Obarvana dlaka

bobi2005 · 15361

bobi2005

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 09 April 2006, 13:31:48
LP!

Sem nov član na forumu in vse lepo pozdravljam. Imam črnega labradorca BOBIja, ki bo maja izpolnil 1 leto. Na začetku smo ga hranili z Hillsovimi briketi, pred enim mesecem pa sem se odločil, da jih zamenjam ker se jih je že malo naveličal. Kupil sem  sledeče http://www.hana-ana.si/psi/pes_TC_puppy.htm (Technicall Puppy) in po dobrih 14 dnevih opazil da so se mu ponekod dlake začele barvati oranžno!?!

A ima kdo podobne izkušnje? Obstaja kakšen dodatek k hrani za črno barvo? Pa še eno vprašanje, ali je potrebno poleg briketirane hrane dodajati kakšne vitamine (1/3 hrane dobi doma pripravljene - zelenjava, testenine, polenta, meso...)?

Drugače je Bobi zelo priden, ubogljiv in razigran. Tudi glede zdravja nima težav. Popoldne prilimam kakšno slikico.

Lep pozdrav vsem.

p.s. Nisem vedel v kateri del foruma naj objavim problem pa sem se odločil kar tukaj. (če ne spada sem prosim moderatorja naj ga prestavi)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 09 April 2006, 13:42:27
bobi2005 pozdravljen ;)

Nekaj o barvanju dlake smo povedali že Tule(beri od tega sporočila dalje).
Načeloma pa ja.. če nočeš imeti obarvanega psa, te to moti, ga razstavljaš itd. potem boš moral zamenjati hrano, ker ta kot je videti, tvojemu psu ne ustreza.

Lp nina




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 09 April 2006, 16:48:57
Ali res postaja oranžen, ali pa samo postaja ogorel od sonca - pri nekaterih črnih psih dlaka na soncu postane temno rjava in to ponavadi stara dlaka. Ko zraste nova, je spet črna. Puppy je pa za eno leto starega psa že premočna, zlasti labradorec bi že nekaj časa moral dobivati adult (pa ne morebiti zaradi barve dlake). posebnih dodatkov za črno dlako pa ti ne bi priporočela, počakaj da bo zamenjal dlako. Če dlaka zares postaja oranžna od hrane, jo pač zamenjaj, malo povprašaj lastnike črnih psov, kaj jim hranijo.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 02 Oktober 2006, 09:14:28
;D Hrana je zelo dobra... Moji psi jo obozujejo, rezultat je viden na dlaki, ker je črna in ne rdečkasta kot po ostalih hranah. Ne zamenjam je za nobeno drugo. :)

Kar se cene tiče je cenejša kot Hill's in po okusu mojih psov očitno boljša, ker Hill'sa pljuvata in komaj pojesta. :-\

Hrano sem prej kupovala v Italiji, sem pa vesela, da se jo da dobiti tudi pri nas. :)

Mene pa res zanima na kakšen način so bili psi prej hranjeni, da so imeli rdečkasto dlako? Si sploh ne predstavljam kakšne količine barvil bi moral požreti rottweiler, da bi imel rdečo dlako. Sploh ker moj je popolnoma normalne brikete (ProPlan, Canidae), poleg tega pa še kuhano hrano in v njej ogromno korenčka, ki ga obožuje. In je črna čisto črna, ožigi pa so temni.


Maša and Jona

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 02 Oktober 2006, 21:12:37
jao, jao...res normalni briketi - Pro plan :o :o :o :o
Ali Forza10 niso normalni briketi?

če te že zanima so moji psi hranjeni s kvalitetnimi hranami (glede na to, da ima psička displazijo in pri svojih osmih letih se vedno razgraja naokrog moram ZELOOOOOOOO paziti na kvaliteto hrane)...Dokler je bila Eukanuba, Hill's, Pro Plan originalna hrana (neproizvedena v Evropi), sem jo kupovala. Čudovita dlaka...Odkar je proizvedena v Evropi so po  treh mesecih dobile rdečkasto dlako in se začele praskat in dobile prhljaj - po vseh treh omenjenih...
Potem smo sli hrano iskat čez mejo, ker so bile bolj kvalitetne, med njimi je tudi Forza10.

Je pa tako, enim pase ena hrana, drugim pa druga.... tudi ljudem ne pase vsa, kajne??

