Rodezijski grebenar [Rhodesian Ridgeback]

Neyka · 142116

*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #60 : 04 Maj 2008, 20:30:10
Zivjo!
Med poitnicami je bila Taiwo z nami na Sardiniji in jo moram pohvalit, da je bila pravi  angelček  :)  :).
Ves čas se je igrala s sestrico in se kopala. Na trajektu smo bili 9 ur in se je obnašala kot da bi bila 3× starejša. Noben pes je ni zanimal, bila je vesela, da je lahko z nami.

Lp, Taiwo in Zala
 



Marulek

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 04 Maj 2008, 21:04:31
Čakamo samo še slike, pa tudi od Thabise.
Lep pozdrav vsem

Če želiš pravega prijatelja, si kupi psa.


*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #62 : 05 Maj 2008, 12:47:08
bom dala nekaj slik, ampak od Thabise nimamo nobene, ker smo po nesreči vse zbrisali >:( Pa sem jo slikala samo na trajektu..bom dala kasneje ker jih še nisem naložila na računalnik

lp



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #63 : 08 Maj 2008, 18:26:47
mhm..mhm..sliKKeeeeee :o :o :P



*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #64 : 13 Maj 2008, 09:00:54
okeii..že lepim :D :D


Na trajektu jo je zeblo pa smo jo pokril

Taiwo se zelooo rada sonči :D

Thabisa..

kakšen poljubcek tudi zraven paše :-* :-*

sta zagledale ene deskarje..pa sta bili malo jezni da ju motijo pri igri >:(



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #65 : 28 Maj 2008, 18:56:36
ooLLaLLa..zala super slikice 8)
a lahko ugiibaaaam? A na ta zadnji slikici je taiwo tista ta desna tabiba pa leva?  ::) ;)


Počohej "mojo" tvojo pikico v mojem imenu :-[ :-*



*taiwo*

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Taiwoo.×3
Odgovori #66 : 28 Maj 2008, 20:35:23
bravoo...prov maš :o..ti dej pa enga lupčka Kikiciii :-*



Marulek

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 02 Junij 2008, 13:29:54
Pozdravljeni!
Pošiljam link, kjer si lahko ogledate nekaj slik grebenarjev z obeh razstav na Hrušici.


http://picasaweb.google.com/marjan.smid/CACHruIcaMeAkla2008

LP MŠ

Če želiš pravega prijatelja, si kupi psa.


somesuchlike

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 07 Junij 2008, 18:59:23
Objavljam še eno galerijo Thulanija. Tokrat je nastala konec maja, ko sem šel v gozd fotografirat orla.

http://teo.inetia.com/Thulani10/



CUBO

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 10 Junij 2008, 16:05:54
Cubo je obnovil svojo spletno stran in njegove rezultate na razstavah... www.rr-cubo.com
Fant se trudi, da bi uspečno promoviral Klub ridezijskih grebenarjev Slovenije. http://www.rodezijski-grebenar.si/


Kmalu bo tudi očka...tako da se vse veselimo Juniorjev....

Snežka



CUBO

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 17 Avgust 2008, 21:39:45
Prodamo mladiče pasme rodezijski grebenar odličnih staršev. Oče večkratni šampion Myollnir Kyala (3x junior Champion, 2x Champion...) odlične linije in mati Bukavu-Bawu Pamuzinda iz Madžarske psarne Bukavu-Bawu (na razstavah pravtako odlično ocenjena).
Oba starša imata slikane kolike, komolce in ramena.
Na voljo 2 fantka in 2 punčki. Fanta sta razstavne kvalitete, punčki pet.

Več informacij na telefon 041384486 ali na mail [email protected].

Slike si lahko ogledate na strani

http://picasaweb.google.com/snezkica/1PuppiesOfCubo6WeeksOld

http://picasaweb.google.com/snezkica/1PuppiesOfCubo5WeeksOld

http://www.rr-cubo.com



somesuchlike

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 30 Avgust 2008, 00:06:23
12.10.2008 bo v Kopru potekala 1. klubska razstava rodezijskih grebenarjev z mednarodno udeležbo. Razstavo organizira nedavno ustanovljeni Klub rodezijskih grebenarjev Slovenije (KRGS).
Na razstavi bo sodil mednarodno priznani sodnik in predsednik Mednarodne kinološke zveze (FCI) gospod Hans Mueller.

Vsi lastniki in ljubitelji grebenarjev vljudno vabljeni.

