Zakaj se je polulal?

manchy · 9350

manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
: 07 November 2013, 20:54:41
Moj 4,5 let star angleški buldog se je v tem tednu dvakrat ponoči polulal. In to je polulal vse, kar je imel v sebi, sklepam po velikosti luže oziroma jezera :) Ni se polulal v posteljici, ampak se je vstal in to naredil drugje in šel nazaj spat. S čistočo drugače nikoli nismo imeli težav, pes ponoči brez problema drži, zjutraj ga je treba še celo zbujat in ga prosit, če bi šli mogoče ven na potrebo... Tudi drugače trenutno ni nobenih sprememb v njegovem življenju...
Danes sem šla k veterinarju, naredili smo ultrazvok, krvne preiskave (vse) in urinske preiskave. Vse je ok oziroma super! To me seveda zelo veseli  ;D, ampak zakaj kar naenkrat lulanje noter oziroma očitno nezmožnost zadržat?
Inkotinenca baje ni, ker potem bi naj to naredil kar med spanjem, on pa se je moral prav vstat, it lulat na eno mesto in to je to... Prav tako skoraj nič ni pil, zato me vse skupaj še bolj čudi. Odkar je na surovem, takointako ful manj pije, ampak zadnje čase pa še manj... Veterinar ni imel nobenih drugih idej...
Kakšne ideje tukaj ???

Bulldogs... And nothing else...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 07 November 2013, 22:55:21
Kdaj ima nazadnje wc sprehod in kdaj ima najzgodnejši wc sprehod?
A kakih drugih problemov pa nimata (obnašanje, upoštevanje na splošno)?
A je dobil testenine? Če so testenine preveč kuhane in se jih ne odcedi takoj-sobno čisti psi naredijo luuuužeeee. No, vsaj za nekaj takih vem.

Pri nas je načeloma OK, če je zadnji wc sprehod 20-22h in potem jutranji ob 6-7h. Me pa vedno zbudi, če je treba ponoči it ven.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 November 2013, 05:48:30
Ob pol 11 zvecer je bil zunaj in ob 6 zjutraj je ze bila luza. Drugace pa on spi ponoci brez izhodov tudi 12 ur...
Nobenih sprememb v obnasanju...
Ze pol leta dobiva isto hrano Natures Menu frozen block, tak da nobene spremembe v prehrani...

Bulldogs... And nothing else...


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 09 November 2013, 13:41:19
Lahko da se je polulal brez razloga? Ne vem, moja to občasno naredi v pesjak, čeprav načeloma ne lula not ampak zadrži. Ni pa dobro zadrževala vode, ko je poleg vse hrane jedla peteršilj (ki je diuretik), je lulala večkrat po malo, tudi na sprehodu po 5x, čeprav gre ponavadi samo 2-3x in posledično se je velikokrat polulala tudi v pesjak. Je dobil novi okus? Mogoče je dobil kako diuretično hrano? Je kaj takega v tej hrani?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 09 November 2013, 20:20:47
Morda pa niste opazili, da zvečer popije več vode, kot ponavadi? Poskušaj ga nekaj noči peljati ven sredi noči, pa boš videla, če bo potem zdržal do jutra.



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #5 : 05 Januar 2014, 18:22:49
Moj problem oz od mojega polulančka ( skoraj leto dno star argentinec) :D pa je da se mi je dvakrat v spanju polulal, in sploh vedel ni, sem ga našel ko je še zmeraj trdno spal v svoji ne lužici ampak veliki luži...
Pa pred spanjem greva vsakič ven na potrebo, tako da to ne more biti vzrok, sploh pa ker je kar spal v luži dvakrat ??
Med spanjem se včasih trese in trza, a je možno da se je zaradi sanj polulal ?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #6 : 14 Februar 2015, 20:58:27
Se je še komu zgodilo, da se je 1+ letni pes ponoči v spanju polulal na posteljo? Dobesedno v sanjah... Sem bila še pokonci in sem videla, da leže na boku premika tačke in cvika tako kot ponavadi, ko sanja, je malo dvignil zadnjo taco in sem mislila, da je pač del sanj (včasih v sanjah buta s tacami), potem pa je ves presenečen zelo hitro skočil pokonci in cel zmeden šel stat pred vrata - in sem videla lužico. Zadnji wc izhod je bil 3 ure prej, pri temu sredi noči zunaj ni veliko več spustil iz mehurja, na postelji pa tudi ni pustil veliko. Bi morala skrbeti ali je to še normalno kljub njegovi starosti? Se lahko inkontinenca pojavi tudi pri samcih?



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #7 : 12 Marec 2015, 21:13:43
Se je še komu zgodilo, da se je 1+ letni pes ponoči v spanju polulal na posteljo? Dobesedno v sanjah... Sem bila še pokonci in sem videla, da leže na boku premika tačke in cvika tako kot ponavadi, ko sanja, je malo dvignil zadnjo taco in sem mislila, da je pač del sanj (včasih v sanjah buta s tacami), potem pa je ves presenečen zelo hitro skočil pokonci in cel zmeden šel stat pred vrata - in sem videla lužico. Zadnji wc izhod je bil 3 ure prej, pri temu sredi noči zunaj ni veliko več spustil iz mehurja, na postelji pa tudi ni pustil veliko. Bi morala skrbeti ali je to še normalno kljub njegovi starosti? Se lahko inkontinenca pojavi tudi pri samcih?

Mi lahko kdo prosim odgovori? Je pri tej starosti (1 leto, 3 mes) to še normalno - v sanjah? Ali bi lahko zadaj bil kak zdravniški vzrok in se mi splača počekirati pri zdravniku? Kakšna 2 tedna po tem se je zgodilo še enkrat - spet v najglobljem spancu, kar naenkrat cel zmeden skoči pokonci in zagledam majceno lužico. Je bil na wc-ju 2 uri prej, po tem pa zunaj tudi ni spustil veliko več (tiščalo ga očitno ni). Bi mogoče lahko šlo za prehlajen mehur? V urinu sicer ni nobene krvi in čez dan lula popolnoma normalno. Tudi kakšnih drugih sprememb ne opazim. Nočem ga za brezveze vlačiti k veterinarju, če bi slučajno bila pač še zmeraj neka 'mladičkasta faza', če pa je kaj narobe pa tudi nočem kar ignorirati.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 12 Marec 2015, 21:57:08
Je kastriran? Lahko je, tako kot pri samicah, inkontinenca posledica kastracije.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #9 : 12 Marec 2015, 22:12:41
Ni kastriran..

Ko je bil mladiček sem paničarila, ker je puščal ogromne luže po sobi (sem vedela, da mladički pač lulajo povsod, ampak so bile luže dobesedno ribniki - je hodil po celi sobi in sproti lulal in na koncu pokril tla cele sobe.. mi ni jasno od kje je sploh lahko imel toliko tekočine v telesu) in sem ga enkrat peljala na pregled urina. Razen povišane količine proteinov ni bilo nič narobe. Sva samo zamenjala prehrano.

Tole v spanju se zgodi samo takrat, ko res trdno spi, drugače se kot mladič ni nikoli polulal v spanju, je zdržal celo noč.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 12 Marec 2015, 22:21:18
A ste pogledali se kaj drugega kot samo urin?



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #11 : 12 Marec 2015, 22:32:10
BC od prijateljice je imel probleme s prostato in je imel podobne probleme z zadrževanjem urina.


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #12 : 13 Marec 2015, 00:18:32
A ste pogledali se kaj drugega kot samo urin?

Samo urin, so mi rekli, da je brezveze, ker je to tipično za mladičke, Nils pa tudi ni kazal nobenih drugih znakov, da bi bilo kaj narobe.

Glede na odgovore domnevam, da pri tej starosti uriniranje v spanju ni ravno več "mladičkasto" pa tudi drugače je sobno čist (z izjemo par dogodkov markiranja). Sva pa zelo dolgo rabila ravno zaradi teh hodim-lulam-ribnik incidentov, sem že takrat opažala razliko, da če ni mogel zdržati po moji krivdi je pač počepnil, dvignil rep in se polulal, medtem ko me je gledal direkt v faco kot da bi si mislil 'hja, bi me pa prej peljala', pri teh pa je panciral naokoli in hkrati lulal z izrazom, ki ga ima zdaj, ko se zbudi polulan, kot da mu ni jasno zakaj se to dogaja, tiščalo ga pa gotovo ni. Bova šla k veterinarju.



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #13 : 31 Marec 2015, 22:45:05
Sva obiskala veterinarja..

Ni prostata, ima pa povišan pH urina, zato tudi veliko število bakterij kar kaže na začetek vnetja (če bodo potrebni -tudi- antibiotiki zveva jutri po ultrazvoku) - vse skupaj pa so povzročili kristali v mehurju (verjetno, na ultrazvoku se bodo prepričali, da niso kamni ali pa da ni kaj narobe s tistimi deli telesa, npr. da bi bil del sečevoda preveč razširjen), videli pa so tudi cilindre. Možni razlogi naj bi bili hrana ali pa da njegova sluznica oz. ledvice izločajo kaj takega,...Tisti mladičkasti 'ribniki' očitno res niso bili tipični, škoda da mi niso že takrat verjeli in škoda da sama kot novopečena lastnica sebi nisem bolj zaupala in poiskala drugega mnenja (hvalabogu zaenkrat no harm done). Verjetno pa bo moral na dieto. :-\



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14 : 01 April 2015, 07:35:33
srečno!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 01 April 2015, 11:29:37
Super, da se je našel vzrok in se bo pričelo zdravljenje

Ker mi smo pri mojem samcu tudi šli skozi vse to, so bile lužice ob globokem spanju in ga je v luft metalo in je potem čukavo gledal, pa smo delali preiskave pri veterinarju, sumili inkontinenco itd...no, se je izkazalo, da so bile mokre sanje, ker enkrat pa ni samo gledal ampak še počel v sanjah in sem potem dala tudi tisto zadevo pod mikroskop in ni bil urin  ::) posledično je imel tam doli vse vneto in tudi sečni trakt, ker se je gospod malce preveč ubadal s svojimi privat zadevami, ko je bil sam. No, ko se je to nekajkrat zgodilo drugemu samcu nisem več komplicirala...tako da pri samcih bi moglo pisat v navodilih za uporabo, da imajo tudi oni "mokre sanje", ker meni je bilo to čist novo, pa imam pse že desetletja  :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 01 April 2015, 13:55:23
Struviti?
Če bo diagnoza  znana, je Ok, če ne, pa  ..sporoči.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #17 : 01 April 2015, 15:10:02
Najlepša hvala andreja! :)

Super, da se je našel vzrok in se bo pričelo zdravljenje

Ker mi smo pri mojem samcu tudi šli skozi vse to, so bile lužice ob globokem spanju in ga je v luft metalo in je potem čukavo gledal, pa smo delali preiskave pri veterinarju, sumili inkontinenco itd...no, se je izkazalo, da so bile mokre sanje, ker enkrat pa ni samo gledal ampak še počel v sanjah in sem potem dala tudi tisto zadevo pod mikroskop in ni bil urin  ::) posledično je imel tam doli vse vneto in tudi sečni trakt, ker se je gospod malce preveč ubadal s svojimi privat zadevami, ko je bil sam. No, ko se je to nekajkrat zgodilo drugemu samcu nisem več komplicirala...tako da pri samcih bi moglo pisat v navodilih za uporabo, da imajo tudi oni "mokre sanje", ker meni je bilo to čist novo, pa imam pse že desetletja  :D

Hehe, sem pomislila na mokre sanje, ampak je bil prav gotovo urin. :) Smrdelo je po urinu, barve je bilo prave, prva luža, ki jo je naredil je bila ogromna (nato so se začele manjšati oz. se je začel zbujati hitreje), tudi v spanju ni naskakoval ali kaj podobnega,...

Struviti?
Če bo diagnoza  znana, je Ok, če ne, pa  ..sporoči.

Izvidi urina kažejo na struvite, ja. Na ultrazvoku danes ni bilo videti ničesar.. Videli so le posamezne redke kristale ampak res nič očitnega, tudi ostale zadeve so bile videti čisto ok (diagnoza ultrazvoka je: normal). Bova pa vseeno za 2 tedna na zelo strogi dieti (absolutno nič drugega kot dietni briketi), spremljati moram količino popite vode (v 24ih urah je včeraj spil 1700 ml, kar naj bi bilo veliko preveč za 14 kil, ampak se mi zdi da Nils že odkar smo ga dobili ogromno pije) in 4x vzeti vzorec urina, čez 2 tedna pa ponovno na kontrolo. Upam, da je to to in ga ti posamezni kristalčki toliko razdražijo, da spušča - da ni v ozadju kaj neočitnega.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 01 April 2015, 15:16:49
Ne, ne - koliko je Ph ?
Pesek, še bolj pa kamni kakršnekoli velikosti se vidijo na UZ. Kje ste delali UZ?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #19 : 01 April 2015, 15:25:17
Nisem videla izvida urina, bilo pa mi je rečeno, da je povišan pH in veliko bakterij (kar naj bi bilo perfektno okolje za nastanek kristalov) in vse skupaj skoraj gotovo kaže na kristale, da bomo pa danes pogledali še na ultrazvoku za vsak slučaj, da niso slučajno kamni.

Vem, da se ne spoznam, ampak tudi sama nisem na UZju videla kaj posebnega v mehurju razen par kristalčkov (par micenih belih pikic), ki so se kotalili ob steni mehurja, če je malo 'potresla' mehur - delali smo ga na veterinarski fakulteti, zraven so bili študentje in je en vprašal, če slučajno ni kaj v ledvicah, ker se mu je zdelo, da tam vidi pikice - mu je odgovorila, da so to neke žilice ali venice (nekaj kar je verjetno tipično za ledvice, vsaj tak občutek sem dobila, se pa seveda ne spoznam). Glede na to da so bili notri najmanj 3 študentje (če ne celo več, nisem ziher, spomnim se samo treh), veterinarka, ki naju je sprejela, ena (mensezdi) sestra in še ena veterinarka, ki je delala ultrazvok, bi verjetno vsaj en od teh 6 (pa še jaz sama) opazil, če bi bilo kaj narobe, tako da kamnov ali peska očitno ni bilo.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 01 April 2015, 15:47:39
Izvid vsak dobi v roke.
Ja PH je treba vedeti - se ga da regulirati, visok ph je treba takoj znižati.  Še  kakšna nenormalna vrednost urina? Poleg tega uriniranje v velikih količinah ni tipično za pesek. Pri tem gre za  prekinjeno pogosto uriniranje.
Creatinin? Vrednost?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #21 : 02 April 2015, 15:38:41
Izvid vsak dobi v roke.
Ja PH je treba vedeti - se ga da regulirati, visok ph je treba takoj znižati.  Še  kakšna nenormalna vrednost urina? Poleg tega uriniranje v velikih količinah ni tipično za pesek. Pri tem gre za  prekinjeno pogosto uriniranje.
Creatinin? Vrednost?

Očitno ne. Vrednosti ne vem, verjamem pa veterinarjem, ko mi rečejo da je pH previsok. Tudi, ko mi rečejo, da skupaj z bakterijami to najverjetneje kaže na struvite. Saj smo preverili na ultrazvoku in je bilo par majhnih pikic (mi je sicer veterinarka potem rekla, da ponavadi teh vidijo precej več pri tem problemu, ampak možno, da ga draži). Verjetno so mi dieto predlagali ravno zaradi tega, da se nazaj vzpostavi normalno stanje v mehurju.
Si prebrala, kaj je sploh najin problem? Inkontinenca v spanju, ne uriniranje v velikih količinah (to je bilo kot mladič in rade volje verjamem, da je bilo tudi takrat kaj narobe, pa to morda ni bil pesek). Prav tako tipičnost ni enaka pri vseh psih. Moj razen lužice v spanju ni kazal nobenih drugih takoimenovanih tipičnih simptomov kot npr. krvav urin, povečano pitje, uriniranje v curkih,...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 02 April 2015, 19:41:53
Pametna.
Sem mislila, da rabiš pomoč ampak vidim, da le rada pišeš o doživljajih svojega psa.
Adieu.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


rebecca

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 25 Februar 2016, 20:09:00
Zdravo,
imam psička pasme labradorec, starega 4 mesece. Vsakič, ko kdo od družinskih članov pride domov, ga "od veselja" polula, enako se dogaja tudi pri tujcih, ki jih ne pozna. Prav tako ugotavljam, da v zadnjem času nenadzorovano lula (npr. medtem ko hodi, medtem ko gloda kost, medtem ko leži..). Je možno, da se je prehladil (zelo rad se kopa in je sredi februarja skočil v ribnik. Sicer sem ga sfrotirala skodaj do suhega in zavila v koco, ampak vseeno)? Ali obstajajo drugi razlogi za to?
Hvala za odgovore.