čopek :)

Gost · 6034

nayaa17

  • Gost
: 05 December 2013, 22:14:42
živijo
mene pa zanima predvsem tisti ki imate dolgodlake pse, jim delate čopke? in z čim jih pritrdite?
moja cotonka ima že kar fajn dlake čez oči...pa mene moti ker jo ne vidim v učke :)
če ji dam špangico se ji hitro sname dol... ???



La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 December 2013, 22:29:15
Mi imamo dolgodlakeža doma. Yorkico, brez čopka ne gre, ker ji vse pade na oči, zato smo jo že od malega navajali nanj. Na začetku se je kar pritoževala ampak kakšne lahke gumice je niso motile in si jih ni spravljala dol kot špangice. Paziti moraš le, da ni preveč zategnjeno, sploh na začetku ko še privajaš, in da spneš dovolj nizko. Mi ji sedaj, ko je že odrasla, z gumico prav za pse zavežemo in spodaj še kako špangico da ji ne zleze use hitro ven :). Včasih pa kako lepo mašno (tiste na špango so doosti boljše kot na elastike, na elastiko so se nam prav vse hitro potrgale) gor pa je prav tako ne moti, samo če divja si hitro spravi dol in potem tisto iščem po hiši :P



nayaa17

  • Gost
Odgovori #2 : 05 December 2013, 22:33:17
no pol nimam samo jaz teh problemov...ja ne pusti niti da ji z elastiko spnem...in je problem pol samo špangico zapnem k pa itak pade ponavadi gre na posteljo pa z glavo drsa po postelji in itak dol pade...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 05 December 2013, 22:46:41
Nayaa17, piši slovnično!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 December 2013, 08:54:52
Nayaa. Nabavi si lateks gumice. So bolj prijazne dlaki. Je ne čupa in ne lomi. Pa priporočam še nakup škarjic za odstranjevanje gumic. Tud lažje. Lah probaš prek vzreditelja. Sej oni to ponavad naprej svojim ''otorkom'' pomagajo najdit.  ;)
Drugače pa na kaki razstavi to prodajajo. In kar je najboljš - ni drago  :) 1,8eur za 100 čopkov  8)
http://www.pasjemesto.com/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=358&detailID=1158&ime=Elastike_iz_lateksa_%28100%29
In pa škarjice. Sej da se improvizirat. Jaz sem jih kupila zato, ker po vsaki odstranjeni gumici ne rabim tok pazit, da še dlake zraven ne režem  :D Ni bil napačen nakup. http://www.pasjemesto.com/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=358&detailID=1163&ime=Skarje_za_elastike
Ni neka huda investicija. Pošljejo po pošti. Se pa splača, če želiš lepe čopke delat in dlako ohranjat normalo ne ofucano. Znajo polomljene/izgubljene špangice ali kake obične gumice draže pridet.  ;)

Lej tkole se pa nardijo lepi čopki ->
http://www.youtube.com/watch?v=XG_6Izara-A
No morda pomembno na hitro. Ko čopek narediš ga moraš nujno porahljat. Da ne zateguje dlake stran od kože. Takrat si ga po defoltu dol krempajo. To je problem špangic, ker je ne moreš dovolj čvrsto pri ''mladi dlaki'' pripet, ne da bi met tem pikala v glavico. Gumica pa drži čvrsto čopek daleč stran pri porahljani dlaki.

Pa glede na to, da si lastnica dolgodlake pasme je tale cel kanal uporaben za pregledat  :) Se ti bo zdel ''kk je tti pes miren''...hja lej, če se odločiš za dolgodlakega psa, ga bo treba rihtat (če želiš dolgo dlake in ne stirženega psa). In pride prav, da se oba naučita bit vsaj pol toliko pridna.  ;D
http://www.youtube.com/user/WinnieTheTzuTube?feature=watch

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 December 2013, 09:05:08
Včasih pa kako lepo mašno (tiste na špango so doosti boljše kot na elastike, na elastiko so se nam prav vse hitro potrgale) gor pa je prav tako ne moti, samo če divja si hitro spravi dol in potem tisto iščem po hiši :P
Zato se pa najprej z lateks gumico lepo ''učvrsti'' čopek. Pri potem že dolgi dlaki se naredita dva čopka, en za drugem. Da dlako lepo primeta in ne dajeta možnosti, da bi mašnica dol zlezla ali cukala/pikala. Čez pa šele potem pripnem špangico. Naši tako nikoli ni dol padla, četudi se je kam z glavo tiščala ali zavijala v deko  ::) Smo pol samo obliko popravli  :D Drugače, pa da ne omenjam  ::) špangice najdene na nemogočih koncih.  :D Hja one okranse na gumico pa tud čez že narejen čopek ne držijo silno dolgo. Žal tu so res v prednosti one na špangico. Ali pa jo narediš sama, ter gor prišiješ lateks gumico.  ;) Ko jo strga - ponovi vajo.

