Briard [Berger de Brie]

irenchy · 58584

Desire

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 05 Avgust 2007, 07:52:38
Kalahit, pohiti, bodo kmalu začeli odhajati :(.

Mladiči so pa res krasotci, novi lastniki imajo kar težave pri izbiranju ;D.
lp



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #31 : 05 Avgust 2007, 14:07:04
Tole sem dobil danes na mail  :-\ :'( :
-----------------------------------------------------------------
Spostovani,
 
na vas se obracamo v upanju, da nam boste lahko pomagali. Odlocili smo se, da bomo poskusali nasemu Toru najti nov, vecji dom in nekoga, ki bo zanj imel vec casa. Mi smo vecino casa zdoma, tako da je kuza vecino casa sam doma in mislim, da to nobenemu od nas ne bi bilo vsec, kar pomeni, da po vsej verjetnosti tudi njemu ni.
 
Tor se je skotil 18.8.2002 v Avstriji blizu Dunaja. Oba starsa sta sampiona, on sam pa je zelo ubogljiv, zivahen in zdrav kuza. Vajen je otrok, zivljenja v stanovanju in v hisi,… v glavnem je popoln kuza, samo mi imamo premalo casa zanj.
 
Zelo bi bili veseli, ce bi nam lahko pomagali pri iskanju novega lastnika.
 
V naprej se vam zahvaljujem za vaso pomoc, Mojca Skof z druzino.
[email protected]
----------------------------------------------------------------------

Oblubili so mi tudi kakšno slikico ... tako da upam da kmalu pride.

Lp, Črt
Mislim,da poznam tega kuža. Živi na Obali in ga dostikrat srečamo v Fiesi,kjer se igra z Gajo. Res je simpatičen in prijazen  ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #32 : 02 November 2007, 08:08:08
Hej!

Tudi jaz se odločam o nakupu briarda. No, to bo nekje čez približno 4 leta, ampak sem se odločila, da bom res premislila od koga ga bom kupila. Spol in barva mi ni važna, važen mi je karakter. Imam pa z njim namen delati poslušnost (obramba, sled) in pa nekaj malega razstav. Ali pozna kdo koga, ki briarde vzreja v Sloveniji? Sem pa slišala, da jih ima nekdo v Trstu? Kakšne izkušnje pa imate vi?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #33 : 02 November 2007, 16:12:40
Hej!

Tudi jaz se odločam o nakupu briarda. No, to bo nekje čez približno 4 leta, ampak sem se odločila, da bom res premislila od koga ga bom kupila. Spol in barva mi ni važna, važen mi je karakter. Imam pa z njim namen delati poslušnost (obramba, sled) in pa nekaj malega razstav. Ali pozna kdo koga, ki briarde vzreja v Sloveniji? Sem pa slišala, da jih ima nekdo v Trstu? Kakšne izkušnje pa imate vi?

Drugo leto enkrat je v načrtu eno luštno rodovniško leglo. :)
Za Trst sicer ne vem, vem pa da jih imajo nekje v Dolomitih.

Los je car!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #34 : 04 November 2007, 13:59:30
Drugo leto je še malo prehitro. Ali pride kdo z briardom v Lj na razstavo januarja? Pa bi se tam malo pogovorili, če bi bilo možno!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 03 April 2008, 22:19:58
Pozdravljeni!

Tudi jaz mam briardapJe črne barve in bo letos oktobra star 9 let. Je rodovniški in je iz Slovenije. Razstavljamo ga ne,dela pa obrambo in poslušnost sicer bolj za hobi kot za res ;D.  Tudi mi smo ga zbrali po karakterju. Šli smo po "blond" psičko,po parih ogledih pa smo domov pripeljali črnega samca. ;D

lep pozdrav Tjaša



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #36 : 03 April 2008, 23:07:15
Hej!

Kaj če bi nam privoščila kaj slikic?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 04 April 2008, 14:52:35
Živjo!

Pa se je le en ponovno oglasil. :D Bom prilepla kako slikco samo da pride fotoaparat s servisa pa da napravim kako novo sliko. Ima malo smešno postriženo glavo, ker smo ga postrigli kar doma ker ni nič več videl.



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 04 April 2008, 14:57:32
Sem pozabila vprašat koliko je sploh briardov v Sloveniji in katera barva je pri nas bolj pogosta????  ???::) 8) ???



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #39 : 05 Maj 2008, 21:06:06
Haj!


Mene pa zanima, če ima kdo kakšne linke od psar Briardov v bližini Slovenije? Şamo, da imajo res kvalitetne pse, pa če je možno bolj delavne.


lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 27 Maj 2008, 13:20:45
Živjo!

