Otekline na šapah

jon0927 · 1447

jon0927

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 10 Januar 2014, 20:37:58
! mesec nazaj se je pri našem psu pojavila oteklina med tretjim in cetrim prstom na zadnji taci ( med prstancem in mazincem).
Pri veterinarju so mi rekli da je verjetno nek tujek prišel v  blazinico in zato otekla. Dali so mi neko mazilo ki bi to posusilo , počilo, gnoj pritece vn in z tem tudi tujek. To se je tudi zgodilo nakar so mi dal neko drugo mazilo in antibiotike.
Po vsem tem se zadeva ni nic poboljsala. Torej, vcasih se zadeva napihne in malo ognoji, drugic je pa izgleda kot da je vse uredu za par dni, noben otekline, rane ali cudne barve.
Danes sem pa opezil isto oteklino se na drugi zadnji sapi, na istem mestu, med tretjim in cetrim prstom, in pa mansja oteklina na prednji levi sapi med prvim in drugim prstom., zato sumim da ne gre vec za tujek ampak nekaj drugega. Tudi (sredisnka) blaziica  na obeh zadnjih sapah se mi zdita povecane. Gre za 2 leti starega BERNARDINCA in tezko ocenim, zaradi velikosti njegivih šap.
Veterinar je tudi povedal da so blazicie na zadnjih tacah rahlo deformirane, ampak da to verjetno ni vzrok.
Pes ne šepa in ne kaže znakov bolečin, v večina primerov dovoli dotik, vcasih pa taco izmakne.
Rad bi se povedal , da tla v prostoru na katerem se pes vecino casa nahaja niso ravna, ker so sestavljena iz okroglih kamnov (mogoce je lahko tudi to vzrok).
Zanimajo me vasi nasveti, in se vam v naprej zahvaljujem.





cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 11 Januar 2014, 11:25:37
psa daj na ravno, mehko podlago( ne travo ali kaj podobnega, amak kakšno gumjasto podlago na katero daj deko ali kaj podobnega), počakaj kak teden in spremljaj stanje, če se ne izboljša, pojdi k drugemu veterinarju po nasvet.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #2 : 16 Januar 2014, 09:48:36
Uffff bule na tacah...s tem imamo mi na žalost kar veliko izkušenj, žal nič kaj dobrih...za moje pojme, če ste sigurni, da tujka ni - glede na to, da ima sedaj še po drugih tacah zelo verjetno kaže na kakšno alergijo...pri nas se je definitivno tako odražala alergija, čeprav kar nekaj veterinarjev ni prišlo do tega in smo prvo še celo rezali in odpirali, zaradi prepričanosti, da je notri tujek. Notri seveda ni bilo nič, le par dlak..tista rana pa se ni nikoli lepo zarasla nazaj in je bil pes dejansko zaradi tega od njegovih mladih let prikrajšan za dolge sprehode in obsojen  na čeveljčke...
Nočem vas nič strašiti, ampak dobor premislite, če je možno, da gre za alergijo, poiskusite z menjavo hrane itd.
Še info...mi smo bili zaradi drugih težav na hipoalergeni hrani od septembra v decembru pa so se mu pojavile 2 bule med prsti, pri vetu so naju obsodili na antibiotik in seveda po prvi kuri so se bulice zmanjšale, ko smo nehali pa spet na staro stanje. Veterinar je priporočal,da bi z antibiotiki nadaljevali, jaz sem imela pa vsega dovolj in sem ga peljala še na bioresonanco...rezultat, sedaj imamo novo hrano, stare težave se še niso vrnile, bulice so pa skoraj izginile  ;).