Rodezijski grebenar [Rhodesian Ridgeback]

Neyka · 142113

somesuchlike

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 29 Marec 2008, 18:13:06
Bom opisal še en dogodek, ki nekaj pove o grebenarjih.

Zgodilo se je pred kakim mesecem dni v gozdu. Ko sva s Thulanijem hodila po brezpotjih po gozdu, sem na moje presenečenje zagledal med vejami starejšo gospo. Psa sem odpoklical, ga dal na vrvico in se ji počasi približal. Ko naju je zagledala je pričela naglas govoriti 'joj, odženite mojega psa, vedno se stepe'. Psa še vedno nisem videl. Odgovoril sem ji naj da psa na povodec, pa mi je odgovorila, da ga nima sabo. V tistem trenutku se je izpod grmovja zakadil črno bleli mešanec, kake 25 kg težak, naravnost v Thulanija, ki do tedaj še ni imel izkušnje s pasjim pretepom. Psa sem poskušal odgnati z glasnim kričanjem in mahanjem s pohodno palico proti njemu, vendar nič ni pomagalo, obšel je mene in palico in se zapodil Thulaniju v noge. Takrat sem se odločil, da bom Thulanija odpel iz povodca, da bo lahko vsaj bežal, če bo treba . Thulani je sevda veliko večji in težji pes kot je bil napadalec, zato ga je zlahka zagrabil za vrat od zgoraj in ga stisnil k tlom. Na ukaz spusti, ker sem se resno ustrašil, da ga bo poškodoval, je to tudi storil in se skril za mene. Toda napadalec se je odločil, da boja še ni konec in se je ponovno zakadil v Thulanija. Zgodba se je ponovila še dvakrat, stisnil ga je ob tla in na ukaz spustil. Ko pa je napadalec v četro napadel, je pa bilo grdo. Thulani, ki je prej bil povsem tiho, je sedaj spustil zelo grozeč 'bojni krik' in ubogega psa zagrabil in začel z njim stresati, ga nosti sem in tja, stiskati ob tla, dokler pes ni obmiroval. Ko sem pritekel do njega, ga je na ukaz spustil. Do njega je prišla tudi lastnica napadalca ter ga prijela za ovratnico. V tistem je napadalec ponovno napadel in gospa ga je komaj obvladala. Thulani po pregledu ni imel nobene poškodbe, napadalec pa je nekoliko krvavel, niti ne vem od kje. Tako stresne situacije nisem doživel še nikoli. Thulani pa je bil povsem miren in ni kazal znakov, da si želi nadaljnih stikov z napadalcem, ni pa kazal tudi nobenih znakov, da se boji. Gospa se je opravičila in odšla. Jaz pa sem se usedel v sneg in rabil par minut, da so se mi prenehale tresti roke in noge.
Čez kak teden v istem gozdu srečam isto gospo in istega psa. Tokrat ga je imela na povodcu, Thulani pa je bil odvezan. Ko smo se srečali, Thulani psa, ki je zopet renčal in vlekel proti Thulaniju, ni niti pogledal in šel mimo njega, kot da ga ni.

Zgodba ima celo vrsto poant, ki jih boste vsi brez težav sami izluščili iz tega dogodka.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #31 : 29 Marec 2008, 18:17:14
Zakaj pa Kyala naj ne bi več obstjala?



somesuchlike

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 29 Marec 2008, 18:32:04
Zakaj pa Kyala naj ne bi več obstjala?

To je pa zame pretežko vprašanje. Žal ti nanj ne znam odgovoriti. Govoric, ki sem jih slišal, pa ne bom trosil naokrog.



CUBO

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 30 Marec 2008, 12:59:46
Jaz bi rada najprej razjasnila nekaj stvari, preden spet v javnosti pride do napačne predstave o grebenarjih v Sloveniji.

pa brez zamer....

psarna v Hrušici ni edina v Slovenije...tu je še Kyala, ki seveda še obstaja, sam trenutno ne dela njihova stran in pa prihajoajoče lego iz Štajerske (ne vem točno od kod pa se mi trenutno ne da it preveriti), ki pa se bodo mogoče tudi odločili za vzrejo in pa zelo uspešno leglo iz Ljubljane.

Če ne dela spletna stran še ne pomeni da jih ni...pač trenutno ne razstavljajo in ne parijo...sej ne potrebujemo vsako leto novega legla ali več na leto...vzrejati je potrebno počasi in z znanjem.

..kakšne govorice...pač človek trenutno nima legla...

