Prebava pasjega mladiča

rooxye · 1526

rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
: 15 Januar 2014, 16:49:22
Ve kdo, koliko časa traja prebava 5 mesečnega mladička?  :o Ima 11kg, odrasel pa bo med 17-20kg(BC).

Zanima me, ker bi rad prilagodil urnik prehranjevanja, da bo manj "nesreč", ko je sam doma.  :D

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 Januar 2014, 17:23:02
 Zjutraj takoj ven na kratek sprehod, približno 2 uri po vsakem obroku na sprehod, kmalu po pitju večje količine vode na sprehod, zvečer pred spanjem zopet na sprehod. Obroki naj bodo vedno ob istih urah

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #2 : 15 Januar 2014, 19:24:33
Saj naceloma je sobno cist, samo ko je cez dan 7h sam doma, mu vcasih uide, zato bi mu rad prilagodil prehranjevalni urnik glede na cas prebave....

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 Januar 2014, 20:02:09
7 ur brez problema pri 5 mesecih zdrži, v boks ga zapri tam se nesreče načeloma ne dogajajo.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 Januar 2014, 08:38:06
Tukaj znata bit pa mladiča iz istega legla čisto različna. Malo si ga že sam naštudiral zdaj pa samo nadaljuj  :) Mojim je vedno pomagalo, da so pred mojim odhodom dobili vsaj kakšno uro prej pošten sprehod, vodo/hrano in potem sem imela jaz debelo uro časa, da se pripravim na svoj odhod. Tik pred mojim odhodom pa so šli še na hitro samo lula/kakat pa spat naprej. Med odsotnostjo pa jim nisem puščala vode oz. jo je bilo primerno malo. Toliko, da v tem času ne more dehitrirat ampak, da ni šans da se naceja. Pa primerno veliko/mali boks. Je bila sobna čistoča hitro osvojena prav tako pa urniki lulanja, hranjenja... 8)
Najslabša možnost je bila vedno to, da tik po sprehodu psa ''pospravit čakat''. Takrat se lih metabolizen zmiga ::) pa žeja pritisne 10min po mojem odhodu ::)...skrtaka strategija, ki si jo pravzaprav naštimata vsak posamezni vodnik/pes.
Dejstvo je da ravno prav prazna in ravno prav utrujena rita najlažje spi in čaka  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.