Pasja oprema - priporocam/odsvetujem

Putka · 8982

Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
: 10 Februar 2013, 10:37:35
Na macjem forumu imamo eno tako temo, ki se je izkazala kot zelo zelo uporabna. Sem tudi tu iskala podobno temo, ampak je nisem zasledila. Ce imate kak pasji artikel, ki ga priporocate ali katerega, ki ga izrecno ne priporocate. Kateri so vasi zgreseni nakupi (lezisca, skodelice,  igrace,ovratnice, krtace, boksi itd) in kateri artikli so res vredni svoje cene... :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 Marec 2013, 21:30:34
Zanimiva tema.

Jaz odsvetujem:

- plastične posode za hrano in vode (pes vse zgrizel / zlomil)
- Rogz povodci
- kovinski povodci so tudi en velik ne!, so popolnoma neuporabni
- Red dingo ID obeski za pse
- Vetbed mi tudi ni kaj preveč všeč, psu sem ga dala ven. Težko ga je čistit..  :-\
- mehke igrače iz lateksa, pes je z lahkoto ugotovil kje je piskač in ugriznil tam - zabave konec
- poceni šamponi se ne splačajo. Jaz mojega psa velikokrat umivam in se kljub temu da ima normalno kratko dlako zelo dobro pozna razlika pri uporabi kvalitetnega / nekvalitetnega šampona
- najlonski nagobčniki so zanič in jih ne priporočam nikomur, se mi zelo smilijo psi ki jih morajo nosit

- Priporočam

- Ročno izdelane ovratnice in povodci - to je tista oprema, ki ne sme nikoli zatajit in se zato res splača vložiti več denarja v njo
- ovratnica Rogz XXL (ki je pa primerna oziroma varna zgolj za pse ki imajo do 56 kg - po navedbah proizvajalca)
- Igrače Boomer
- frizbi Jelly-Be (leti tako dobro kot kartonasta škatla, je pa super za cufanje, žvekanje, in metanje po tleh)
- igrače Kong 
-  težke posode za vodo / hrano (kupljene v Zootiku na dnu imajo gumo)
- krtača Kong Zoom Groom (super za umivanje psa)
- ...


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 15 Marec 2013, 08:41:01
Zanimiva tema.

Jaz odsvetujem:

- Rogz povodci
- Red dingo ID obeski za pse
- Vetbed mi tudi ni kaj preveč všeč, psu sem ga dala ven. Težko ga je čistit..  :-\


Zanimivo, jaz imam pa cisto obratne izkusnje :)

Imam Rogz povodec (tisti mehki, z napisom) in mi super sluzi ze uf let, pa ni kaj dosti izrabljen.

Red dingo obeski so mi lepi, pa tudi sponka je ful mocna in se ne sname sama od sebe. M velikost zvoni, S velikost pa niti ne.

Vetbed imam v boksih v avtu in je super, vsa umazanija gre skozi in topel je, konec sezone ga vrzem v stroj in to je to.

battito animale


Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 Marec 2013, 08:50:36
Kaksne transporterje pa priporocate za v avto? Ali kaj drugega? Jaz bi nekaj kar cimmanj prostora zasede, ker imamov prtljazniku vedno se otroski vozicek. Kuza bo cca 15kg ali manj.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 Marec 2013, 08:57:03
Če sem iskrena imam jaz na splošno zelo slabe izkušnje s normalnimi karabini. Predvsem zato ker se sami odpenjajo - jaz si jih iz tega razloga ne upam več uporabljat.

Red Dingo obesek sem jaz kupila velikost L. Težek, pa tudi zveni pa kot da bi kravo z zvoncem na sprehod peljal.

