Domnevem ugriz psa

Kejti · 19103

Kejti

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 16 Oktober 2013, 14:04:21
Pozdravljeni!
Potrebujem pomoč. 4 mesece nazaj sem posvojila 5 let staro psicko havanski bison od gospe, ki ni mogla vec skrbeti zanjo. Psicka se je na novo okolje super navadila, ker sva s fantom se studenta, vecinoma doma in veliko v naravi. Problem pa se je zgodil 1 mesec nazaj. Zvecer sem se odpravljala ven in s seboj kot vedno vzela psicko. Ker sem se imela namen odpeljati z avto, psa nisem privezala, iskreno pa nisem niti pomislila, da bi lahko bila moja psicka "nevarna" za okolico. Veselo je ob meni poskakovala vse do avta, na kar pa se je na drugi strani ulice (zivim v ulici z vrstnimi hisami) gospod prestavil s teme pod ulicno svetilko, psicka se ga je ustrasila in zapodila v njega. Skakala, lajala in rencala je, kot to pocne vecina 6kg cuckov. Jaz nisem posvecala temu pozornosti, gospodu sem se opravicila za nevsecnosti in se odpeljala. Cez dobrih 10min pa je ta gospod prisel trkat na vrata mojih starsev, ces da ga noga zelo boli. Dvignil je jeans hlace, pod katerimi je imel se dolgo spodnje perilo in nogavice do kolen, ter pokazal nogo, na kateri je bilo polno mozoljev, ampak niti sledu o ugrizu. Oce je rekel, da je pred njim to domnevno rano stiskal in praskal, kot da bi na vsak nacin zelel da pritece kri, ampak ni. Oce mu je zagotovil da je pes hisni, seveda cepljen po vseh zahtevah in da naj ga ne skrbi. Cez dva tedna pa dobim klic njegovega odvetnika, da zeli stevilko zavarovalniske police, ce ne, bo zahtevek 500eur poslal name. Zaradi ne vem kaksnih razlogov moja starsa nista placala hisnega zavarovanja, za to sem dolznik jaz - absolventka, brez rednih prihodkov in lastnine. Ker se z odskodnino 500eur nisem strinjala, je odvetnik napisal tozbo, ki mi jo je vceraj poslal na mail, in znasa 1400eur!

Zdaj pa me zanima, kaj lahko sploh jaz naredim? Povsem prepricana sem, da do ogriza NI prislo, on pa ima vsa zdravniska potrdila, da ima rano 0,4cm globoko (ki si jo je ocitno zadal sam), da je dobil antibiotike, v pritozbi pa se pise, da je mogel en teden zaradi neizmernih bolecin doma pocivat (za kar pa najbrz nima dokazov).
Kakšne imam moznosti, ce grem v tozbo, da zmagam?
Kako naj dokazem, da do ugriza ni prislo, ce nimam drugih pric, razen oceta, ki pa dogodka sploh ni videl?
Do sedaj se mi zdi najboljsa moznost ta, da grem do odvetnika, se opravicim ker se na njegovo prvo ponudbo nisem pravilno odzvala - razlog: ker se nikoli nisem imela opravka z odvetniki, kaj sele s kaksno tozbo, in upam da bo stranka sprejela tistih 500eur.

Vsak nasvet bi bil vec kot dobrodosel!

Prijeten pozdrav,
Katja P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 16 Oktober 2013, 14:14:17
Pes je bil brez nadzora, vsaj odpoklic ne deluje, če že kaj drugega ne. Če greš v tožbo-dobiš najmanj kazen zaradi tega, ker pes ni bil pod nadzorom okoli 400-500 eur, če te oskubijo, da nisi pravilno zavarovala nevarnega psa, je kazen še par stotakov več. Mogoče sem preveč gledala BONES serijo-ampak nardit odlitek pasjih zob in preverit rano. Menda bi zdravnik lahko ugotovil ali sploh gre za ugriz.

Nauk zgodbe-psa vedno pod nadzorom, v temu na povodcu.

Sosedu najprej nesi kavo, liter vina ali žganja in se pač opraviči, zagotovi da se dogodek ne bo ponovil (in poskrbi da se res ne bo!) in morda se bo dalo izognit kalvariji z inšpekcijo, policijo. Me pa hudo zanima kako, da niste že v štartu ponudili nekaj denarja ali ga povabili na "kavo" in zgladili neprijeten dogodek že v kar takoj? Večina ljudi potem ne bi "zganjala cirkusa".

