Posvojitev JRtja

Janča · 3393

Janča

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
: 26 September 2013, 11:10:13
Pozdravljeni!


Letos poleti smo posvojili Jacka(http://www.podarimo.si/173758-mikro-jack-russel-terier). "posvojitev" je stekla gladko, dogovorili smo se preko mejla, dogovorili za kraj prevzema, in tako odšli ponj. Vanj smo se zaljubili takoj, videlo se mu je, da je aktiven poln energije, pač tapravi jack :o, in totalno nasprotje naše jackice, ki je nenormalni lenuh :-P. A vse se zatakne pri papirjih. Lastnica je takrat na kraj prevzema prinesla le potni list, in rekla, da bo ostale papirje poslala po pošti. Od tega je že dva meseca, pišem ji po mejlu a nobenega odgovora. Na odgovor sem čakala skoraj mesec in nič. Nimam niti posvojitvene pogodbe, tako, da nevem, kako bom psa sploh lahko napisala name,... bliža se tud cepljenje,.. itd. Sem se že zanimala na kinološki glede rodovnika, so preverili čip, in  pravijo, da ni Slovenski,... Pač ne gre se mi ravno za rodovnik, in ga imamo radi tudi brez njega, gre se za nek odnos, ki je prav čuden >:(,.... Nekaj časa po prevzemu psa je lastnica še pisala in prosila za slikice, sedaj pa nobenega kontakta več,... :(

Kaj lahko storim, da dobim od nje papirje? Hvala za odgovore

Janča



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 26 September 2013, 11:34:41
A pa ste sigurni da je na čipu ta ženska napisana kot lastnica?


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 September 2013, 12:34:44
UF a ste bili že kaj pri veterinarju, tam odčitajo čip in vnesejo v register pa vidijo kdo je lastnik, ter da vidite če se čip psa in tisti v potnem listu ujemata. To naredite in pol lahlo naprej urejate stvari, nočem strašit, da vam pol slučajno ne bo kdo očital da ste psa odtujili, shranite si tudi vsa sporočila, ki ste jih dobli od te ženske, dogajajo se tud zelo čudne stvari



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3 : 26 September 2013, 13:04:11
Mene pa zanima, a ste psa posvojili ali kupili (se pravi zanj placali)? Tudi to lahko marsikaj razjasni..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Janča

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 September 2013, 14:22:14
Nismo še bili pri veterinarju, ker bo itak moral še ta mesec bit cepljen, in bomo takrat obiskali veterinarja. Drgač pa smo psa posvojili oz. nismo zanj nič plačali,... Je pa oglas še vedno viden na strani podarimo.si, skupaj z njegovo sliko, mejle mam vse shranjene. Oglas pa sem zasledila na FB strani ljubitelji Jack russel terrierjev. Ker se nam je psiček zasmilil, in smo doma že imeli psičko jackico smo se odločili, da ga posvojimo. Lastnica bi naj bila zelo zaposlena, non stop po sestankih, menda cel dan(kolkr sem poguglala je zaposlena pri Diners klubu :-\), in se je ravno selila v garsonjero, v skrbi ima tudi babico(kako, če je nikol ni doma?) in ji stvar pač menda nikakor ne znese  :(

Pač stvar je zelo čudna, sploh nevem kako jo bomo rešili, še največji problem je, ker živim v Avstriji, in bi rada čimprej uredila vse papirje, da ga lahko prepišem nase,...



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 26 September 2013, 17:04:39
Je pa oglas še vedno viden na strani podarimo.si, skupaj z njegovo sliko,
Za vsak slučaj naredite še print screen te strani in si shranite.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #6 : 26 September 2013, 22:07:02
Hmm, mogoče pa ravno zato, ker živiš v Avstriji ne bo problema.  :) Potem živi tudi pes tam? Potem ga moraš pri njih vpisat mogoče.
Če pes še ni vpisan v Sloveniji v centralni register psov ga namreč brez težav vpišeš samo s potnim listom, kar je dovolj kot dokazilo o lastništvu psa (sem imela celo link od VURSa kjer to piše, ampak ne najdem). Drugače pa moraš uradno pri nas prepisat psa nase menda v 10 dneh... A pes je pa iz Slovenije?



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #7 : 27 September 2013, 08:17:30
Glede na obrazec o spremembi lastništva psa, bi zgleda mogla podpisat tudi stara lastnica (velja za Slovenijo):
http://www.uradni-list.si/files/RS_-2009-051-02571-OB~P001-0000.PDF



Janča

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 28 September 2013, 21:26:02
vem, vem  :( marsikaj bi morala, pa nevem ali lahko to uredim brez pogodbe,... Tipica je očitno komaj čakala da se psa znebi  >:( in zdej brez njega očitno prav lepo živi,... Prav tako me zelo moti zavajanje v oglasu in njena ignoranca,... Mi ne preostane kaj drugega, kot da psa odpeljem na veterino cepit, in ga poskušam vpisat v register in obenem spremenit lastništvo. če pa tipico še kdaj srečam,...