Vetbed - meni se zdi nemogoče dol spravit vse tiste vejice, dlako itd. (lahko sesam kolikor hočem) Vem pa da naj bi bili različni tako da je tu mogoče vzrok? Moj je svetle barve, kupljen v Tom & Jerry.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


LacenS

  • Gost
Odgovori #5 : 15 Marec 2013, 09:56:07
Transporter sem jaz za psicko 15kg kupila Atlas car 60-toliko, da lahko not leži in se obrne.
Spravim ga v prtljažnik od yarisa in mi ostane prostora še za en manjši kovček.   Je pa prevelik, da bi ga recimo spravil med prve in zadnje sedeže. Pa v prtljažniku(ali pa če bi ga dal na zadnje sedeže-to tudi gre in ostane prostor še za 1 osebo) ga moraš z nečim privezat, da se ne vozi.
Transporter ni slab, nisem pa nad njim navdušena, ker recimo ne smeš ga dvignit s psom not, pa pogrešam kolesca, da bi ga lahko "vlekel" (nisem pa še preverila, če se dajo dokupit).



eeemmm

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 Marec 2013, 10:56:25
Tudi mi smo imeli Rogz povodec in ovratnico, pa nam je blo ok. Sicer pri nam vse hitro menjamo, sploh povodce, ker se včasih "sama" pelje na sprehod in je vse pogriženo :) Tako da potem tudi tamalemu kupim vse novo, kot tavečji.
Edino s čimer nisem zadovoljna, je Flexi ( sem ravno pogledala, katera firma gor piše, pa piše Flexi ). Vrvica je tanka, pa blokira že od prvega dne nakupa. Tako pri tavečji, kot pri tamalemu. Ma dobro, je ne bomo imeli dolgo, mi je bila barva všeč, zato sem vzela.  ::)
Pri igračah je pa tako, da ne kupujem igrač iz pasjih trgovin. Sem na začetku, potem pa mi je bilo škoda denarja. Tako, da igrače kupim večinoma v Kiku ali nasploh v trgovinah, če je kaj pametnega. Igrač imata cel kup, uporablja se pa samo za tamalega kak plišek, za tavečjo pa obstaja samo tenis žogica, katere si pridno nabereva v sezoni tenisa  :-[  Edino, kar moram pohvalit, pa ne vem, al kakovost al moja psa, da vse igrače z piskom, so še cele  8)

Pohvalim še tiste rumene trakce, za dlake, na ročaju. SUPER!!  :o  Sem bila skeptična, ko mi je prodajalka rekla, da so ok. Pa res lepo očistim dlake iz kavča, iz vseh blazin in podobno. Ful dobro. Mislim, da je sicer namenjeno za avte.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 15 Marec 2013, 11:38:55
Kovinski povodci so za vodenje psov sicer res zanič, so pa nepogrešljivi za privezovanje psov, ki grizejo povodce. Najlonski nagobčniki (verjetno misliš "tulce" za na gobec) so primerni za kratkotrajno uporabo - recimo za k veterinarju, za kratek prevoz...niso pa za dolgotrajno rabo, ker pes ne more odpreti gobca. Plastični nagobčniki v obliki košare so ok, če jih rabimo bolj za zadovoljitev zakonskih predpisov kot za zavarovanje resno nevarnega psa (za takega pride v poštev samo zares dobro narejen kovinski nagobčnik primerne velikosti)
Od povodcev so mi za vodenje najbolj všeč široki podloženi Karlie povodci (tisti grdi rdeči, oranžni ali modri s črno na drugi strani). Res so grdi, a imajo kar se mene tiče najboljši oprijem, ne režejo in imajo sicer navadne a solidno močne karabine. Barva obledi, povodci sami pa so zelo trpežni. Se jih pa zadnje čase ne da  dobiti. Pri ovratnicah mi je precej vseeno, jih malo uporabljam,  pomembno je le, da imajo močno in veliko rinko (majhne rinke je med dlako zoprno iskati, sploh če imaš gor rokavice) in močno šnalo. Raje imam mehkejše, ker ne poškodujejo dlake. Pomemebno je, da ni rdeča, ker še nisem našla rdeče ovratnice, ki ne pušča barve, ko je premočena. Pa seveda za vleko izdelki man mat, za šminkirat pa oprtnice K-9. Od igrač (če ne štejemo doma narejenih žogic v štumfih, cuf iz flisa...) pa izključno wube. Vse ostalo je zelo hitro uničeno. Najboljša igrača ever je pri nas kosmata wuba zajček, ki prenese čelo izživljanje huskice in po dveh letih še vedno piska. Silno praktičan zadeva so zložljive camon posodice za vodo, moj trenutno najljubši kliker pa je crosskey, ki je hkrati piščalka.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 15 Marec 2013, 11:49:37
Vetbed oziroma tako imenovan "dry bed" priporočam vzrediteljem. Se je do 5 tedna starosti izkazal za zelo hvaležen in nepogrešljiv pripomoček.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 15 Marec 2013, 12:00:05
Ja, točno te nagobčnike mislim -  OK so res samo za kratek čas - kamorkoli peljat psa (sprehod) z takim nagobčnikom se mi pa zdi kruto, ker pes še dihat  ne more dobro.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #10 : 15 Marec 2013, 12:09:17
...napačna uporaba pripomočka...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #11 : 15 Marec 2013, 12:15:07
Niso sploh temu namenjeni ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 15 Marec 2013, 12:16:30
Ja ampak se nekateri ljudje tega sploh ne zavedajo.  :-X

