Madžarska vižla

ursula83 · 29071

ursula83

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 09 Januar 2014, 12:04:54
Ali je v tem letu predvideno kakšno leglo v Sloveniji?



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 09 Januar 2014, 15:09:28
poglej v revijo Kinolog, malo pobrskaj po spletu. zih se bo kaj našlo. Lp.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
Odgovori #2 : 11 Januar 2014, 22:26:32
Ravno včeraj mi je vzreditelj pri katerem smo mi kupili vižlo poslal sms,
da že imajo leglo in bodo mladički za oddajo konec februarja. Če želiš kontakt mi javi.

lp



Grega

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Januar 2014, 12:48:37
Zdravo.

Je to ta iz MS, ki je brez rodovnika lai kateri drug. Tudi mene bi zanimal kontak.

lp

G.



barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
Odgovori #4 : 13 Januar 2014, 15:12:17
Ja to je ta! Ali je že kje objavil oglas?

lp



Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 Januar 2014, 15:37:27
Vzreditelj? Brez rodovnika? Calling pedigree police to the rescue!!

Why can´t we all just get along!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Januar 2014, 16:00:05
 ;D

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 13 Januar 2014, 17:15:18
A to resno?  ???



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 13 Januar 2014, 19:00:40
upam da se hecata. ???

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Grega

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 13 Januar 2014, 19:15:03
Nope, jaz sem ga zasledil na bolhi...

Tukajle:
http://www.bolha.com/**
(se opravičujem adminu če sem ravnokar prekršil kakšno pravilo)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 13 Januar 2014, 19:28:57
Meni to res ni jasno. Oglas pravi, da imata starsa rodovnik, zelo dobre delovne ocene, izgledata ok grajena. Zakaj potem mladici nimajo rodovnika?
Kdo je vzreditelj starsev?
 ??? >:(
Kaj ti pomagajo delovne ocene, ce kupis psa brez rodovnika? Kr neki no  :-X



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 13 Januar 2014, 19:35:07
joj kdaj boste dojeli da čistokrvni brez rodovnika ne obstajajo? . Zakaj bi bili mladiči sploh brez rodovnika če ga starša imata? To ni vzrejanje, to je štepanje. Ne kupujte takih psov zaboga.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 13 Januar 2014, 22:04:05
Že ni vse kot bi moralo biti in zato starša nimata vzrejnega dovoljenja, kar pomeni da ima lahko samo mladiče brez rodovnika... Naprej raje ne bom komentirala :) ::)

V psarni Spirit of hunting se to pomlad pričakuje eno zelo obetavno leglo!
Za več info me kontaktirajte na privat.

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
Odgovori #13 : 14 Januar 2014, 13:38:47
Tudi jaz ne bom komentirala kako in kaj, se mi pač ne da pisat na dolgo in široko... gospod pri katerem sem kupila bla bla bla sem pač krajšala....Za napako se oproščam :'( Vem točno kako gredo te stvari, saj sem prejšnjega psa kupila (da bom te zdaj prav napisala) pri vzreditelju  torej z rodovnikom. Pa ne se tolk jezit no.... >:( Mi smo z našo psičko presrečni z ali brez rodovnika, je zdrava, za razliko od prejšnjega ki je imel rodovnik, pa da ne govorim o znancih ki imajo pse (druge pasme) vsi z rodovniki in imajo precejšnje probleme z zdravjem....zato smo se odločili tako kot smo se in ni nam žal!

lp



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 14 Januar 2014, 14:08:13
Tudi jaz ne bom komentirala kako in kaj, se mi pač ne da pisat na dolgo in široko... gospod pri katerem sem kupila bla bla bla sem pač krajšala....Za napako se oproščam :'( Vem točno kako gredo te stvari, saj sem prejšnjega psa kupila (da bom te zdaj prav napisala) pri vzreditelju  torej z rodovnikom. Pa ne se tolk jezit no.... >:( Mi smo z našo psičko presrečni z ali brez rodovnika, je zdrava, za razliko od prejšnjega ki je imel rodovnik, pa da ne govorim o znancih ki imajo pse (druge pasme) vsi z rodovniki in imajo precejšnje probleme z zdravjem....zato smo se odločili tako kot smo se in ni nam žal!

lp

Kakšna logika je pa to? A bolj zdrava je zato, ker je brez rodovnika pa čeprav rodovniških staršev... Če bi šli pa ti isti psi na vzrejni pregled in bi ga opravili, pa bi bile možnosti za zdrave mladiče manjše  ???



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 14 Januar 2014, 14:18:31
em....od kdaj je rodovnik zagotovilo da pes nikoli ne bo bolan? A je to nek nov trend ali kako, če ima pes rodovnik da ima včipirano v sebi da ne bo nikoli zbolel????

