Ali psi sanjajo?

Gost · 11271

Lanyca

  • Gost
: 14 Avgust 2005, 22:16:52
Mam eno vprašanje, ki si ga že dolgo zastavljam. Ali psi sanjajo. Recimo, ko Lana spi velikokrat z nogami brca, polglasno renči včasih tudi cvili. Ravno pred nekaj minutkami sem jo poslušala najprej je smrčala nato pa začela lajati malo nehala... Smrčala in to grozno na glas... In spet začela lajati.
Imate morda podobne izkušnje to me res zelo zelo zanima. ??? :-* ;) :) :D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1 : 15 Avgust 2005, 08:05:27
Ja.Pri nas bokserka smrči huje kot katerikoli moški :D.Pa brca tudi.

Zagotovo pa vem za mačke ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #2 : 15 Avgust 2005, 13:30:13
Witty sicer še nikoli nisem videla, da bi med spanjem brcala, lajala ali počela kakšne čudne stvari. Sem pa enkrat gledala eno oddajo o pasjih sanjah. So ugotavljali, ali so te brece res "sanje" in na koncu ugotovili da so. Več se pa ne spomnim, ker je bilo to že dolgo nazaj. Jaz vrjamem da psi res sanjajo. Dvomim pa da si sanje  zapomnijo. ???

lp in lepe sanje vsem kužkom ;) ;D
rina

Los je car!


seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 Avgust 2005, 15:14:20
Jaz verjamem,da sanjajo!!Blade vedno,ko spi brca in cvili pa na lajanje da ne pozabim!!!Res je hecno!! ;D

Have a nice day !!!!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4 : 15 Avgust 2005, 16:13:35
Rina kar velikokrat sanja.Takrat brca,stoka,cmoka...vse mogoče stvari.Se ji vsakič prav nasmejem,ko jo gledam ;D

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 15 Avgust 2005, 19:16:26
Tudi naša med spanjem včasih brcata, se stresneta, cvilita ... torej sanjata! Tyson je včasih tako smešen, da lahko počiš od smeha! ;D

Lp, Maša



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 15 Avgust 2005, 21:01:59
uh ja sanjajo sanjajo....naš rondek dondek je tako smešen...začne tace trest, smokat, klofat z zobmi skupaj pa kodrnat, opletat z nogami itd.

o mačku pa ...ja tudi..

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #7 : 23 Avgust 2005, 17:07:49
No hvala za odgovore. Tudi jaz mislim, da psi sanjajo. Ja verjetno tudi mucki, ker naš Deni med spanjem cmoka, kot, da bi jedel, včasih brca z nogami in dela nekaj podobnega renčanju. ;)



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #8 : 23 Avgust 2005, 19:10:42
Zara tudi sanja. In to tako,da se pošteno nasmejim, ko jo gledam. Med spanjem brca, laja, renči, stoka, piska ;D, se valja...  ;D ;D Prav smešno jo je gledat ::)

Lp, Marusa


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 23 Avgust 2005, 20:01:04
Pri nas Rumba ni nek izjemen sanjač za razliko od Smarta.

On je en tak majhen otroček, če za večerjo ne dobi mleka skoraj vedno sesa, prav lepo "cuclja" tako kot mladički pri mamici, in takooo uživa 8). Seveda tudi  laja, ranči, maha z repom, lavfa, ... ah ni da ni ::)

Lp nina



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 03 September 2005, 22:02:04
ja, psi dokazano sanjajo, malo drugače kot mi, oni podoživljajo tisto, kar so doživeli. tako vsaj pravijo učbeniki.

naš Aik tudi sanja, da je joj. non-stop. laufa, boli, zalaja, zacvili,...ima velik repertoar :).

lp, dada



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #11 : 03 September 2005, 22:15:25
Baje da to ni sanjanje, ampak ena oblika razvijanja, pa če ma te znake potem to pomeni da je zdrav. ravno zadnjič mi je ena to razlagala, ker sem jo vprašala če je to normalno ;) v glavnem ena oblika razvijanja ;)


Lanyca

  • Gost
Odgovori #12 : 03 September 2005, 22:17:08
No če je tako je pa Lana zelo zdrava. :D ;)