Da te ne bo kakšen užaljen lastnik "6kg cuckov" za ušesa, ker ima on svojega poštimanega in prijetnega, vzgojenega (da, so tudi taki).  ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 16 Oktober 2013, 14:28:12
Večina ljudi v teh časih želi zaslužit. Meni pa se to zdi čist tipičen primer zaslužkarja iz priložnosti in dvomim, da bi samo darilca in lepe besede zalegla. Večina hiš je zavarovanih in z njimi tudi pes in večina takšnih tičev to ve in pač želi izkoristit. Vprašanje pa je, če ima tip denar za tožbo...ampak ne vem, če se splača izvedet  :-\ A niso sedaj na voljo tudi neke zastonj storitve, kjer ti svetujejo glede teh zadev?

Tudi sama sem enkrat dobila na šipo od avtomobila listek, da se naj oglasim na to in to telefonsko, ker da je nekoga pes ugriznil skozi avtomobilsko okno...pa sploh psa ni bilo noter, je pa res, da sem na tistem avtomobilu imela ogromno pasjih nalepk.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Kejti

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Oktober 2013, 15:05:14
Čara, ta gospod ni nas sosed. Je bil PRI nasem sosedu, ker ima le-ta racunovodski servis. Oskodovani gospod je Albanec - šiptar (to ne mislim zaljivo, albanci namrec sami sebe poimenujejo siptar, vemo pa, da so v naso drzavo prisli predvsem zaradi zasluzka.) Smo mu ponudili pomoc, pa je rekel da je okej, in da ga je samo skrbelo zaradi stekline. Po dveh tednih pa kot strela z jasnega klic njegovega odvetnika. Seveda sem odklonina prvotno odskodnino 500eur, ze zaradi soka, ker tega pac nisem pricakovala, po drugi strani pa se mi glede na okoliscine zdi ta odskodnina absolutno previsoka. Ponudila pa sem vracilo stroskov cepljenja in potnih stroskov + do 200eur odskodnine za pretrpljen strah. Ampak se odvetnik s tem ni strinjal.

Po drugi strani pa mislim da je razumljivo, da ko pes po 5 letih zamenja lasnika, potrebuje cas, da ga sprejme za svojega novega vodjo. In 3 mesce je vseeno kratka doba za tako stvar, se vam ne zdi? Ne opravicujem psa, ne opravicujem sebe, zavedam se, da bi ravno zaradi teh razlogov morala bit previdnejsa, in manj zaupljiva. Vseeno pa se mi zdi kazen 1500eur absolutno previsoka!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4 : 16 Oktober 2013, 15:14:56
To so samo dodatni razlogi, zakaj je takega psa potrebno imeti na štriku in priporočljivo je obiskati tečaj v pasji šoli, da je povezovanje in spoznavanje hitrejše in jasnejše... In na srečo, tako niso v večini. Če že, kakšen bevska v daljavi...

Na pravne zadeve v takih primerih pa se ne spoznam. Mislim pa da bi bilo najboljše stopiti do kakega odvetnika, ki se je že srečal s takimi stvarmi, da sam pojasni kako je s pravnimi pojmi in samo prakso. Tudi če se ti javi tule en odvetnik, bo moral vedet zadeve in se pogovorit v živo  ali vsaj po telefonu...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 Oktober 2013, 15:25:52
Vprašanje pa je, če ima tip denar za tožbo...ampak ne vem, če se splača izvedet  :-\ A niso sedaj na voljo tudi neke zastonj storitve, kjer ti svetujejo glede teh zadev?

