pes ugriznil ...

sara66 · 41118

HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 22 November 2013, 20:46:03
@čara
Zapletaš se. Razen, če so vsi travniki po katerih hodiš z (odvezanim) psom tvoji!  ;) V nasprotnem primeru te lahko napade kakšen traktorist in bo spet ogenj v pesjaku! :-)

Hm, Lanabela, seveda! Mmmmm ...  ;)


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 22 November 2013, 21:07:48
Deso vsa čast da imaš živce! Men bi že zdavi utrgalo... ali pa bi se zraven psov zaklenila  ;D




mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #32 : 22 November 2013, 23:36:38
Dejstvo, tudi na podlagi tega primera je naslednje, krivi so odrasli in več, kot očitno bi bilo potrebno, da vsak, ki želi nevarnejšo pasmo imeti, bi moral, kot vodnik prej narediti ustrezen tečaj in tudi psihofizične teste, da se vidi da je sposoben voditi takega psa in biti alfa, ne pa da si razno razni na pol invalidi, faliranci in razno razni propadleži kupijo strašnega psa, da imajo vsaj tako občutek pomembnosti .

Je pa žalostno vse skupaj ......



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 23 November 2013, 00:32:26
Mja, samo potem bi morali kar za vse lastnike psov to uvesti. Ker po forumih se bere kupe ljudi s taksnimi in drugacnimi psi, ki jim niso kos ze v odrascanju.
Za selekcijo bi morali biti zadolzeni ze ljudje ki pse prodajajo-pac ne prodas prvemu ki pride mimo (ali das v posvojitev). Ker pri tem se vse zacne.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #34 : 23 November 2013, 04:34:32
Ma dej mat ne srei z alfami in ostalo zastarelo in preživelo šaro. Usposabljanje lastnikov je samo ena stran, usposobljeni morajo biti tudi starši, ki nimajo psov. Zadevo je moč na dolgio rok zelo elegantno rešiti z vzgojo otrok že v vrtcih in kasneje v šolah. Da vedo, kaj lahko in česa ne smejo delat s psom, pa bodo tovrstne nesreče postale res velika redkost. Nekaj se na tem področju dela (vsa čast prostovoljcem, ki vodijo programe) vendar veliko premalo.

IN ja seveda, velja za vse, tudi za lastnike malih popodljivcev, ki lahko zelo učinkovito razmesarijo otroku obraz.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 23 November 2013, 08:31:19
Mat... a ti svojim pudljom si alfa? Maš tečaj zanje opravljen? Hm. Ker do sedaj kolikor sem srečala pudljev in kolikor sm jih že imela v rokah so do sedaj pokazali in dokazali, da so več kot samo psi. So čist tapravi Psi. S karaktrejem. In kolikor jih poznam in kolikor sem jih imela čast posedovat...so psi, ki potrebujejo precej precej več dela, da so zares srečni in vzgojeni kot se propagira.

Da ne bo pomote. Imam kopijo doma, a zelo dobro kopijo, če primerjam z tapravimi. Vsaj kar se karakterja tiče. In so vsekakor pasma, ki bo z mano še naprej. Kar pa ne pomeni, da nimam ob njih tudi drugih pasem ali miksov. Pa če jih postavim ob bok so še vedno vsi PSI. Brez izjeme. Pa hecno...čist noben ne rabi alfe. Smo namreč doma v letu 2013 in ne potrebujemo inkvizicijskih prijemov za lov na čarovnice.
Žalostno je samo to, da en bull bolj grdo v enem šusu razmesari, pa je bolj odmeven. Ker št. koliko ugrzov in uščipov povzročijo ravno mali pikeci je grozno. Srečo majo samo v toliko, da so že vnaprej ravno prav ''histerični'', da se ugrizov ne povzroči še več. Pa da jih potem malo manj resno jemljejo in jih ne vpisujejo v registre. ker večina pogriženih je ožjih domačih.

Se pa strinjam, da so usposabljanja tista bitna. Res na obeh straneh. Za vse. One ni-varne in one male pikece - brez izjem. Pa za vse ostale udeležene obvezno. Nč ne nuca, da je javnost prepričana, da nevarni rabijo vzgojo, nenevarni pa ne. Temu primerno rinejo potem v napačne in seveda z napačnim pristopom.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


As

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 02 December 2014, 13:05:59
Pozdravljeni!

Na vas se obračam s prošnjo za kašen nasvet, ki mi bo v pomoč. Naj pojasnim situacijo..

