Ribje koščice

scythe · 11131

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
: 07 April 2006, 20:44:51
Astor je imel danes za večerjo osličeve (riba) fileje. Preden sem mu jih ponudila, sem jih dobro pregledala in odstranila najdene koščice. Moram reči, da kakšnih velikih in trdih ni bilo. Vsak file posebej sem raztrgala na majhne koščke, pregledala in premečkala med prsti, da sem izločila maximalno koščic.
Vendar sedaj Astor pokašljuje. Ne pogosto - recimo 2x na uro. Tako kot bi se hotel odkašljati. Kakor, da bi imel zataknjeno koščico nekje. Čeprav je na izločevalni dieti zaradi alergije (3.dan) sem mu vseeno dala kos kruha (vsaj meni je to dajala mama, ko se mi je zataknila kakšna koščica v grlu), ki naj bi zaradi svoje strukture "posnel" morebitno zataknjeno koščico ven. Zaenkrat ne vem ali je učinkovalo ali ne - ker še ni minilo ne vem koliko časa brez pokašljevanja. Vem, da ne bi smel zaužiti kruha (zaradi diete), vendar se kaj drugega, bolj učinkovitega, nisem spomnila. Duši se ne - vendar definitivno tole pokašljevanje in draženje ni prijetno (zanj). Pil je že - vendar voda običajno ne odplakne zataknjene koščice.  :-\ V bistvu bi bil lahko tudi kakšen "dobro zapečen" košček osliča (je bilo nekaj hrustljavih koščkov).

Ima mogoče kdo kakšen nasvet, ki ne vsebuje veliko hrane (nočem do konca porušiti diete - že tako imam slabo vest zaradi kruha).



Lp,
M


+1


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 07 April 2006, 22:44:42
No, Astor je nehal pokašljevati (oz. od odprtja teme pa do sedaj ni nič) - torej je kos kruha učinkoval. Pa vseeno me zanima vaše mnenje ali nasveti, če je zadeva trdovratnejša (jaz pa bom za vnaprej raje pečene ribe zmlela v multipraktiku v ribjo pašteto  ::) ).


Lola

  • Gost
Odgovori #2 : 08 April 2006, 10:50:17
Mislim da ti kakšne miniaturne koščice ni potrebno zmleti. Vseeno preveri preden daš, če je kje kakšna večja in jo odstrani. Drugače pa tuna he he. Jaz svojim dajem samo tuno, ker se tudi sama bojim da bi se kje kakšna koščica našla in se zataknila.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 08 April 2006, 12:45:21
Jaz osliča dobro prekuham (ali prepečem) tako da se koščice toliko omehčajo, da je prava figa, če kakšna ostane. Ne vem, koliko je občutljiv tvoj pes, moje niso nič, sardele in podobne kuhane ribe jedo s kostmi, pojedo kosti od postrvi, pri celih osličih pa vzamem ven taglavno kost, ostalo (manjše koščice , plavitke, rep... pa pojedo). Če se kaj zatakne v grlu je kruh v redu, če ga ne sme, bi lahko poskusila s surovim  kislim zeljem, če ga sme in če ga pes mara.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4 : 08 April 2006, 13:27:55
Bili so osličevi fileji (torej je bilo sploh zelo malo koščic) in dobro pečeni. Kruh je očitno pomagal. Zelja tudi ne sme. Naslednjič bom najbrž res kar zmiksala vse skupaj v ribjo pašteto.  ::)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5 : 21 Maj 2006, 14:50:10
Moja prejšnja je tudi jedla ribe v celoti in nikoli ni bilo problema.
Zdajšnja pa je prehiter jedec celo za kuhano govejo kost  >:(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 25 Avgust 2012, 16:41:37
Evo, pa smo tam,kjer ni treba :( Pozabili smo zapreti smeti, in si je tamala postregla z ribjimi kostmi (od orade-vse so šle, od glave do unih velikih), in še neke stvari, za katere ne vem kaj je bilo...čisto sem panična, po netu pa berem,da nekaterim kužkom nič ni. Tamala ne pohrkava, ne kašlja, nič, spila je kar nekaj vode,malo bom pozorna na kakanje, da ni kje kake krvi. Kaj naj še naredim?? Jo takoj peljem v veterinarju? Sploh ker ne vem kaj drugega je še pojedla..

Once you go boxer, you never go back :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 26 Avgust 2012, 11:20:42
Ne zganjaj panike, to je anjboljse kar lahko naredis. Ce je psica normalno zivahna, nima tezav z iztrebljanjem in nobenih drugih tezav, potem pac pocakaj, da prebavi in naslednjic bolje zapiraj smeti.
Ce se bodo pojavile pa kakrsne koli tezave, bos sla pa takrat k veterinarju.
To je to.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --