Izpad pogačice

MKN · 27813

Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #30 : 06 Maj 2014, 13:48:27
En kup uporabnih nasvetov:

https://www.youtube.com/watch?v=PJJsvjG8tYo

Mojemu psu je pred kratkim med laufanjem za žogo isto pogačica skočila ven, je zašepal tako, da sem šla takoj pregledat koleno in sem prav začutila pogačico, ki je potem skočila nazaj not in je pes nehal šepat. In od takrat je zdaj minilo en teden in pes ne šepa, niti ne kaže, da bi ga bolelo. Pomoje mu je na mokri travi zdrsnilo in je pogačica skočila ven. Ampak operacija naj bi bila res zadnja rešitev, samo v primeru, da psu pogačica konstantno skače ven in ga konstantno boli, drugače pa mnogo psov živi normalen lajf s to diagnozo brez operacije (odvisno sicer katere stopnje je izpah pogačice, pri nas je prve, najmilejša oblika). Jaz vem, da se pri svojem ne bom odločila za poseg, če to ne bo res nujno. Zaenkrat bom delala isto, kot sem do zdaj, pes bo še naprej suh in v dobri formi, gibanja ne bom omejevala in na glukozaminskih dodatkih bo, pa mogoče se kasneje še za akupunkturo odločim. Pol bomo pa videli a bo šlo na slabš al ne.



sabinas

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 21 Avgust 2014, 16:51:54
Hej..torej..pes je šel na operacijo pogačice. Vse je potekalo brez problemov, tudi na kontrolnem pregledu sva že bila..vse ok.
Ne vem pa, zakaj noge še kr ne uporablja..minilo je okoli 5 tednov, stopi na nogo pa samo tu pa tam, drugače jo še kr drži v zrak..Kakpna naj bi bila doba rehabilitacije? kdaj naj bi začel normalno hoditi?



MKN

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 21 Avgust 2014, 21:32:00
Pri nas je na nogo stopila skoraj takoj, ko je lahko. Po operaciji je ni nikoli posebej pazila. Problem, da ne stopi na operirano nogo, oziroma je ne začne uporabljati, nam je omenila fizioterapevtka in mi smo tudi za to delali vaje. Ampak kot rečeno, pri nas to ni bila nikoli težava.

LP, MKN



sabinas

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 22 Avgust 2014, 07:14:55
Hm...kaj to ste jo peljali k fizioterapevtu?Kaj mogoče veš za kekega na štajerskem?



MKN

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 22 Avgust 2014, 07:18:16
Ja, mi smo bili s psičko pri fizioterapevtki. Ravno z namenom, da začne poškodovano nogo normalno uporabljati in da se ji atrofirana mišica na poškodovani nogi ponovno okrepi. Po moje je bila stvar koristna, saj je mala bišonka ravnokar dva dni hodila po hribih in ni kazala nobenih težav. Mi smo z Gorenjske, zato za vaš konec ne vem.

LP, MKN



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 22 Avgust 2014, 10:52:38
Iz Sg se vozijo na fizoterapijo v LJ oz. Postojno...tako da, če kdo ve za fizioterapvta še kje drugje, bi bila dobrodošla informacija.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!