Šapin živalski vrt

Šapa · 27650

Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
: 07 April 2006, 15:23:41
že kar dolgo sem na forumu in bi bil že čas da predstavim svoj živalski vrt... nekaj živali ste že spoznali  ;) v tej temi bom pa predstavila vse skupaj  :)

no evo... pri nas domuje kar veliko zivali tako da mi ljudje veckrat recejo da bom kmalu lahko vstopnino za obisk zacela pobirat :P hehe... no ker smo na pesjanar forumu se spodobi da najprej predstavim naše pesjane...

Mešančka Kimi in Timi:
pred tremi leti in pol sta k hiši prišli dve majhni kepici... ti dve kepici sta kmalu zrasli v malo večji kepici  :D ampak sta še vedno majhna saj imata skupaj glih okoli 20kg (timi 12kg, kimi 8kg)  ;D hehe... no evo skupna slikca:


Mačka Mika:
tole je mackonka z imenom Mika. k nam je prisla preko drustva za zascito zivali in je bila na zacetku zelooo boga saj je imelo celo leglo teh mackonckov hudo vnetje oci in jih polovica ni prezivelo. no, nasa Mika je imela sreco in je ob stalni negi zrasla v veliko in debelo macko s prelepimi modrimi ocmi. hehe se ji vidi da je mesanka s siamko (tudi po znacaju  ::) )...


Maček Majlo:
no drugi mackon je moj najljubsi macek z imenom Majlo. tudi on je najdencek. bratova kolegica ga je nasla v ulici nedalec stran od nas in ga (na naso sreco) ni mogla obdrzat tako da je mackon prisel k nam. zrasel je v prelepega mackona ki se priljubi prav vsakemu ki ga spozna. imeli smo ze veckrat probleme ker so nam ga veckrat ukradli (kljub ovratnici in telefonski stevilki zapisani na njej). na sreco smo jim 2x to preprecili, a nam tretjic ni uspelo in mackoncka ni bilo cel teden domov... tisti teden je bil najbolj grozen od vseh ampak smo ga na sreco na koncu le nasli... sicer preplasenega in shujsanega ampak celega.




Maček Muri:
Muri je pol manjsi od Majlota in veliko bolj preplasen. ne zaupa skoraj nikomur saj ima očitno z ljudmi zelo slabe izkušnje. k nam je prisel ko je imel par mesecev in je bil grozno podivjan. ni se upal niti priblizati cloveku saj se jih je grozno bal. tudi njega smo dobili preko drustva in smo ga tako dolgo probavali navaditi cloveske druzbe da smo ga na koncu tudi sami vzljubili in tako je mackon ostal pri nas. je zelo nezen a se vedno zelo nezaupljiv mackon.  :-\


Chipmunk:
no naslednji na seznamu je mali vevericek z imenom Nicky. ko sem ga zagledala v zoo trgovini se mi je revcek tako zasmilil da sem ga takoj razervirala in se isti dan kupila. imel je samo polovicko repa, druga polovicka pa je bila cisto oguljena in je na koncu sama od sebe odpadla. malcek se ni nikoli udomacil, saj je bil po vsej verjetnosti uvozen iz divjine, tako da ga na zalost ne spuscam ven iz kletke ker ga je nemogoce spraviti nazaj noter (enkrat mi je usel in sva ga z mojo mami 2 uri lovili po sobi preden sva ga ujeli). najraje od vsega ima maline in pa mokarje. za mokarja bi pomoje tudi duso prodal  :D  slikca je pa malo slabsa saj ga je tezko slikati cez resetke... no ampak saj se ga vidi  :D


Piraje:
no naslednje so bratove piraje (oz. piranhe) z imenom Ed, Edd & Eddy :D . ima jih ze zelo dolgo in ima sreco da se mu nikoli niso napadle med sabo. tu pa tam ima kaksna odgriznjeno plavut ali pa kaj podobnega ampak do hujsih pretepov pa ni prislo. poleg njih imamo se en manjsi terarij s tremi ribicami od katerih pa nimam slik...