Ne potrebuješ denarja za tožbo. Odvetnik ti bo samo vzel 15% celotne iztožene odškodnine. In ja imaš možnost brezplačnega pravnega svetovanja.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Oktober 2013, 16:52:57
Odvetnik ti bo zaracunal odgovor na tozbo in zastopanje na naroku, ce bo prislo do naroka. Razen ce se bosta drugace dogovorila.Koliko, je odvisno od vrednosti spora. Ce bo vrednost 1400 eur zadeva niti ne bo tako draga.nimam odvetniske tarife pri sebi, da bi tocno povedala. Pisem pa na telefonu in tezko googlam.
Brezplacna pravna pomoc seveda obstaja, vendar jo je tezko dobit. Ce te vzdrzujejo starsi in ste v istem gospodinjstvu ter imate kaj premozenja, potem bo tezka.poglejte na obrazec izjava o premozenjskem stanju ali brezplacna pravna pomoc, boste videli kaj vse je treba navest v obrazcu.
Toznik, torej ta, ki trdi, da je bil ugriznjen, bo prav tako moral placat odvetnika plus sodno takso, da bo sodisce sploh obravnavalo tozbo (ce premozenja nima, bo lahko oproscen).problem pa je, ce bos izgubila pravdo.mu bos morala stroske povrnit in se svoje bos nosila.
Kot pravi andreja, do odvetnika.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 16 Oktober 2013, 18:12:16
Škoda, ker mu nisi dala takoj tistih 5 stotakov - to niti za kazen za spuščenega psa ni - če pes naredi škodo, je lahko tudi 800€. dejstvo je, da si psa, ki ga še nisi dovolj poznala in obvladala spustila, dejstvo je, da se je zakadil v možakarja. ali je dejansko ugriznil ali ne je vprašanje, je pa za bolečino hitro dovolj. In včasih se dejansko ne vidi takoj ampak šele naslednje jutro.


Kejti

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 16 Oktober 2013, 19:21:58
Za lazjo predstavo, tole je ta "zverina" ki naj bi povzrocila kirursko oskrbovano rano, posledicno zdravljenje z antibiotiki, neizmerne bolecine in nemoznost opravljanja del 7 dni.

Ja, zal mi je da nisem tisti trenutek sama bila pobudnica, da vzame odskodnino se isti, ampak iskreno nisem niti pomislila na to, da bo zadeva peljala tako dalec.
Moja trenutna varjanta, ki sem jo po premisleku pripravljena storit je ta, da grem do njegovega odvetnika, se opravicim za nepremisljeno reakcijo pri njegovem prvem zahtevku, razlog: nikoli se nisem imela opraviti s policaji, kaj sele z odvetniki in tozbo, in mu ponudim moznost odskodnine do 500eur, potem pa upam da se bo oskodovanec s tem strinjal. Bojim pa se tega, da je zdej oskodovanec na podlagi odvetnikove zahteve videl moznost se vecjega zasluzka, in se s tem ne bo strinjal... Iskreno bi rada samo to, da se stvar cimprej konca.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 16 Oktober 2013, 19:26:56
Mene je enkrat še manjša pošast oprasnila na gleženj. Se nisem zmenila za prasko in se mi je maščevalo z grdim vnetjem.
In tudi sicer nimam ravno ne vem kakšnega sočutja do ljudi, ki dopušpčajo, da njihovi psi skačejo v ljudi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #10 : 16 Oktober 2013, 20:26:53
Glih tako lahko poškoduje človeka   :-\
Velikost ne sme in ne more biti nikoli izgovor... žal...

PS: Moja soseda, ki ima fobični strah pred skoraj vsemi psi, se konkretno ustraši še manjšega...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 16 Oktober 2013, 22:14:31
Pes bi lahko ugriznil tudi če bi bil privezan, če bi ga nekdo presenetil in stopil izza nekega ovinka in če je pes, ki na tak način odreagira, po drugi strani pa tudi možno, da tale odvezan sploh ugriznil ni.

Za konkreten primer ne morem reči, ker iz napisanega je težko vedet kaj je res bilo, povem pa lahko zase kako bi ravnala, če bi bila prepričana, da pes ni ugriznil. Šla bi v tožbo, pa naj gospod dokazuje kdo je bil in kdo ni bil privezan in kdo ga je in ni ugriznil in tudi potem ko bi izgubil, plača stroške postopka, morebitnih izvedencev in mojega odvetnika. Ker res, najbolje da vsak, ki ima pet minut časa in me vidi s psom vstopat v neko hišo, toži za neke namišljene ugrize.  ::)



