Briard [Berger de Brie]

irenchy · 58581

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #60 : 10 September 2008, 20:22:07
Desire ni problem. Na zs mi pošlji email, pa ti pošljem. Glede tekme pa ni problem, si vedno z veseljem vzamem čas za kakšen klapet. ;) Upam, da prideta k nam v Trbovlje. :) Sicer pa je moj ati skriti oboževalec briardov. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Desire

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 10 September 2008, 20:33:17
Minči, letošnja trboveljska razstava, sobota ali nedelja? V nedeljo sta bila tam dva samca, eden od njiju je bil mladič iz mojega legla, zato me res zanima, kateri briard je bil to.

Desire ni problem. Na zs mi pošlji email, pa ti pošljem. Glede tekme pa ni problem, si vedno z veseljem vzamem čas za kakšen klapet. ;) Upam, da prideta k nam v Trbovlje. :) Sicer pa je moj ati skriti oboževalec briardov. :)

Potem pa zmenjeno za klepet. ;) V Trbovlje pa tokrat ne prideva, greve na Euro dog show v Budimpešto. :) Mislim, pa da bove potem pozneje oktobra probale še na eni tekmi (da še malo natrenirave vmes). 




minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 28 September 2008, 20:38:45
Desire lep pozdrav tebi in ostalim...
Glede kastracije je tako. Sama se ne odločam za to, ampak mi je kastracijo predlagala veterinarka v Ljubljani. Rekla je, da je povečana prostata in neprijetnosti povezane z njo pogosta pri starejših samcih. Na vsak način bi se rada temu izognila, zato bi rada pridobila čim več mnenj o tej stvari.
Moj briard je rodovniški, njegovi potomci izvirajo predvsem iz Italije...ravno sem sredi selitve, tako, da sem nekam založila rodovnik in ti ne moroem točno povedat info o njegovih prednikih. babica in dedek po mamini strani sta bila Irina in Glumi. Predniki po Glumijevi strani pa so izhajali iz psarne Top O'val del Foglia. Toliko vem.

No to je del rodovnika od pradedka...ali kako naj rečem.  :) Zdaj pa bi potrebovala pomoč nekoga, da mi vse te številke in podatke razloži, ker se iz tega žal ne znajdem najbolje.




tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 28 September 2008, 21:00:31
Alex... :)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 01 Oktober 2008, 00:40:21
Upam, da se bo kdo čimprej odzval na moje pisanje, ker imam pomembno vprašanje. Nekako se odločam za nakup še enega briarda. Sedaj pa me zanima vaše mnenje, kaj mislite, ali je pametno imeti dva briarda. Glede spola se nisem odločila, ampak glede na to, da imamo doma skoraj 9 let starega samca, se bolj nagibam k samici. Ali se vam zdi, da dva samca recimo ne moreta živeti skupaj oz. da je to riskantno res do takšne mere, da je bolje da vzamem samico?
desire, prosila bi predvsem za tvoje mnenje...vsi drugi tudi več kot dobrodošli z vašimi predlogi..:)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #66 : 01 Oktober 2008, 12:20:34
Jaz ti lahko naplošno svetujem. Dva psa, ni važno katerega spola sta se bosta rangirala, kdo bo glavni. Začne se nekje, ko mladič odraste, ker se hoče uveljaviti, starejši pes pa se ne pusti. Seveda je spet odvisno kakšna karakterja imata psa. ;) Ponavadi se potem zrangirata in dasta mir. In seveda kaj boš ti dopuščala. Če imaš psa zaradi sebe in ne zato, da se bosta družila med seboj (to pomeni, da se igrata, in tebe preprosto potem ne rabita. Seveda se psa morata igrati med seboj, samo preveč pa spet ne), jih pustiš, da se do neke mere igrata med seboj, moraš se pa tudi ti igrati z vsaki posebaj. Saj boš navsezadnje ti vodja tropa. Jaz ti izbiro spola priporočam tako, da se odločiš na podlagi karakterja sedajšnega psa in kakšen karakter drugega psa si želiš. Upam, da razumeš kaj ti želim povedati. Če ne pa vprašaj, pa bom poskusila razložiti. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 01 Oktober 2008, 23:23:51
Najprej hvala za tvoje mnenje oz. nasvet. No stvar je v tem, da imam psa zase, oziroma se veliko z njim ukvarjam (igranje, cartlanje, šolanje in podobno). želela bi pa si tudi, da ima pes družbo ko mene ni doma. Imam pa briarde zelo zelo rada in jih nikoli ni preveč (malo za šalo malo za res  ;D).
karakter imajo briardi med seboj zelo podoben, ne glede na spol. Samice so mogoče malo bolj materinske v smislu, da čutijo večjo pripadnost in izražajo večjo skrb. Samci so bolj flegma, čeprav ne v vseh primerih. Imam samca doma, ki je zelo dominanten, in svojo dominanco izraža tako pri samicah kot pri samcih. Do samcev ni prijazen, razen če se mu podredi, potem je ok. Do samic je bolj toleranten, ampak tudi pokaže jezo in nezadovoljstvo če je treba.
Ko sem se pogovarjala z ljudmi o tem, kaj dejansko pomeni imeti doma več kot enega psa, so mi svetovali, da če se z psom veliko ukvarjam oz.ga imam zato da se z njim družim, da mi potem ne priporočajo dveh ali več psov.
No, ne vem kako bi bilo imeti doma dva samca briarda. Kaj ti misliš? Da je ta prehuda ali ne?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #68 : 02 Oktober 2008, 08:25:17
No ne poznam te toliko, da bi rekla, če bi obvlada če bi imela 2 psa. Vrjetno bi bila pri tej pasmi kar huda. Seveda boš morala v vsakem primeru delati tako, da najprej pozdraviš, mu daš jesti, ga pripneš za sprehod starejšega psa, ki je bil prvi pri hiši. Da ne bo slučajno še večje ljubosumnosti. Na tvojem mestu bi vrjetno vzela rajši samičko, kot samčka.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #69 : 02 Oktober 2008, 16:09:12
Prvo na kar moraš pomisliti je, ali boš, fizično in nenazadnje tudi psihično, obvladala dva psa?
Praviš, da je tvoj pes dominanten, kaj če bo tudi drugi? Pes ali psička, ni važno. Dva psa sta že trop. Se pravi, če eden odreagira na neko, vsaj zanj, provokacijo bo z njim potegnil tudi drugi.
Drugače pa mislim, da glede tega, kako se bi razumela nebi smelo biti problemov, samo svojemu fantu moraš mladička lepo predstavit :) 



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 22 Oktober 2008, 15:24:53
Če je kdo zainteresiran, da posvoji 15 mesecev starega briarda, naj me pokliče na tel.št. 070816881
lp
Tina



Desire

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 22 Oktober 2008, 15:53:00
Kateri briard pa je to?

lp



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 04 December 2008, 12:09:50
No, ker ne moremo imeti še enega samca, se sedaj odločujemo za nakup samice. Črta smo pomagali oddat novi družini v Mariboru, tako da se je vse lepo izteklo.
Prilagam slikice novega legla iz Italije...so luštni, da bi jih kr pojedla.. :)



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 08 December 2008, 21:35:12
Joooj kolk so lepi. :o :o Pa vsi so črne barve!  :o Kjer smo kupili Nilsa sta bila starša črna, mladiči pa črni in blond... Meni osebno so črni bolj pri srcu amapk tudi druge barve se nebi branila :D :D...

lp Tjaša



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 09 December 2008, 18:53:29
Tjaša vidim da si karna dveh forumih dejavna tako kot jaz. Na drugem forumu sem ti napisala, da sem poznala starša tvojega briarda, Irino sem celo posvojila. Zato ti prilagam slikco Irince...