no zdej pa se SAMO MOJE zivalice  :P 

Ptičji pajek (brachypelma boehmei):
prvi bo kar moj mali pajkec vrste Brachypelma Boehmei ki sem ga dobila priblizno pol leta nazaj. ze od nekdaj so mi bili veliki pajki vsec ampak sem se vsega kar je bilo samo podobno zuzkom grozno bala. seveda sem pa po naravi trmasta in sem si prav zaradi tega kupila pajkca. da bi izgubila ta nesmiselen strah  :D  seveda se pa se vedno bojim vsega kar je podobno kobilcam in vseh zuzkov ki skacejo...  :-[


Ptičji pajek (brachypelma emilia:
no ker te pa pajki zasvojijo sem kmalu dobila še drugega pajkca - brachypelmo emilio  :D ta je pa res faca... ful je flegma in ko jo imaš enkrat v rokah sploh noče dol! ona bi lahko tudi več ur skupaj nepremično stala na tvoji roki... pa še božaš jo lahko  :D hehe... evo slikca:


Kraljevi piton (python regius):
no potem je pa tu se moja prva eksoticna zival, moja kraljeva pitonka Kali. vedno sem si zelela imeti kaco in ta zelja se mi je izpolnila leto in pol nazaj  :D  takrat ko sem se odlocala za nakup je imel nemec jurgen hergert, ki ima farmo kac v nemciji, v ljubljani razstavo kac in sem sla lepo do njega in ga cist iz radovednosti vprasala ce se da pri njemu slucajno narociti kaco... odgovor je bil pritrdilen in tako mi je on osebno cez 3 mesece prinesel Kali  :D  tako navdusena nisem bila se nikoli v zivljenju... tale kacica bo vedno ostala moja prva eksoticna ljubljenka... je pa zelo mirna in nikoli nisem imela problemov z njo. tudi v vrtce in sole jo vcasih vzamem s sabo saj zelim ljudem pokazati da kace niso nekaksna grozna bitja katere je treba ubiti ampak so zelo lepe in znajo biti odlicni domaci ljubljencki. nad njo so navduseni predvsem otroci in ponavadi se prav otroci manj bojijo kac kot pa odrasli  :D no kali je dolga priblizno 80cm in ima okoli 600g...


Udav (boa constrictor):
no pa še moja druga kaca z imenom Betko... kace cloveka popolnoma zasvojijo tako da se nisem mogla ustavit samo pri eni in sem si pol leta nazaj kupila se tole zverinico ki ima celih 175cm in 6kg  :D  seveda so me vsi imeli za noro ko sem jo pripeljala domov ampak se na to nisem ozirala  ::)  kaca je kljub svoji velikosti izjemno mirna in se ne zmeni niti za pse niti za macke ki skacejo okoli njenega terarija. njen bivsi lastnik se jo je bal tako da ni imela veliko kontakta z ljudmi ampak je kljub temu mirna ni nenapadalna.


Podgana:
tale podganica je bila v bistvu kupljena kot hrana za mojega udava ampak se mi je tako prikupila da sem se odločila da jo obdržim.  :) je ful prijazna in najraje pleza po mojem puloverju in se nosi na moji rami  :D hehe... jap, res je faca  ;)


no evo to je zaenkrat vse :o



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 07 April 2006, 19:45:33
Hhehe Šapa ... pri vas pa imate skoraj vse v parih ... dva pajka, dve kači, dva psa, dva črna muca ...

Edino kar nisem vedel doslej je da imaš doma veverico in piraje :D  :o

Še tole ... si že kaj poizkušala navajati mačke in podganico?

Lp, Črt



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 07 April 2006, 19:49:43
Še tole ... si že kaj poizkušala navajati mačke in podganico?
mački se sploh ne zmenijo zanjo... včasih jo grejo pogledat od blizu ampak jo večino časa ignorirajo. tudi če jo dam ven iz kletke jo pustijo pri miru. edino podgana se malo boji ostalih živali ampak tudi njo zanima kaj hudiča je ta črn stvor ki jo ovohava (ponavadi Majlo ali pa moja dva psa)  ::) :D bo veliko lažje navaditi mačke na podgano kot pa kače na podgano  :P



