Navidezna gonitev?

bla125 · 2110

bla125

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 19 Januar 2014, 00:28:08
Pozdravljeni,

jaz imam eno malce nenavaden problem, pa me zanima, če se je še kdo soočal z njim, glede na to, da ne najdem kaj dosti informacij na internetu. Naša psička mešanka bo marca stara 13 let. Sterilizirana je od 1. leta dalje. Približno eno leto nazaj smo po stanovanju začeli opažati svetlo roza kapljice. Veterinar je sklepal, da gre za vnetje mehurja in ji dal antibiotike. Težava je izginila, ampak glede na to, da je en kuža dežural pred našo hišo in da mi je psička parkrat tudi ušla skozi ograjo, je bilo precej jasno, da se goni. To je po kakšnem mesecu minilo, sedaj pa se je spet pojavilo s to razliko, da pušča precej temno krvave madeže in kar močno krvavi. Veterinar ni odkril vnetja, dobila je antibiotike, ne kaže pa nobenih drugih znakov "navidezne gonitve". Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 19 Januar 2014, 10:53:43
Piometra? Pri močnih krvavitvah ni ravno najbolje čakat kaj bo, ampak psico odpeljat k veterinarju dokler ne pogrunta kaj ji je. Torej hitro k  dežurnemu veterinarju. Ne vem od kod ste, ampak dr. Matko iz Topolšice je na voljo 24/7.



bla125

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Januar 2014, 11:32:20
Piometra ... ni to ponavadi pri nesteriliziranih psicah? Boni so, kolikor mi je znano, ob sterilizaciji pobrali vse ven. En drug veterinar mi je rekel da je možno, da pri steliziraciji ostane kak del jajčnika še v telesu in da se potem po tolikih letih regenerira do te mere, da zopet začne sproščati hormone in zato pride tudi do krvavitev.

Sicer pa ne vem, koliko je normalno, da psice ob gonitvi krvavijo? Bona pušča kapljice po tleh, če se premika, če pa leži, pa nastane malce večji krogec na brisači, ni pa sedaj krvi toliko, da bi se bala, da bo izkrvavela.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 19 Januar 2014, 12:02:21
Piometra to zagotovo ni, gonitev pa tudi skoraj zagotovo ne, če si ji pobrali vse ven. Lahko da gre z tumor, za žlezno tkivo, ki se razvija na kakšnem drugem mestu....vsekakor jo je treba peljat k dobremu diagnostiku, ki ima na voljo UZ. Sama bi šla verjatno na VF.
Sicer pa samce privlačijo tudi psice z vnetji sečil, piometro....
Psice ob normalnih gonitvah krvavijo različno močno, a to kar opisuješ me spominja na težave, ki jih imajo naše stare psice ob gonitvah (podaljšana gonitev, močnejše krvavitve..) kar večinoma nastane zaradi cist ali hormonskega neravnovesja. Samo naše psice niso sterilizirane.
Sem mislila, da ima sterilizacija vsaj eno dobro lastnost, in to je, da v starosti psica takih težav zanesljivo nima. Zgleda, da niti to ni povsem zanesljivo :-X


Nina93

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 21 Februar 2014, 12:17:23
Pozdravljeni!
Zanima me, kako ste rešili težavo z "navidezno gonitvijo"? Mi imamo namreč enak problem, le da je psica stara 2 leti. Krvavitve še nisem opazila, ima le otečeno spolovilo in ko gremo na sprehod veliko več označuje z urinom kot ponavadi. Veterinarja sem klicala po telefonu in mi je rekel, da je možno, da so premajhen del jajčnika odstranili in da se je le-ta pričel regenerirati in oddajati spolne hormone. Če ne bo do ponedeljka bolje jo peljem na pregled. Hvala za odgovor!
Lp Nina