Kar se tiče količine hranjenja....Dobijo normalni dnevni obrok....Psički sta vitalni in za svoja leta v zelo dobri kondiciji... Ena ima 30kg, druga pa 38kg....tole ti pove, da sta hranjeni v normalnih in ne pretiranih količinah ;) kar za tistega na tvoji sliki ne morem trditi :P

lp...

p.s. pa za tvoj info-nism prva, ki sem ugotovila, da ima pes po neki hrani rdečkasto dlako(na soncu se to lepo vidi) ;)





Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 03 Oktober 2006, 14:41:04
jao, jao...res normalni briketi - Pro plan :o :o :o :o
Ali Forza10 niso normalni briketi?

če te že zanima so moji psi hranjeni s kvalitetnimi hranami (glede na to, da ima psička displazijo in pri svojih osmih letih se vedno razgraja naokrog moram ZELOOOOOOOO paziti na kvaliteto hrane)...Dokler je bila Eukanuba, Hill's, Pro Plan originalna hrana (neproizvedena v Evropi), sem jo kupovala. Čudovita dlaka...Odkar je proizvedena v Evropi so po  treh mesecih dobile rdečkasto dlako in se začele praskat in dobile prhljaj - po vseh treh omenjenih...
Potem smo sli hrano iskat čez mejo, ker so bile bolj kvalitetne, med njimi je tudi Forza10.

Je pa tako, enim pase ena hrana, drugim pa druga.... tudi ljudem ne pase vsa, kajne??

Ne morem verjeti kako ogroženo se počutite nekateri, ko vam človek zastavi eno preprosto vprašanje. Za tvojo informacijo - ProPlan ne vsebuje barvil. Opisano kaže predvsem na občutljivost tvoje psice, kar pa ne pomeni avtomatsko, da je določena hrana slaba. Ja, moj pes je tudi ProPlan, lososa, že sem zelo natančna. Pa še vseeno je več kot polovica njegove hrane kuhane. Kar je bolj kvalitetno od vseh kuglic. Pa je črn ko vrag, nič ne vleče na rdečo, dlaka je voljna, svetleča, prhljaja nima...

Kar se tiče količine hranjenja....Dobijo normalni dnevni obrok....Psički sta vitalni in za svoja leta v zelo dobri kondiciji... Ena ima 30kg, druga pa 38kg....tole ti pove, da sta hranjeni v normalnih in ne pretiranih količinah ;) kar za tistega na tvoji sliki ne morem trditi :P

lp...

p.s. pa za tvoj info-nism prva, ki sem ugotovila, da ima pes po neki hrani rdečkasto dlako(na soncu se to lepo vidi) ;)



30 kg za rottweilerko je zelo malo, praktično jih ne poznam, ki bi imele tako nizko težo. Vsaj ne normalno raščene s primernimi telesnimi proporci. Če pa že sklepaš o teži mojega psa na podalgi fotke glave, potem ti priporočam, da se ugrizneš v jezik. Pax ima idealno telesno težo, je mišičast, zlahka mu otipaš vsa rebra, poleg vsega pa ni kavč pes, ampak tudi resno dela. To dokazujeva na vsakem treningu, po novem pa tudi na tekmah.

Se ti zdi tole debel pes? http://www.aniwa.com/images/galeries/ADRKKS2006BestofSunday/ppages/ppage52.htm

Glede na to, koliko psov je določeno hrano, pa se obarvajo, jaz osebno menim, da gre morda pri njih za kakšno nepravilnost v presnovi.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #6 : 03 Oktober 2006, 15:16:55
Glede na to, koliko psov je določeno hrano, pa se obarvajo, jaz osebno menim, da gre morda pri njih za kakšno nepravilnost v presnovi.

Nekatere hrane vsebujejo barvila npr. Eukanuba. Ne vem, kako je pri kratkodlakih psih, ampak če dolgodlakih črnuhi jedo omenjejo hrano čez čas dobi dlaka rdečkast odtenek. To ne pomeni, da črn pes postane rdeč  :D

No, če je 15 kg vreča FORZA 10  13.900,00 SIT, se pravi, da je cenejša od RC Sensitivity control (14 kg stane cca. 16.000,00 SIT).

Nati, zakaj s RC niste bili zadovoljni? Ker je dražja ali še kaj drugega?