Evo, če se komu, da pogledat cel posnetek, kako (in kako malo časa) se opravlja dnevna rutina Dolgodlakega psa...če pa zanima sam čopek pa tam nekje od 17min naprej http://www.youtube.com/watch?v=BNakuFaRgiU
Ob nekoliko krajši dlaki oz. brez, da se snemaš  :D in zraven razlagaš pa kažeš kako pa kaj...pa taka nega traja borih 15 min 8) Ni izgovorov, da ne neguješ dolge dlake  ;) Če pa ne gre...še vedno obstajajo škarje in mašinca  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


MANDY

  • Gost
Odgovori #6 : 06 December 2013, 10:22:37
 :) še en nasvet, če kuža ne mara čopkov. Na začetku ji naredi čopek tip preden gresta na sprehod, ali preden se kaj dogaja mogoče igra in trikci. Tako lažje pozabijo, da je kaj na glavi treba jih je takoj zaposlit in ne pusti, da se "briše z glavo", ko prideta domov čopek takoj snami. Saj vem, veliko dela, samo čez nekaj časa bo lahko imela cel dan čopek, se splača potrudit. Drugače pa jo lahko tudi zelo lepo postrižeš samo nad  in med očmi  :), saj se tudi mi strižemo  :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #7 : 06 December 2013, 11:03:59
Lunette sem gledala video, veš kaj če bi bil moj kuža tako na miru bi mu naredila raje dve pleteni kitki  ;D. Noro, kako ga je premikala, on pa kot, da je omamljen.
 Pri nas je potrebno naredit frizuro zelo na hitro (vedno se jim mudi) in tako, da dlaka ne vleče učk (najbolj pomembno) nikakor ne na mizi  ??? za to ni časa, ha ha. Ja to so moje zverine in tudi zato jih imam tako rada  :-*.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 December 2013, 11:47:41
Vem vem...en mici tud poznam ;)
Ne sam res. Jaz sem pri moji prejšnji nardila ''problem'', ker od začetka nisva bile ''pridne''. Ta zdaj pa  :-* Že kot mladičko sem česala, sušila vse postopno. No, ko je bila mala žaba sem si jo lepo pred TVjem namotirala na kolena pa smo se božale/česale. No še danes se tko za usput zvečer razčeševa. Welnes za obe  :D Njej je to tok pomembno kot osnovni obrok hrane in doza cartanja. Na mizi pa nikol ne leži. To se sam stoji, ker ve da se takrat ''groomava''. Med striženjem pač ne gre afen guncat. :D
Huh pa predvsem ko smo krtače/glavnike odkrili taprave je bil balzam že pri prejšnji.. Vsega boga sm mela doma pa nič ni bilo tisto pravo. Danes pa pol manj opreme pa tista prava  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nayaa17

  • Gost
Odgovori #9 : 09 December 2013, 21:10:08
ja moja se tudi ne pusti česati, moram ji dati nekaj da se zamoti, potem pa začne loviti in gristi roke in krtačo :/ tako da tudi čopka ne morem narediti...tako kot bi bilo treba...



La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 09 December 2013, 21:36:42
Kar vztrajaj (: Pa tudi če na začetku ni najlepše, samo da ima na glavi in ve da tega ne sme spraviti dol. Tudi pri nas je bilo na začetku nekaj nerganja pa si vztrajen in gre. Čim več dotikanja po glavici in navajanja potem pa postopoma še elastika :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 09 December 2013, 21:57:25
Ob nakupu dolgodlakega psa ti mora bit kristal jasno, da to vse pride v kompletku  ;) Učiš, navajaš, vztrajaš sebe in psa na nego, ki jo vzameš v zakup z izbrano pasmo. Dostikrat že dober vzreditelj opravi ''pol dela'', ker mladiče seznani z osnovno nego, a vse ostalo se začne dogajat kot neizpodbitno dejstvo že prvi dan pri novem lastniku. Če se pa psu po mili volji popušča tu pa tam...hja seveda bo rajši izbral svojo voljo, kot dejstvo, da je lastnik tisti, ki ima pravo glasanja.  ;) Ma ni vedno lahko, a potem je drugič bolje razmislat o povsem kratkodlaki pasmi, ki od vse največje škode trpi sesalec  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.