...ta tema je namenjena predstavitvi psa in ne prerekanju in favoriziranju psarn in psov...vsak zase ve kakšnega psa ima...



somesuchlike

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 30 Marec 2008, 17:04:42

...ta tema je namenjena predstavitvi psa in ne prerekanju in favoriziranju psarn in psov...vsak zase ve kakšnega psa ima...

O kakšnem prerekanju pa govoriš? In o kakšnem faforiziranju psarn in kakšnem favoriziranju psov? Tule nisem opazil nič od tega. Me lahko spomneš, kje si ti to videla in kako si prišla do tako bizarnega zaključka?

Jaz sem napisal samo to, da stran ne obstaja več. To sem ugotovil v zadnjem mesecu, ko je stran permanentno nedostopna in piše, da je bila suspendirana, kar pomeni, da ni nihče podaljšal domene. V nadaljevanju pa sem rekel, da NAJBRŽ tudi psarna ne obstaja več. To je bilo prej moje ugibanje, kot pa trditev. Če obstaja, verjami, da bom zelo vesel, ker mislim, da jo potrebujemo.

Tehle nervoznih reakcij imam počasi dovolj in mislim, da so povsem deplasirane, glede na moje namene in moje delovanje. Projekcija slabih namenov v drugega brez utemeljenega razloga, kaže predvsem na namene in mišljenje tistega, ki jih producira. Iz iluzije, da je ena psarna v Sloveniji superiorna, ostale pa inferiorne, se bo potrebno počasi zbuditi, sicer se bodo grebenarji in njihovi lastniki slabo počutili v takšni atmosferi.



Marulek

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 30 Marec 2008, 22:47:24
Pozdravljeni!
Sem čisto nov na tem forumu in se (še) ne bom spuščal v strokovne debate.
Rad bi pa vse ljubitelje grebenarjev povabil v novoustanovljeni Klub rodezijskih grebenarjev Slovenije. Mislim, da bo tam mesto, da se bodo kresala mnenja in da bi naredili nekaj za slovenske grebenarje.
Za informacije se obrnite na [email protected].

Še nekaj slik bi priložil (pa naj jih tisti, ki mislijo, da imam kakršnekoli slabe namene, sploh ne pogledajo)
Lep pozdrav vsem ljubiteljem grebenarjev
Marulek

http://picasaweb.google.com/marjan.smid

Če želiš pravega prijatelja, si kupi psa.


somesuchlike

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 02 April 2008, 01:27:08
Če ima kdo hitro internetno povezavo, si lahko ogleda tudi tehle nekaj video posnetkov Thulanija:

http://teo.inetia.com/VIDEOTHULANI/




*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #37 : 05 April 2008, 13:14:18
Zivjo!
jaz sem se pa pred nekaj dnevi vpisala v forum ker mi je prijatljica rekla da se veliko izve in je zabavno ;D
tudi jaz imam grebenarko ki je stara 2 leti..skotila se je v Hrušici..zelo rada spi na kavču in teče ob našem konju ko gremo na sprehod..hodiva tudi v pasjo šolo KD Ljubljana..bili sva že na dveh razstavah: na eni je bila odlična na drugi pa prav dobra..vse v družini ima zelo rada venda ne mara preveč psov.. :-\

lp :-*



*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #38 : 05 April 2008, 13:37:07
zivjo!
ali je šel kdo že pogledat v nov butik v stari ljublajni kjer prodajajo stvari za pse..res je da prodajajo bolj za majhne pasme vendar mi je bilo vseeno zanimovo gledat ker ima prijadeljica čivavo.. ;D

lp



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #39 : 05 April 2008, 19:21:31
Heiiila Taiwo*
Kako si kej?
Jah Taiwo je ena zeloo lepa pupikaaa..z mojo Kiki (čivavico :D ) se pa kr fajn razumeta.
Dej Zala še kakšne fotkr in pozdravi tvojo malo....no veliko punco :o



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #40 : 08 April 2008, 00:13:46
Je Taiwo mogoče doma iz Viča?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #41 : 08 April 2008, 18:19:54
Zivjo! ;D
Hvala kikinka za tak lep opis ;D.
Ja Taiwo je iz Viča.

lp :-*



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #42 : 09 April 2008, 16:29:14
Potem smo se pa danes srečali na sprehodu 8) Luštna punca zgleda :-*