Pred tednom dni sem bila na sprehodu s svojim psom na običajni lokaciji kamor večkrat zaideva. Tam sva srečala starejšo gospo z nekim malim ''ščenetom'', ki kakor je sama povedala, ne mara velikih psov. Srečale sva se že večkrat in kakor ponavadi se je mali zaganjal, lajal in norel proti nama. Gospa ga težko obvlada, zato ga je prijela kar v naročje. Ko sva se sprehodila mimo, se je mali zagnal v naju in moj je nepričakovano odreagiral in skočil nazaj. Psa sem imela na povodcu, zato sem ga potegnila nazaj, mu odločno ukazala NE in ga umirila. Gospe sem se opravičila za reakcijo svojega psa, ona mi je zatrdila, da je vse vredu in nadaljevali sva vsaka svojo pot. Nakar popoldan dobim obisk policajev, češ da naj bi jo moj pes ugriznil v roko. Svojega psa sem ob situaciji obvladala in lahko zatrdim 110% da ugriznil NI! Policaj mi zatrjuje, da je videl modrico, a mi slike noče pokazati. Napiše zapisnik (ki ga jaz neumna podpišem) in dobim kazen, da nisem zagotovila varnostne razdalje. Ok, vse lepo in prav. Sprejmem kazen, ker je res, da bi se lahko obrnila in izognila srečanju pa ne bi bilo težav, čeprav tega nisem niti najmanj pričakovala.
Danes pa dobim klic iz veterinarske klinike, da moram psa pripeljati na opazovanje, ker sedaj spada med nevarne pse. Zavrnem obisk in pojasnim, da moj pes ni nikogar nikoli ugriznil. Kasneje me pokliče še enkrat, da je obiskal gospo in da ima gospa potrdilo zdravnika o pasjem ugrizu.

110% sem prepričana, da moj pes ni ugriznil, vendar nimam pri tem nikakršne podpore. Gospa naj bi bla ugriznjena, ima modrico in potrdilo zdravnika. Ko omenim policistu, da lahko, da jo je ugriznil njen pes, saj ga je mela v naročju se mi le ta začne smejati in pripomne A TA MALI CUCEK?

Ker imam velikega psa je krivda avtomatsko njegova, kar me jezi. Moj pes ni nikogar nikoli ugriznil, je prijazen in šolan. Sedaj pa me zanima, če ima kdo kakršen koli nasvet kako rešiti situacijo? Imam sploh kakšno možnost, dokazati resnico? Jezna sem, ker me nihče ne posluša in moja izjava nima čisto nobene teže. Sploh pa se mi ne zdi fer, da bo šel moj pes v register nevarnih psov pa čeprav ni ugriznil nikogar.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #37 : 02 December 2014, 13:17:27
Priče? Dokazilo o Bbhju, če trenirata še kako reševanje, RO, še tisto...Sicer pa vztrajaj pri tem, da tvoj pes ni prišel v kontakt z gospo! In daj prijavo proti gospe-lažna prijava!
Kaj si pa podpisala? Kak je bil tekst?
Sranje. Ker čim je pes v registru nevarnih psov je obsojen na doživljenski nagobčnik.  Imamo tako neumen pravilnik, da obstaja prevzgoja nevarnih psov, brez možnosti izbrisa iz tega registra.
Potem se tudi prevzgoje ne rabi!  >:(


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 02 December 2014, 13:26:51
Čara, saj se ne prevzgaja nevarnih psov ampak se samo uči njihove lastnike, kako ravnati s psom, da ne bo ogrožal okolice.
Glede konkretnega primera pa ne vem, če ni prič, je samo vaša beseda proti njeni. Kakšen odvetnik bi mogoče znal najti izhod, ne vem. Če ima poškodbo, bo po enem tednu nemogoče dokazati, od katerega psa je.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #39 : 02 December 2014, 13:30:08
Zdej, če se je psiček razpištolil v naročju in je tvoj skočil vanj, ni modrica na roki nič neverjetnega. Treba je tudi razumet, da v očeh zakona pes, ki skoči v človeka in/ali psa ni ravno vzor šolanosti ali prijaznosti, tule pa nekej fejst pametni tudi ne moremo bit, ker vidiš da že to ni jasno a je bil pes v naročju al na tleh  ;) Sicer pa ja, kontra prijava češ da ona ni vzdrževala varnostne razdalje in je njen cucek priletel v vaju, da je isto verjetno (če je bil v naročju) da jo je on šavsnil...Lahko greš pa tudi lepo do gospe in se potrudiš pogovorit na normalno, v konči fazi ji še pa vseeno lahko poveš, da že imaš odvetnika in da bo kmalu videla kam jo bodo laži pripeljale.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #40 : 02 December 2014, 14:42:33
Samo pripomba: če imaš velikega psa in je gospa imela "malo ščene", bi morala biti velikost modrice temu primerna  :P.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #41 : 02 December 2014, 14:52:11
Velikost modrice je brezpredmetna, če zadene z enim zobom. Tudi em majhen zob naredi veliko modrico. Če bi bil orenk ugriz, bi se mogoče lahko dalo pomeriti razdaljo med zoboma.