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 09 December 2008, 21:19:28
No pa še ena slika Irine...



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 09 December 2008, 21:34:35
To pa je bila naša prva briarka-Jana...



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 10 December 2008, 15:23:01
Joj kolk je Jana dobra....ful luštna slika :P :P :o. Za Irino pa itak nimam besed ker je zame osebno miss briardov ;) :D. Kako pa napreduje nakup psičke??  :D :D ;)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 10 December 2008, 20:09:07
Rejka ima nekakšne težave z internetom in e-mailom, tako da za zdaj se stvar malo obstala. Drugače pa je rekla, da lahko začnem zbirat ime na D. Kakšni predlogi pridejo vedno prav.... ;)



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 10 December 2008, 20:49:01
U pa se je začelo...izbrati ime :D ;) ;).....Hmmmm mi smo imeli nekoč na šolanju psico ki je slišala na ime Die (Di). Meni je pri imenu všeč to da je kratek in ni podoben kakšnemu povelju. Drugače pa veliko zabave pri iskanju imena za novo družinsko članico :) ::) ::) ;)...

Aja pa da ne pozabim :   http://en.fotoalbum.eu/tjasa_93   (upam da sem dala pravi link....jaz pa računalnik namreč nimava skupne točke ::)) Bom še dodala kakšno slikico ko pridem domov. Tele slike so sicer bol slabe upam da imam doma kaj boljše.



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 11 December 2008, 10:18:51
Tjaša zadnjič, ko sva se pogovarjale o prednikih tvojega Nilsa...nekaj odgovorov nazaj boš videla, da sem pripela rodovnik od Glumijevega očeta (Picador) in to je ravno to, kar sva se nekaj dni nazaj pogovarjale.
Danes sem dobila odgovor od rejke, ni mi nič pisala, ker ima takšen zobobol, da ima vročino, je na antibiotikih in menda izgleda kot hrček.  :)
Napisala mi pa je, da so mladički zdravi in zelo debeli.  :o
Komaj čakam na nove slike.... ::)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 11 December 2008, 10:25:13
Nils je zelo zelo srčkan...mi gre kr na jok, ko vidim, da ima takšen smrček kot Irina...vidim da ste se kopali na Kolpi...mi smo tudi bili z Alexom tam.
Drugače sem se pa spomnila, da sem enkrat pri Kamniku spoznala par, ki sta imela črno samičko in se mi dozdeva, da je bila kakšno leto starejša od Alexa. Mogoče je ta samička iz istega legla kot Nils.
Hvala ti za slikce...si mi polepšala dan.  :)



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 11 December 2008, 11:17:06
Slika je nastala na Bohinjskem jezeru.  ;D
Mislim da sem enkrat že omenila da je neka sodnica za FCI1, ki je prav tako poznala Glumija in Irino rekla da je Nils izredno podoben Glumiju. No najprej je vprašala če smo ga slučajno kupili v Domžalah in ko smo rekli da ja, je rekla da je izrezan Glumi. Moram pa priznat da je malo v vozljih. ::) Sicer je negovan in skopan na dva meseca oz. po potrebi. Tudi češemo ga ampak za to dlako premalo. Česanje je pa edina stvar ki jo sovražim, ampak če se mora se pač mora >:(. Dlako ki jo ima čez oči pa jaz malo zrečim da vidi. Drugače je pa res živahen, prijazen kuža. Nisem pa mogla vrjeti kako rad ima otroke oz. dojenčke. Ko je je prvič videl Tijo, ki je bila takrat stara 2 meseca je bil sprva malo ljubosumen ker smo vsi najprej ogovarjali Tijo. Potem smo jo dali na tla da sta jo Blondie in Nils celo prevohala in prelizala. Danes pa so najboljši prijatelji. Nils ji dovoli praktično vse. Lahko ga češe, boža, vleče za rep, se mu vsede na glavo. Seveda zelo pazimo da nebi šlo predaleč. Ampak Nils še sam išče njeno pozornost in mu ugaja da mu nagaja. Ko jo ima dovolj pa vstane in gre v drug prostor ::) ::) :) :o

Je težko čakat na novega psa ane... ;D ;D :o   Kakšne pa imaš načrte s psičko(razstave,legla,šolanje--pasji športi)???