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 07 April 2006, 20:07:22
Šapa ful mi je všeč tvoj živalski vrt  :D Kaj pa tvoji starši pravijo na to? Pri meni bi verjetno tudi bilo kaj podobnega, če ne bi starši nasprotovali...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 07 April 2006, 20:20:20
Kaj pa tvoji starši pravijo na to?
heh... kaj misliš da za cel živalski vrt sama skrbim?  :o uff... moja mama skrbi za puhaste živali, jaz pa za exote. piraje so pa bratove. nima nihče nič proti živalskemu vrtu edino moj brat se včasih pritožuje ko kakšno novo žival prinesem. ko sem prinesla udava mi je en teden govoril da sem nora  ::) hehe to pa zato ker se malo boji moje kače  :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 07 April 2006, 20:22:35
O, ful dobr, ti kar malo zavidam  :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 09 April 2006, 19:18:48
Uf, tole je pa res pravi živalski vrt. :o Pa Betko je ful hude barve! Čeprav kljub temu so mi bolj všeč mačkoni, pesjani in veveriček. No, pa tudi podgana. Pajki mi ravno ne dišijo, ribice so pa pač ribice - lepe in vse, ampak kljub temu ribice. ;D

Ampak je pa vseeno cel živalski vrt super! Koš :-* :-* tistim, katere ponavadi lupčkate, hehe.

Lp



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 13 April 2006, 12:28:35
Hehe, nor zivalski vrt.

Ma tvoja pitonka bo se zrasla? Se mi zdi ful majhna za kraljevega pitona... ali se mi mogoce samo zdi :-[

battito animale


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 13 April 2006, 16:01:44
bo še zrasla ja.. drugače je pa tista slika zgoraj nastala skoraj 1 leto nazaj  ;) je pa res da se pri svojih kačah ne grem power feedinga tako da so že zaradi tega bolj suhe. nekako mi ni všeč da je kača predebela in da se komaj premika  :-\  zato jih hranim bolj zmerno in jih ne pitam kot prašiče... to pa zelo veliko ljudi dela na žalost...



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #9 : 14 April 2006, 22:59:09
Šapa, čestitam ob tako raznovrstni pisani druščini "kosmatih" prijateljev. Niti sanja se mi ne, kako lahko vse to zmoreš počistiti, pocartati, pospraviti in predvsem nahraniti. Želim ti obilo veselja v njihovi družbi.

Eno je gotovo, mene k vam na obisk ne bo. Se bojim kač kot hudič križa. Predvsem zaradi mojih gadjih izkušenj in bližnjim srečanjem z modrasom. :'(

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 18 April 2006, 00:23:19
hehe Miša ni tako težko kot misliš  :D vse se da če se hoče  ;) evo imam pa najnovejše slike mojih zverin:

evo najprej mački:
Mika:


Majlo:


kle pa gleda kot da se mu je duh prikazal pred očmi  :o


pa še bratove Piranje:




in moja dva psa:
Kimi:


Kimi & Timi:


slike pajkov in kač so pa v forumu "ostale živali"  ;)

LP



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #11 : 18 April 2006, 12:53:25
Hehhe ... prima slikice ... sploh Timi je en 'hud frajer' :D

Mu moraš dlako pred očmi kaj striči ali ni s tem nobenih problemov?

Lp, Črt



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 18 April 2006, 15:13:44
hehe sej je ostrižen na teh slikah  :D

evo tukaj je še "neobrit"  8)


tukaj ga je pa moja mama že ogulila  ::)


postrigla ga je zato ker so se mu pozimi delale take kepe snega po telesu da se revež ni mogel niti premikat  :-\  pa še bolje vidi zdaj ko nima toliko dlak pred očmi... ampak meni je še vedno najlepši ko ni postrižen  8)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #13 : 18 April 2006, 23:53:17
Hheheh... res je pravi pozer :D Kaj pa dlaka? Je taka da jo je treba nonstop razčesavati?
Kakorkoli... prima ZOO imate ... kdaj odprete za javnost? :)

Pozdravi vse ... dvonožne, štirinožne, osemnožne in breznožne :D

Lp, Črt



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 28 April 2006, 16:31:39
hehe... je že odprto za javnost ampak je vstop na lastno odgovornost  ;)

evo nekaj slikc mojih dveh pikolinotov ko sta bila še majhna:

Timi pančka

Timi lula

ena skupna

Kimi pančka

evo pa še Kimica:

ko iz majhnega...


zraste malo večje...


