Dviganje tačke in renčanje!

**Jackie** · 3150

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
: 11 April 2006, 19:54:33
Ni nič zaskrbljujoče, ampak ne vem kam naj dam tole temo.
Torej naša Kana med lulanjem dvigne tačko , ne takok ot samci , ampak jo  dvigne tako po diagonali ( ne vem kako naj to povem) bolj naprej pa malo v stran.
Nekje sem prebrala , da je dvignjena tačka med lulanjem znak dominance- torej da je psička oz. hoče biti nadrejena drugim, drugo pa spet to, da se psička kadar dviguje tačko tudi goni.
Kana se še ne goni, tačko pa dviguje približno 1 leto.
Ni ne vem kako dominantna, no ne rečem, rada je glavna, ampak se nekaterim tudi podreja. No dobro priznam , povsod bi bila prva , ampak zaenkrat ni bilo pretiranih problemov.
Drugo vprašanje pa je , recimo , ko spozna drugega psa/psico se najprej voha pač z dvignjenim repkom, potem pa če je ne daš takoj stran zarenči . Evo tega še nisem raziskala. Če je spuščena med spoznavanjem pa povoha in se potem prestavlja, da drugi ne voha njene riti :P Včasih tudi zarenči vendar potem takoj sklizne za mene. Je zelo pogumna, če sem jaz zraven ali če je napovodcu, drugače se pa dela pogumno potem pa pobegne. Ampak to ni pri vseh psih. Pri nekaterih se čisto normalno sporazumeva, in ni problemov.


Kaj torej svetujete ?

Papa, Jackie

+1



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 11 April 2006, 20:00:22
Indi je isti, ampak ne glede prvega.
Zelo strahopeten ko ni na povodcu. Takoj ko ga primem za ovratnico je pa pogumen, na povodcu isto. Če pa ni na povodcu in je prost se pa kar skrije. Ja je kar neverjetno glede na to kakšen bik je.
Pa še ena zgodba. No ho pride poštar hojladri na naše dvorišče, gre k vratom Indi lepo tiho v boksu, ga je strah. Takoj ko ati odpre vrata dobi pogum in začne ružit (beri: lajat, skakat po boksu). V glavnem ko je sam, ko nima nekoga, da bi ga branil se ne počuti varno in je strahopetec na kubik. Takoj ko ga pa imaš na povodcu je pa največji pogumnež (v bistvu ni ampak se dela).



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #2 : 07 December 2007, 11:30:16
Bom malo obudila tole temo,ker me namreč zanima podobno kot Jackie...in sicer Gaja med lulanjem tudi dviguje eno tačko,ampak ne vedno. Recimo,da jo enkrat dvigne,enkrat pa ne.
Drugo-glede srečevanja psov,pa je Gaja tudi ista-samo je pa tudi nepredvidljiva,tako da ponavadi ne počakam da pride to renčanja,ampak jo že prej odpokličem...
Zanima pa me,kaj gre Paxxu po glavi,ko ima rep dvignjen zelo visoko,tako visoko,da se viha nad hrbet? To se zgodi sicer zelo redko,ko srečamo kakšnega psa ali pa ko je extra pozoren na kaj....
Prebrala sem,da visoko dvignjen rep kaže dominanco-ampak ko pa Gaja ''spoznava'' nove pse,pa ima rep med nogami oz.vsaj napol spuščen-pa je dominantna,s tem ko pa Paxx ni. No,sej drugače z repom maha,tudi ko grejo novi ljudje nasproti,še posebej pa mu rit odnaša,če vidi pse,samo v tistih nekaj primerih pa mi res ni jasno zakaj ga ima tako dvignjenega...
Kakšna mnenja o tem?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3 : 25 Februar 2008, 21:37:11
Tole pa se mi je danes zgodilo, da Aska je takole dvignila eno zadnjo tačko. Sej ne visoko, a jo je. Pa ne enkrat pač pa še parkrat  ;D


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 25 Februar 2008, 21:39:47
Hihihihi...moja psica se je z zadnjimi tacami potegnila na drevo, da je čimvišje zmarkirala  ;D ko pa je lulala po travi, pa jo je samo rahlo privzdignila  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 25 Februar 2008, 22:08:22
Prvi post je kot da bi brala o svoji Linči :)
Po recimo drugi gonitvi je začela renčati na pse ki ji niso všeč (običajno samice ali pa večji psi, pa tudi ne vsi...) pač predvidevam da si ne morejo biti vsi psi simpatični, zato običajno ko gremo mimo kakšnega psa jo pripnem,...se pa ona vedno postavi v ono pozo, skrčena, rep med nogami in malo potuhnjena...posebno če je pes vsiljiv, tega ne mara...če ji res ful ni všeč pes/psica večinoma, potem zarenči in da vedeti da ji ni všeč... SIcer pa kakor hitro gre pes mimo, bi pa ona šla za njim ga vohati z dvignjenim repom :) Predvidevam da se pač ona tako spoznava in da imajo psi svoje signale...zadnjič smo srečali eno popadljivo maltežanko, ki je renčala na njo že od daleč..valda je tudi ona začela nazaj renčati na njo, ampak to je  bilo samo enkrat so zdaj...

Sicer pa dviguje taco isto, vedno ko markira, lula pa normalno. Pomarkira pa vse kar je primernega na sprehodu za markirati-debla, grme, višjo travo, ...in to res na vsakih 5 metrov :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6 : 25 Februar 2008, 22:14:21
Pri moji je bilo to brez renčanja, samo dvignila tačko je ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 25 Februar 2008, 22:19:24
Ja saj prvi post je bil ločen na oba dogodka, samo pod isto temo je dano...kolikor sem jaz razumela.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8 : 25 Februar 2008, 23:41:57
Ja saj prvi post je bil ločen na oba dogodka, samo pod isto temo je dano...kolikor sem jaz razumela.
Aha tako je to bilo ;)