LP


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 03 Oktober 2006, 20:16:58
Nekatere hrane vsebujejo barvila npr. Eukanuba. Ne vem, kako je pri kratkodlakih psih, ampak če dolgodlakih črnuhi jedo omenjejo hrano čez čas dobi dlaka rdečkast odtenek. To ne pomeni, da črn pes postane rdeč  :D
O.K., to ni res. Samo nekateri psi pordečijo, velika večina pa ne. Eukanuba vsebuje betakaroten, ki se nahaja tudi v korenju. Nekateri psi po tej hrani pač pordečijo. Velika večina pa ne. Torej bi se bilo dobro vprašati, zakaj nekateri dobijo tist rdečkast odtenek. Očitno torej gre za presnovo, saj se pri večini ta problem nikoli ne pojavi. Pri dolgi dlaki je menjava barve bolj očitna tudi s staranjem dlake (predno odpade).

In ja, vem kako izgleda tak pes. Se ni potrebno nič norca delat.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 03 Oktober 2006, 20:54:07

Se ni potrebno nič norca delat.

No koment!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 03 Oktober 2006, 21:32:58
Spet zmanjkalo argumentov?

Na razstavi, kjer je bilo cca 500 rottweilerjev je samo en imel probleme z obarvanostjo dlake. Čeprav je vrsto hrane, ki jo je ta pes, jedlo še vsaj 20 psov na teh razstavi. Zakaj je imel težave le en? Nekako logičen zaključek je, da je problem v psu in ne v hrani.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 04 Oktober 2006, 18:42:32
Urška VSI novofundlandci kar jih poznam in so na Eukanubi se barvajo rdeče oz. dobi dlaka rdečkast odtenek. Vključim lahko še vse poznane črne labije in dva črna mešanca. VSi beli psi ki jih poznam in so jedli Eukanubo so postajali rumenkasti. In tudi psi "rjavih" odtenkov postajajo temnehši ali jim vleče na rdečkasto. Na žalost teh psov ni tako malo da bi lahko rekla teli so pa neke izjeme.  Prej si upam trdit da so izjeme psi, ki se ne barvajo. In res ne verjamem da je v Eukanubi samo betakaroten...ker tudi moj bučman redno je korenje kar direkt iz domačega vrta ali pa dodanega briketov v kuhani obliki pa je tudi vranje črn medtem ko po Eukanubi dlaka dobi precej moteč rjavkasto rdeč lesk.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 05 Oktober 2006, 00:22:47
Neyka, dopuščam možnost, da Eukanuba vsebuje nekaj, kar določene pse obarva. Poznam pa precej prov, ki so hranjeni s to hrano, pa so čisto lepo črni ali beli. Morda gre za pasemsko značilnost, povezano z njihovim poreklom. Moj pomislek se je nanašal predvsem na pisanje "Maša in Jona", ki pravi, da se psici obarvata po vseh ostalih hranah z izjemo te. To mi je precej čudno in v tem primeru bi jaz resno pomislila na presnovno motnjo. Še posebej v primeru, če imam za primerjavo predstavnike iste pasme, pa jih večina ohrani pravo barvo.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 05 Oktober 2006, 15:05:33
Nima veze s hrano- a poznam precej črnih psov, ki postanejo rdečkasti in temno rjavih ,ki postanejo svetli zaradi svetlobe oz sonca. Gre za slabšo kvaliteto dlake- čepav ni nujno ,da jo sodniki tako ocenijo ,a očitno so dlake nekaterih psov bolj porozne oz bolj občutljive.
tako da ni nujno vse od barvil v hrani odvisno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #13 : 05 Oktober 2006, 15:31:30
Seveda ni vse v hrani. Sonce je res velik dejavnik k posvetlitvi, sploh s kombinacijo morske oz. slane vode, naj bi se psom dlaka posvetlila. Tisti psi, ki se dolgotrajno kopajo v morju in živijo na prostem (mišljeno je predvsem za tiste z obale) naj bi se jim črna dlaka obarvala v rjavo oz. posvetlila, zato naj bi psa tudi vsakič stuširali z sladko vodo. To sem slišala le iz govoric, zato prosim, če ima kdo kake izkušnje, da pove ali to res drži.
LP


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #14 : 05 Oktober 2006, 15:43:04
Nima veze s hrano- a poznam precej črnih psov, ki postanejo rdečkasti in temno rjavih ,ki postanejo svetli zaradi svetlobe oz sonca. Gre za slabšo kvaliteto dlake- čepav ni nujno ,da jo sodniki tako ocenijo ,a očitno so dlake nekaterih psov bolj porozne oz bolj občutljive.
tako da ni nujno vse od barvil v hrani odvisno.