Vem samo za eno(oglej si link) : www.briard.si
Sem vidla eno psičko iz zadnjega legla in  mi je bila ful všeč. Kar se pa dela tiče pa mislim da če je dober karakter, da ni problema. Moj briard dela obrambo, mislim da jo je tudi njegov oče vendar nisem prepričana. Skratka verjamem v to da 80% psa narediš sam. Imam tudi irsko mehkodlako pšenično terierko, njeni predniki nevem če so kdaj slišali za obrambo, ker tudi pasma ni temu namenjena. Želim narediti izpi IPO1, ali seveda tudi kaj več če bo šlo. Aja oba pa tud agillity delata.  Drugače pa veliko sreče pri iskanju!! :) :D 8)

lp Tjaša



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #41 : 29 Maj 2008, 10:54:56
ojla
Na sprehodu tudi sama srečam dva briarda,samca in samičko. Sta na svojem travniku pred hišo,lastnikov ponavadi ni zraven,tako da ne vem od kod prihajata niti ali sta rodovniška ali ne. Se bom potrudila pozanimati.
Včasih gre samček za mojo psičko,zato imam nekaj slikc.
Koliko je v njem briarda pa sami presodite,saj se na pasmo ne spoznam.










caw



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 29 Maj 2008, 11:07:48
Mi smo vec kot 10 let nazaj tudi imeli briarko doma. Je pa bila rjave barve in zal nerodovniska, ker takrat ko smo jo mi dobili je bilo se tako, da jih nekaj v leglu ni dobilo rodovnika :(



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 29 Maj 2008, 22:01:42
Briardi so res krasni psi. Naš bo oktobra star 9 let (če se ne motim) in si sploh ne predstavljam življenja bre njega. :'(
Malo razmišljamo da bi kupili še psico. Pred kratkim sem bila zelo razočarana nad uvoženo psico iz Francije. Bila je suha, pa ful majhno. Komaj bi se lahko reklo da je briard.



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #44 : 15 Junij 2008, 15:47:31
ojla :)
V knjigi Pasme psov,ki jo je napisal Horst Hegewald-Kawich sem zasledila v tekstu pod sliko briarda,da je to dolgodlaka različica beaucerona.
Bi znal kdo kaj več povedati o tem?
hvala
 :)



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 15 Junij 2008, 17:50:10
Za to da je briard dolgodlaka različica beaucerona prvič slišim. Tudi možno. Poznam obe pasme in tega nebi nikoli vedela. Se pa za to nisem nikoli zanimala in definitivno nisem kakšn profesionalec. Meni osebno se zdi da se pasmi precej razlikujeta. Tud jaz be rada izvedela kaj več o tem.!

Lp Tjaša



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 20 Avgust 2008, 22:59:03
Najprej bi lepo pozdravila briarko Desire in njeno lastnico in čestitke ob naraščaju. Čeprav sem malo pozna, je vseeno bolje kot nikoli.
Ja, briarde so mešali z Boceroni in Briardom velikokrat rečejo ovčjedlagi boceron. So pa tudi karakterno zelo podobni med seboj.
Jaz imam opravka z briardi že celo svoje življenje. Moja prva briarka, iz otroških let je bila Jana, črna samička, rodovniška, dobili pa smo jo iz Maribora. Ko je poginila najprej dolgo časa nisem hotela imeti psa, no potem sem šla na študij v Ljubljano, spoznala gospo, ki je imela briarko po imenu Italy. Bila je ravno tako črne barve, dobila pa jo je iz Italije. No, s to kužiko sva preživele kar nekaj časa skupaj, bila sem kot neke vrste njena tetka, h kateri je hodila na počitnice.  :)
No, malo po tem ko je poginila, pa sem spoznala njeno sestrico Irino, ki sem jo posvojila pri njenih 10 letih. Bila je izjemno prijazna, čutna in seveda trmasta kot se za briarda spodobi. Lastnica je imela z njo kar nekaj legel. Tako da v Sloveniji živi kar nekaj potomcev. No in po njeni smrti, sem hotela kupiti briarda, mladiča sem imela že rezerviranega, ko sem nekaj dni po tem prejela telefonski klic od prijatelja, da je izvedel za nekoga, da daje stran 5let starega briarda, samca. Odšla sem ga pogledat, malo sem cvikala ker nisem vedela kako in kaj je s psom, ampak so me njegove očke prevzele in je seveda šel z mano domov. čeprav sem imela z njim veliko dela, najprej ga je bilo treba spraviti na normalno kilažo, potem je bilo treba normalizirati dlako, ga cepit, čipirat, pregledat. Nato je sledilo 2 leti intenzivnega šolanja, ker je kuža imel nekaj vedenjskih napak, kot je agresija do drugih psov in zaradi tega sva jih oba s fantom kar nekajkrat "fasala". Ko je hotel priti do psa, je tistega, ki ga je držal videl kot oviro in ga seveda ugriznil. Ampak z vztrajnostjo in pridnim delom se vse da poštimat, tako da je naš kuža danes čisto drugačen. Sedaj ga lahko peljeva kamorkoli, brez strahu, da bi bilo kaj narobe. Z nama potuje po celi Evropi, hodi na morje, na vikend...v glavnem je najin zvesti prijatelj.
Čeprav sem velikokrat v kriznih trenutkih sama sebe tepla po glavi, zakaj nisem raje vzela mladiča...mi danes ni žal. Dobila sem pasmo, ki me spremlja že celo življenje, pa še kužku sem ponudila nov dom.  ;)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 21 Avgust 2008, 16:25:15
Hehe res so srčkani teli kužki ;D
POmojem če bi katerega od njih srečala naša Boni bi jo zadela kap od strahu :D ;D
Mladički so pa tudi luškani ampak skoraj nič podobni odraslim :P ;) ;D Vsaj meni se tako zdi..
Lp, Larra