 :D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 06 Maj 2006, 20:03:29
http://i23.photobucket.com/albums/b356/saska_zajc/06.jpg
Vidte .. spodaj piše NAPOLNI ME. Timi jo je kar ubogal. Že pri nekaj mesecih .  :o ::) :P



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 06 Maj 2006, 20:16:11
http://i23.photobucket.com/albums/b356/saska_zajc/06.jpg
Vidte .. spodaj piše NAPOLNI ME. Timi jo je kar ubogal. Že pri nekaj mesecih .  :o ::) :P
:D :D hahahahahahaha... zdaj si me pa res nasmejala  ;D to so pa zadnje strani salomonovega oglasnika ane  ::)  :P



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #17 : 06 Maj 2006, 20:17:45
Ja pa saj je res. Upam da je bila gospa na slikci potem vsaj zadovoljna.  ;D



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 07 Maj 2006, 22:43:02
no evo Šapin živalski vrt ima od danes naprej še enega stalnega stanovalca  ;) več si za začetek preberite v podforumu Psi iščejo dom. bom pa v tej temi poročala kako nama gre...  :)

LP



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #19 : 08 Maj 2006, 17:01:33
Šapa: čestitke za novo pridobitev! Pa veliko lepih trenutkov in čim lažje prehodno obdobje z Brino vama želim!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 08 Maj 2006, 17:29:47
hvala  ;)

no evo tukaj imate najin prvi skupni večer in prvo skupno noč na slikah...

najprej je bilo treba Briniko okopati s plivasept šamponom zaradi njene alergije:


v banji je bila res zelo, zelo pridna:


potem sem jo temeljito zbrisala, ona je pa norela kot da je 5mesecev stara... evo trenutki, ko je celo pri miru:




potem je bil že počasi čas za spanje saj so ji učke kar skupaj lezle od utrujenosti:




no čez noč je bila zelo, zelo pridna... samo jaz se moram še navaditi, da bo od zdaj naprej še nekdo spal poleg mene  :D  hehe... zjutraj pa kar ni hotela ven iz postelje... ne no, samo še 5minutk:


nekako sem jo spravila ven iz postelje in sva šli na sprehod... bili sva tudi pri Valeriji in nakupili še par kosti za krajšanje časa... seveda jih je Brina z veseljem poglodala:


potem je bila pa tako utrijena, da je šla še malo spat... jaz pa v šolo:


no takole je izgledala najina prva noč.... Brina je res super psička  :)   zelo, zelo pridna in ubogljiva. samo do ljudi je še zelo nezaupljiva... na tem še delamo   :)   mora ugotoviti, da ji ne bo nihče več nič naredil pa bo v redu... no to bi bilo zaenkrat vse... bom pa vsekakor še naprej poročala kako nama gre   :D



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 08 Maj 2006, 17:39:32
Joj kakšna cartljika!!  :o :D Fotogenična na polno!  :-* Še posebej luštna je, ko se voluha v postelji, hehe. ;D Še od mene vse čestitke za Brino!  ;)

P.s. Enkraten ZOO, še posebej je čipmunk enkraten!  :o :-* :-*

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #22 : 08 Maj 2006, 18:31:31
No še tu čestitke za psičko :) A je Brina? Full lepo ime ji paše :P No, uživejta  :-*  ;)  :P

Lp


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 08 Maj 2006, 20:44:48
joj Šapa...ti ne veš kako sem vesela da je Babi oz. sedaj Brina našla tako dober dom!
upam da se bo dobro ujela tudi z ostalima kosmatincema (vem da ti bo uspelo ;) )
koš :-* za Brino

lp, Tina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 08 Maj 2006, 22:41:28
hvala vsem  ;) Brina pošilja  :-* :-* nazaj  :D



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #25 : 08 Maj 2006, 23:58:19
Sapa, kako se pa steka z ostalo tvojo bando?
m.

