Foxterier [Fox Terrier]

Sunshine_1 · 74392

Eban

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 31 Julij 2012, 11:07:55
Oj

Na hitro o naši punci. Imamo foxa, starega 4 mesece. Do sedaj lahko rečem samo vse najboljše o njej - je prava carta, učiljiva, razganjajo jo - katerega mladega psa pa ne? Hišno čistočo smo "obvladali" v dveh dneh (je pa res, da sem prvih 10 dni vsatajal ob treh).
Bi pa imel eno vprašanje. Do pred kratkim je imela ušesa "poklapana", sedaj so se ji pa praktično čez noč dvignila in jih ima ves čas pokonci. Seveda sem povprašal "google" o tem in našel precej na temo leplenja ušes in podobno. Moram priznati, da mi to niti približno ni všeč.
Bi pa rad slišal še mnenje ljudi, ki imajo foxe, kakšne so njihove izkušnje z ušeski.

Lep pozdrav
Janez



Lunin

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 01 Avgust 2012, 12:16:18
Pri nas imamo štiri foxterjercke z useški še nikoli nismo imeli teh tezav. Se pa spomnim, da mi je vzreditelj pri zadnjem samcku svetoval ce bo nosil ušeska pokonci, da jih prilepimo.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 01 Avgust 2012, 19:39:52
Meni je ta pasma med najljubšimi (nimam pa predstavnika doma)! :-* :-* Kakšni pa so resasti glede nege? So sploh kake razlike med resastimi in kratkodlakimi v karakterju? :)



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 18 November 2012, 18:57:50
Mi mamo lakeland terierko Elly. Pol majo pa sosedje resasto foxterierko Molly, k je ful debela. Pa zmerom se pokaja v našo Elly :-\, pa če jo pobožaš kr od veselja zagrize.
 Moje mnenje: Bolj so mi všeč kratkodlaki foxterierji.


Kosmata lakeland terierka Elly in jaz, Neja ;D