Kejti

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 16 Oktober 2013, 23:18:34
Se enkrat ponavljam, pes NI ugriznil. Je eden tistih, ki se prestrasijo ko malo bol udaris z nogo ob tla, skocijo za pol metra nazaj, in potem spet poskusijo z lajanjem. Tak pes ni samo moj, sem ze velikokrat videla manjse pse, ki lajajo in bevskajo tudi na povodcih, da dokazejo, da tudi ce so mali, so neustrasni. Pes je zival, in vsak ki govori da "njegov pa ze ne bi" se mocno moti. Na psa vpliva veliko dejavnikov, ki se jih mi niti ne zavedamo, lakota, vrocina, pretirana zascita do lastnika, vonj..., in na njegovo nenadno burno reakcijo vcasih pac nismo pripravljeni. Jaz sem priznala svojo napako.
Dejstvo pa je, da je ta gospod prisel k zdravniku z neko rano, kje jo je dobil oz kako jo je dobil, ocitno ne bom nikoli vedla. Vsekakor bi se  ta rana, ce bi jo povzrocil moj pes, glede na opis na zdravniskem potrdilu videla takoj potem, ko je dvignil hlace - govorim namrec o 0,4cm globoki vbodni rani! Zdravnik je ocenil, da bi to lahko bil ugriz psa, posledicno ima ta zdravnisko potrdilo. Kar je pa slabo zame, ker zdej je pa na meni da jst dokazem, da mu tega ni naredil moj pes. To bo pa zelo tezko, ker edini ki je to videl, je moj oce, samo njegova izjava pa je premalo. In tudi policijskega zapisnika o napadu ni.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 17 Oktober 2013, 07:00:54
Žal nimam pojma o odvetniški praksi in ne morem podati nobenega pravega odgovora.
Bi pa rada napisala sledeče.... da imamo isti primer v naši ulici. Soseda ima na moč TEČNO ščene, ki se dere, skače v ljudi. Ponoči, podnevi; kadarkoli sta zunaj. Cucek se sam sebe boji in njegova reakcija je pač takšna.... Aja, če gre kdo z roko proti njemu (kot bi ga želel pobožati), skoči v roko. To dekle psa nima nikdar na povodcu. In ja - samo vprašanje časa je, kdaj se bo tudi njej zgodilo kaj podobnega. Ker s sosedi niso v najboljših odnosih (manjše blokovsko naselje).
In roko na srce - tud meni bi šlo totalno na živce, da me zmeraj nabevska isti zoprn cucek! Enim pa zna biti sčasoma to kaplja čez rob.
Skratka želim poudariti, da je lastnik sam odgovoren za varnost sebe, svojega psa in ostalih ljudi/živali. Torej je psa treba imeti pod kontrolo (povodec). In ŽAL se mi izjava, da je cucek majhen, neškodljiv in bla bla, ne zdi tehten argument.
Vsekakor vam želim, da rešite zadevo s čimmanj problemi in finančnimi stroški. Je pa najbrž to dobra šola za prihodnje.  :-\
Lp, Katja



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 17 Oktober 2013, 09:51:56
Štorija iz naših koncev. Lastnik psa je dobil obisk policajev, ker ga je nekdo prijavil, da ga je njegov pes ugriznil. Do ugriza naj bi prišlo v gozdu za vasjo. In lastnik psa ni mogel dokazati, da sta bila s psom takrat doma in je tožbo izgubil. Toliko o pravu in iznajdljivicih.
Srečno.



Kejti

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 17 Oktober 2013, 10:01:48
No, moj pes ni eden tistih tecnih scenetov, ki nalajajo vsakega, ki gre mimo. To se mi je zgodilo do sedaj dvakrat. Prvic, ko ga je nek gospod zelel pobozat, je rencal in lajal, pa je gospod to sprejel z nasmehom, ces najbrz je zavohal mojega psa, pri tadrugem je pa ocitno, da je izkoristil nastalo situacijo, mojo nepozornost in pasjo nenadno reakcijo. Kateri dejavnik je kriv za pasjo reakcijo ne vem - najbrz pa hiter premik iz teme pod ulicno svetilko. In ja, zame je to sola. Njegovo reakcijo, da se ustrasi ob udarcu z nogo, pa prepoznam ze iz igre.