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 11 December 2008, 16:19:25
Če ti po pravici povem, se zelo veselim, ampak nisem neučakana, ker imam enega briarda že doma....če bi bila brez njih bi me pa najverjetneje dajala briarska mrzlica... :o
Nils ima gobček zelo po Irini, pa lahko sodnica reče karkoli.... :) Irina je recimo imela veliko lepšo obliko glave kot Glumi, Glumi pa je imel boljšo dlako kot Irina. Vsak je imel + in -. Irina je bila šampionka Slovenije, predvsem po zaslugi svoje prelepe briarske bučke  :)
In Nils ima zelo podobno obliko glave kot Irina, dlako pa ima po Glumiju. Tudi nima tiste bele črtice na prsnem košu, kot jo je imel Glumi (ki jo je podedoval po Picadorju). Res je fantastičen briard tvoj Nils. Nils je v bistvu Alexov stric  ;D Kako je svet majhen...



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 11 December 2008, 22:48:29
Hehe lepo slišat od enega ki pozna te pse  ;D ;D...Sem ravno isto razmišljala o tem kako je svet majhen (Nils Alexov stric, ti si posvojila njegovo mami... ;D).  :P ;D Že nekaj časa nazaj smo slišali da nekdo zaradi njegove bolezni prodaja 1 leto staro briardko Hano . Mi smo jo želeli vzeti ampak je ravno takrat nekaj prišlo vmes in ni bilo časa da bi se ji lahko posvečali tako kot je treba glede na to da bi menjala okolje. Bili smo malo razočarani ker smo si vedno želeli dva briarda, pa se je ravno pojavila priložnost. No kasneje smo se malo ohladili in se odločili da trenutno ne bomo imeli dveh velikih psov. Aja mislim da sem prebrala da je Alex prevelik...isto Nils. Naš Nils je tudi zelo suh. Poje normalno količino ampak se toliko giblje da se ne more nič poredit,čeprav bi mu 2-3 kile več lepo pristajale. Trenutno tehta 48 kg.
 Kdaj pa naj bi dobila tole punco?? ::) :) :)  Tudi jaz bi bila vesela kakšne slike...me res zanima kako napredujejo tele mladički ;). Saj nevem kdo se bolj veseli jaz ali ti :D :D