Ok, pri črnih psih, kaj pa potem pri belih oz. svetlih?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #15 : 05 Oktober 2006, 19:21:13
Po mojem ne drži da se barva dlake spremeni zaradi sonca, ker se je moji (beli) psici barva dlake spremenila na oranžno-rumeno, ko smo bili na Eukanubi (in še pri eni (kvalitetni) in eni hrani iz trgovine (ko nam je zmanjkalo zalog   :-[) se je spremenila dlaka. Sicer se ne spomnem v katerem letnem času je to bilo, ampak sem prepričana da to ni bilo zaradi sonca.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #16 : 05 Oktober 2006, 19:40:51
Crn pes od kolegice je vsake leto ob menjavi dlake porjavel na konicah in je potem kar dolgo trajalo, da je slo dol. Letos je hranila z drugacno hrano in ni porjavel. Zivi pa na Obali, izkljucno zunaj in se poleti redno kopa v morju.
Tako da mislim, da je kvaliteta dlake (poroznost) odvisna tudi od hrane.

battito animale


LOKICA

  • Gost
Odgovori #17 : 23 Januar 2007, 14:15:16
Mojega črnega labradorčka smo na začetku hranili z Eukanubo. Po zatilju in vratu je postal rjav do rdečkast. Od raznih vzrediteljev smo izvedeli, da vsebuja Eukanuba veliko količino karotena, kar povzroča sprememembe barv pri psih. Potem smo šli na Pro plan in je driskal. Noro!!! Zato ni hotel ničesar jesti, ker mu je hrana povzročala prebavne motnje. Zdaj smo na Boschu za aktivne pse in vse je OK.

Še 1x: eukanuba ima preveč karotena!!!

Lepo se imejte, Lokica



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 23 Januar 2007, 14:23:26

Tudi sama imam dve črni laponski psički.

Za črne pse toplo priporočam hrano Forza 10, saj sta zdaj obe bleščeče črne barve, pa tudi kvaliteta dlake, pigmentacija...se je zelo izboljšala.Tudi poleti zaradi sonca nista dobili rdečkastih odsevov, ki so bili pri starejši opazni, ko sem uporabljala Eukanubo in Purino.

Lp,
Nati



uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 23 Januar 2007, 20:07:30
Tudi sama imam dve črni laponski psički.

Za črne pse toplo priporočam hrano Forza 10, saj sta zdaj obe bleščeče črne barve, pa tudi kvaliteta dlake, pigmentacija...se je zelo izboljšala.Tudi poleti zaradi sonca nista dobili rdečkastih odsevov, ki so bili pri starejši opazni, ko sem uporabljala Eukanubo in Purino.

Lp,
Nati


Mene pa zanima, kje se lahko kupi Forzo 10? :)

L.p.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 23 Januar 2007, 20:48:15

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #21 : 06 Januar 2009, 17:56:06
Ali veste da, če weimarčan je korenje se mu dlaka obarva na temno!! To sem zvedla od vzreditelja sam ne vem če je to res??


lp elena, ajla, fery, pipi



Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #22 : 06 Januar 2009, 18:16:32
Urška VSI novofundlandci kar jih poznam in so na Eukanubi se barvajo rdeče oz. dobi dlaka rdečkast odtenek. Vključim lahko še vse poznane črne labije in dva črna mešanca. VSi beli psi ki jih poznam in so jedli Eukanubo so postajali rumenkasti. In tudi psi "rjavih" odtenkov postajajo temnehši ali jim vleče na rdečkasto. Na žalost teh psov ni tako malo da bi lahko rekla teli so pa neke izjeme.  Prej si upam trdit da so izjeme psi, ki se ne barvajo. In res ne verjamem da je v Eukanubi samo betakaroten...ker tudi moj bučman redno je korenje kar direkt iz domačega vrta ali pa dodanega briketov v kuhani obliki pa je tudi vranje črn medtem ko po Eukanubi dlaka dobi precej moteč rjavkasto rdeč lesk.
Kiara ni ravno novofundlanec, se ji pa dlaka na tacah vseeno obarva rjavkasto rdeče(smo hrano zamenjali, rjava dlaka je pa ostala...) :-\
Lp


Bincy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 12 Oktober 2009, 14:44:02
Svoji dveletni Borderki Joli hranim hrano Genesis Adult. Količinsko hranim manj in manj je tudi iztrebkov. Zaradi barvanja dlake sem zamenjala že dve hrani. Po tej hrani se je barva popravila v vijolačrno in je končno tudi bolj svetleča.
Hrano prodaja distributer, ki trži hrano Techni-Cal. Poskusila sem jo prav zato, ker so mi dejali, da hrana ne bo obarvala dlake. Sprva nisem verjela, ampak se je izkazalo, da je res.