Tukaj pa nisem zelela, da se sprasujete ali je to res ali ne, jaz vem kaj se je zgodilo, podala sem vam dejstva in zelela odgovor na podlagi teh dejstev. Torej, moj pes je napadel z lajezem in rencanjem, gospod pa je nastalo situacijo izkoristil tako, da se je sam poskodoval in za to dobil tudi zdravnisko potrdilo. Ja, tudi jaz sem dolgo potrebovala da sem dojela, da so ljudje lahko tako pokvarjeni. Ampak ocitno moja situacija trenutno ne dopusca nic drugega kot to, da ga dejansko prosim, da vzame prvo ponujeno odskodnino.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 17 Oktober 2013, 14:00:16
Ja, mlada si še, zato ti še ni jasno, da so ljudje lahko zeloo zlobni, sploh če so brez denarja.. pri mojih 41 letih to že vem, v službi pa tudi že 20 let delam z ljudmi, tako da verjemi, da boš morala to najbrž kar "požret".
Tudi jaz ne vem kako se tem stvarem preko odvetnikov streže, vem pa da samo čakam da do tega pride tudi pri nas. Samo ne zaradi moje psičke.
Tu sem že napisala, da se po ulici potika velik pes, ki ga pač zvečer odvežejo, da se mau "zlaufa". Ko sem jim povedala, da mi to ni všeč, je bil sedaj nekaj časa mir, a glej, zdej ko je zvečer hitro tema, je on spet tu. Pa pride več kot 2 km čez gozd. Včeraj sem skor omedlela, jaz pod javno lučjo, on pa iz teme...Mislim, da se je ustrašil mene, ki sem zarjula kokr sem lahko, tak da moja tamala niti ni mela čas odreagirat...kaj pa ko ne bo tako??. Možnost zaslužka?? :P . Evo do kakega razmišljanja pripelje situacija!! ???



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 17 Oktober 2013, 20:31:37
Štorija iz naših koncev. Lastnik psa je dobil obisk policajev, ker ga je nekdo prijavil, da ga je njegov pes ugriznil. Do ugriza naj bi prišlo v gozdu za vasjo. In lastnik psa ni mogel dokazati, da sta bila s psom takrat doma in je tožbo izgubil. Toliko o pravu in iznajdljivicih.
Srečno.
Ja, to se sicer strinjam - sem malo pozabila da Slovenija pač ni pravna država  :(    ..in v takem primeru je dosti pomembno katerega odvetnika imaš.

Ja, mlada si še, zato ti še ni jasno, da so ljudje lahko zeloo zlobni, sploh če so brez denarja..
Ma tisti z denarjem so še bolj. Zato pa imajo denar  ;) - pa da ne bom krivična, seveda ne velja za vse ki imajo denar, da so zlobni  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 17 Oktober 2013, 20:35:29
Jaz pa nasprotno mislim, da sploh ni bistveno, ali je pes dejansko ugriznil ali ne. Zakadil se je v človeka in to je nedopustno. Ob prijavi na policijo bi bila kazen za to komot 800€. Eni smo pač taki, da prvo napako lastniku oprostimo, sploh če mu je jasno, da je storil napako in se iskreno opraviči. Ne moreš pa pričakovati, da ti bo napake odpuščal prav vsak.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 17 Oktober 2013, 20:56:12
sedaj mi pa razložite še to. pes me napade, recimo da tudi ugrizne, mene ali mojo psico, v temi, brez prič...kaj lahko dosežem?? kazen za lastnika 800 €, če ne bo nihče vedel, da je bil pes njegov. nihče ne bo verjel mojim besedam. v njenem primeru kar se tiče finančne zadeve, bi blo najbolje( ker pač oškodovanec nima priče), da bi stvar zanikala, za kar je seveda že prepozno, ne opravičujem pa tega, da je imela psa brez povodca. moja je vedno zavezana, razen na dvorišču seveda. ko stopimo na cesto, pa obvezno, zato tudi od drugih pričakujem, da bo tako, vendar ni.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 17 Oktober 2013, 20:59:03
Jaz pa nasprotno mislim, da sploh ni bistveno, ali je pes dejansko ugriznil ali ne. Zakadil se je v človeka in to je nedopustno. Ob prijavi na policijo bi bila kazen za to komot 800€. Eni smo pač taki, da prvo napako lastniku oprostimo, sploh če mu je jasno, da je storil napako in se iskreno opraviči. Ne moreš pa pričakovati, da ti bo napake odpuščal prav vsak.
Seveda ni dopustno da se je zakadil v človeka (tudi izgovori lastnice, da veliko malih psov to počne,.. niso opravičilo), ampak da je to nedopustno še ne pomeni da je pa kar ok, da si nekdo izmisli ugriz in te zanj toži.