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 15 Marec 2013, 12:21:23
To je pa druga zgodba ja... in nekateri si ne pustijo dopovedat, da škodijo psu... Ne razumem ali jim je žal tistih 7 evrov za enega navadnega plastičnega ali je to iz principa. V vsakem primeru pa nastrada pes.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 15 Marec 2013, 15:16:20
Odsvetujem pasjo teniško žogico - znamke se nikakor ne spomnem, ampak je pol oranžna pol rumena, se mi zdi da imajo skoraj v vseh živalskih trgovinah in je res poceni (2, 3€); pri nas je šla po največ 5 kratkih metih (1 dan) jazbečarju na polovico. :-X
Tudi jaz priporočam frizbi Karlie JellyBe, po veliko cufanja, rollerjev ipd. se ni nič poznalo.
Priporočam Kong Cool - guma je pri nas še vedno super, edino vrv se je uničila - to pa zato, ker je pes prijemal tja (sem kupila malo prevelikega), pa tisto spužvo ki je noter sem snela potem ven.
Priporočam Kong Zoom Groom - pri mačkah in psu se super obnese! (ampak seveda zelo odvisno, kakšno dlako ima pes)

Pa še kaj se bom sigurno spomnila...



Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 29 April 2013, 14:40:41
http://www.amazon.de/gp/aw/d/B001TU0W5S/ref=mp_s_a_1?qid=1367238686&sr=1-88&pi=SL75

Kaksne izkusnje imate s takimi transportnimi boksi?
Je boljse tole ali Atlas? Ali Guliver boksi, ki so precej cenejsi?

Kaj pa lezisce za mladicka? A je boljse v obliki posteljice ali rajsi tisto, ki je na princip odeje?



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #16 : 29 April 2013, 15:22:50
Jaz imam tudi z rogzovimi stvarmi precej dobre izkušnje...
Glede ležišč pa ti ful priporočam comfort. Mi imamo eno veliko zunaj in eno manjše notri in se grebejo kdo bo ležal na comfortu ;D ::)

:)


Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 06 Julij 2013, 11:46:37
Kje kupite Vetbed, razen seveda na razstavah? Potrebujem ga v roku 14 dni pa trenutno ni nobene razstave na vidiku. Hvala za odgovore!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda

Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 06 Julij 2013, 15:21:08
To, to, hvala! :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #20 : 06 Julij 2013, 19:26:42
Ni kej, sam da vama prav pride  :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 22 Oktober 2013, 16:28:32
Priporočam:

- Julius K9 - IDC oprsnica. Vredna svoje cene. Najboljša ker sem jih do zdaj poizkusila, na psu se še vseeno malo premika ampak niti približno toliko kot ostale, pes z njo normalno, teče, skače, gre po stopnicah itd. Če bi vlekel bi to na tej oprsnici počel brez težav zato jo ne priporočam tistim ki iščete oprsnico za ta namen.

- Baskerville nagobčnik. Zelo velike reže za dajanje priboljškov, psa ne drgne, namestitev je enostavna in varna. Edini "problem" ki ga jaz vidim je ta da moraš prste dati skozi te reže. Ampak moj ima krajši gobec, ovčarji teh težav verjetno nimajo.

- Podložen halti, pri nas se je super obnesel (kot pripomoček za učenje).

Odsvetujem:

Sensi-ble oprsnica proti vleki. Moj se je z njo po stopnicah vlekel kot polž, nesiguren, ko je pa hotel povlečt ga oprsnica niti malo ni motila. (ampak isto je bilo z zatezno, ne glede na to da dihat ni več mogel je še vedno vlekel). Čisto možno da bodo drugi imeli boljše izkušnje.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.