Špringer španjel [ English Springer Spaniel]

Sunshine_1 · 83714

LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #60 : 14 Avgust 2009, 16:46:52
hojla.
vidim da je tema mal zastarela ampak bom vseeno prilimala tale link...
V Kisovcu je leglo špringer španjelov...

http://angleskispringerspanjel.si/

drugače so pa mali in psička Bella tako srčkani :-*

lp :-*


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3

nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #62 : 16 Avgust 2009, 22:31:55
Iiijoooj  :-* :-* :-*
Štručke pasje, kakšni srčki!  :D :D

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 27 Avgust 2009, 10:20:24
Mičkena novica, če je kak interesent!
Kolegica ima špringel španjelko za prodati, je izredno kvalitetna razstavna psička stara skoraj 8 mesecev, ki pa ni karakterno primerna za specifično delo, za katerega je bila kupljena.

Ime: Baroness Beatris from Cockerland, pol. 30.12.2008

Mama je. Ch. Mr. Springel Goodness Gracious (5x BOB, BOG 3.)
Oče: Int. Ch. Mr. Springel Flier Fizz (18xBOB, 4xBOG, 3xR.BOG, 2xBIS ).

Informacije dobite na telefon: 041/473-314

Še slike lepotičke:




Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 02 September 2009, 15:45:44
Prilagam nove slike psičke iz prejšnjega posta. Psička je zelo prijazna in primerna tudi za družine z otroki. Možen je ogled psičke po predhodnem dogovoru na telefon: 041/473-314

Možno se je dogovoriti tudi za SOLASTNOŠTVO!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #65 : 02 September 2009, 20:54:39
Mičkena novica, če je kak interesent!
Kolegica ima špringel španjelko za prodati, je izredno kvalitetna razstavna psička stara skoraj 8 mesecev, ki pa ni karakterno primerna za specifično delo, za katerega je bila kupljena.

Ime: Baroness Beatris from Cockerland, pol. 30.12.2008

Mama je. Ch. Mr. Springel Goodness Gracious (5x BOB, BOG 3.)
Oče: Int. Ch. Mr. Springel Flier Fizz (18xBOB, 4xBOG, 3xR.BOG, 2xBIS ).

Informacije dobite na telefon: 041/473-314

Še slike lepotičke:




Za katero delo pa je bila kupljena in zakaj ni primerna?




Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 03 September 2009, 07:29:18
Mišljena je bila za specifično delo v reševanju, vendar pa ji manjka vztrajnosti.

Lp



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #67 : 03 September 2009, 15:26:34
Mišljena je bila za specifično delo v reševanju, vendar pa ji manjka vztrajnosti.

Lp

Hvala!

Potem žal tudi za moje interesente ni primerna. Se tudi mi sučemo v reševalskih vodah.  ;)


Je pa potem verjetno super družinska psička.



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #68 : 03 September 2009, 18:09:42
Kakšna vztrajnost pa se pričakuje od 8 mesecev starega psa, ki je praktično še mladič?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #69 : 03 September 2009, 21:34:19
Kakšna vztrajnost pa se pričakuje od 8 mesecev starega psa, ki je praktično še mladič?

O ja, brezskrbi, da se pričakuje.  ;)



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 07 September 2009, 11:51:38
Mičkena novica, če je kak interesent!
Kolegica ima špringel španjelko za prodati, je izredno kvalitetna razstavna psička stara skoraj 8 mesecev, ki pa ni karakterno primerna za specifično delo, za katerega je bila kupljena.

Ime: Baroness Beatris from Cockerland, pol. 30.12.2008

Mama je. Ch. Mr. Springel Goodness Gracious (5x BOB, BOG 3.)
Oče: Int. Ch. Mr. Springel Flier Fizz (18xBOB, 4xBOG, 3xR.BOG, 2xBIS ).

