Plosko stopalo

zeus · 1706

zeus

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
: 02 December 2013, 20:32:41
lp

Evo na google sem našel eno sliko z ploskim stopalom psa , ko je star 5 mesecev ter potem ko je star 9mesecev. Sedaj me pa zanima a je mogoče da to pride z pomankanjem vitaminov oz prehrane! Ter ali je možno da se to odpraji samo od sebe?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 02 December 2013, 20:46:14
Ja, a ni bil tvoj pes operiran pred par dnevi? Kako pa se reče diagnozi-po veterinarsko/latinsko? Samo od sebe se ne. Zna prihajat do carpal luxation zaradi preveč proteinske prehrane. Po tem kar sem prebrala. Kaj pa geni? Kdo od staršev, starih staršev, ostalih sorodnikov se sooča s tem? No, za to lahko izveš samo, če so rodovniški, tam je sledljivost, drugje je ni.

Kratki nohti, čim manj obremenitev, čim nižja teža-bohnedaj ,da se ne bi otipala rebra, naj se kakšno tudi vidi, če je kratkodlak-ultra kratki mini sprehodi 10min, pa večkrat na dan, vendar ne preveč, kvalitetna hrana s pravilnimi razmerji hranil in po posvetu veterinarja še kaki ekstra dodatki.

Nohte stričt z vseh strani. Spredaj, zgoraj, s strani-je tema o striženju in je tudi en fajni link tam. Morajo biti tako kratki, da se jih ne sliši ko pes hodi in so v zraku kadar stoji. Konkretno v zraku.
Pri velikem puppyu bi jaz osebno hranila Health paws puppy

Evo en bolj uporaben link
http://www.grunfeldshepherds.com/articles/lanting/carpal-subluxation-and-weak-pasterns-two%20different-conditions.html

Predvsem pa to predebatiraj z veterinarjem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zeus

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 December 2013, 20:59:03
Ja je bil operiran , tk da zaj že okreva, samo ima pa tak problem tudi, od staršev nima tega nobeden sma šla pa obistvo zaradi tega k vet. kjer so ogotovili dispanzijo ter da je lahko to zaradi dispanzije , zato smo se odločili prvo dispanzijo rešit , to pa sedaj, glede sprehodov tako hodima sm po 10min zaradi operacije. Mi je pa vet. rekel da naj zamenjam hrano ter tudi sem jo , prej sem imel bewi dog junior , sedaj imam pa eukanubo za mladiče velike pasme, ter tablete flexidin ali nekaj takega  . Me pa zanima ali mu bi začel dajati kake vmp tablete zraven ?



zeus

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 02 December 2013, 21:00:58
Aja je pa Nemška doga!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 02 December 2013, 22:39:51
VMP so splošni vitamini. Stvar je taka-ene reči ni dobro predozirat in to so vitamini, ki so topni v maščobi. Vprašaj na veterini, če se jim zdi smiselno, da bi dodajala VMP.

Večkrat pojdi po 5-10min- bolj kot ne samo wc izhodi. V tem časovnem okviru so "na tapeti" mišice, potem pa se breme preseli tudi na kosti in za zdaj je to velik NE. O strogem mirovanju in potem o postopnem obremenjevanju, kondiciji je že nekaj napisano-verjetno pri kakem šepanju etc. Sicer bo katerikoli od veterinarjev (Martin, Leon) vedel povedati kako potem nadaljevati z gibanjem.

Če rabiš psa umsko zaposlit-je na spletu ogromno idej za statične trike (prikimavanje z glavo, odkimavanje, dotik z nosom...) kakšen kong in podobne igrače.

Dispanzija-nikoli slišala. Za displazijo pa že.

Pa malo bolj slovnično bi bilo super. Lažje berljivo. ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zeus

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 December 2013, 18:59:14
A ni imel noben takega primera?