tablete Anxitane

poki · 11736

poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
: 24 December 2013, 14:04:21
Pri veterinarju sem dobila tablete Anxitane, ki naj bi pomagale psu prebroditi te novoletne praznike. Izjemno se boji petard, ognjemetov itd. Preizkusila sva že vse možne naravne preparate, od Dorwest Herbs do Baldrijanovih kapljic, a ni pomagalo nič. Ima kdo izkušnje s temi tabletami?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 24 December 2013, 14:12:18
Žal ne. Imam pa super izkušnje s triptofanom. Se tudi dobi pri veterinarju pasta od Vetnila, drago ko žafran, ampak psa dejansko pomiri, ne samo "omrtvi". Sicer pri nas pomagajo tudi tablete Serene Um Calm, kjer je tudi l-triptofan, danes sem začela dajat, imamo tudi thundershirt in pa spalnico, kjer se skrije, kadar je preveč pokanja.

Si pa baldrijan in te reči dajala vsaj 14 dni pred silvestrom?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 24 December 2013, 14:24:52

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 24 December 2013, 15:14:01
Pri nas se je dobro obnesel Sanal Relax (inositol, nicotinamide, l-tryptophan, calcium, Vitamin B6, Vitamin E, Zinc, Selenium, Vitamin D3).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Scar

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 December 2013, 17:06:28
Najcenješe in najboljše, pojdite na sprehod nekam kjer ni pokanja v tem času ko je najhujše.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 24 December 2013, 17:38:25
In kje v Sloveniji je tak konec, kjer se ne sliši pokanja in ognjemetov, niti iz daljave? Ker jaz ne poznam za tak kraj. Še v planinah imajo ljudje koče in rakete, ki tudi povzročajo pokanje. Ajde na Triglavu že mogoče, ampak kje boš tam s psom dva dni vedril? Pri psih, ki se zelo bojijo, je problem tudi pok v daljavi. Pa ne rabi bit glasen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6 : 24 December 2013, 21:41:27
Jaz zaenkrat letos prav presenečena. Res mnogo manj pokanja je vzunaj dosedaj bilo. Aska ni prav nič še odreagirala, na noben pok,  ta mala žabica Kana pa tud ne. Upam, da bo tako tudi naprej. Pri Aski ni problem notri, tam ni panična, se spravi v svoj prostor in je ok, samo vzunaj je bil problem - panično začela vleči  :-\


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #7 : 25 December 2013, 00:39:32
Si pa baldrijan in te reči dajala vsaj 14 dni pred silvestrom?
Ja, vedno sva začela že sredi decembra ali še prej.

A se ne te reči začnejo dozirat prej, zdaj je komaj še 6-7 dni do konec sveta?
Veterinar mi je rekel, da 2-3 dni prej. Imam pa tablete za 10 dni, tako da začnem jutri, oz danes na božič.  ;D

Najcenješe in najboljše, pojdite na sprehod nekam kjer ni pokanja v tem času ko je najhujše.
Dvomim da obstaja kje tak kraj. Psi imajo zelo oster sluh in slišijo pokanje tudi če je oddaljeno 6 km.
Sploh pa, kdo pri zdravi pameti hodi na sprehod s psom takrat ko najbolj pokajo?  ???


Scar

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 25 December 2013, 01:15:09
In kje v Sloveniji je tak konec, kjer se ne sliši pokanja in ognjemetov, niti iz daljave? Ker jaz ne poznam za tak kraj. Še v planinah imajo ljudje koče in rakete, ki tudi povzročajo pokanje. Ajde na Triglavu že mogoče, ampak kje boš tam s psom dva dni vedril? Pri psih, ki se zelo bojijo, je problem tudi pok v daljavi. Pa ne rabi bit glasen.
Jaz grem ven iz mesta pa je čisto dovolj.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 25 December 2013, 12:05:17
Ja kje pa živiš?  :o V kakšnem zaselku s 5 hišami v radiu 5km?  Jaz živim na vasi 5km iz mesta, pa tavno tako tukaj pokajo, imajo ognjemete, pa še iz mesta se sliši.

