, zaenkrat zbiram samo kandidate za posvojitelja, če pa ima kdo možnost, pa bi bilo lepo, da Apola obišče. prejšnji teden je bil Seba, naslednji teden grem jaz... če kdo gre, naj nam potem poroča, kako je bilo, prosim lepo!

lp, dada



seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 16 Avgust 2005, 12:48:33
V četrtek grem zopet v Zonzani in vam sporočim kako je!!! ;D

Have a nice day !!!!


AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 16 Avgust 2005, 12:58:01
Seba, vsaka čast!

nestrpno čakam na tvoje poročilo!
če bom imela do četrtka popravljen avto (me pa še čaka registracija, ki je potekla, pa si ne upam tako daleč), bi lahko prišla do cestninske postaje. a bi me vzel zraven?

lp, dada




seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 16 Avgust 2005, 22:42:26
Seveda lahko greš zraven!!! ;D
Na keri cestninski postaji bi bla?

Have a nice day !!!!


AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 17 Avgust 2005, 10:32:29
Seba, a si videl PM?
a sem pomešala spet vse, baba zmešana ???!

jaz sem mislila na postajo v Konjicah, ker ne vem, zakaj in od kod imam v glavi zapis, da si ti iz Konjic.
pa mislim, da sem pomešala z enim forumašem, ki sliši na ime White. pri tebi sploh nisem videla zapisa tvoje lokacije.

tak da grem jaz k Aplou naslednji teden, ko bom avto dokončno registrirala.

sorry vsem, da sem malce off-topic ;).

lp, dada



seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 17 Avgust 2005, 12:19:50
APOLO IMA NOV DOM!!!! ;D

Have a nice day !!!!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #25 : 17 Avgust 2005, 12:46:22
super...a lahk poveš še kaj več ???

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #26 : 17 Avgust 2005, 12:46:41
Carsko.



ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 17 Avgust 2005, 12:50:52
ejjjjjjjjj! Kako, kdaj, kdo???  ??? ;D ;D ;D

firbec ostrzka



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 17 Avgust 2005, 13:55:58
Seba, ti pa že nazaj, a komaj sva se začela dogovarjat, da greva ;)!
to si mi dan polepšal :)!

kako vesela sem za Apola, čeprav po drugi strani malo zaskrbljena, kdo ga ima.
se bomo probali pozanimat!

ja, mogoče so pa naše intenzivne misli namenjene prav njemu pomagale do toplega doma, držim pesti, da je tako! si to več kot zasluži!

lp, dada





Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #29 : 17 Avgust 2005, 14:07:17
SUPER!! :D :D.Upam da ima zdaj stalen dom,in da ga ne bodo pripeljali nazaj v zavetišče.

Lp,
NIna

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si