Rodovnik je :
1. zagotovilo da je tvoj pes PASEMSKI in ustreza standardom te PASME
2. iz njega razbereš POREKLO svojega psa
3. to je pasji rojstni list s katerim lahko DOKAŽEŠ pripadnost pasmi



Rodovnik NI!!!!!!! samo za razstave. Pogosto slišim kako ljudje to trdijo, in pa da nočejo rodovnika ker ne bodo hodili s psom na razstave,  trdijo pa da želijo PRAV to pasmo . To je totalno neumno in neandertalsko mišljenje. Brez rodovnika PASEMSKEGA psa ni in če ne "POTREBUJETE" rodovnika, tudi ne potrebujete psa PRAV te pasme ki jo želite. Torej te PASME ne kupujete.


Nikjer ne piše in nikdar nihče ni rekel, da je rodovnik nek list ki zagotavlja zdravje psa. Kaj je rodovnik sem že napisala in se ne mislim ponavljati. Seveda z rodovnikom lahko preveriš starše in prejšnje rodove, kar pomeni da imaš podatke o teh psih iz katerih izhaja tvoj pes in veš tudi, koliko so bili bolani. Ne moreš pa ugotoviti ali bo tvoj pes popolnoma zdrav ali ne.



Pa še tole:
ljudje ki se ukvarjajo s štepanjem 'čistokrvnih nerodovniških' mladičev in izkoriščanjem psic, NE razmišljajo o potrebah psice med brejostjo, med kotitvijo, v času skrbi za mladiče ... in ne o potrebah mladičev v času, ko so v leglu in tudi kasneje. Živali ZANEMARJAJO, gre se jim samo za DENAR.


To je to kar sem hotela povedati, te pa če vam še kaj ni jasno potem pa bog pomagaj.




If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 14 Januar 2014, 18:55:29
Kakšna logika je pa to? A bolj zdrava je zato, ker je brez rodovnika pa čeprav rodovniških staršev... Če bi šli pa ti isti psi na vzrejni pregled in bi ga opravili, pa bi bile možnosti za zdrave mladiče manjše  ???

To pa mene tudi zanima!



barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
Odgovori #17 : 14 Januar 2014, 20:55:17
Ker vem da naša mešančka  ;)ustreza standardom te pasme >:( (potrjeno od osebe ki ve kako in kaj, ne bom ga pa imenovala, da ne bo pol spet kakšna beseda v stavku, ki vam ne bo pasala) sem še pač omenila da je zdrava, vi pa naredite celo štalo iz tega ??? Vsi vemo, ki smo kdaj imeli psa z rodovnikom kaj rodovnik je. Pa brez zamere!

lp



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 14 Januar 2014, 21:06:42
Mešanec ne more ustrezati nobenim standardom nobene pasme, ker je mešanec. Žal. To pomeni da nima pasme, zatorej tudi ne more ustrezati standardom neke pasme. Lahko je pasmi le podoben, kar pa nikakor ne pomeni da ustreza kakršnim koli standardom.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 14 Januar 2014, 21:11:51
Cici.bobnar, malo se umiri, s takim tonom ne boš prišla nikamor ::)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 14 Januar 2014, 21:13:30
spremenjeno. Lp ;D

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 14 Januar 2014, 21:23:59
..zato smo se odločili tako kot smo se in ni nam žal!


Žal bi vam bilo lahko zaradi raznih puppy millov in podobnega...Samo vtipkaj si v google puppy mills pa ti bo vse jasno.Ko kupujete "čistokrvnega brez rodovnika" ( ki, mimogrede, ne obstaja) iz grozljivih razmer( katere so sladko prikrite dokler ste tam), pomislite še na psico, ki bo, ko bodo kužki prodani spet bila breja, in ko se bodo "usmiljene duše" ali taki, ki "rodovnika ne potrebujejo, saj gre samo za razstave in je nepomemben list papirja" odločili za nakup teh psičkov, spet breja, in spet in spet in spet in ta začaran krog se ne konča
a) dokler psica ni popolnoma izčrpana in jo zavržejo ( ubijejo, utopijo, ustrelijo, vržejo v kanto za smeti, na avtocesto, v gozd...itd.)
b) dokler je psica sposobna imeti mladiče, pa še pri tej meji se ne ustavijo, kar spet vodi do točke a
c) jih dobijo v roke razni vladni organi in jih preganjajo toliko časa da opustijo svojo dejavnost, kar se redko zgodi, to nas pripelje najprej do točke b, in na koncu točke a.


Lp.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 14 Januar 2014, 21:51:00
Cici res se lahko malo umiriš. Pretiravaš.

barbi.tjas nisi odgovorila na vprašanje. Standard nima nobene veze tu.
Kakšna logika je pa to? A bolj zdrava je zato, ker je brez rodovnika pa čeprav rodovniških staršev... Če bi šli pa ti isti psi na vzrejni pregled in bi ga opravili, pa bi bile možnosti za zdrave mladiče manjše  ???

Namig (navezuje se na ta zapis):
Mi smo z našo psičko presrečni z ali brez rodovnika, je zdrava, za razliko od prejšnjega ki je imel rodovnik, pa da ne govorim o znancih ki imajo pse (druge pasme) vsi z rodovniki in imajo precejšnje probleme z zdravjem....zato smo se odločili tako kot smo se in ni nam žal!

