Spoznavanje novega in starega psa

stafford · 3396

stafford

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
: 04 December 2013, 16:47:12
Pozdravljeni!
Ze nekaj casa se zanimam za pridobitev  Stafford Bull Terrierja  in sem prebral že ogromno forumov, ampak vseno imam nekaj vprasanj. Doma imamo psa (mopsa) , je zelo navezan na naso druzino in ne mara drugih psov v nasem domu. Pridobitev stbt nam preprecuje le to, da mislimo da se psa nebi razumela. Prebral sem da se stbt zelo navezejo na domace zivali, vendar pa nevem kako bi ga sprejel nas mops. Ali obstaja kaksna metoda da bi se psa razumela oz. spoprijateljila.

lp



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 04 December 2013, 17:52:17
Zagotovila da se bosta dva psa ujela in lahko mirno skupaj živela ni. Mops tudi drugače ne mara drugih psov (zunaj na sprehodih)?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


stafford

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 December 2013, 18:04:06
Mops se na sprehodih lepo razume z ostalimi psi. Skrbi me le pri hrani, takrat se vse zalomi. Ko mops je in če ga kdo zmoti pri tem, rata zelo napadalen in renči . Bojim se da bi bila tu težava.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 04 December 2013, 18:06:29
Čisto enostavno. Pripelješ novega psa in starega postaviš pred dejstvo. Brez vsake komplikacije, ti si gazda in ti odločaš, kdo bo živel v tvoji bajti. Ni nujno, da bosta psa prijatelja, vsekakor pa lahko zahtevaš (in tudi dosežeš) da se medseboj tolerirata. Pomembno je samo, da se starejši pes ne počuti ogroženega (z njim se moraš ukvarjati več kot pred nabavo novega psa) in zagotoviti mu moraš mir, če si ne želi nadlegovanja mladiča. Pri hrani ju moraš itak imeti ločena (mladič rabi drugačno hrano kot odrasli). Najbolj enostavno je, da enega med hranjenjem zapreš v boks. Tudi je najvarneje pospraviti vse predmete, ki bi lahko povzročali spore - igrače, kosti....Nikakor ne smeš dovoliti, da nadleguje mladič starejšega pri hrani, niti ne smeš dovoliti, da mu krade predmete. V takem primeru namreč starejši povsem upravičeno disciplinira mladiča, kar pa zna povzročiti težave, kadar je (že odraščujoči) mladič večji in močnejši od starejšega psa in se postavi nazaj.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #4 : 04 December 2013, 18:24:01
Mops se na sprehodih lepo razume z ostalimi psi. Skrbi me le pri hrani, takrat se vse zalomi. Ko mops je in če ga kdo zmoti pri tem, rata zelo napadalen in renči . Bojim se da bi bila tu težava.

Pri hrani renci na vas?  ??? Pa ste sigurni, da boste primeren lastnik SBT-ja, ce se mopsa nimate postimanega?  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


stafford

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 December 2013, 18:27:58
Mops je  pes od brata, in od njega nikoli ni zahteval ničesar, ker je bil vedno zadovoljivo priden. Sbt-a nameravam imeti jaz, in   imam namen znjim hoditi v šolo in imeti določeno disciplino.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 04 December 2013, 19:46:13
... in zagotoviti mu moraš mir, če si ne želi nadlegovanja mladiča. ...

Vse, kar je napisala Lanabela, je zelo in enako pomembno, ampak kdaj vseeno spregledamo, da mladič psa nadleguje, pa ne storimo nič, ker je tudi psu na videz vseeno. Potem se pa nabira in nabira in eksplodira vse to nabrano za nazaj, ko je mladič že malo večji, ker mu nihče - ne mi ne starejši pes - ni pokazal, da starejši pes v stanovanju ne predstavlja aktivne ali pasivne "igralne vreče", ampak neko hierarhijo, ki se je ne pipa.

Če mops malemu ne bo postavil meja, mu jih boš moral ti, čeprav se ti bo morda zdelo, da mopsa neprestano bockanje s strani malega ne moti. Za mopsa se bivanje ne sme bistveno spremeniti, to je tudi fer. Mali bo tisti, ki ga bo treba vzgajati.