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Desire

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 21 Avgust 2008, 16:49:40
tina-briard hvala za čestitke! Mladički so sedaj že čisto pravi briardi, stari so že več kot eno leto  ;D. Pa eden od njih bo v naslednjo nedeljo na razstavi v Trbovljah.  ;)

Briardi in beauceroni so pa bili včasih ena pasma, potem pa so naredili dve , ločili so jih po barvi in dolžini dlake. Pri briardu ni dovoljena dvobarvnost, ki se pa včasih še pojavi (po skupnem predniku). Torej je razlika med briardom in beauceronom samo v dlaki, drugače sta po standardu čisto enaka (razen, da je briard malo manjši).  ;D 
Aja, pa še manjše razlike so v karakterju; recimo, da je beauceron bolj "resen", briard pa bolj "klovnovski".

lp



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 21 Avgust 2008, 19:23:43
A si se odločila, če boš imela še kakšno leglo? Se priporočam za kakšnega mladička, tako da bi te prosila, če me obvestiš. Drugače pa ti moram povedat, da se bom preselila bližje k tebi in sicer v Gornjo Radgono, tako, da upam, da se kaj vidiva.  :)



Desire

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 25 Avgust 2008, 08:48:45
Ne, legla pa skoraj zagotovo več ne bo.

Potem pa se sigurno kdaj srečave, kdaj pa se preseliš v Gornjo Radgono? Komaj čakam, da vidim tvojega briarda. :)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 26 Avgust 2008, 10:59:15
Škoda... :( Preselila se bom nekje konec tega leta ali pa začetek drugega. Drugače sem pa velikokrat v Gornji Radgoni, ker imajo starši od mojega partnerja vikend tam.
Moj briard skoraj ni briard veš  :), ker je ogromen (plečna viišina cca 72cm), kilaža cca 50 kg. Rodovnik sicer ima, ampak za na razstave ni, ker ima samo po en slednik na zadnjih tacah. Je pa cukerček, prava donda  ;D Nima očutka koliko je težek in velik in ko se pride cartlat se cel na mene vrže...in to boli.  :)
Drugače sva pa ravno danes zaključila z zdravljenjem erlihioze, kar sem zelo vesela.
Desire kaj  ti misliš o kastraciji pri starejših psih, če pride do kroničnega vnetja mehurja in povečane prostate? Jaz osebno bi se rada temu izognila če je mogoče...



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 29 Avgust 2008, 10:54:11
Tesa ni samo prava lepotička :-* :-*, ampak je tudi pridna agilitašica :).

 ::) Kdaj bom že na vrsti?


Tesa med akcijo :P




Desire

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 01 September 2008, 09:36:18
Citiraj
Tesa ni samo prava lepotička Kiss Kiss, ampak je tudi pridna agilitašica Smiley.

Se trudive tudi na tem področju.  :)

Pa še en čisto svež uspeh: včeraj na CAC Trbovlje je Tesa pobrala CAC in BOB, da se malo pohvalim.  ;D


Citiraj
Desire kaj  ti misliš o kastraciji pri starejših psih, če pride do kroničnega vnetja mehurja in povečane prostate?

Se bom raje pozanimala pri kolegih, kakšne izkušnje imajo, da ne bom jaz kaj na pamet govorila, pa potem napišem. A se odločaš za kastracijo?
Od kod pa je tvoj briard, kdo so njegovi predniki, če ni skrivnost?

lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #54 : 01 September 2008, 12:45:54
En briard ali briardka iz BIS-a



lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Desire

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 01 September 2008, 13:35:11
Citiraj
En briard ali briardka iz BIS-a

Moja Tesa oz. uradno Desire B.E. :) :) :)

lp

Mojca



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 06 September 2008, 08:52:39
Vsi imate tko lepe briarde....Včasih me prime da bi kupila še enega,ampak pri dveh kužih je to že preveč. Sem pa prepričana da Nils ni zadnji briard v mojem življenju. Tole agilitašico pa poznamo iz tekem...Nisem čisto prepričana ampak če se prav spomnim je neka žlahta od mojega Nilsa. Drugače pa super punca ;D ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #57 : 09 September 2008, 08:42:56
Jaz sem uspela narediti meni vredu slikico iz tekme (Desire, če jo želiš v ogrinalni velikosti povej):


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Desire

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 10 September 2008, 20:07:58
Hej, slika je pa res lepa.  ;D Original velikost bi pa res imela, če je možno.

Upam, da se na naslednji tekmi kaj pomenive tudi v živo,  sem šele pri zadnjem teku ugotovila katera punca si ti.  :-\



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #59 : 10 September 2008, 20:15:33
Desire, se spomneš samčka briarda iz trbovljske razstave? Sem ga videla pri Martini na pašnji in je pes s pravim pašnim nagonom. Je tudi pridno ščipal ovce.