Imam rodovniško psico. Vem kaj je rodovnik. In?



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 14 Januar 2014, 21:59:29
Pa dajte no.. bodite malo bol človeški. Pa kaj če je kupila psa brez rodovnika.. Jaz sem ga tudi kupila.. Skoraj 12 let nazaj. Vem da sem plačala takrat za njo 50.000 tolarjev, pa se mi je zdelo veliko. Za rodovniškega nisem imela, pa tudi vseeno mi je bilo za rodovnik. Sicer imam zdaj še 2 rodovniška zraven pa ne delam nobenih razlik. Kupila sem Bernko pri možakarju z katerim še zdaj imamo stike. In vem da ni imel leglo vsako gonitev, ampak je imel vsega skupaj 3.  In njegova psica je imela rodovnik, ampak ni šel delat vzrejnega. In nimajo vsi "šteparji" puppy millov. Taka drama zaradi tega, saj pa ga ni kupila tam. Vsak si kupi psa tam kjer mu paše. In moja "Bernka bo naslednji teden praznovala 12 let. Me zanima kakšno življensko dobo pa ponavadi doživijo rodovniški? Imam pa res srečo da so vsi 3 moji psi brez nekih večjih zdravstvenih težav.
 Evo, me je kar strah prilepit v temo o berncih njeno fotko na njen rojstni dan. Zdaj če pa boste napisali zakaj pa ni šla v zavetišče.. Mogoče zato ker je hotela določen videz psa, ki pa ga v zavetišču ni za dobiti.  Eni ste res taki tukaj da mi je slabo samo ko berem. Malo olike nobenemu nebi škodilo. Če imaš kaj za povedat, povej na kulturen način in brez napadanja.

Lep pozdrav



barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
Odgovori #25 : 14 Januar 2014, 23:06:37
Oj Miško,

ti veš o čem govorim eni pa očitno še vedno ne!! ;D

lp



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 14 Januar 2014, 23:16:29
Eh, cici.bobnar, daj vzemi kak chill pill.  ::)

Meni osebno precej dol visi kje in od koga ljudje kupujejo pse. Njihova izbira. Me pa zelo moti, ko ljudje vzrejajo neko pasmo na tak nacin kot v tem primeru. V oglasu pise, da imata starsa rodovnik in dobre delovne ocene. Kar vrjetno pomeni, da imata opravljene lovske preizkuse in s tem narejene tudi ta tezje pogoje za vzrejni pregled. Ali je 'vzreditelj' preprosto prevec len, da bi poslikal kolke in ju peljal na vzrejni pregled ali pa je z enim ali obema psoma nekaj tako zelo narobe, da vzrejnega nista opravila.
V vsakem primeru bi se jaz temu leglu izogibala.

Pa tudi, zakaj kupovati delovno pasmo, ce z njo ne mislis delati?







cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 15 Januar 2014, 08:44:38
chill pill cisto sem skulirana, samo povdarila sem par stvari ki se resnično dogajajo, če ste taki pasjeljubci da vam je vseeno od kot so vaši psi, potem pa super.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 15 Januar 2014, 11:30:50
Jaz razumem cici in njeno razburjenje, strinjam se tudi z Boojem. V končni fazi se vsak odloči kot se pač odloči. Po svoje razumem tudi da bi nekdo srčno rad imel psa določenega videza, vendar si ga ne more privoščiti (sicer prej dopuščam pridevnik - noče) Imam prijatelja ki ima "havanskega bišona" in se nonstop kregava okoli tega.
Res je da ljudje, ki kupujejo nerodovniške pse, tiščijo glavo v pesek ko navajajo nikoli končane poezije o brezveznosti rodovnika, to je samo za razstave, ni se nam dalo...
Pomislite logično. Če je po navedbah "vzreditelja" z obema staršema vse v redu, imata izpite take in drugačne... ZAKAJ ZABOGA MILEGA ne opravi še vzrejnega pregleda. Ki btw po mojih informacijah stane par deset evrov (ok, brez obveznih ali neobveznih zdravstvenih preiskav).
Ampak ne, oni so se odločili da bodo mladiče raje prodajali po 200-300€ kot po 800-1000!!! Nesejebat no! Kdo ima tukaj koga za norca?
Tole bi razumel še moj desetletni sin!

Why can´t we all just get along!


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 15 Januar 2014, 12:29:06

Pomislite logično. Če je po navedbah "vzreditelja" z obema staršema vse v redu, imata izpite take in drugačne... ZAKAJ ZABOGA MILEGA ne opravi še vzrejnega pregleda. Ki btw po mojih informacijah stane par deset evrov (ok, brez obveznih ali neobveznih zdravstvenih preiskav).
Ampak ne, oni so se odločili da bodo mladiče raje prodajali po 200-300€ kot po 800-1000!!! Nesejebat no! Kdo ima tukaj koga za norca?
Tole bi razumel še moj desetletni sin!

to mene zanima še bolj kot tebe. če pa nista naredila vzrejnega pa itak nebi smeli parit. - naredila mislim kot da ga nista uspešno prestala

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?