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 02 December 2014, 15:18:46
Uh sranje. Spraševati, zakaj si podpisala policijski zapisnik, je sedaj itak brezpredmetno.

Naj opišem še našo izkušnjo, ki se je na srečo dobro končala - in mi dala lekcijo za celo življenje. Naša mešanka je bila na sprehodih skoraj vedno spuščena (priznam - bili smo neumni, naivni, po sistemu pes-rabi-svobodo itd.), kljub temu, da smo vedeli, da zna biti nepredvidljiva (po naravi plašna, nezaupljiva do ljudi, zavetiščarka z neznano preteklostjo). In se je zgodilo - ko je bil tip, s katerim smo se prav prijazno pozdravili, že mimo, se je obrnila za njim in ga šavsnila v nogo. Kaj šavsnila - uščipnila. Vse skupaj za šivankino luknjico, toliko, da je kapljica krvi pritekla. Vsi smo bili v šoku - jaz še bolj kot on. Pred nami je klical policijo, ker ni vedel, kaj naj naredi. Svetovali so mu, naj se skušamo zmeniti na miren način, če ne pa pridejo oni. Ko je videl, kako sem iz sebe in na robu joka, se me je usmilil. Dala sem mu denar za novo trenerko, ker mu je staro preluknjala (1 mm, a vseeno), pa bi mu dala tudi za dve, če bi hotel. In smo se lepo zmenili. Še vedno se srečujemo na sprehodih. Le da je moja odtlej - pa čeprav sva potem opravili pasjo šolo in BBH - vedno na povodcu.

Vsaka šola nekaj stane. Si pa ne predstavljam, da bi bila ta mala  reč z nagobčnikom. Dobro smo jo odnesli.



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #43 : 02 December 2014, 15:33:17
Sicer pa, As, kot pravi Čara: če bo ženska komplicirala, jo lovi na lažno prijavo. Verjetno je zavohala denar ali pa ji je kdo od bližnjih, ki se spozna na zakonodajo, svetoval, naj gre v akcijo, da te olupi. Vztrajaj do konca. Good luck!



As

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 02 December 2014, 22:24:28
Hvala vam za vse odgovore!

Nika, da pojasnim. Mali psiček je bil najprej na tleh, se zaganjal in lajal. Potem pa ga je lastnica prijela v naročje, kjer se je najprej malo umiril nato pa spet ponorel ter se iz njenega naročja pognal v naju. Prič ni. Le moja beseda proti njeni. Kako velika je bila ta modrica nevem, ker je nisem videla. Moj fant se je že poskusil pogovorit z njo po telefonu pa ni bila nič kaj prijazna. Zato nevem koliko je kaj smiselno še poskušat in k njej hodit. Mogoče pa le?...

V zapisniku je policist zapisal, da je moj pes ugriznil, a da jaz ugriza nisem videla. Zakaj sem podpisala policijski zapisnik pa še sama nevem. S policisti nimam veliko izkušenj in živčna kakor sem bila, sem kar podpisala. Tu sem ga polomila, to vem. Kako pa je s tem, če prijaviš lažno prijavo? Glede na to, da mi policist, ki je obravnaval ta primer, ni bil niti malo naklonjen in mu je bilo kar malo odveč poslušat mojo stran zgodbe? Ker sem brez službe si ne bi rada nakopala na glavo še kakšnih dodatnih stroškov, če me slučajno spet ne bodo jemali resno..

In pa zanima me, če ima kdo izkušnje oz. ve, kakšne so posledice, če zavrneš, da boš svojega psa peljal k veterinarju na opazovanje?



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 02 December 2014, 23:17:55
Ej, As, brala sem podforum Napad psa.

S tem, ko si podpisala policijski zapisnik, ti (baje) avtomatsko sledi "kazen".
In to 400,00 EUr, če plačaš v 8. dneh - polovička, se pravi 200 EUR.