Več o razstavi si preberite na www.rodezijski-grebenar.si



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #72 : 30 Avgust 2008, 20:45:52
Danes sem na hrvaškem enega videla.  :-* :-* :-*



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 10 September 2008, 13:43:19
imam eno vprašanje  :)
na internetu sem zasledila pasmo thai ridgeback (tajski grebenar??)

http://en.wikipedia.org/wiki/Thai_Ridgeback

krasen pes!!!!!!!!!!!!!!!

po opisu očitno ni v sorodu z rodezijcem...

kako je s pasmami grebenarjev? so v sorodu ali se je skozi razvoj, greben naključno pojavil pri posamezni pasmi...

sicer pa moram pohvaliti vaše pse! krasni so!
na pasjih razstavah to pasmo z velikim navdušenjem občudujem. mogočen in eleganten pes obenem!




somesuchlike

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 13 September 2008, 02:48:57
Zelo malo zapisov je, ki bi obravnavali to tematiko. Na moje presenečenje pa sem prebral, da je edina indikacija o morebitni povezanosti tajskih grebenarjev z rodezijskimi, v temnih pikah na jeziku. Te pike so pri rodezijcih zelo redke, pri tajskih grebenarjih pa nekaj normalnega (nekateri imajo celo cel jezik temno obarvan). Moj rodezijec ima tri temne, za grah velike, pike na korenu jezika :)
Glede na obliko obeh psov nikakor ne moremo sklepati o sorodnosti, vendar če pomislimo, da je rodezijski grebenar prevzel greben po pra-starem hotentotskem psu (ki je imel greben, bil je pa popolnoma drugačen po izgledu kot današnji grebenar), je špekulacija o dedni povezanosti teh dveh psov verjetna. Sam se bolj nagiban k teoriji o naključni podobnosti, predvsem zaradi geografske oddaljenosti med hotetntotskim psom in tajskim grebenarjem - vendar, po pravici povedano, bi raje slišal kakšno kompetentno mnenje strokovnjaka, kot pa da sam, takole, brez prave osnove, špekuliram :)

Toliko vem jaz o tej temi. Upam, da se najde še kdo, ki bo znal povedati kaj več na to temo.



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #75 : 13 September 2008, 08:29:24
koliko kgramov pa ima tale Cubo? :)



CUBO

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 13 September 2008, 09:28:37
Cubo ima idealno višino 67 cm in je znotraj standarda...in od 40-43 kilogramov odvisno ali je v treningu...
Po standardu je nekje okoli 36kg z pse..to je neko splošno povprečje....

Snežka



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #77 : 13 September 2008, 14:52:38
Zelo lep pes, kompakten :) Verjetno pa to itak velikokrat slišiš ;D



CUBO

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 13 September 2008, 17:28:37
Hvala...res je.. zadnje čase je Cubo kar popularen in redno dobiva obiske...ker bi ga radi spoznali, kot tudi pasmo...

Ali imaš tudi ti RR-ja...v tvojem profilu je pes?
Tule lahko vidiš kako je užival na dopusti v črni gori...naju je presenetil, da je tako plaval
http://picasaweb.google.si/snezkica/MyLlnirKyala26MonthsDancingWithWaves

Snežka & Cubo
www.rr-cubo.com



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #79 : 13 September 2008, 17:36:03
Waw, tele fotke so pa res krasne.
Čudovitega psa imaš.
Kje natančneje v črni gori pa je to? zgleda zelo lepo.

So mi pa tej grebenarji res zelo všeč, sem jih občudovala na razstavah pa tudi na morju sem videla eno psičko.  :-*


CUBO

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 13 September 2008, 17:41:22
Ulcinj...Smo šli na razstavo v Črno Goro pa še malo dopustovat...
Dobili šampionat in premgali 7 psov...in končno uživali s psom na plaži...lahko se je prosto sprehajal in ni nobenega motil...

S



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #81 : 14 September 2008, 08:14:14


Ali imaš tudi ti RR-ja...v tvojem profilu je pes?
Moj ni RR, ampak brazilska fila.
So mi pa RR, lepi psi in jih rada pogledam na kaki razstavi :) Vnašem kraju sem ga prvič videla pred pri. desetimi, enajstimi leti, ne vem točno, mislim pa da je bil pripeljan iz hrvaške.