poki tvoj pes je v hiši, a ne? če probaš ugotoviti kje mu je varen pristan (klet, omara, spalnica, pokriti boks)...Tastaremu in Bini je najvarnejše mesto v naši hiši spalnica. Res je, da se da 100% zatemnit, pa tik ob tleh je (ajde plata je že spodaj, ampak ni dvignjeno v zrak), no stari je imel še raje klet, kjer se je zabubil v en star plašč na tleh (še nismo bli tolk moderni, da bi meli zadosti dek in ležišč  ::) ).
Pa tudi v avtu se varno počuti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 25 December 2013, 12:17:03
Najcenješe in najboljše, pojdite na sprehod nekam kjer ni pokanja v tem času ko je najhujše.

Na sprehod ze, kaj pa, ko poka cel dan, al pa za silvestrovo opolnoci? Ne mores se lih preselit v sredo gozda za cel december, pa se kaksen dan januarja zraven ;)

battito animale


Scar

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 25 December 2013, 12:23:19
Ja kje pa živiš?  :o V kakšnem zaselku s 5 hišami v radiu 5km?  Jaz živim na vasi 5km iz mesta, pa tavno tako tukaj pokajo, imajo ognjemete, pa še iz mesta se sliši.

poki tvoj pes je v hiši, a ne? če probaš ugotoviti kje mu je varen pristan (klet, omara, spalnica, pokriti boks)...Tastaremu in Bini je najvarnejše mesto v naši hiši spalnica. Res je, da se da 100% zatemnit, pa tik ob tleh je (ajde plata je že spodaj, ampak ni dvignjeno v zrak), no stari je imel še raje klet, kjer se je zabubil v en star plašč na tleh (še nismo bli tolk moderni, da bi meli zadosti dek in ležišč  ::) ).
Pa tudi v avtu se varno počuti.

Živim v Kranju. Ja pes je v stanovanju. Nimam pa daleč do gozda kjer je mir, in se pokanje ne sliši toliko kot v samem mestu. Ga nič ne moti in vznemirja,



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 25 December 2013, 13:24:53
Različne pse imamo.
Moja se tudi kar orng boji pokanje-bohnedej, da jo imam brez povodca sedaj! Bi že sigurno iskala psico naokoli in jo našla povoženo.
No tukaj pri nas, je sicer tudi gozd-pravzaprav veliko gozna, pa se pokanje vseeno sliši + gremo skozi gozd kolikor je nujno, da ne vznemirjamo preveč srn (moja mora imeti halti gor takrat, sicer gre moja roka in on s štrikom vred za srno).
Tudi na pohorju recimo ali pa proti uršlji gori-ja nekako morda. Ampak vsaj na Pohorju so koče in bungalovi in ognjemeti-kar pomeni da spet nisem nič dobrega naredila zanjo.

Še dobro (zaenkrat) da imajo ljudje manj denarja in ga manj za neumnosti porabijo (petarde, ognjemeti)....Bomo videli kako bo letos, lani je bilo še kar za zdržat...predlani pa cel hudič, ko psice iz hiše CEL DAN nisem dobišla, ker je v daljavi VES ČAS nekaj pokalo, pa ni bilo glasno-sploh ne, se je slišajo kot iz zračne puške, ma je bilo zadosti da se ni dalo ven. :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13 : 25 December 2013, 14:36:07
Res je, različne pasje mrcine imamo in različno odreagirajo.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #14 : 25 December 2013, 14:45:10
Ampak letos je res dosti boljse (moram prav trkat). Ze lani je bilo obcutno manj, letos pa je se manj. Vsaj ena dobra stran krize...

battito animale


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #15 : 25 December 2013, 21:51:16
Ampak letos je res dosti boljse (moram prav trkat). Ze lani je bilo obcutno manj, letos pa je se manj. Vsaj ena dobra stran krize...
Pri nas tudi skoraj nič ne pokajo  ;D Upam, da bodo tudi za novo leto bolj skromni :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #16 : 26 December 2013, 00:30:52
Tudi na mojem koncu je letos neverjetno malo pokanja :o Naj tako še naprej ostane!