p.s. Vse najboljše ;D (se par minutk), darilo si pa itak dobila najlepse  ;D

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 09 Maj 2006, 07:33:34
Sapa, kako se pa steka z ostalo tvojo bando?
hja... s psi bo problem... treba jih bo zelo počasi navajati, saj sta moja dva krdelo, Brina je pa vsiljivec. prvič je prišlo do lajanja, ampak ker se bodo vsak dan videvali, se bodo počasi tudi navadili in se med seboj tolerirali. neke pretirane ljubezni nikoli ne bo tako da bodo vedno pod nadzorom v istem prostoru. meni je samo važno, da se med seboj vsaj tolerirajo in se ne napadajo. no pa saj bo...  ;)

na mačke pa Brina sploh ne reagira.. glih zdele sva bili na sprehodu in se je srečala s tetino mačko pa jo je samo pogledala in šla do mene. in tudi ko se videla naše tri jih je samo gledala...  :)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #27 : 10 Maj 2006, 16:43:32
Šapa, po nekaj dnevnem bivanju z Brino se bodo navadili drug na drugega. No ja, mogoče ne že ravno po nekaj dneh, po kakem tednu, dveh bo pa vse oK (iz lastnih izskušenj govorim :P ) kako pa kaj ostale živali gledajo Brrino npr. med jedjO?

Lp


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 11 Maj 2006, 23:46:54
Šapa, po nekaj dnevnem bivanju z Brino se bodo navadili drug na drugega. No ja, mogoče ne že ravno po nekaj dneh, po kakem tednu, dveh bo pa vse oK (iz lastnih izskušenj govorim :P ) kako pa kaj ostale živali gledajo Brrino npr. med jedjO?
ti pa si optimist...  :o po enem tednu ne bo nič... po dveh tednih tudi ne... tole navajanje mojih psov na Brino lahko štejemo kar v mesecih.. moja dva sta krdelo, Brina je pa vsiljivec. jaz ne prehitevam in jih še ne mislim dajati skupaj. najprej naj se navadijo vonja, potem bomo navajali po dva skupaj, potem šele vse tri... ampak na začetku samo zunaj, da bomo na nevtralnem območju, saj moja dva čuvata svoj teritorij. potem, ko se bodo že tolerirali (če se bodo) pa šele spoznavanje v stanovanju... če bi jih že prvi dan oz. po prvem tednu spustili skupaj bi prišlo do pretepa in potem bi imeli še manj možnosti, da bi se kdaj vsi razumeli... težko je dva psa, ki sta v sorodu in sta pri nas že 4leta navaditi na še enega psa... in tudi Brina bo morala videti, da ne bo prikrajšana, kljub temu da so 3je...

so pa trenutno ločeni v stanovanju, tako da je nihče ne gleda med jedjo...



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #29 : 12 Maj 2006, 00:26:41
Šapa,

najprej čestitke za novo pridobitev. In seveda velika pohvala z moje strani. Brinino zgodbo sem spremljala po drugih forumih in se mi je reva prav zasmilila. Sem vesela, da je našla prostor v tvojem srcu in domu. Želim ti veliko veselja in užitkov z njo.

Mogoče ti bo pomagala moja izkušnja z navajanjem domačih psov na prihod novega vsiljivca. Jaz sem dobila iz pasjih bojev skoraj 15 mesečnega mastina. Doma pa sem imela že odraslega dokaj dominantnega samca nemške doge. Celih 6 mesecev je trajalo, da sta se zbogala. Gledala sta se čez steklena vrata, spala sta v sosednjih sobah in se vohala čez špranje. Nikoli se nista srečevala iz oči v oči v stanovanju, vedno le zunaj na nevtralnem terenu. Celo na morje ali domov v Avstrijo smo se morali peljati vsak v svojem avtomobilu. Enega je peljal Bobi, drugega pa jaz. Kar naenkrat sta bila skupaj in bila prijatelja v igri in lumparijah. Ti imaš problem dveh psov, zato sem mnenja, da je najbolje najprej samo enega psa navajati in poizkusiti spoprijateljiti z novim psom. Ko ti to uspe, poizkusi še z drugim psom. Seveda posamezno, da se ne skregajo. Vsako zaželjeno vedenje pohvali. Nezaželjeno ignoriraj. Če ga boš grajala, bo pes to zameril in povezal z drugim psom, saj bo zaradi njega kaznovan.

Želim ti, da bi bila vaša doba spoznavanja in privajanja krajša, kot je bila naša.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.