Informacije dobite na telefon: 041/473-314


Kužika je še vedno aktualna za novega lastnika, le kontaktno številko za informacije popravljam:  070 826 816 (Bilka)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #71 : 07 September 2009, 13:44:29
Nekaj vztrajnosti se gotovo pričakuje, ampak ne vem zakaj bi bil to razlog za oddajo psa. Saj vztrajnost se gradi postopoma.
Ampak ok, če nekdo ni zadovoljen s svojim psom je verjetno res bolje, da ga zamenja kot da sta oba nesrečna ::)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #72 : 08 September 2009, 07:05:54
Nekaj vztrajnosti se gotovo pričakuje, ampak ne vem zakaj bi bil to razlog za oddajo psa. Saj vztrajnost se gradi postopoma.
Ampak ok, če nekdo ni zadovoljen s svojim psom je verjetno res bolje, da ga zamenja kot da sta oba nesrečna ::)

Res je, vztrajnost se gradi, vendar se že pri mladiču vidijo temelji.
Zato tudi vsi, ki se s psi ukvarjamo specifično, hočemo ponavadi izbirati prvi, če se le da.  ;)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 08 September 2009, 07:44:45
Zoe, nislim da nimam kaj dodati in da ti je Sky povedal vse!

LP



Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 16 September 2009, 16:17:49
Kakšna vztrajnost pa se pričakuje od 8 mesecev starega psa, ki je praktično še mladič?

Zadnji konec tedna smo obiskali dvodnevni seminar v Parmi v Italiji o striženju, negi, delu in genetiki koker španjelov in ne nazadnje je bila drugi dan še razstava. Nad seminarjem sem bila prijetno presenečena invdušena,tu pa pišem predvsem zaradi tega, kar smo videli na temo delo španjelov.

Gospod iz Italije nam je predstavil svojih 5 špringer španjelov. Na prvih dveh slikah nam je prikazal kako 3 mesece stara psička špringer španjel prinaša aport, zajca, fazana in celo živo prepelico. Rada bi poudarila,da je bila psička stara KOMAJ TRI MESECE, pokazala pa je neizmerno voljo in veselje do prinašanja in obilico lovskega nagona.

Na drugi dveh slikah pa je gospod vrgel zajca v grmovje tako da je trajalo kar nekaj minut da je pet mesecev star samček poiskal in prinesel svojega zajca.






rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #75 : 18 September 2009, 11:31:42
Hej!

Ena dobra novička. K nam bo spomladi prišel špringer španjel.  ;D
Sem si veliko prebrala o tej pasmi, po dolgem in počes. Sedaj pa preverjam psarne in iščem dobra legla.   :D

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 18 September 2009, 12:55:47
Ena dobra novička. K nam bo spomladi prišel špringer španjel. 

Super!!! Ali imaš kakšne delovne ali razstavne namene s špringerjem?

Lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #77 : 18 September 2009, 13:11:27
Delovnih kakih v smeri lova ne. Mislim pa delati z njim agility, če ga bo veselilo seveda (glede na očeta ima nekaj teh genov :)), drugače pa sprehodi v hribe, morje, . . .
Razstavljala ga bom pa tu in tam. Odvisno tudi od njegovega potenciala. Pa seveda, če ga bo veselilo. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #78 : 18 September 2009, 15:11:13
Uau super! :D :D
Kateri te pa bolj vlečejo, angleški ali ameriški (tip mislim) ;)


Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #79 : 18 September 2009, 15:18:23
pre hitro sem pritisnila.. :P

Če ne veš o čem govorim, sem par strani prej dala dve slikici.. ;)

PS če boš rabila kakšno pomoč glede vaj za razstave mi pa pošlji ZS ;) ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #80 : 18 September 2009, 15:32:43
Mi je bolj všeč angleški tip. In takšnega bom, upam da spomladi tudi imela. Imam ogledano eno leglo, oz. decembra nekje bodo parili in sta mi oba starša všeč.  ;D

Glede razstav je tako. Se bom udeležila tam pa tam kakšne. Tako, da ko dobim mladička se bom priporočala za kakšno vajo.  :)