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 17 Oktober 2013, 21:40:40
Ni nujno, da si je ugriz izmislil, to lastnica samo predpostavlja. Ker očitno samo išče opravičila za svojega nevzgojenega psa ki ga ni imela pod kontrolo.Meni se je skoraj vedno ob ugrizu kakšnega cucka zgodilo, da lastnik niti pod razno ni verjel, Koža je opraskana zelo hitro, ni treba da dejansko ugrizne, naredi se tudi če samo uščipne ali udari z zobom.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 17 Oktober 2013, 22:08:18
No ja.. itak sem napisala kaj bi jaz storila v primeru, da bi se to zgodilo meni in bi bila prepričana, da pes ni ugriznil. Je pa Kimi napisala, da ko je ta stric pokazal "rano" njenemu očetu, ni bilo videt nič, niti praske. Kako je potem iz tega nastala luknja oz. odprta rana? Kot sem tudi napisala, lahko komentiramo samo to kar piše, kaj je bilo dejansko ne more vedet nihče od nas, ker nas ni bilo tam.

Nisem nikogar opravičevala. Me pa žalosti da se danes tudi poštenemu in odgovornemu človeku lahko zgodi sledeče; predstavljaj si, da te jutri jaz tožim, da me je ena tvojih psic ugriznila. Najprej bom gledala kdaj pelješ pse ven, pa da ne bo kakšnih prič okoli, potem si bom v nogo zapičila en žebelj ali pač nekaj, kar bi izgledalo kot ugrizna rana/praska, šla do zdravnika, mu natvezila da me je ugriznil pes in se čez nekaj dni nalimala pri tebi z odvetnikom, da mi daj odškodnino. ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 17 Oktober 2013, 22:16:48
Lahko, če se ti bo psica zakadila v hlače.  V tem primeru je prišlo do kontakta med psom in "žrtvijo",  česar ne zanika niti lastnica psa In ja, pogosto se take minimalne poškodbe pokažejo šele naslednji dan.
Bi jo pa v mojem primeru tisti, ki bi se napikal z žeblji in potem prijavil ugriz bolj slabo odnesel. Ker so zavarovane za škodo po tretji osebi in bi zavarovalnica goljufa stresla iz hlač.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 17 Oktober 2013, 22:23:14
Ma na sodišču bi lahko tudi zanikala ta kontakt in priznanje, če ni prič je vse rekla/kazala  ;)

Da bi zavarovalnica stresla goljufa iz hlač, lahko upaš, kot pa sem rekla, je danes zelo važno tudi kakšnega odvetnika imaš - če bi goljuf imel boljšega od zavarovalnice..  ;)




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 18 Oktober 2013, 12:01:50
Meni je vseeno, plača itak zavarovalnic. Ampak kolikor poznam zavarovalnice, bi se moral goljuf za svoj denar zelo potruditi.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 18 Oktober 2013, 13:44:43
Tule ne bomo prišli zadevi do dna. Je pa res, da lahko vsak razmišlja po svoje, oziroma, ko si enkrat v taki situaciji kot je ona, je lahko reakcija pravilna ali pa tudi ne. Pes vzgojen ali pa nevzgojen, škoda je lahko ista, če se človek znajde oziroma, če se poškoduje sam  ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #27 : 18 Oktober 2013, 14:02:08
Če bi do stika med oškodovancem in psom sploh ne prišlo, je ena stvar. Če pa je pes v človeka dejansko skočil, kar prizna tudi lastnica, potem pa pač ostane samo iskreno opravičilo. Če zahteva odškodnino (ki je celo manjša od kazni za spuščenega psa) se mu jo pač plača, če se ne da nič izpogajat. Vse drugo je še dražje.  Pravijo da vsaka šola nekaj stane. Ta šola naj bi lastnico izučila, da mora imeti psa pod kontrolo, jamranje o goljufih, požrešnežih in samopoškodbah mi v tem kontekstu nekako ne sede.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 18 Oktober 2013, 14:47:30
Vem ja :-). Me prav zanima kako se bo to rešilo  :)



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 22 Oktober 2013, 22:14:01
Ni nujno, da si je ugriz izmislil, to lastnica samo predpostavlja. Ker očitno samo išče opravičila za svojega nevzgojenega psa ki ga ni imela pod kontrolo.Meni se je skoraj vedno ob ugrizu kakšnega cucka zgodilo, da lastnik niti pod razno ni verjel, Koža je opraskana zelo hitro, ni treba da dejansko ugrizne, naredi se tudi če samo uščipne ali udari z zobom.

In kolikokrat si šla v tožbo?  ::)
Stavim, da nikoli. Ker si normalna oseba in ne iščeš zaslužkarstva na ta račun.