maščobna bula

Aannaa · 2312

Aannaa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 23 Oktober 2013, 13:40:32
Pozdravljeni,

imamo problem z našim labradorcem. Poleti se mu je na hrbtu naredila bula, ki je kar hitro zrastla.Veterinar mu je odvzel vzorec, ki je pokazal, da bi lahko bil tumorček, s priporočilom da se čimprej odstrani. Ko so zadevo odprli, so videli, da je šlo le za navadno maščobno bulo. 3 mesece po operaciji se mu je na istem mestu ponovno naredila trda bula. Zaenkrat je še majhna, ampak je v parih dneh zrastla iz nič. Veterinar je rekel, da naj ga opazujemo in se pokažemo čez kakšen teden, da vidimo koliko bo zrastlo in nato zopet vzamemo vzorec, če bo potrebno. Zanima me, kakšne izkušnje imate z maščobnimi bulami, se vedno ponavljajo? Je lahko nevarno če jo pustimo pri miru in nič ne ukrepamo?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 23 Oktober 2013, 14:40:44
Manj jo boste tikali, bolje bo. Enkrat ste odrezali, pa se je ponovila. Ugotovili ste, da ni rakava. Če psa ne moti in ni nevarnosti, da jo poškoduje, pustite pri miru. Iz izkušenj vem, da je najbolje punktirati, odvzeti vzorček, poslati v Lj na analizo in če ni nevarno, pustiti pri miru. Ko pa veterinar odvzame vzorček v ambulanti in pogleda pod mikroskopom, bo skoraj zagotovo videl atipične celice, ki pa skoraj nikoli niso rakave, kar se ugotovi pri kasnejših analizah v specializiranem laboratoriju.



Aannaa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Oktober 2013, 15:54:03
jaz resnično upam, da je res le maščobna bula..ker so menda že imeli tudi primer ko so odstranili maščobno bulo, kasneje pa se je izkazalo da je bil nek zelo hiter rak..drugače so pa naredili tudi krvno sliko, ki je pokazala, da ima super kri..drugače pa sem tudi jaz mnenja, da bolje pustiti pri miru kot pa ga kar naprej rezati..



tanc84

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 28 Oktober 2013, 11:20:54
Pri nas smo imeli maščobno bulo pod pazduho. Veterinar je s punktiranjem vzel vzorček, ki ni bil rakav in kuža je z njo normalno živel več let. Smo pa bili pozorni nanjo, da se ne bi večala oz. kakorkoli spreminjala.