Ja, vem, ne boš vesela, ko boš to prebrala.

Pa še ženščara te bo verjetno  terjala za nekakšno odškodnino.. Domnevam. Očitno je vešča in "spretna", kako potegniti še nekaj denarja za sebe..

Jaz bi obiskala to "gospo". Enostavno bi šla do nje, pozvonila in se pogovorila. pa ne šparaj besed. Kar direktno je vprašaj ,kaj "pričakuje" od tebe..
Pa tudi do veterinjarja stopi in mu povej zgodbo.

Čeprav verjetno kaj dosti situacije ne bo spremenilo. Veterinar bo najbrž odreagiral po "službeni" dolžnosti..

Želim, da to neljubo situacijo rešiš kar se da "mirno".
Ja, tudi jaz sem se iz prebranega nekaj naučila.. Dobrota je sirota..

Pa ne pozabi povedati, kako se bo "nadaljevalo".

Pozdrav.



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 03 December 2014, 00:26:42
Jst imam za take primere vedno pripravljen odgovor, kot je: " Mene danes tam ni bilo ob tej uri, niti te osebe danes nisem srecala, tako da se to ni moglo zgoditi. Potem naj pa policija raziskuje kaj je res in kaj ne. Ce se stvari zacnejo komplicirat pa klices odvetnika. Ce mislis da te bo policija poslusala se motis, za to imas naprej sodisce.

Me razjezi tole da nekdo rece da je vse ok, potem imas pa cez 2uri policijo na vratih.

Lp



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 03 December 2014, 00:44:51
Aja ce zavrnes obisk pri vetu, te mislim da uradni veterinar lahko kaznuje z globo.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #48 : 03 December 2014, 06:08:38
Žal nimam prav nič izkušenj s tovrstnimi dogodki! Ti pa iz srca želim, da se reši po mirni poti in seveda s čimmanj stroški!  :-X
Me pa iz dneva v dan preseneča (negativno), kako podli so lahko ljudje....  :-\
Jaz priznam, da imam svojo vedno spuščeno. Razen v mestu ali ob prometni cesti - kjer se pa bolj malo gibljeva. Ponavadi se najini sprehodi vršijo v naravi, kjer ni skrbi da bi jo kaj povozilo. Ampak drugi ljudje in psi pa so.... in mi je prav dalo misliti. Da se ti najde en tak psiho, ki te obsodi, da ga je tvoj pes čopnil?!?!  >:(   ???
Srečno in poročaj, kako se stvari razpletajo!



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #49 : 03 December 2014, 07:56:36
Zdaj verjetno ne moreš več veliko, morala bi se zbunit že takoj ob prihodu policista, pa če je poslušal tvojo zgodbo, ali ne.
Sama bi probala zahtevati, da jo še enkrat pregleda zdravnik, če se da. Saj je menda razlika med eno bogo modrico in pa luknjicami od ugriza. Ženska se je presrala, zdaj pa zahteva. To, da ti niso pokazali dokaza te modrice je tudi čisto mimo, ker imaš pravico biti seznanjen z dokazi, ki te bremenijo. Pa psa si imela še na povodcu, groza. Mi je neverjetno, da se ljudje, ki imajo tudi sami psa, ne zavedajo, da naj ne rinejo v doseg štrika tujih psov. Naslednjič, ko jo srečaš, pa pokliči policijo, da nima cucka na povodcu in da je popadljiv proti tvojemu psu ;D Pa ful se "ustraši" malega ščeneta in zaženi paniko, ko pridejo pogledat ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #50 : 03 December 2014, 09:02:56
Nekateri ljudje so res podli in ti pokvarijo sprehod! Ko že misliš, da slabši ne morejo obstajat, se tudi to zgodi.

Meni tu in tam kdo kako policijo omenja, do sedaj sami taki ljudje, ki se ne marajo psov ali se panično bojijo njihovi otroci, ki jih starš sploh ne opazuje in nima pod kontrolo ali pa njihov mali psič provocira in moja zarohni (kar pomeni, da orng zalaja, niti približno ne pride v kontakt z drugim psom!).
Še vsakič sem rekla naj takoj zdaj pokličejo in da bom jaz v istem trenutku dala kontra prijavo, zaradi njihove lažne prijave in da naj kar lepo oni tistih par 100€ kazni plačujejo!  >:( 