lp era



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 15 September 2008, 07:43:43
Zelo malo zapisov je, ki bi obravnavali to tematiko. Na moje presenečenje pa sem prebral, da je edina indikacija o morebitni povezanosti tajskih grebenarjev z rodezijskimi, v temnih pikah na jeziku. Te pike so pri rodezijcih zelo redke, pri tajskih grebenarjih pa nekaj normalnega (nekateri imajo celo cel jezik temno obarvan). Moj rodezijec ima tri temne, za grah velike, pike na korenu jezika :)
Glede na obliko obeh psov nikakor ne moremo sklepati o sorodnosti, vendar če pomislimo, da je rodezijski grebenar prevzel greben po pra-starem hotentotskem psu (ki je imel greben, bil je pa popolnoma drugačen po izgledu kot današnji grebenar), je špekulacija o dedni povezanosti teh dveh psov verjetna. Sam se bolj nagiban k teoriji o naključni podobnosti, predvsem zaradi geografske oddaljenosti med hotetntotskim psom in tajskim grebenarjem - vendar, po pravici povedano, bi raje slišal kakšno kompetentno mnenje strokovnjaka, kot pa da sam, takole, brez prave osnove, špekuliram :)

Toliko vem jaz o tej temi. Upam, da se najde še kdo, ki bo znal povedati kaj več na to temo.

somesuchlike,
hvala za odgovor :)
zelo zanimivo! tole s pigmentacijo jezika pri grebenarjih sploh nisem vedela.
glede morebitne sorodnosti omenjenih pasem me je zmedlo navedeno dejstvo s pripetega linka, da bi se naj pasma tajski grebenar razvila povsem izolirano...zato sem pomislila, da rodezijec ne more izvirati iz tajskega psa...pa še izgeld je resnično zelo različen...

p.s. a bo kdo izmed vas svoje pse ta vikend razstavljal na cacib mb in pohorje?



CUBO

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 15 September 2008, 07:49:19
Ja...
Cubo pride oba dneva..
Snežka



somesuchlike

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 20 September 2008, 16:41:30
Še nekaj fotografij Thulanija iz letošnjega poletja:

http://teo.inetia.com/Thulani11

in še video klip iz tega istega potepanja po dalmatinskih otokih, kjer je lepo videti, da so tudi grebenarji lahko odlični plavalci :) :

http://teo.inetia.com/VIDEOTHULANI/Thulani_Sailing2008.wmv






Marulek

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 14 Oktober 2008, 11:21:45

Na 1. razstavi Kluba rodezijskih grebenarjev Slovenije je bilo razstavljeno 59 grebenarjev, za najlepšega slovenskega  grebenarja je bila "določena" Thandiwe Tshaka- Tana (Slo-BOB), najlepši grebenar razstave pa je bil Ikimba Waitimu iz nemške psarne Merangagrande (BOB). Tudi ostali grebenarji iz našega kluba so bili lepo ocenjeni.
Vreme je bilo krasno, prav tako pa tudi razpoloženje.
Ostali rezultati in slike bodo dodane naknadno.
LP MŠ

Če želiš pravega prijatelja, si kupi psa.


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #86 : 16 November 2008, 21:18:53
Čau*
Zala, kako je šlo na vzrejnem pregledu?
kako oceno sta dobile?
koloko odtstotkov?



Marulek

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 20 November 2008, 08:55:45
V soboto sta bili iz Kluba rodezijskih grebenarjev Slovenije  Taiwo Tshaka in Thembisile Urbi Tshaka na vzrejnem pregledu v Podgorju pri Slovenj Gradcu. Obe sta bili tudi telesno ocenjeni in obe sta dobili I. vzrejno skupino.
LP MŠ

Če želiš pravega prijatelja, si kupi psa.


CUBO

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 09 Januar 2009, 19:28:32
Na razstavi v Ljubljani 17. in 18. je prijavljenih kar 20 psov te pasme. Vsi ste vabljeni, da pridete nas kaj pogledati...
Kje in kdaj pa več na strani razstave http://www.slo-dogs.com/ljubljanashow/ pod urnik po krogih.

Če bi radi kaj novega zvedeli o pasmi, kar pogumno Gregorja in Cubota (Myollnir Kyala), jaz delam v ringu....enega lahko kaj vprašate drugega pa z veseljem pobožate....

Imamo tudi veselo novico..Naš Cubo bo v tretje očka...Ultrazvok je pokazal biti 8 srčkov...

Na naši novi strani www.rr-cubo.net pod "planed litters" si lahko pogledate ponosno mamico...

Snežka



Marulek

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 29 Januar 2009, 08:04:03

Pod "oglasi" boste našli dva italijanska grebenarja, ki potrebujeta nove lastnike. Za manj izkušene je zanimiv predvsem Momo, ki je še mlad in karakterno še ne dokončno izoblikovan. Starejši je pa res samo za izkušene pasjeljubce.
Če ste zainteresirani, pomagajmo dvema grebenarjema najti nov dom.
Lep pozdrav
Marulek

Če želiš pravega prijatelja, si kupi psa.