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #81 : 18 September 2009, 17:15:26
No saj to je bilo samo tako iz firbca ;)

No super, ko ga boš imela samo sporoči, pa se dobimo! :) :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #82 : 19 November 2009, 15:37:05
hojla.
vidim da je tema mal zastarela ampak bom vseeno prilimala tale link...
V Kisovcu je leglo špringer španjelov...

http://angleskispringerspanjel.si/

drugače so pa mali in psička Bella tako srčkani :-*

lp :-*
Štirje mladički še iščejo nov dom: http://chopper.mojforum.si/chopper-post-29303.html



Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 19 November 2009, 23:04:36
Krasni kuzki, zanimiva pasma  :) :). Sem si malo ogledala vase slikice in me veseli, da se da v Sloveniji opaziti tudi take malo "manj popularne" pasme.  ;)
Me je pa zmotila ena stvar in to me vedno znova razzalosti, ko se odpravim na kaksno slovensko razstavo (bi rekla, da je na italjanskih verjetno se slabse). Delavne, naravne pasme v ringu izgledajo sterilne in polikane. Polikane!!  :( Tam sem opazila komentar, da morajo biti usesa povita, da se slucajno ne bi skodrala, ker to potem izgleda hecno. Kaksen absurd.... narediti s take lepe in naravne pasme to kar vidimo na razstavah je res zalostno.
Ko takole hodim po angleskih razstavah (vkljucno s Cruftsom) moram reci, da se nisem videla polikanega Spanjela (Springer ali kaksnega drugega) in upam da ga tudi ne bom.  Vsi izgledajo kot da so ravno pridirkali s polja, se rahlo razigrani in veseli  ;), handlerji (vecinoma vzreditelji) pa pridejo v ring malodane v skornjih  :). Mi je vsec taksno vzdusje in po taksnih prireditvah z veseljem hodim.

Pripopajte se kaksno slikico svojih kosmatincev in srecno  :).

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #84 : 21 November 2009, 17:58:33
No meni se ne zdi nikakeršen absurd, če ima pes povita ušesa zaradi preprostega razloga - da se ne zmočijo ;) Mene osebno živcira, če se moja psička, sicer kokrica, sprehaja po stanovanju z mokrimi ušesi in z njimi umaže vse kar je v bljižini. Jih pa nikoli nisem povijala, ker po tem ni bilo potrebe.. :)
Mislim, da jim ne škodi, če so od časa do časa malo porihtani, saj nemorejo biti ves čas skuštrani in skodrani. ;)

Sicer pa se v stvari kot je likanje in povijanje predvsem spuščajo američani, jaz pri nas tega še nisem videla, oz. samo 1x pri psu, ki je iz ameriške linije. Sicer pa ravno dlako dosežeš tudi z navadno krtačo in fenom.. :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 17 Maj 2010, 14:09:16
Vidim da na tem forumu ni prav veliko lastnikov špringer španjelov.
Jaz sem novo pečena lastnica špringerke Bie (Quincesam Bianca), sedaj je stara 7,5 tednov in se počasi navaja na svoj novi dom. Je živahna, pridna in učljiva, trenutno pa mi prav naglas šmrči pod nogami  :o
In še nekaj slikic:



It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


koker

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 17 Maj 2010, 14:18:47
O, to je najbrž ta psička, katero sem jaz v soboto na agility tekmi cartala.



mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 17 Maj 2010, 14:24:54
Jap to je ta... tudi verjetno bodoča agilašica :) Samo jaz se pa tebe ne spomnim, ko sem se pa mogla vsake tri korake se ustavit, da mi je kdo Bio pocartov :)

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


koker

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 17 Maj 2010, 14:50:23
sem jo na hitro ocenila: hihi lepa glava,...
vzrejam kokre in sodim  :)



mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 17 Maj 2010, 15:00:19
Seveda, tebe pa se spomnim :) Sedaj sem vsa ponosna, da imam psičko z lepo glavo :)

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.