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 07 September 2005, 12:45:00
Johny tudi veckrat med spanjem brca, smrci,... pa mi to vedno tak grozno zgleda, da ga rahlo pobozam, pa kaj lepega prisepnem na uho  ::).. potem pa se umiri pa lepo spi naprej ;)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 07 September 2005, 21:25:51
jaz pa še Indija nisem videla da bi sanjal ... včasih pa tudi cvili v kletki, sicer ne glasno, mogoče je takrat sanjal.   :D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #15 : 07 September 2005, 22:09:30
Ko ga boš kdaj mela zraven sebe pa bo zaspal bo zasanjal. Men je Neon enkrat na stopnicah. Sem ga cortala in je zadremo, pol je pa začel mjmhmasammmrrrr,.... gost pa mal tačke premikat,....  :D ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #16 : 08 September 2005, 17:56:26
Ja, Nara tudi sanja. Velikokrat treza s tačkami, pa spušča majhne bevske iz sebe ;D.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #17 : 16 Oktober 2005, 13:29:17
Pri nas verjetno najbolj smešno spi (in sanja)Aaron.
Ko zaspi, se uleže na bok. Čez nekaj časa odpre oči in spi z odprtimi očmi. Včasih se potem prevali na hrbet, začne trzat in brcat s tacami kot da bi tekel. Včasih tudi zarečni ali spusit kakšen drug zvok, tudi smrči. Nekajkrat je kar naenkrat zalajal in se zbudil, potem pa ves presenečen gledal okrog sebe :) Liza pa zelo velikokrat trza in je zato strašno neudobno spat skupaj z njo takrat, ko sanja, ker dobiš kakšno brco v trebuh in kakšne pol ure 'tresenja'. Včasih je potem sploh ni mogoče zbudit  :D


Lanyca

  • Gost
Odgovori #18 : 16 Oktober 2005, 15:53:13
Ja Lana tudi spi z odprtimi učkami. No ne vedno včasih. In zelo smči včeraj je mela glavo na meni pa je tako zaspala... naglas je začela smrčati bolj kot kak moški. Ha ha ;D



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 06 April 2006, 19:27:36
Nikjer še nisem zasledila podobne teme, zato sem odprla novo. Predvsem me zanima kako je s temi pasjimi sanjami. Na kakšen način psi sanjajo? O čem sanjajo? Kdaj sanjajo?...Res me vse tole zanima in vsekakor so vsi odgovori in vprašanja odbrodošla. Vsekakor je jasno, da v nekaterih sanjah - verjetno bolj napetih psi premikajo okončnine ipd. Vse to se mi zdi nekaj posebnega, kot pri ljudeh, zatorej na plan z posti.

LP, Tosy ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #20 : 06 April 2006, 19:33:09

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 06 April 2006, 19:35:59
Joj, groza, jaz sem iskala pod napačnim naslovom. Še enkrat oprostite.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #22 : 07 April 2006, 00:04:33
Grin pa dozivlja nocne more, vsaj tako zgleda, ker prav joka med spanjem :-\ ce podozivlja, kar je dozivel, potem ne vem, kdaj smo ga tako mucili, da mora tulit ::)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #23 : 07 April 2006, 07:45:56
naši psi so tudi vedno sanjali
Berry pa še posebej... Baje je najbolj smešno, tako pravi fant, ker obe govoriva v spanju in vsaka momlja na svoji strani...
Enkrat je pa sredi noči tako zacvilila, da me je zbudila in sem jo za vsak slučj ven peljala, ona me je pa samo čudno gledala kam greva ob taki uri.
Na veliko pa cvili, ko pridem domov. Tako, da nisem ravno sigurna da ma moja more ko cvili... mogoče sanja samo nekaj česar ne more doseči pa se trudi ali pa je kdo domov prišel hihi

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #24 : 07 April 2006, 07:52:11
Veni tudi sanja.  ;) Včasih tako glasno cvili, da me zbudi. Pa trza tudi včasih s tačkami.  :D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #25 : 07 April 2006, 12:46:12
Vse živali, ki imajo možgane in spijo tudi sanjajo.
Temu je spanje namenjeno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


*alfa*

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 06 Julij 2006, 21:58:25
ja jaz tudi mislim da psi sanjajo 8)

lp urška


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 26 Avgust 2006, 18:40:15
Ja tudi jaz mislim,da psi sanjajo čeprav srečkoja še nikoli nisem videla ,da bi počel kaj takšnega.sem pa videla jenija in kato(MOJIVA MUCA)ko včasih med spanjem mijavkata pa brcata s tačkami. :)

srečy