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 12 December 2008, 12:45:34
 :) Torej sta Nils in Alex približne velikosti in teže.  ;D Alex ima trenutno 49kg, plečno višino pa 72,5cm. To je zelo veliko za briarda. Na drugem forumu smo imeli debato o velikosti briardov. Veliko kdo zagovarja pač dejstvo, da briardi ne smejo biti tako veliki, ker potem niso tako okretni in da se je treba držati standardov.  >:( Ampak to mi je tako nenamestu, ker jaz na Alexa gledam kot na družinskega člana in na briarda, ki je pač večji od dogovorjenih standardov, na katere sama ne dam veliko. Če sem čisto odkrita. Namreč. Picador je bil tudi zelo visok briard, ravno tako Glumi. Pa sta oba dosegala zelo visoke rezultate na razstavah. Picador (Nilsov dedek) je bil svetovni prvak, Glumi pa Evropski. Simoncceli, zelo znan Italijanski rejec (Picador je bil iz njegovega legla), je imel ogromno briardov, ki so zmagovali na svetovnem nivoju. Pa so bili vsi tako veliki. Torej, kaj hočem povedat, da se standardi spreminjajo, in se vedno bodo. Zato zame to niti ni tako pomembno. Alex je zagotovo previsok in posledično pretežek. Ampak moj namen ga ni razstavljat. V prvi vrsti ga šolam, se z njim igram in hodim na potep. Mislim, da tisto kar dela briarda zares briarda je njegov karakter, ne pa plečna višina in kilaža. Videla sem ogromno briardov, različnih velikosti in barv, vendar so si po obnašanju vsi zelo podobni. In to je tisto, zaradi česar imam briarde že celo življenje. Ne zato, da bom hodila po lepotnih razstavah. Nimam nič proti tistim ki razstavljajo, v bistvu sem vesela, da se ljudje s svojimi ljubljenčki ukvarjajo na različne načine. Tudi zelo rada grem na razstave pogledat kužke in se zelo razveselim, da vidim kakšnega briarda. Pred nekaj leti sem spoznala Desire in Mojco v Ljubljani. Ne moreš verjet kako sem bila vesela, ker takrat nisem imela briarda. Vsi drugi psi mi niso bili več interesantni, ko sem zagledala Desire. Je zelo lepa briarka, ampak tisto kar jo dela posebno je njena igrivost in tiste iskrice v njenih pasjih učkah. Briardi so res velika srca zavita v dlako.  :)
Če bi hotela briarda za razstave bi kupila briarda, ki ima dobre predisozicije za razstavljanje (od velikosti, do slednikov itd.). Ampak to res ni moj interes. Tudi sedaj, ko se dogovarjam za nakup mladiča, mi je rejka povedala, da so vsi za razstavljanje, razen ena punčka, ki nima dobrih slednikov. In seveda se potem zgodi, da se najdejo lastniki za mladiče ki so ok za razstavljat, ta punčka pa žal nima takšne sreče. Zato sem se odločila, da bo ta punčka moja.  :) Ta gospa je res prijazna in človeška....ker ve, da sem študentka, mi je ponudila mladiča z dobrimi predispozicijami skoraj zastonj. Ampak smo se skupaj odločili doma, da vzamemo to unikatno kosmatinko.  :)
Ne vem če sem ti povedala, da sem jaz Alexa v bistvu posvojila, ko je bil star 5 let. Tisto poletje sem bila že dogovorjena za nakup mladiča, ko me nek dan pokliče prijatelj in mi pove,da ena družina iz Bleda daje stran briarda. Jaz seveda ne bi bila jaz in sem še isti dan šla na Bled po Alexa. vedela sem, da ko ga bom zagledala, bo moj. In tako je seveda šel z mano domov. Imeli smo veliko dela z njim. Nikoli ga niso prej šolali, bil je ekstremno trmast, neposlušen...tako da smo potem intenzivno ga dve leti šolali za A in BBH. Veliko trenerjev je reklo, da bo zelo težko tako starega psa kaj priučit na novo. Ampak nam je uspelo...uspelo nam je v takšni meri, da je na izpitu BBH dosegel največ točk.  :)
In ne boš verjela še to, ko sem imela Alexa že kakšne pol leta, sem dobila od lastnice njegov rodovnik. Prej ga ni našla, zato sem ga dobila bolj pozno. Ko sem pogledala in videla, da je od Irine vnuk...ti ne znam povedat kako srečna sem bila. Ker z Irino sva imele en poseben odnos. Ljudje so mi govorili, da ne morejo verjeti, kako sva navezane ena na drugo. Lahko sva se sprehajali po centru Ljubljane, ona se me je skoz dotikala. Nikamor ni hotela brez mene, niti na WC. Če jo je hotel kdo drug peljat ven, se je vlegla na hrbet pred vhodnimi vrati, dala vse štiri od sebe in trmsto kazala, da ona nikamor ne gre. Bila je res nekaj posebnega in že samo zaradi tega sem zelo vesela, da sem dobila Alexa.  :)
Po mladička gremo najverjetneje v februarju. Videla sem forografije od staršev....ko bi videla kakšen je samec. Kot tvoj Nils... :)
Bom poskušala pripeti kakšno njegovo fotografijo na forum....
Imej se lepo, and a lot of kisses for Nils...



