Domnevem ugriz psa

Kejti · 19094

jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 22 Oktober 2013, 22:19:31
Nasveta nimam.
Toda dajmo se postaviti v drugo situacijo.
Recimo, da nekd trdi, da ga je ugriznil tvoj pes. Bil je pri zdravniku, zdravnik potrdi, da ga je ugriznil pes. Ti veš, da to ni bil tvoj pes, ker ga sprehajaš samo ti in je vedno pod tvojim nadzorom (situacija je drugačna od opisane zgoraj) in ni bilo z njim nobenega niti malo podobnega incidenta.
Ta oseba te prijavi na policijo, od sodnika za prekrške dobiš kazen - in to, ne da bi te kdor koli kar koli vprašal. Pritožiš se, a dokazov nimaš. Vse temelji na besedi te osebe.
Situacija ni hipotetična, zelo dobro poznam tak primer.

Tako da ... sama ne zaupam v neko sodno pravičnost.



MKN

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 23 Oktober 2013, 08:17:06
Tole mi je padlo na pamet; Če je bil gospod tako zelo oblečen ob dogodku in ima v nogi vbodno rado, bi verjetno moral kakšen kos obleke imeti tudi luknjo??? Ali pa ima luknjo v zgodbi??

LP, MKN



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 23 Oktober 2013, 11:49:14
Ni nujno. Sm pokasirala uščip čez hlače pa se na hlačah še danes nič ne pozna  ;) Prvi dan se niti ni vidlo, da je kaj bilo. Naslednji dan pa modrica kot, da bi po stopnicah padla  ::) Po tednu dni marogasto v vseh barvah mavrice. Iz scene nisem delala problema, ker vem, da je to prišlo med treningom mrcine. Jaz umes med statistom in mrcino, ki je bila na zatezni...pa se je pes zagnal v drugega psa ravno v času mojega koraka in se mi je zaletel v nogo. Lastnica pa psa ni mogla fiksirat do centimetra natančo, ker se je zatezna pač zategnila in psu omogočila daljši skok.  ::) Čist OT- tolk o koristnosti zatezk.  ::)

Samo toliko o tem kako med ''nedolžnim skakljanjem'' brez hudega namena utrganja noge lahko pride do še kako opaznih ''poškodb'' brez strganih hlač in takojšnjih hudih krvavitev.

Dokler gre beseda na besedo grem do konca, če sem 100% prepričana, da moj pes ni mogel pridet v stih z domnevno poškodvanim. Če bi pa obstajal samo mini procentek, da nism zagotovila, da sem jaz med psom in ''ugriznjenim'' pa boljš bit tih.
Ljudje z nežno kožo lahko skasirajo že nesramno prasko od veselih pasjih krempljev  ;) Jaz mam ''brazgotino'' od pokasiranga kremplja pridobljeno med igro. Eno pa, ko sm poškodovanga psa dvignala in se je s krempljem ujel v mojo kožo. Tako, da če psa nimaš fizično ločenega od domnevnega ''poškodovanca''...zip.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


bajna

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 07 November 2013, 20:52:59
če si dobila tožbo samo po mailu to pomeni, da še ni bila vložena pri sodišču, verjetno te samo straši, da bi plačala. predlagam ti, da se obrneš na odvetnika, za en dopis ti ne bo zaračunal 500 €, tudi 200 ne.

sicer je pa tako, da je dokazno breme na njegovi strani, saj se negativnih dejstev (torej da tvoj pes ni ugriznil) ne dokazuje. več pa na ZS, če
želiš



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 08 November 2013, 12:28:00
Če veš, da tvoj pes ni ugriznil, enostavno ne plačaj . Naj dokažejo, da je ugriznil. Vnaprej pa psa vedno imej na povodcu. Ne na fleksiju, ki to ni ampak dejansko na povodcu. Ne morejo dokazati, da je ugriznil tvoj pes.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 09 November 2013, 21:28:44
Ne na fleksiju, ki to ni ampak dejansko na povodcu.
Sicer mimo teme, ampak fleksi je čisto ok zadeva, če se zna z njo ravnati.  ::)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 09 November 2013, 21:48:14
Nauk zgodbe-psa vedno pod nadzorom, v temu na povodcu.

Sosedu najprej nesi kavo, liter vina ali žganja in se pač opraviči, zagotovi da se dogodek ne bo ponovil (in poskrbi da se res ne bo!) in morda se bo dalo izognit kalvariji z inšpekcijo, policijo. Me pa hudo zanima kako, da niste že v štartu ponudili nekaj denarja ali ga povabili na "kavo" in zgladili neprijeten dogodek že v kar takoj? Večina ljudi potem ne bi "zganjala cirkusa".
Mislim da ne bi palilo, ker bi tastar pac rad denar. Poznam zelo od blizu en podoben primer ko je na koncu se zdravnik izdal porocilo, da 75+ letni moski zaradi ugriza (praske) nenadoma ni vec zmozen za delo in ovira ga pri enem kupu stvari, mislim res stvari da se poserjes, ampak se jih da doseci. Cifra je bila pa podobna vasi. Mislim saj je jasno da si kriva ti, ampak tudi oni na nasprotni strani bi pac moral biti-clovek.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #37 : 09 November 2013, 21:58:11
Nasveta nimam.
Toda dajmo se postaviti v drugo situacijo.
Recimo, da nekd trdi, da ga je ugriznil tvoj pes. Bil je pri zdravniku, zdravnik potrdi, da ga je ugriznil pes. Ti veš, da to ni bil tvoj pes, ker ga sprehajaš samo ti in je vedno pod tvojim nadzorom (situacija je drugačna od opisane zgoraj) in ni bilo z njim nobenega niti malo podobnega incidenta.
Ta oseba te prijavi na policijo, od sodnika za prekrške dobiš kazen - in to, ne da bi te kdor koli kar koli vprašal. Pritožiš se, a dokazov nimaš. Vse temelji na besedi te osebe.
Situacija ni hipotetična, zelo dobro poznam tak primer.

Tako da ... sama ne zaupam v neko sodno pravičnost.
Sodni izvedenec za kinologijo. Od ene zenske pes je napadel mojega in v pretepu je skasirala ugriz v koleno ter trdila da je bil od mojega. Ker sem jaz dogodek takoj prijavila, je potem ona mene prijavila "nazaj" zaradi domnevnega ugriza (mi je rekla da placa stroske veterinarja, ce umaknem prijavo). Smo imeli en kup sranja ker se je na koncu pozabilo da je moj mali komaj hodil zaradi napada in da smo zaradi tega sploh bili na sodiscu, ampak smo se vrteli okrog kolena ker "ji je grozilo da bo postala delni invalid", sodnica je pa njena prijateljica tako da se je ista sodnica name drla "tiho, tiho, nimas vec besede!", tadruga krava je pa stokala po mili volji. Tko, cist objektivno.
Se en njihov prijatelj policist je bojda videl koleno in tko na uc rekel da je ziher od mojega psa ja, ker ve kateri je, naju videva. Ko smo prisli do sodne izvedenke (sem pisarila in pisarila in klicarila) za kinologijo ki naj bi prisla ugriz in psa dejansko pogledati (mislim da merijo sirino, vzamejo odtis oz. nekaj takega) je pa ta poklicala sodnico ter ji pojasnila par stvari (bravo!, se ne spomnim njenega imena) in tako se je zadeva zakljucila brez nadaljnih razpredanj. Povrnjenih stroskov veterinarja nisem dobila ker bi morala za kaj takega v tozbo, pa se mi ni dalo.
Je pa res da sem precej tezila takrat.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 09 November 2013, 22:13:15
Pa se nekaj-pomojem je ogromna razlika med clovekom ki mu dol maha za okolico in s svojo pasjo tecnobo konstantno ogroza folk ali druge pse in je pac temu treba narediti konec (tako je bilo v mojem primeru). Drugo je da pride do nesrece, ki jo nekdo izkoristi sebi v prid. To se pac ne dela. Ajde, da bi slo za napad ko bi bil nekdo hudo poskodovan, ali pa da bi bil lastnik psa ob dogodku se aroganten. Da pa tisti trenutek ni big deal, kasneje pa delas stalo..

