Diareja pri mladem mucku

Samoyed lover · 3766

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
: 21 September 2013, 10:42:32
Pozdravljeni!

Jaz bi vas lepo prosila za malo pomoči...
Eden od ta malih ima že  par dni diarejo (drisko) in sem mu prvi dan za boljšo prebavo in za umiritev le te skuhala piščanca in riž, bi naj fuul pomagala.
Hrana ziher NI razlog ker briket nista skor nič pojedla.. Oz. samo 1. dan čisto malo ( ACANA briketi ki so vredu) . Drugega pa nista 1. dan jedla.

2. dan pa sem jima skuhala riž in piščanca ker je Nero dobil drisko.
Obnaša se čist vredu, nori po celem stanovanju, skače na okrog.

Prosim a mi lahko svetujete kaj jima naj še skuham kaj jima naj DAM?
Včeraj sta jedla še ledvičke. Jih tudi priporočajo..

Prosim pomagajte, ker me skrbi za ta malega čeprav je po obnašanju enak kot prej, a nočem nič tvegat pri 4, 5 mesecev staremu mucku.

Samo svetujte mi kako kuhano/surovo hrano, ki bi naj vsaj malo  oblažila vse skup?

Najlepša hvala!

P.S: Imata vse preglede, sta razglistena, ampula... Pijeta normalno. Mucka sta iz Mariborskega zavetišča kjer so lepo skrbeli zanju.


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #1 : 21 September 2013, 10:58:42
Par dni driske pri tako mladih živalih je zelo resna stvar in bi bilo najbolje, da gresta k veterinarju. Cepljena sta proti kužnim?

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 September 2013, 11:01:43
Imata vsa cepljenja...

Pa tudi obnašata se normalno, hiperaktivno in sta kot vedno.

Hvala :-*

Vem, da je resno a sem mislila, da bi šlo tudi s kakšno hrano, ker veti itak predpišejo Hill´s brikete vedno ( ki so itak podn po sestavi) ali pa dajo injekcije. Zato sem jima dala piščanca pa riž, sem brala na tujih straneh da "delata čudeže" in sem upala.

Zato sem razmišljala če je kakšna B pot. Bomo pa če ni druge rešitve šli k vetu ja.

Sem upala, da se da kaj drugega.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 September 2013, 11:14:57
Naj povem še to, da sem ta malega že 1. dan hotela peljat s starši k vetu a sta rekla, da nima smisla ker se normalno obnaša, zato sem pač poskusila z vsem ostalim.

LP


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 21 September 2013, 11:30:32
Ok, klicala sem v vet. kliniko.
Povedala sem jim kaj sem mucku dajala 1. dan, vse kar je dobival naslednje dni ob diareji  ( riž,  piščanec, ledvičke ) in itak mi prvo reče naj pridem po Hill´s hrano. Se nekaj pogovarjava, mi je še rekla, da mu lahko dodajam probiotični jogurt. Se ji iskreno zahvalim in ji še povem, da se muc normalno obnaša in vse, da je hiperaktiven, razigran, vesel, se crlja, pije normalno... In sem rekla, da bi poskusila z post dijeto ali pa da jima dajem poleg piščanca in riža še ta probiotični jogurt in se je strinjala in rekla, da če se obnaša normalno, da je to super znak in da naj kar nadaljujem.


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #5 : 21 September 2013, 12:20:38
Aja, nisem vedela tole za Hills  ::) No potem pa tako super, upam da bo hitro ok, opazuj ga pa le, če bi se slučajno obnašanje spremenilo. Pa baje pomagajo tudi Linex kapsule... Jaz sem mogoče malo preveč panična, ker mi pa res moramo za vsako stvar takoj k veterinarju letet (zaradi levkoze).  :-[

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 21 September 2013, 13:14:11
Okej, super najlepša hvala za vse!

Prosim povej mi glede linexa če se sploh lahko daje mačjim mladičkom?
Sem mu želela dati takoj, pa mi je mama rekla, da ga lahko ubije...
Psički ki jo imam pa sicer vedno pomaga.
Ampak za mucko ne vem...
Ker če lahko bi mu dala takoj, ker ful pomaga.

Samo ne upam dati.

Lep pozdrav


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #7 : 21 September 2013, 13:24:05
Navadni linex (ne forte) vem da se lahko da odrasli mački cel; tj. cela kapsula, mladičku se da pa manj, ampak ti ne vem povedat koliko. Vprašaj še v lekarni pa povej koliko muc tehta.

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 21 September 2013, 18:51:05
Linex je čisto malo praška dobil po brizki :) Najlepša hvala za vso pomoč tudi za link preko ZS.  :-*


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #9 : 21 September 2013, 19:06:48
Lahko das linex, tam nekje 1/4 kapsule. So samo probiotiki, ne bodo nic hudega naredili. Brikete zaenkrat ukini in daj samo pokuhanega piscanca (in to prsi). Ce bi bilo pa slucajno slabse, pa ga/ju pelji pokazat.
Lahko je vzrok stres zaradi menjave okolja + menjave hrane.
Kolikokrat sta bila pa razglistena in s cim?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 29 September 2013, 17:35:08
Naj povem, da je ta mali ok, vse jevredu z njim, nama je uspelo!  :-*

Pred enim tednom je dehidriral. Na srečo hodim na veterino ( srednja šola) in sem naredila dva testa za ugotavljanje dehidriranosti, ugotovila, da je ta mali kar precej dehidriran, mu dajala po brizgi za piti do 2h zjutraj oz. dokler nisem videla, da se  je stanje kože in dlesni  normaliziralo, ko nama je uspelo sem zaspala. Od takrat mi več ni dalo miru zato sem kupila RC (Royal Canin) za mladičke, ki bi naj dobivala v zavetišču in malo kasneje, z linexom in briketi se je stanje izboljšalo.

Zdaj se pa več ne morem odločiti kateri od muckov je bolj igriv in hiperaktiven  :P Sprva je bil to večji Oscar ( ta ki NI imel diareje) zdaj pa se mi ta mali driskač Nero zdi celo bolj hiperaktiven od njega, čist drug maček je. Tako razigran že ves teden, da prav ne morem verjet :-*

Danes sta dobila še RC konzervo za občutljive ( za vsak slučaj) in sta jo z veseljem pojedla :-*