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 12 December 2008, 12:54:53
No to je očka...



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 12 December 2008, 13:15:43
U očka je prekrasen!!!!!!! No več kot se pogovarjava na temo briard bolj se mi zdi da sva popolnoma istih misli. Tudi sama sem  že imela priložnost spoznati Desire in res moram povedat da je tudi meni zelooooo všeč. ::)
No Nils je trmo očitno podedoval po Irini namreč on isto ne gre nikamor brez nas. Lani ga je želel na sprehod peljat moj bratranec pa nista prišla daleč, saj se je Nils ustavil in se ni več premaknil. Ko sem prišla jaz pa smo lahko nadaljevali pot.
Aja pa ne morem ti rečt drugega kot "svaka ti čast" da si uspela vzgojiti 5 let starega psa in za povrh še briarda ki je že karakterno takoo trmast.
Milim da sem to že enkrat omenila da sem srečala psico ki so jo pripeljali iz Francije z nevem kakšnimi uspehi na razstavah. Bila sem nadvse razočarana saj najprej sploh nisem vedela da je briard. Sem samo tako vprašala koliko tehta in sem dobila odgovor da ima 33 kg. No jaz si briarda predstavljam kot velikega močnega psa z izjemnim značajem. Vsak pa ima seveda svoje mnenje o tem kako naj bi pes zgledal. Kar se pa tistega o standardu tiče pa se popolnoma strinjam s tabo Tina.



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 12 December 2008, 14:46:15
 :) Tudi meni se je enkrat zgodilo, da sem spoznala punco, ki je imela briarda, samca. Najprej sem mislila, da je samica, pa mi je ona povedala da je samec, no potem pa sem v glavi sklepala, da je najverjetneje še napol mladič, čeprav je imel dlako že zelo dolgo. No, pa sem se tudi glede tega zmotila....Bil je tako drobčkan, nampram Alexu da nisem mogla verjet. ne bi si mislila niti, da sta oba z Alexom v bistvu ista pasma. Tisti samček, ne da je bil samo majhen in droben, ampak je imel tudi glavo čito drobno. Alex ima recimo ogromno glavo, čeprav je res, da dlaka veliko pripomore k temu. Ampak tudi ko Alexa kopam, se vidi, da ima ogromen, dolg gobec in glavo zelo robustno. Js sem imela vedno velike briarde, tudi samice so bile velike. Tako da si js briarde vedno predstavljam kot velike kosmatince z ogromnimi glavami in dolgimi tacami. In takšni so bili tudi vsi mladiči od Irine in Glumija. Pred leti sem spoznala tudi rejko iz Zagreba. Doma je imela takrat kar 9 odraslih briardov. Vsi so bili visoki in zelo lepi. Prizor ko prideš nekomu na obisk in po dnevni sobi ležijo briardi, je res fascinanten.
Alexa je moj prijatelj celo poimenoval mladič od mamuta, ker je tako ogromen... ;D
V glavnem, sem vesela, da se lahko pogovarjam s somišljenico. :)



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 12 December 2008, 20:41:29
No mi imamo tudi vse briarde velike in močne---take kot si napisala da jih imaš ti. No Nils je sicer naš prvi briard ampak sta starša imela na šolanju briarda Akija ki je bil še malo večji in težji od Nilsa. No pa potem še Glumi, ki je delal obrambo pri mojem očetu. Poznali  pa smo še enega briarda, ki je prav tako živel v Škofji Loki vendar nevem če je še živ. Skratka bilo je toliko takih konkretnih briardov da sem si ustvarila lastno mnenje kakšen naj bi briard izgledal. No Nils pa je za ene naše prijetelje teliček- tako ga kličejo in danes že razume to besedo kot njegovo ime. :)...Ko mi kopamo Nilsa se vidi kako je velik le noge ima tanke. Ali ima Alex kopirana ušesa??