Zaenkrat še ni komu padlo na misel delat lažne prijave, trkam na les. Ker, če bo kdaj taka situacija bom js popenla!
V SG ena žleht ženska, ki je že več komu tako zagodla! Enostavno si namisli, da jo je pe sugriznil, strgal hlače, popraskal.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #51 : 03 December 2014, 09:04:48
Saj ne morem verjet, a taki tudi obstajajo  ???



vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 03 December 2014, 12:46:22
Dajte še meni nasvet,

moj pes ima v registru oznako sumljiv pes.Imam ga Vedno na povodcu .Ne vem pa če je nagobčnik obvezen za sumljive.Najbolj me pa skrbi,ker so psi odvezani,da nebi kateri prišel do naju.
To ja tudi moje vprašanje kdo je potem kriv?Ne morem se pa s psom tako skrit,ker je to na barjanskih travnikih.Sem tudi srečala gospoda,kateri niti povodca ni imel s seboj,pa rotvajlerja,ki ga je lastnik komaj zadržal s povodcem.Kaj,če se mu spuli iz rok?Jaz se z mojim vedno umikam na drug konec.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 03 December 2014, 13:12:25
Kako je dobil takšno oznako?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 03 December 2014, 13:21:02
Bil je na predolgem povodcu pa je šavsnil kolesarja v peto.Ni bilo krvi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #55 : 03 December 2014, 14:51:29
Dajte še meni nasvet,

moj pes ima v registru oznako sumljiv pes.Imam ga Vedno na povodcu .Ne vem pa če je nagobčnik obvezen za sumljive.Najbolj me pa skrbi,ker so psi odvezani,da nebi kateri prišel do naju.
To ja tudi moje vprašanje kdo je potem kriv?Ne morem se pa s psom tako skrit,ker je to na barjanskih travnikih.Sem tudi srečala gospoda,kateri niti povodca ni imel s seboj,pa rotvajlerja,ki ga je lastnik komaj zadržal s povodcem.Kaj,če se mu spuli iz rok?Jaz se z mojim vedno umikam na drug konec.

1. rumen trakec na povodec
2. Vedno praiv čas povej. Prosim, če psu ne pustite blizu naju, saj jaz svojega ne obvladam.
3. svojega sprehaaj na haltiju, nagobčniku in pojdi v kak tečaj, k dobremu inštruktorju. Zato, da boš bolje obvladala psa in imela bolj sproščene sprehode.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 03 December 2014, 14:54:32
To, da ljudje služijo povsod, sem že navajena. Smo imeli podoben primer pri sosedu. Sama sem pri zavarovanju hiše zavarovala še psa. Je kar velik znesek, ki ga krije zavarovalnica.
Prosim, preveri zavarovalno polico, mogoče je pa Božiček notri.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #57 : 03 December 2014, 15:03:59
As: obisku pri veterinarju se ne moreš in ne smeš izogniti. Vsak pes, ki ugrizne, mora na pregled k veterinarju in sicer ponavadi trikrat, v določenih časovnih razmikih. Ne glede na to, kdo je kriv za ugriz. Če je bil redno cepljen proti steklini plačaš samo preglede. če ni bil imaš pa sranje veliko.

Vidka: ne glede na predpise bi ti toplo priporočala, da psa navadiš na nagobčnik. Ni dovolj, da imaš psa na povodcu, moraš ga imeti tudi pod kontrolo. Ker ima pes status in veš, da je pes v določenih situacijah nevaren in ga ne moreš obvladati (če temu ne bi bilo tako, se srečanj z drugimi psi ne bi bala, pa tudi statusa ne bi imel) boš  kriva za ugriz tudi, če boš imela psa privezanega. Ker nisi dovolj zavarovala nevarne živali.


barbarko

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 03 December 2014, 15:26:54
Frendica me je opozorila na tole temo in ker imam malo izkušenj s temi zapisniki in bebastimi policaji bom probala malo pomagat. As, kot prvo me zanima, ti si podpisala kaj? Zapisnik? Si ga narekovala ti al si podpisovala to, kar naj bi ženska rekla, torej njeno izjavo? Lahko mogoče napišeš točno, kaj piše v tem zapisniku? Ker kolker jaz vem imaš možnost zahteve po sodnem varstvu, ki mora biti oddana v osmih dneh od datuma zapisnika- mogoče se da še kaj glede tega narest, ampak bi bilo fajn devet, kaj točno not piše.



vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 03 December 2014, 15:54:29
Lanabela,jaz sem drugi lastnik.Znjim sem naredila tudi bbh.Ga obvladam tudi fizično ampak se bojim,da pride pes odvezan do njega in se stepeta..

a je status sumljiv in status nevaren enako tretirano?