Tori

Tori · 980

Tori

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 10 December 2013, 23:46:11
 9 letni prinašalec. Zadnja ugotovitev je tumor na srcu. Pred mesecem dni je imel punkcijo osrčnika. 14 dni je bilo kar ok, po tem času pa je spet opaziti težave in sicer predvsem povečanje trebuha /obseg med 83 in 85, kuža je imel prej sicer 35 kg. Sedaj verjetno manj ker ne je. Je še kar živahen, sicer bleda senca preteklosti, težava pa je, ker noče jesti in piti. Dejansko ga prepričujemo v le to. Danes je jedel četrtinsko običajno porcijo /pojedel je moje kosilo, ker sicer se samo obrne pred skledo /ne glede na to kaj smo mu dali.  Od zdravil ima protivnetni sirup, dogovorjena sem z veterinarjem da se oglasim v petek da ga ponovno pregleda. Ima kdo kakšno idejo, kako ga prepričati da pije in kaj poje. Danes je delalo konopljino olje (naj bi zvišalo apetiti ... kar ironično  pri zlatih prinašalcih), namazala sme mu po dlesnih in začuda je po tem odšel in pojedel nekaj. Ponudimo mu tudi z roke, da sploh vzame. Grozno je pogledati kako samo povoha vse kar je imel prej rad in odkloni. Kar skrije se pred hrano.  Pri hoji zmore 500 m, potem počiva, v nadstropje gre kar težko, včasih je potrebna vzpodbuda. Ves čas sem v navezi z veterinarjem in vem da nima prav dobre prognoze, vendar bom vesela kakega predloga. Tori je čudovit kuža, imam ga od malega, lepo vzgojen in izjemen družabnik. Ves čas je ob meni in z mano praktično povsod kjer je lahko.