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 13 November 2013, 12:04:51
Sodni izvedenec za kinologijo. Od ene zenske pes je napadel mojega in v pretepu je skasirala ugriz v koleno ter trdila da je bil od mojega. Ker sem jaz dogodek takoj prijavila, je potem ona mene prijavila "nazaj" zaradi domnevnega ugriza (mi je rekla da placa stroske veterinarja, ce umaknem prijavo). Smo imeli en kup sranja ker se je na koncu pozabilo da je moj mali komaj hodil zaradi napada in da smo zaradi tega sploh bili na sodiscu, ampak smo se vrteli okrog kolena ker "ji je grozilo da bo postala delni invalid", sodnica je pa njena prijateljica tako da se je ista sodnica name drla "tiho, tiho, nimas vec besede!", tadruga krava je pa stokala po mili volji. Tko, cist objektivno.
Se en njihov prijatelj policist je bojda videl koleno in tko na uc rekel da je ziher od mojega psa ja, ker ve kateri je, naju videva. Ko smo prisli do sodne izvedenke (sem pisarila in pisarila in klicarila) za kinologijo ki naj bi prisla ugriz in psa dejansko pogledati (mislim da merijo sirino, vzamejo odtis oz. nekaj takega) je pa ta poklicala sodnico ter ji pojasnila par stvari (bravo!, se ne spomnim njenega imena) in tako se je zadeva zakljucila brez nadaljnih razpredanj. Povrnjenih stroskov veterinarja nisem dobila ker bi morala za kaj takega v tozbo, pa se mi ni dalo.
Je pa res da sem precej tezila takrat.

V mojem primeru ni šlo za civilno tožbo, pač pa je napisalo kazen ZGOLJ po policijskem zapisniku. Če je obravnava sploh bila, potem oškodovanje nanjo niso povabili. Slovensko sodišče.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 13 November 2013, 13:13:31
V tem primeru je bila kazen izrečena za spuščenega psa in bi jo dobil ne glede na to, ali je dejansko ugriznil ali ne. Če hočeš tožit za odškodnino zaradi ugriza, pa moraš imeti vsaj zdravniški izvid.


urša636

  • Gost
Odgovori #41 : 13 November 2013, 15:05:23
Pozdravljena!

Zelo dobro poznam take ljudi, ki hočejo na hitro zaslužit tako, da te tožijo... in tudi o tožbah vem nekaj malega... dejstvo je, da niti ni važno, ali je pes koga ugriznil ali ne (torej kakšna je resnica), ampak je vse odvisno od tega kakšnega odvetnika imaš-in koliko si pripravljena za to plačati. Gospod šiptar je namreč zavohal lahek zaslužek, si najel odvetnika in zdaj naj bi ti plačala 500 oz 1400€, ker naj bi tvoj kuža gospoda ugriznil. Dejstvo je, da on mogoče ima potrdilo od zdravnika o nekakšni poškodbi ki naj bi bila ugriz, ampak verjetno pa nima potrdila (z DNK tvojega psa) ki bi dokazoval, da ga je ugriznil ravno tvoj kuža. Priče pa tudi ne. Lahko pa ti daš nekaj € in najdeš pričo, oz. ti jo najde odvetnik, ki bo potrdila, da je bila takrat in takrat tam (se je sprehajala na drugi strani ceste, je gledala skozi okno, se je peljala mimo...) in da je videla da tvoj pes ni prišel v neposredno bližino gospoda šiptarja.
Je pa po drugi strani res, da take stvari in odvetniki stanejo...vendar pa lahko z nekaj resničnimi dokazi (npr. odlitek in DNK ugriza) in pa lažno pričo izpodbijaš gospodove navedbe. Odvisno od tebe, kako daleč se hočeš spuščat zaradi take zadeve, ampak da bi mene nekdo obtožil za stvar, za katero sem 100% prepričana da moj pes ni kriv, grem do konca z vsemi sredstvi.





Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 14 November 2013, 04:08:14
No, preprican si lahko samo ce si videl na lastne oci da ni ugriznil. Vse ostalo je domnevanje.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.