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #43 : 09 April 2008, 16:49:30
Katera pasma ppe je vaš pes. Da vidim če se ga tudi jaz spomnim ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #44 : 09 April 2008, 22:46:20
Avstralski ovčar, taka pisana zverinica :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 09 April 2008, 23:15:19
zivjo!
ali je šel kdo že pogledat v nov butik v stari ljublajni kjer prodajajo stvari za pse..res je da prodajajo bolj za majhne pasme vendar mi je bilo vseeno zanimovo gledat ker ima prijadeljica čivavo.. ;D

lp


Za moje pojme ful pretirane cene. Jaz s svojo beaglico raje sploh ne grem tja, se mi zdi, da bi se pocutili kot slona v trgovini s porcelanom  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #46 : 10 April 2008, 15:35:24
Avstralski ovčar, taka pisana zverinica :)

pol si pa tudi mene videla z mojo čivavico..pa že 1x prej smo se vidl..ko si šla na PST tečt jaz sem bla pa na sprehodu..ahaa..spomneva se obe z Taiwo* (zalo)


lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #47 : 10 April 2008, 16:07:26
Citiraj
pol si pa tudi mene videla z mojo čivavico..pa že 1x prej smo se vidl..ko si šla na PST tečt jaz sem bla pa na sprehodu..ahaa..spomneva se obe z Taiwo* (zalo)

Jap :D

Citiraj
ali je šel kdo že pogledat v nov butik v stari ljublajni kjer prodajajo stvari za pse

Kje pa je?

Ok, malo smo zašli s teme, gremo nazaj k grebenarjem :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #48 : 10 April 2008, 19:53:12
Hojla!
Butik je če greš čez tromostovje in prideš do magistrata in zaviješ desno potem pa nekaj časa hodiš in ga boš vidla na levi..res pa so cene malo previsoke..zdejle sem se spomnila..včeraj sem bila s prijateljico in čivavo pa seveda tudi mojo rodezijko in sem vaju vidla..tudi tvoja je lušna  ;D  ;D

lp



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 10 April 2008, 21:46:30
Nekje na sredi Stare LJ je ta trgovinica, se mi zdi, da nasproti Camperja priblizno (malo pred Romeom, ce gres od Magistrata proti Trnovem)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #50 : 13 April 2008, 19:27:25
no gremo nazaj k naši temi. :) kako so kaj vaši lepotci..pošljite kakšne slikce
no tukaj so pa se slikce moje pikice





tako se taiwo zlekne na kavč


ko je bila majhna..



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #51 : 17 April 2008, 12:40:52
Ojoojj..kera lepotičkaaaaaa :o :o
Res je lepaa ;D Cmočk za taiwikooo ::) :-[
Ojoj kakšna je na tretji fotki..sem se kar ustrašlaaaaa >:D


polubčkeej jo ;)



*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #52 : 17 April 2008, 19:22:55
Ojoojj..kera lepotičkaaaaaa :o :o
Res je lepaa ;D Cmočk za taiwikooo ::) :-[
Ojoj kakšna je na tretji fotki..sem se kar ustrašlaaaaa >:D


polubčkeej jo ;)

ja tam je res grozna >:D ampak drugače je pa angelček :-*



Marulek

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 18 April 2008, 12:35:48
Živjo!
Ena uganka:
Katera je pa tukaj Taiwo?
Lep pozdrav
Marulek



kje je Taiwo?

Tukaj se pa lepo vidi.....


Tau, Themba in Taiwo


Če želiš pravega prijatelja, si kupi psa.


*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #54 : 21 April 2008, 12:39:30
upsa..na prvi slikci nimam pojma ;)..na drugi pa jo prepoznam po lisi in beli tački ;D kok sem grozna lastnica da je ne prepoznam ;D



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #55 : 21 April 2008, 14:10:01
Mislim da je na ta prvi slikici tista, ki tako milo gleda  8)



Marulek

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 21 April 2008, 17:23:22
Seveda, Taiwo je tista, ki tako milo gleda, je pa prva v sredini (gleda v aparat).
LP Marulek

Če želiš pravega prijatelja, si kupi psa.


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #57 : 22 April 2008, 14:02:41
No vidiš Zala :D :D Še jaz vem :-[ :P hec*
Kako kej Taiwo in ostalii? 8)



*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #58 : 22 April 2008, 18:16:10
 ;D ;D..saj ni važno..Taiwo je super. Ravno sva prišle iz pasje šole in je dobila riž za jest in je prišla v nebesa :o



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #59 : 22 April 2008, 21:07:39
riiiž??? :D :D :D :D Komej čakam da jo spet vidim..v četrtek 8) :P