Kvinoja

JennyK · 8977

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
: 13 Oktober 2013, 15:54:50
Pozdravljeni! Zanima me vaše mnenje glede kvinoje. Psica namreč uživa kuhano hrano in ker ji želim zagotoviti čimbolj pestro, uravnoteženo in zdravo hrano, ji za prilogo (poleg mesa oz. drobovine, zelenjave ipd) kuham različna živila: ajdovo kašo, riž, proso, polento, polnozrnate makarone, ješprenj (sem ugotovila, da ga ne prebavlja vredu, tako da sva to opustili). Menite, da bi bila kvinoja vredu alternativa? Tudi drugi predlogi bi bili več kot dobrodošli. Drugih prilog namreč sama ne poznam....
Hvala in lp, Katja



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 13 Oktober 2013, 16:51:25
Kvinoja, Amaranth, Proso...podobne zadeve. Pač žitarica, s tem da sta kvinoja in proso bazični in zato toliko bolj priporočljivi + več beljakovin, nižji GI, za razliko od pšenice.

Čim bolj pestro, tem bolje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 13 Oktober 2013, 17:25:36
Raznovrstna prehrana je zelo dobrodošla, vendar si je priporočljivo pustiti par virov OH in beljakovin za vsak slučaj. Lahko se zgodi, da pes v starosti/zaradi alergije ne prenaša več hran s katerimi je bil hranjen in je treba uvest vire, katerih še ni užival.

čara, ko praviš da je fajn ker sta kvinoja in proso bazična, nimaš v mislih slučajno kakih fam o zakisanosti telesa, ne da?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 13 Oktober 2013, 17:31:43
Ne, ne ravno. Sicer pri nekaterih menda te diete proti zakisanosti pomagajo, kadar se gre za razne glivične okužbe- ampak tisto je že druga reč in ne sodi na pasji portal  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 Oktober 2013, 17:48:00
Jaz od žitaric zaenkrat uporabljam ovsene kosmiče, riž (navadno beli, včasih rjavi) in polento, občasno za priboljšek malo kruha ali makaronov. Imam namen vključiti še kak drugi vir (ajdovo kašo, krompir, mogoče še tudi pšenični zdrob), ampak delam vse počasi in postopoma, ker zna bit psica glede žit kar fajn občutljiva (tudi če dam preveliko količino). Najbolj ji pašejo ovseni kosmiči, tudi za pripravo so zelo preprosti, zato jih tudi največ poje, riž ji zna v prevelikih količinah povzročat alergije, polento sem komaj začela uvajat, ostalo je pa ok ;)

Za kvinojo sem že na tujih forumih nekaj videla da dajajo, sama ne morem nič povedat, ker, priznam, niti ne vem kaj to je  :-[ . Za ješprenj sem pa že večkrat kje prebrala, da zna hitro povzročit drisko (zato niti nimam neke želje tega probat z mojo, vsaj zdaj še ne).

Se pa strinjam z Niko, ne dajat preveč virov. Jaz bi rekla, da je tam okoli 5 vrst čisto ok.  ;)



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 13 Oktober 2013, 18:21:04
Hvala vsem za nasvet!  :-* Ja, pozabila... tudi jaz dajem ovsene kosmiče. Res so en-dva-tri pripravljeni. Dobrodošlo predvsem, ko večerje za psico ne začnem pripravljati ob običajnem času oz. sem na tesnem s časom.... Se precej držim ur hranjenja.
Čara: misliš kandido?
Lp in še enkrat hvala, Katja



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Oktober 2013, 18:34:11
Jaz sem psu nekajkrat dala (raz)kuhano kvinojo. Ven je prisla v zelo podobni obliki kot je sla notri  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 13 Oktober 2013, 19:35:27
Hvala vsem za nasvet!  :-* Ja, pozabila... tudi jaz dajem ovsene kosmiče. Res so en-dva-tri pripravljeni. Dobrodošlo predvsem, ko večerje za psico ne začnem pripravljati ob običajnem času oz. sem na tesnem s časom.... Se precej držim ur hranjenja.
Čara: misliš kandido?
Lp in še enkrat hvala, Katja

Nope. Glivice v nožnici (velik krivec je prehrana, še večji pa kontracepcijske tablete).
Jaz osebno imam rada kvinojo in si jo z veseljem pripravim.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!